Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Helena said:

Mnogo čega ima u ovom gulašu, bacite šta vam ne treba.

 

Ovo što piše zapravo i nije greška jer se u nekim redakcijama i ćirilično slovo N tako pisalo. Čak se u kod nas u školama učila ta varijanta pisanog slova N, otprilike do kraja II svetskog rata. Ovakvo N se nalazi i na nekim freskama:

 

sveti-simeon-novi-bogoslov-o-postu.jpgSveti-Simeon-Mirotocivi-1.jpg

 

A bilo ga je čak i u starim bukvarima, kao npr. kod Kariona Istomina:

Karion_Istomin's_alphabet_N.jpg

 

Ovo je, naravno, starija upotreba, ali nije nestala. Ne znam ko je autor, ali ovakav oblik slova N je čak i autentičniji u arhaičnoj redakciji.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Počinje cirkus, počinje cirkus!

 

Velika akcija Policije: Hapšenja u nekoliko gradova u Srbiji i Evropi zbog dojava o bombama

 

Izgleda da gospoda kriminalci nisu pratili vesti jer je još ranije najavljeno kako će biti uhapšeni, ali dobro, to su nebitne sitnice.

 

Možda bismo mogli da organizujemo neke brzinske opklade, pa bih molio one koji se razumeju da pomognu oko kvota za sledeće kandiate:

 

- Đilas i Šolak

- Kurti

- Ukrajinska služba bezbednosti

- CIA

- Mali Perica koji je rešio da izbegne pismeni

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DJ_Vasa said:

Počinje cirkus, počinje cirkus!

 

Velika akcija Policije: Hapšenja u nekoliko gradova u Srbiji i Evropi zbog dojava o bombama

 

Izgleda da gospoda kriminalci nisu pratili vesti jer je još ranije najavljeno kako će biti uhapšeni, ali dobro, to su nebitne sitnice.

 

Možda bismo mogli da organizujemo neke brzinske opklade, pa bih molio one koji se razumeju da pomognu oko kvota za sledeće kandiate:

 

- Đilas i Šolak

- Kurti

- Ukrajinska služba bezbednosti

- CIA

- Mali Perica koji je rešio da izbegne pismeni

Mali Perica je zaveden ovima pre njega na listi.

:classic_sleep:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, DJ_Vasa said:

Počinje cirkus, počinje cirkus!

 

Velika akcija Policije: Hapšenja u nekoliko gradova u Srbiji i Evropi zbog dojava o bombama

 

Izgleda da gospoda kriminalci nisu pratili vesti jer je još ranije najavljeno kako će biti uhapšeni, ali dobro, to su nebitne sitnice.

 

Možda bismo mogli da organizujemo neke brzinske opklade, pa bih molio one koji se razumeju da pomognu oko kvota za sledeće kandiate:

 

- Đilas i Šolak

- Kurti

- Ukrajinska služba bezbednosti

- CIA

- Mali Perica koji je rešio da izbegne pismeni

Taman da prosečni lakoverni hepizirani Mile i povodljiva pinkovana Slavica daju sigurne glasove sns-sps zlu. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sonic said:

Taman da prosečni lakoverni hepizirani Mile i povodljiva pinkovana Slavica daju sigurne glasove sns-sps zlu. 

 

Mislim da će i takvi imati problem. U svim vestima piše da je akcija u toku, a objavili su i video na kome se lepo vidi da se to dešavalo noću:

https://n1info.rs/vesti/video-snimak-hapsenja-osumnjicenih-za-lazne-dojave-o-bombama/

 

Ove budale ne umeju više ni da falisfikuju kako treba. Moram priznati da su me zabrinuli :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, berti said:

Kad čujem da treba svest naroda da se promeni... Pa pre ce bukva da progovori, nego da se ovde nesto promeni.

 

Pa kad je 8 dinara šećer. Đubraši jedni.

 

17 hours ago, Helena said:

Mnogo čega ima u ovom gulašu, bacite šta vam ne treba.

 

 

Pitam se koji bi иNтелектуалац mogao da bude izvršilac radova 🤔

 

Spoiler

3118851_611_ff.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, 40Wins said:

Nema sanse da su pisali po staroj verziji ispisa, jer da bi to znali moraju nekad i neke knjige da se procitaju, malo da se obrazuju, a ovo je ekipa kojoj je domet zaveroloski kanali na youtubeu.

 

Možda je nezahvalno govoriti o tome kako je pisao neko čiji nam je identitet potpuno nepoznat, ali mislim da je Erwin u pravu kada kaže da su koristili ono što su dobili na tacni. Slova na slici deluju kao da su rađena putem šablona, a ukoliko je još šablon rađen uz pomoć kompjutera, mala je šansa da se promeni tastatura samo za jedno slovo. Mislim da je i nezgodno igrati se detektiva, ali definitivno nije bilo greške pri izboru varijante slova N.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Smrtokapa said:

Daleko bilo, sns gradi bolje i skuplje puteve, a ne ovo jeftino dosovsko smeće.

 

Kad sam se pre godinu-dve vozio s gospođom i kumovima po nekim istočnosrbijanskim vukojebinama, primetili smo da je put baš dobar. Ničim izazvan, kum je rekao: „Kume, vidi kako je dobar put. Ovi mora da su baš dobro glasali. Da nisu, ti bi vozio slalom.”

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Smrtokapa said:

Još malo propagande:

 

5cDzHEg.jpg

 

Dosta sumnjive cifre na obe strane. Mi ukupno nemamo 1000 km autoputeva a po ovome ispade da su 1000 napravili. Pa gde se onda računa Titov autoput i ona sića što je Sloba radio ? Pre će biti da su u ovoj cifri i rekonstrukcije i opravke a ne samo izgradnja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Klotzen said:

 

Dosta sumnjive cifre na obe strane. Mi ukupno nemamo 1000 km autoputeva a po ovome ispade da su 1000 napravili. Pa gde se onda računa Titov autoput i ona sića što je Sloba radio ? Pre će biti da su u ovoj cifri i rekonstrukcije i opravke a ne samo izgradnja.

Što se autoputeva tiče, u Titovo vreme je bilo od Šida do Niša, to je nešto oko 350 km, posle je rađeno od Niša do Dimitrovgrada, Beograda do Subotice,  to je rađeno pre 2012, nisam siguran šta je završeno. Ovi su radili Niš Preševo, Miloš Veliki i Moravski koridor. Može da bude ukupno oko 1000 km zajedno sa obilaznicom oko BG koju su svi radili i još će.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...