Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Strana kompanija.

 

Sad sam malo prošetao po okolini i vidim da brza hrana skoro svi neće raditi u mojoj okolini. Pretpostavljam da kontaju da će ostati mnogo hrane od božića pa niko neće kupovati kod njih 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mi se ovde zajebavamo i peglamo sa praznicima (i moji su nakon većanja zaključili da se ne radi), sa prebijanjem Sandulovića, sa tablicama i ovim lukavim zlikovcem. Postajemo lagano neka vrsta Belorusije, talibani detoniraju pravoslavne božićne kašikare, o najvećoj krađi izbora u ovom kraju planete se gotovo više ni ne priča...

 

Sa tendencijama porasta ovog novog fašizma / totalitarizma u Evropi, sa brojčanim jačanjem trampovskih imbecila u Americi i sa, jbg, činjenicom da je brak demokratije  i interneta doveo do toga da se svaki glasač zaista opredeljuje prema sopstvenom znanju, ne vidim baš neku lepu budućnost, ni EU, ni Srbije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2024 at 10:05 AM, Constantin said:

Puno razgovetnije od većine poslanika u srpskom parlamentu.

 

 

 

Krindz u svojoj najcistijoj formi. 
Haka je bila kul, ali je istrosena od prekomerne upotrebe i hiperprodukcije u filmovima i sportskim dogadjajima.
Inace, u pitanju je ratni poklic. Kako li bi odreagovali da Mica Zavetnica izvede nesto slicno u nasem parlamentu? Performans u parlamentu koji ne salje najbolju poruku narodu po mom misljenju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ras kass said:

Ovaj kretenizam se rasirio srbijom

 

 

 

 

Majstorluk, svoje vrste, da od svega napravimo seljanu. Od nekog običaja, vernici kažu "najradosniji dan" ...petarde, lomače, kamioni sa sirenama, pucnjava u vazduh, opijanje za donošenje badnjaka... ne znam šta je sledeće...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ras kass said:

Ovaj kretenizam se rasirio srbijom

 

 

 

Licno snimila danas oko 15 h.....nisam ih videla ali sam ih cula, u rano, nedeljno poslepodne kao da su otvorena vrata pakla?!

Sta je ovo ako boga znate?! Od petardi i topovskih udara mi je presela Nova godina, reakciju na jak, iznenadni zvuk ne mozete da kontrolisete, lupanje srca, puls na 200, sta je tek sa onima koji su pod vecim svakodnevnim stresom nego ja, penzioner? Sta sa decicom, kucnim ljubimcima, bolesnim ljudima? I sad ovo: ko im je dao dozvolu za ovakve "mimohode"? Ovo je trajalo mnogo duze nego na mom snimku jer sam prvo virila iza zavese uplasena da je poceo smak sveta. 

Dokle bre?!

JIFiAn7.mp4

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Sta je ovo ako boga znate?!

 

Tradicionalna božićna litija kamionima.

Tradicija je stara par godina, ali bitno je da ima buke, jer je to znak veselja i radosti.

 

I dođoše sa istoka trojica kamiondžija, parkiraše se pred štalu Josifovu, i trubeše do jutra jer rodio se Gospod.

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

I dođoše sa istoka trojica kamiondžija, parkiraše se pred štalu Josifovu, i trubeše do jutra jer rodio se Gospod.

 

I bacaše petarde, zapališe gume, a posle toga na rešetku staviše drvo i uključiše sirene...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Tradicionalna božićna litija kamionima.

Tradicija je stara par godina, ali bitno je da ima buke, jer je to znak veselja i radosti.

 

I dođoše sa istoka trojica kamiondžija, parkiraše se pred štalu Josifovu, i trubeše do jutra jer rodio se Gospod.

Ovde vise nema normalnih.

U Banatu su nekad, uoci Bozica, momci izvodili konje iz stala i projahivali kroz sela, rade to i danas ali malo je i konja i momaka sa konjima pa to bude i lepo kad ih vidite kad prokaskaju u miru i tishini. 

Ovo je jednostavno silovanje i tradicije i religije i stanovnistva. Sram da ih bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stiglo od drugara, jutros u 11:20, ja nisam proveravao, nemam nekog posebnog razloga da mu ne verujem:

 

Quote

Verski update.. "omraženi hrvati i ustaše" na HRT 1 u direktnom dvosatnom uključenju prenose liturgiju iz pravoslavne crkve u Zagrebu povodom Božića po julijanskom kalendaru. Veliki pravoslavni srbi imaju na RTS 1 - reprizu serije Selo gori a baba se češlja, na pinku imaju live sajka vučića koji se opet svađa sam sa sobom, na B92 ide kuhinja, na happy - provodadžija... i tako...

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pletilja said:

U Banatu su nekad, uoci Bozica, momci izvodili konje iz stala i projahivali kroz sela, rade to i danas ali malo je i konja i momaka sa konjima pa to bude i lepo kad ih vidite kad prokaskaju u miru i tishini. 

 

Pa dobro, ipak je to tradicija, ali malo izmenjena u skladu sa vremenom. Magarci su seli za volane i isterali kamione sa parkinga.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

Stiglo od drugara, jutros u 11:20, ja nisam proveravao, nemam nekog posebnog razloga da mu ne verujem:

 

 

KAd je bio "katolički Božić" na RTS-u je prenošena misa (ili kako se već zove)...Na RTS 1 jeste bio Radašin&Milašin, ali je na RTS2 bio prenos liturgije iz neke crkve. Hteo ja vaterpolo da gledam, ali me zeznuli. Posle su iskombinovali sa RTS 3....Pink....lično se "prvorodjeni" obraćao povodom poklonjenog sata, malo pljuvao po Djjilasu, asve to kod barda srpskog i evropskog novinarstva, Zalupane Jeremićke.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

Stiglo od drugara, jutros u 11:20, ja nisam proveravao, nemam nekog posebnog razloga da mu ne verujem:

 

 

 

Čisto istine radi, elegantno je zaobišao RTS2 na kom je išao prenos Božićne liturgije iz crkve u Sremskoj Mitrovici.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

Čisto istine radi, elegantno je zaobišao RTS2 na kom je išao prenos Božićne liturgije iz crkve u Sremskoj Mitrovici.

E yes....zaboravih odakle bejaše prenos. Ja volim da ponekad  da slušam crkvene horove...a popove baš i ne razumem. Vazda ima nešto...i bejaše i bi...i ovako i onako. Nije to za mene, to je izgleda za pametnije, jer ja to baš i ne kapiram. Ko voli da to čuje, poštujem...on zna zašto.

Link to comment
Share on other sites

Od jahanja popova i gašenja crkava do pravoslavne pucačine je kratak put,  mentalitet i matrica preslikani. Samo se ona partija i ekstremna ideologija zamenila turbo SPC partijom, oba puta naravno u žovijalnom maniru. I tako dobismo nove milionske vernike uz nove običaje predstavljene kao prastare.

 

Oni tihi vernici koji su to od vajkada i bili životima i delima, su danas ismejani i nedostojni jer ulično-kafansko grudobusanje je so novosrpstva. Sve je to davno elaborirao jedan stari dobri cinik. 

 

https://milanmilenkovic.com/milan-milenkovic-pravoslavscujuci/

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stiglo od drugara, jutros u 11:20, ja nisam proveravao, nemam nekog posebnog razloga da mu ne verujem:
 
Verski update.. "omraženi hrvati i ustaše" na HRT 1 u direktnom dvosatnom uključenju prenose liturgiju iz pravoslavne crkve u Zagrebu povodom Božića po julijanskom kalendaru. Veliki pravoslavni srbi imaju na RTS 1 - reprizu serije Selo gori a baba se češlja, na pinku imaju live sajka vučića koji se opet svađa sam sa sobom, na B92 ide kuhinja, na happy - provodadžija... i tako...
 
Ja na zimovanju u Italiji, upalim malopre neki TV kad na vestima prilog iz neke lokalne zajednice, napravili povodom pravoslavnog Božića (natale ortodosso) ručak za migrante iz nekog prihvatnog centra.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Stiletto said:

 

Čisto istine radi, elegantno je zaobišao RTS2 na kom je išao prenos Božićne liturgije iz crkve u Sremskoj Mitrovici.

 

1. Navedeni kanali su 2, 3, 4 i 5 na SBB mreži... ono kratki pregled "prve lige" režimskih kanala, ne verujem ni da je išao dalje niti da zna gde je PTC2. Ne znam ni ja, nije u prvih 10.

2. A uostalom nije u tome poenta

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Helena said:

asni-krst-na-ulazu-u-Kragujevac.jpg

Malečko, brate:wicked:

 

Ćuti kad ne napraviše onak ogromni iznad Niša, za koji su neki mislili da već postoji, pa su se treskali ovde na forumu. Pogotovu onaj, čiji duh lebdi iznad foruma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...