Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

http://www.bg.ap.sud.rs/cr/articles/o-apelacionom-sudu/uredjenje/sudije/nada-hadzi-peric.html

 

Nada Hadži Perić, zamenica predsednika suda, sudija krivičnog odeljenja suda za ratne zločine.

Od posebnih veština i znanja, posebna znanja za decu i maloletna lica, za pravna lica, za odnose sa javnošću...

Dbro su birali, još je pred penzijom.

:classic_rolleyes:

http://www.bg.ap.sud.rs/cr/articles/sluzba-za-odnose-sa-javnoscu/vesti-i-saopstenja/

Ako ne obratite pažnju na dizajn sajta i usredsretite se samo na tekst, misli ćete da čitate Njuz net.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Strvina je rekla dok je Ćuruvija bio ziv da ce mu se kad tad osvetiti. I osvetio mu se kao deo bande koja ga je likvidirala. Dvadeset pet godina kasnije osvetu nastavlja oslobadjanjem ubica.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Strvina je rekla dok je Ćuruvija bio ziv da ce mu se kad tad osvetiti. I osvetio mu se kao deo bande koja ga je likvidirala. Dvadeset pet godina kasnije osvetu nastavlja oslobadjanjem ubica.

Imena sudija treba da stoje na grobu-kad ih sklone, staviti ponovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

 

Svako ima svoju priču.

Eto ja znam da nije hteo očima da vidi u svom gradu one kojima je virio "četnički rep" pa su morali da odlaze u druge krajeve, posle kažu "prazna sela".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Eto ja znam da nije hteo očima da vidi u svom gradu one kojima je virio "četnički rep" pa su morali da odlaze u druge krajeve, posle kažu "prazna sela".

 

Ja pa opet znam da je kupovao sela i imanja onih koji su odlazili i ostavljali ih praznima, a poklanao onim koji nisu imali gde da žive. U to vreme su se pojavili Labljani kao kupci...kad su završili sa Dubnicom do Prepolca, Malim Kosovom i dr. da kupuju kuće i imanja...od Svinjišta, Vukojevca do Trmke i Mrče...nije ništa zaradjivao. Da je bio bahat, bio je...a sa Živkovim protivnicima bez pardona. E sad...imaš četnike i četnike.....nisu svi bili četnici Koste Pećanca, a nije ni Kosta Pećanac isto bio u u Prvom i u Drugom ratu....tako kaže Dedijer.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

Ja pa opet znam da je kupovao sela i imanja onih koji su odlazili i ostavljali ih praznima, a poklanao onim koji nisu imali gde da žive. U to vreme su se pojavili Labljani kao kupci...kad su završili sa Dubnicom do Prepolca, Malim Kosovom i dr. da kupuju kuće i imanja...od Svinjišta, Vukojevca do Trmke i Mrče...nije ništa zaradjivao. Da je bio bahat, bio je...a sa Živkovim protivnicima bez pardona. E sad...imaš četnike i četnike.....nisu svi bili četnici Koste Pećanca, a nije ni Kosta Pećanac isto bio u u Prvom i u Drugom ratu....tako kaže Dedijer.

Rezultate te politike vidimo 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

 

Pa sad....ko je sve zasrao od 1917. do danas,,,,ihaaa

Cela Kosanica je do 1945 bila radno i vojno sposobna, imali su pilane, radili u vojsci i žandarmeriji a posle bili nepodobni i nepoželjni, pola ih otišlo na Kosovo a pola širom Srbije da bi korčagin mogao da referiše da se rešio neprijatelja. Sad par lovaca sa Kosova može da ušeta do Prokuplja bez da zapuca.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

Cela Kosanica je do 1945 bila radno i vojno sposobna, imali su pilane, radili u vojsci i žandarmeriji a posle bili nepodobni i nepoželjni, pola ih otišlo na Kosovo a pola širom Srbije da bi korčagin mogao da referiše da se rešio neprijatelja. Sad par lovaca sa Kosova može da ušeta do Prokuplja bez da zapuca.

Znači, pola se vratilo odakle su došli....a ne znam ko je više kriv za desetkovanje "uniformi"...Korčagin ili Brionski plenum ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Znači, pola se vratilo odakle su došli....a ne znam ko je više kriv za desetkovanje "uniformi"...Korčagin ili Brionski plenum ?

Nisam siguran da si upoznat kako je Obrenović naselio Kosanicu. Ovi o kojima ja pišem su bili žestoki protivnici tog što je dobio nogu u dupe na Brionskom plenumu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da si upoznat kako je Obrenović naselio Kosanicu. Ovi o kojima ja pišem su bili žestoki protivnici tog što je dobio nogu u dupe na Brionskom plenumu.
Kako da nisam....u tom talasu su i moji došli...pa pisao sam ti, sećaš se. Razvodnio si priču o Korčaginu....ja sam samo hteo da kažem da je bio poprilično qrtchevit i da nije moglo baš tako lako da mu se mešaju iz centralnih vlasti, u celoj Toplici.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Kako da nisam....u tom talasu su i moji došli...pa pisao sam ti, sećaš se. Razvodnio si priču o Korčaginu....ja sam samo hteo da kažem da je bio poprilično qrtchevit i da nije moglo baš tako lako da mu se mešaju iz centralnih vlasti, u celoj Toplici.
 

Uglavnom se korčagin obračunavao sa "dođošima" iz Crne Gore i Herecegovine, od Rače do Merdara  očistio da mu zavidi i mali enver

Link to comment
Share on other sites

Ulaskom u ovakvu skupstinu mi se SPN smučio. Imao sam poverenja u njih, svi u porodici smo glasali za njih. Eto, sada su lepo legalizovali kradju izbora, dali miran mandat mrcini da vlada do 2027.

Malo performansa, malo cirkusa. Taman da mrcina poruči kako se on bavi krucijalnim temama, a samo da se pogleda na sta lici skupstina. 

Ako je sve ovo neki dogovor da se izglasa sve oko Kosova, litijuma, prodaje telekoma i cega sve vec, onda neka se jebu svi odreda i neka vlada stoka sto godina. 

Link to comment
Share on other sites

A sta da urade, da ne udju u skupstinu?

 

Ocigledno ne postoji kriticna masa koja ce da izadje na ulice i na ulici srusi Vucica u ovom trenutku.

 

Da li rade dovoljno? Ne. Da li ponavljaju iste greske? Da. S tim sto bi izlazak iz skupstine bio ponavljanje iste greske.

 

Meni je ovo bilo jako dobro i pametno sto su uradili jer je napravilo odjek pred rezoluciju EP.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...