Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Očekivao sam da Orlić dobije nekakav srčani udar....da je potrajalo, ko zna. Ne mogu da verujem kakve su gnjide i kako ih nije sramota.

1 minute ago, Nicklord said:

Ja mislim da će ih počistiti SNS na izborima, ne znam što je to zahtev iskreno

Možda u ostaku Srbije, ali U Beogradu će biti bar egal. Neka istraživanja pokazuju, ne mogu da se setim gde sam pročitao, da u Beogradu, Čačku i Nišu, SNS slabije stoji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako raspiše samo republičke onda će sledeće godine imati beogradske bez mogućnosti da ih preklopi republičkim. Vučić će ići da prolongira, najaviće i jedne i druge izbore ali za april-maj sledeće godine do kada će da radi na dizanju rejtinga i još većoj demonizaciji opozicije.

 

Što se tiče desnice na zavetnike ne treba računati da su opozicija ali Dveri će sigurno ići sa opozicijom ako im ponude par dobrih funkcija u gradu.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Konacno, blokada najskuplje javne kuce u Evropi a i shire!

Sta god da im opozicija i gradjani urade u danima koji slede, malo je.

Nisam clan ni jedne stranke niti cu to ikad biti ali se vec danas prijavljujem za kontrolora na sledecim izborima. Ja cu kod moje vrscanke, Dragane Rakic, to sto je DS, briga me, da vidim ko ce pored mene da ubacuje listice i da privodi ovce!

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Ako raspiše samo republičke onda će sledeće godine imati beogradske bez mogućnosti da ih preklopi republičkim. Vučić će ići da prolongira, najaviće i jedne i druge izbore ali za april-maj sledeće godine do kada će da radi na dizanju rejtinga i još većoj demonizaciji opozicije.

 

Što se tiče desnice na zavetnike ne treba računati da su opozicija ali Dveri će sigurno ići sa opozicijom ako im ponude par dobrih funkcija u gradu.

 

 

Raspisivanjem izbora ove godine bi se pokazao kao neko ko sabotira ohridski sporazum, bezi od pregovora i dogovora. Kvinta je vise puta naglasila da ce takva strana trpeti posledice, misleci na sankcije. Onda bi sankcije uvedene Kosovu bile samo prosirene Srbiji. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ako raspiše samo republičke onda će sledeće godine imati beogradske bez mogućnosti da ih preklopi republičkim. Vučić će ići da prolongira, najaviće i jedne i druge izbore ali za april-maj sledeće godine do kada će da radi na dizanju rejtinga i još većoj demonizaciji opozicije.

 

Što se tiče desnice na zavetnike ne treba računati da su opozicija ali Dveri će sigurno ići sa opozicijom ako im ponude par dobrih funkcija u gradu.

 

To se dosta ponavlja po medijima ali ako se pogledaju rezultati izbora npr 2022 vidi se da u BG velika razlika u tome koliko je dobio AV a koliko lista na lokalnim izborima tj ta prica kako ce po inerciji oni koji su glasali za AV glasati i za listu na gradu netacna,to je vise neka teorija koja se u praksi zapravo nikada nije ni pokazala tacnom.

Zaboravlja se jedna druga stvar,uvek kada su odrzavani  samo lokalni izbori oni imali dosta manju izlaznost sto odgovara SNS a u slucaju ubedjive pobede SNS npr u decembru to bi im bio dosta jak vetar u ledja za lokalne u aprilu-maju.

Dveri su mozda opozicija to nisam siguran ali Zavetnici/DSS nisu sigurno tako da u svaku kalkulaciju SNS/SPS ubacite jos 7-10%

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ako raspiše samo republičke onda će sledeće godine imati beogradske bez mogućnosti da ih preklopi republičkim. Vučić će ići da prolongira, najaviće i jedne i druge izbore ali za april-maj sledeće godine do kada će da radi na dizanju rejtinga i još većoj demonizaciji opozicije.

 

Što se tiče desnice na zavetnike ne treba računati da su opozicija ali Dveri će sigurno ići sa opozicijom ako im ponude par dobrih funkcija u gradu.

 

 

N1 saznaje: Vanredni izbori skoro sigurno u decembru

 

Ukoliko je vest tačna, onda ćemo imati još samo malo cirkusa do kraja godine i ništa više.

 

Ove opoziciJone budale ne shvataju jednu prostu činjenicu – budalaštinama kao što je današnji cirkus u skupštini, nedolazak na sednicu koju su sami tražili ili ono kad je dvadesetak kvazi-ekologa blokiralo auto-put na 400C mogu samo da zadrže stare glasove, ako i toliko, ali teško da će na taj način pridobiti nove glasače. A bez podrške glasača je malo nezgodno.

 

Vidim da se nešto i nisu pretrgli od aktiviranja novog članstva, iako ima mnogo nezadovoljnih. Nešto ne vidim da su se pretrgli od saradnje sa poljoprivrednicima, prosvetom, mladima ili nekom drugom grupom ili bar da su pokušali da nešto urade na tom planu. Bilo kakav ozbiljan pokušaj pritiska na institucije koje smatraju odgovornim očigledno da nisu ni u planu. Za nekoliko meseci trajanja protesta nisu shvatili ni da vikend-šetnje imaju uticaja na vlast koliko i količina planktona u ishrani kitova u Pacifiku.

 

Pretpostavljam da je dalji scenario već viđen: pristaće na izbore pod uslovima koje smatraju neadekvatnim, a kada izgube, opet će da kmeče kako uslovi nisu bili ravnopravni. Biće im krivi i Kurta i Murta, beli listići, Tito, kralj Aleksandar, Kraljević Marko i Musa Kesedžija, prinos kukuruza, količina padavina tokom jula i tome slično.

 

Mislim da je čak i bespotrebno trošiti reči o tome da li su Zveri, Avetnici ili D-SS prava ili neprava opozicija jer su pro-ruSSke i naciJonalne stranke nastrojene anticivlizacijski.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je ovo debilni zakon:

  • Novi zakon usporava trotinete, vožnja samo po trotoaru
    ... po kome se električni trotineti ne smeju voziti po kolovozu, već po trotoaru i to brzinom ne većom od brzine hoda

S druge strane, ovako bi trebalo da bude:

  • U Francuskoj su prethodnim zakonom svi električni dvotočkaši smatrani pešacima, dok će im novim zakonom biti zabranjeno da se kreću trotoarom, već će to moći samo biciklističkom stazom i kolovozom, s tim da će, kada prelaze preko trotoara, morati da siđu sa trotineta i da ga guraju.

[izvor]

 

Kao što sam pisao ranije ovoj temi, u Beogradu јoš uvek nema puno električnih trotineta, ali je već zabrinjavajuće.

Problem je što se uopšte ne čuju a voze ih na uskim trotoarima velikim brzinama. Još uvek nisam čuo da je nekog spičio, ali me ne bi iznenadilo da je već bilo takvih slučajeva.

Više puta mi se desilo da pored mene iznenada projuri neko na električnom trotinetu, na razdaljini od možda 10-ak cm od mene (na uskom trotoaru / pešačkoj stazi). Sreća je da se nisam malo pomerio u stranu tog momenta... Ispada da će i pešaci na pešačkim stazama morati da se stalno okreću (tj. gledaju iza) i vode računa da li se neko na električnom trotinetu zaleteo.

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sen said:

Kakav je ovo debilni zakon:

  • Novi zakon usporava trotinete, vožnja samo po trotoaru
    ... po kome se električni trotineti ne smeju voziti po kolovozu, već po trotoaru i to brzinom ne većom od brzine hoda

S druge strane, ovako bi trebalo da bude:

  • U Francuskoj su prethodnim zakonom svi električni dvotočkaši smatrani pešacima, dok će im novim zakonom biti zabranjeno da se kreću trotoarom, već će to moći samo biciklističkom stazom i kolovozom, s tim da će, kada prelaze preko trotoara, morati da siđu sa trotineta i da ga guraju.

[izvor]

 

Kao što sam pisao ranije ovoj temi, u Beogradu јoš uvek nema puno električnih trotineta, ali je već zabrinjavajuće.

Problem je što se uopšte ne čuju a voze ih na uskim trotoarima velikim brzinama. Još uvek nisam čuo da je nekog spičio, ali me ne bi iznenadilo da je već bilo takvih slučajeva.

Više puta mi se desilo da pored mene iznenada projuri neko na električnom trotinetu, na razdaljini od možda 10-ak cm od mene (na uskom trotoaru / pešačkoj stazi). Sreća je da se nisam malo pomerio u stranu tog momenta... Ispada da će i pešaci na pešačkim stazama morati da se stalno okreću (tj. gledaju iza) i vode računa da li se neko na električnom trotinetu zaleteo.

 

 

Komšiji se desilo da ga jedan takav udari na trotoaru, ali ni jednom ni drugom nije ništa bilo. Imao sam prilike da ih vidim na biciklističkim stazama i nisam imao nikakvih problema. Doduše, video sam jednog idiota koji je umalo nastradao kada sam čekao da pređem ulicu. Semafor je bio crven za pešake, a sa moje leve strane su se kretali trotinet i 2-3 automobila. Trotinetaš je naglo skrenuo levo, tačno na pešačkom prelazu, a da vozač koji je bio iza njega nije imao dobre kočnice i reflekse, mislim da bi dobio (nezasuženu) kaznu što je od budale napravio palačinku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sen said:

Kakav je ovo debilni zakon:

  • Novi zakon usporava trotinete, vožnja samo po trotoaru
    ... po kome se električni trotineti ne smeju voziti po kolovozu, već po trotoaru i to brzinom ne većom od brzine hoda

S druge strane, ovako bi trebalo da bude:

  • U Francuskoj su prethodnim zakonom svi električni dvotočkaši smatrani pešacima, dok će im novim zakonom biti zabranjeno da se kreću trotoarom, već će to moći samo biciklističkom stazom i kolovozom, s tim da će, kada prelaze preko trotoara, morati da siđu sa trotineta i da ga guraju.

[izvor]

 

Kao što sam pisao ranije ovoj temi, u Beogradu јoš uvek nema puno električnih trotineta, ali je već zabrinjavajuće.

Problem je što se uopšte ne čuju a voze ih na uskim trotoarima velikim brzinama. Još uvek nisam čuo da je nekog spičio, ali me ne bi iznenadilo da je već bilo takvih slučajeva.

Više puta mi se desilo da pored mene iznenada projuri neko na električnom trotinetu, na razdaljini od možda 10-ak cm od mene (na uskom trotoaru / pešačkoj stazi). Sreća je da se nisam malo pomerio u stranu tog momenta... Ispada da će i pešaci na pešačkim stazama morati da se stalno okreću (tj. gledaju iza) i vode računa da li se neko na električnom trotinetu zaleteo.

 

 

Apsolutno si u pravu ili francuzi su normalnije i logičnije sagledali problem i doneli, u skladu s tim, bolje rešenje. Ne znam da li je šta promenjeno u vezi propisa za bicikliste, ali po starom zakonu, tamo gde nema biciklističke staze, biciklisti mogu da se kreću desnom stranom uz ivicu kolovoza...trotineti su, po meni, isto što i bicikli, ne čuju se ni jedan ni drugi, još se trotineti kreću, uglavnom brže. Uvažavajući činjenicu da su biciklisti, u velikom broju ljudi starije dobi. Nije da nema mladih, daleko od toga, ali mnogo je penzosa koji "teraju točak"...

Extra što je "Sizifov posao" da nateraš trotinetliju da vozi sporo i penzosa da tera biciklo preko pešačkog prelaza i da misli da ima prednost....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa blokada rada parlamenta. No SNS ne interesuje mnogo da se poštuje poslanik pa i oni idu na opstrukciju samo da proguraju izbor predsednika i zakone 🙂

 

Komedija od države. Pozdravljam ovaj potez opozicije. Ovo će dodatno da osramoti Vučića na zapadu. Jedino što je ovde loše je što su rekli da će samo ovu sednicu da blokiraju. Ovo bi trebalo raditi dok se ne raspišu izbori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Pa blokada rada parlamenta. No SNS ne interesuje mnogo da se poštuje poslanik pa i oni idu na opstrukciju samo da proguraju izbor predsednika i zakone 🙂

 

Komedija od države. Pozdravljam ovaj potez opozicije. Ovo će dodatno da osramoti Vučića na zapadu. Jedino što je ovde loše je što su rekli da će samo ovu sednicu da blokiraju. Ovo bi trebalo raditi dok se ne raspišu izbori.

Blokada rada znaci da nesto nece raditi/funkcionisati ovo je opstrukcija rada a na zapadu vidim bas su se potresli dosta.

Bolje da su izasli iz skupstine posle 2-3 protesta i tada kada je masovnost bila velika zatrazili izbore.

Nije mi bas jasno zasto sada traze izbore a tada su bili totalno protiv njih.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2023 at 1:03 PM, Constantin said:

Možda u ostaku Srbije, ali U Beogradu će biti bar egal. Neka istraživanja pokazuju, ne mogu da se setim gde sam pročitao, da u Beogradu, Čačku i Nišu, SNS slabije stoji.

 

U Čačku opozicija doslovno ne postoji. Ove gradjanske opcije cak i nemaju stranke. Malo nesto imaju Zavetnici, a Jeremic ima neke bivse istaknute naprednjake. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdarac said:

Blokada rada znaci da nesto nece raditi/funkcionisati ovo je opstrukcija rada a na zapadu vidim bas su se potresli dosta.

Bolje da su izasli iz skupstine posle 2-3 protesta i tada kada je masovnost bila velika zatrazili izbore.

Nije mi bas jasno zasto sada traze izbore a tada su bili totalno protiv njih.

 

Ovo više liči na jeftin cirkus koji je svojevremeno pravio Šešelj. Nisu se setili da se potpuno povuku iz Skupštine, ali i iz  svih tela u kojima učestvuju, što bi bio dobar potez.

 

2 hours ago, shonke said:

https://n1info.rs/posts/cuta-podnosi-ostavku-na-sve-funkcije-u-zajedno

Boze sačuvaj kakvi degenerici na sve strane.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Dobro je što se to desilo jer se ovaj Tuta-Muta-Ćuta, ili kako se već zove, već ranije pozitivno izjasnio o nekom populističkom referendumu o Kosovu i protiv sankcija Putleru. Tu su mu bliži Zveri, Avetnici, D-SS, SPS i SNS, a to su ipak bitna pitanja.

 

48 minutes ago, DJORDJE said:

Odrace ih Vucic na izborima kao mlade majmune. Mogu eventualno da uzmu par centralnih opstina u BG, pod uslovoda se uzbilje do decembra.

 

Ja i tu imam rezerve. Ako nastave da prave bezuspešne akcije, mogu samo da izgube i to što imaju. Najveća misterija mi je zašto traže izbore pod nedemokratskim uslovima umesto da učešće uslove demokratizacijom izborne kampanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zvezdarac said:

Blokada rada znaci da nesto nece raditi/funkcionisati ovo je opstrukcija rada a na zapadu vidim bas su se potresli dosta.

Bolje da su izasli iz skupstine posle 2-3 protesta i tada kada je masovnost bila velika zatrazili izbore.

Nije mi bas jasno zasto sada traze izbore a tada su bili totalno protiv njih.

 

Ovo što vlast radi je rad skupštine protivno poslovniku. Ne postoje osnovni uslovi za održavanje sednica skupštine a oni na silu izglasavaju važne zakone tipa izbora ministra ili rebalans budžeta. To na zapadu sigurno neće biti dočekano sa odobravanjem. Pri tome non stop imamo otvoreno vređanje predsednika skupštine na račun opozicioinih poslanika i poslaničkih grupa. Dakle to što radi možemo zvati raznim imenima ali ne i skupštinom jer je ona u blokadi. Ovo će sigurno biti u godišnjime izveštaju i ovo ne može proći bez pomena.

 

Opozicija nije bila nikad protiv izbora nego to nisu bili zahtevi tog protesta. Da su ih tada tražili opet ih ne bi dobili jer je to bila podmetnuta tema opoziciji na koju da su naseli tada onda bi usledila kampanja protiv njih "eto vam opozicije, samo svoj interes gledaju, briga ih za poginulu decu".

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DJ_Vasa said:

 Najveća misterija mi je zašto traže izbore pod nedemokratskim uslovima umesto da učešće uslove demokratizacijom izborne kampanje.

 

Da bi pokazali da je zvalonja ustvari blefirao kad je pretio ostavkama i novim izborima.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...