Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

27 minutes ago, Constantin said:

Govorim o izvozu, a ne uvozu, mada mislim da je greška u pisanju...tako da mislim da sam te razumeo.

Što se tiče polovnih IMT-a, na žalost tako je, ali u Šumadiji, Pomoravlju, Toplici, a pogledaj Vojvodinu. Deo subvencija bi trebao i na tu stranu da ide. Nismo "mi" upropastili samo Agroindustrijske kombinate, mnogo što-šta zahvaljujući uvozničkom lobiju, ali to je neka druga priča.

Mislio sam na uvoz gledano sa strane EU (naš izvoz njihov uvoz). Nisu mali poljoprivrednici uništili donaći agroindustrijski kompleks, već višedecenijske pogrešne odluke vlasti, pa i uvoznički lobi, ali neće mali proizvođači ni spasti srpsku poljoprivredu. 

Subvencije bi njima pomogle ali teško da će učiniti srpsku poljoprivredu efikasnom bez masovnog ukrupnjavanja. Veliki i diversifikovsni agroindustrijski kompleksi će uvek biti efikasniji od malih proizvođača u masovnoj poljoprivrednoj proizvodnji. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Mislio sam na uvoz gledano sa strane EU (naš izvoz njihov uvoz). Nisu mali poljoprivrednici uništili donaći agroindustrijski kompleks, već višedecenijske pogrešne odluke vlasti, pa i uvoznički lobi, ali neće mali proizvođači ni spasti srpsku poljoprivredu. 

Subvencije bi njima pomogle ali teško da će učiniti srpsku poljoprivredu efikasnom bez masovnog ukrupnjavanja. Veliki i diversifikovsni agroindustrijski kompleksi će uvek biti efikasniji od malih proizvođača u masovnoj poljoprivrednoj proizvodnji. 

Apsolutno se slažem. Ovo bi bila neka mala "socijala" koja bi pomogla, da pre svega, to što radi bude isplativo, zatim da počne da se stvara višak koji će se plasirati na ttržištu, tj. na početku na pijaci. Ozbiljniji projekti, vezani za izvoz su stvar države i to mora ona da organizuje...

Inače, uvozimo seno-sušeno, koje se koristi u kavezima za kućne ljubimce...aman.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Mislio sam na uvoz gledano sa strane EU (naš izvoz njihov uvoz). Nisu mali poljoprivrednici uništili donaći agroindustrijski kompleks, već višedecenijske pogrešne odluke vlasti, pa i uvoznički lobi, ali neće mali proizvođači ni spasti srpsku poljoprivredu. 

Subvencije bi njima pomogle ali teško da će učiniti srpsku poljoprivredu efikasnom bez masovnog ukrupnjavanja. Veliki i diversifikovsni agroindustrijski kompleksi će uvek biti efikasniji od malih proizvođača u masovnoj poljoprivrednoj proizvodnji. 

 

nisu samo subvencije u pitanju.  mi jos , kolko se secam, i pre sporazuma SSPa , a pogotovo nakon  imamo pravo na odredjena kako povratna tako i bespovratna sredstva iz EU fondova. pre nekih 12-14 godina je to bilo 35 miliona eura bespovratnih sredstava godisnje. Ali,  naravno EU trazi transparentno gde ce i kako ce ici novac (  e oni ce da nam govore gde cemo da trosimo pare- primedba nekog vadikava) pa se uglavnom nista odande i ne uzme jer nemamo plan i program.   Ta pomoc je namenjena da bi se sustigao neki standard u EU i postali vise konkurentni.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomas.hokenberi said:

Čim vidim "javna je tajna" čitam "reko mi jedan čovek".  Nije teško naći cene mesa na veliko u Argentini npr.   i uporediti sa cenama koje su potrebne srpskim malim stočarima da bi poslovali profitabilno bez subvencija i izvući logične zaključke.

 

Neusklađenost propisa u EU i Srbiji o dozvoljenom roku za držanje mesa u smrznutom stanju, za Zorana Nikolića potpredsednika Naconalne organizacije za zaštitu potrošača (NOPS) su dvostruki standardi.On se pita, zbog čega je potrošačima u Srbiji, ponuđeno meso, na koje je u EU stavljena formalna zabrana za promet.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Div said:
Quote

On je posebno istakao da je na našem tržištu prisutno dosta mesa iz Španije, čija je proizvodnja, kako kaže, značajno jeftinija od proizvodnje u Srbiji.

 

“Zašto izdvajam Španiju? U toj zemlji dozvoljeno je da se svinje hrane GMO hranom, što kod nas nije slučaj. Njihova proizvodnja jefinija je 40 odsto, nego naša. To su podaci do kojih sam došao. Nije zvanično dokazano da je to meso štetno, ali se ono nalazi u Srbiji i kroz mesne prerađevine je prisutno na našem tržištu”, rekao je Gulan pozivajući se na svoje izvore.

Opet prica o GMO. Bolje pitanje zasto je kod nas zabranieno hraniti svinje sa GMO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/hronika/otkrivamo-bivsi-pripadnik-zlocinacke-jso-je-sef-vulinove-tajne-pretorijanske-garde-u-bia-zaduzene-za-hapsenja/

 

U Bezbednosno-informativnog agenciji (BIA) pod rukovodstvom Aleksandar Vulina krajem leta je formirana Deveta uprava za hapšenje, što veoma podseća na vreme Slobodana Miloševića, kada je bila aktivna ozloglašena Jedinica za specijalne operacije (JSO), čije su vođe i članovi učestvovali u ubistvu premijera Zorana Đinđića i pokušaju ubistva lidera SPO Vuka Draškovića na Ibarskoj magistrali. Ono što dodatno zabrinjava je informacija da su u novoformiranoj Vulinovoj jedinici upravo bivši pripadnici te zloglasne JSO...

 

...

 

Ocenjuje da BIA nije formirala novu Devetu upravu, već novu Jedininicu za specijalne operacije (JSO).

 

„Formirana je od bivših pripadnika koji su posle rasformiranja te jedinice raspoređeni u SAJ. Oni koji nisu dobili funkcije u Vladi ili Telekomu, kao Dejan Carević, sada upravnik svih zatvora u Srbiji ili Milan Nikolić, jedan od direktora Telenora. Milan Ateljević je tada raspoređen u kabinet premijera, dok je Branislav Dunić u Ministarstvu spoljnih poslova. Ostatak jedinice je otišao u Specijalnu antiterorističku jedinicu“, navodi Draškovićeva.

 

Naša sagovornica kaže da je upravo iz SAJ-a u Devetu upravu prešlo jedanaest pripadnika i jedan iz Žandarmerije.

 

„Oni su raspoređeni u novu jedinicu za specijalne operacije u BIA, po nalogu Vulina, koji hoće da ponovi Slobin državni terorizam, da ubija po Srbiji, Kosovu i kuda treba. Biće saobraćajnih nesreća, „Pandi“ i političkih zločina kao nekada“, navodi Danica Drašković za Novu...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Predstavnici liste Srbija protiv nasilja dosad pronašli 4 liste s falsifikovanim potpisima na BG izborima.

 

Quote

Zamenik člana GIK Vladica Ilić kaže za N1 da su sinoć pronašli nove falsifikovane potpise podrške na još dve izborne liste - "Da se vojska na Kosovo vrati - Miša Vacić" i listi Dosta je bilo i Borisa Tadića. Dodaje da će, kao i u slučaju pronađenih falsifikovanih potpisa na listama Radeta Baste i Ruskoj listi, podneti u toku današnjeg ili sutrašnjeg dana krivične prijave protiv odgovornih, zbog falsifikovanja službene isprave i neovlašćenog prikupljanja ličnih podataka.
Naime, prema njegovim rečima, utvrdili su da se na listi Miše Vacića nalazi falsifikovan potpis policijske službenice, koja nije potpisala tu listu, niti zna ko je Vacić.

https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/zamenik-clana-gik-pronasli-smo-nove-falsifikovane-potpise-na-listama-mise-vacica-i-dosta-je-bilo-i-boris-tadic/
 

Link to comment
Share on other sites

https://n1info.rs/vesti/vlada-inicirala-poljoprivrednici-odlucili-bez-novinara-n1-nove-i-021-na-sastanku-paora-i-vlasti/

  
  Paori pristali da pregovaraju bez novinara koji nisu Vucicevi.
  A samo pre neki dan da ovi mediji nisu preneli vesti iz Bavanista, Policija i batinasi bi ih razbucali. Sad ih ne interesuju slobodni mediji. Njima je bitno da im vlada ispuni uslove.  A sutra ce glasati ponovo za njih..

   neko je jednom rekao.   mozda zaista treba da nestanemo.  Ne bi bili ni prvi ni poslednji narod u istoriji koji je nestao... prirodna selekcija.
 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, analiticar pripravnik said:

https://n1info.rs/vesti/vlada-inicirala-poljoprivrednici-odlucili-bez-novinara-n1-nove-i-021-na-sastanku-paora-i-vlasti/

  
  Paori pristali da pregovaraju bez novinara koji nisu Vucicevi.
  A samo pre neki dan da ovi mediji nisu preneli vesti iz Bavanista, Policija i batinasi bi ih razbucali. Sad ih ne interesuju slobodni mediji. Njima je bitno da im vlada ispuni uslove.  A sutra ce glasati ponovo za njih..

   neko je jednom rekao.   mozda zaista treba da nestanemo.  Ne bi bili ni prvi ni poslednji narod u istoriji koji je nestao... prirodna selekcija.
 

 

Iskreno im želim da se uveze što više poljoprivrednih proizvoda, da od subvencija dobiju jedno veliko ništa i da im otvore mnogo rudnika litijuma.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, analiticar pripravnik said:

https://n1info.rs/vesti/vlada-inicirala-poljoprivrednici-odlucili-bez-novinara-n1-nove-i-021-na-sastanku-paora-i-vlasti/

  
  Paori pristali da pregovaraju bez novinara koji nisu Vucicevi.
  A samo pre neki dan da ovi mediji nisu preneli vesti iz Bavanista, Policija i batinasi bi ih razbucali. Sad ih ne interesuju slobodni mediji. Njima je bitno da im vlada ispuni uslove.  A sutra ce glasati ponovo za njih..

   neko je jednom rekao.   mozda zaista treba da nestanemo.  Ne bi bili ni prvi ni poslednji narod u istoriji koji je nestao... prirodna selekcija.
 

Kako ono ide, fool me once shame on you, fool me twice shame on me. Šta ide kod srpskih paora posle sedmog puta?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Maharaja said:

Samo što se paori nisu pokenjali po opoziciji, to bi bilo nebitno, pokenjali su se po medijima i po novinarima koji su bili u njihovom selu i izveštavali o batinašima.

Posao novinara je da izveštava o nekom događaju, da im nije to dizalo gledanost ne bi ni išli po tim selima da javljaju o frci sa naprednjačkim ološom.

Link to comment
Share on other sites

Paori nemaju jedinstvenu organizaciju, imaju veći broj udrženja, na regionalnom a i na, ne znam kako bi to kod njihnazvao, recimo, granskom, osnovu, ratari, stočsri, voćari, pa još detaljnije, malinari, jagodari, povrtari...

Ima među njima i obrazovanih i polupismenih i stranački opredeljenih i motivisanih i čisto esnafski, uostalom, medicinari nisu ni izašli na ulice, poa sata protesta upozorenja, dobili neka obećanja gotovo, poštari se povukli uz samo delimično usvojene zahteve i to bez čvrdtih garancija, sad bi trebalo svima da želimo sve najgore, da ne dobiju plate, da nemaju čime da rade, neka nestane narod jer seljaci nisu oborili Vučića, da li prekori i kletve dolaze od nekog ko je izašao tamo na raskrsnice da podrži proteste ili podržka ide samo do rušenja vlasti a pare ne može, ko ih jebe, nek propadnu i nisu pravi poljoprivrednici, ne vide se žuljevi na rukama.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...