Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Inace, 37 poslanika koji su glasali ZA smenu Gasica su:

 

9 od 15 poslanika Ujedinjenih (SSP, PSG, Sloga..)

6 od 12 poslanika Narodne stranke

7 od 8 poslanika Zajedno

4 od 5 poslanika NDBG/zelenih

4 od 10 poslanika Demokratske stranke

3 od 6 poslanika Dveri

Veroljub Stevanovic iz koalicije NADA

Milos Parandilovic iz krila POKS koje je sa Dverima

2 od 2 poslanika SDA

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Znači opet su pucali sebi u nogu.

 

Eh, nemoj tako. Nastupilo je toplo vreme, pa su mnogi otišli u misiju spašavanja turizma. Odradiće dva kruga šetnje oko Slavije da bi to nadoknadili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Znači opet su pucali sebi u nogu.

 

Jesu.

 

Inace, inicijativu za smenu Gasica podrzali su: Ujedinjeni, Zajedno, NDBG, Dveri, NS, DS, deo POKS koji je sa Dverima, SDA, PDD (Kamberi) i Olenik. Nisu je potpisali NADA i Zavetnici.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Jesu.

 

Inace, inicijativu za smenu Gasica podrzali su: Ujedinjeni, Zajedno, NDBG, Dveri, NS, DS, deo POKS koji je sa Dverima, SDA, PDD (Kamberi) i Olenik. Nisu je potpisali NADA i Zavetnici.

 

Vidim da imaju i opravdanja. Pomalo podsećaju na Pericu kada se pravda zašto nije došao na pismeni.

 

A posle im je đavo kriv što ljudi bojkotuju izbore.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

Jesu.

 

Inace, inicijativu za smenu Gasica podrzali su: Ujedinjeni, Zajedno, NDBG, Dveri, NS, DS, deo POKS koji je sa Dverima, SDA, PDD (Kamberi) i Olenik. Nisu je potpisali NADA i Zavetnici.

Znam da sam bas dosadan ali u svim postizbornim matematikama Nadu i Zavetnike racunajte sa SNS ako budu potrebni

Znaci SNS i SPS dodajte jos neki 8% uvek.

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Zvezdarac said:

Znam da sam bas dosadan ali u svim postizbornim matematikama Nadu i Zavetnike racunajte sa SNS ako budu potrebni

Znaci SNS i SPS dodajte jos neki 8% uvek.

 

I meni nije jasno zašto se u bilo kakvim kombinacijama pominje Zavrsnica i Francuz, posto ako Vucic proceni da SNSu treba vise poslanika, samo ce da im prekine finansiranje.

Bas su oni kao neparlamentarne stranke izasli sa jakom kampanjom kroz finansiranje iz članarina?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

 

I meni nije jasno zašto se u bilo kakvim kombinacijama pominje Zavrsnica i Francuz, posto ako Vucic proceni da SNSu treba vise poslanika, samo ce da im prekine finansiranje.

Bas su oni kao neparlamentarne stranke izasli sa jakom kampanjom kroz finansiranje iz članarina?

Nije samo to pitanje

Zna se kako su uopste nastali Zavetnici,kako je Milos Jovanovic preuzeo stranku od Sande...

Oni su bukvalno SNS,nisu to neka stranke koje su same formirale,napravila rezultat i prodala se za pare...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dveri su onda opozicija?

 

Vucic je gotov ako na bilo kojem nivou bude morao da pravi koaliciju sa DSS ili Zavetnicima (SPS se podrazumeva). On svoju vladavinu i zasniva na tome da pokriva ceo politicki spektar i da se ne opredeljuje za jednu ili drugu stranu. Mislim, teoretski on moze i da napravi vecinu sa nekim odmetnutim poslanicima SSP/NS/DS/PSG, moguca je i "velika koalicija za nastavak evropskog puta Srbije" sa SSP, ali sve to samo znaci da je kraj blizu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goldberg said:

Dveri su onda opozicija?

 

 

A koje Dveri? Njihovi simpatizeri iz perioda kad su jurisali na RTS,

simpatizeri koji vole ispijanje vina,

ili ovi sad najnoviji cutolozi?

 

Ako se pronikne u rezon nekog ko stalno glasa za njih, mozda i saznamo da li su opozicija.

Link to comment
Share on other sites

Pa verujem da za njih glasaju ultrakonzervativci i biraci kojima je dosta "stare politicke scene". Dakle, ultrakonzervativizam i populizam. Ima tu i nacionalizma, ali on je vise dodatak njihovoj prici.

 

Sto se tice ispijanja vina, pa i boravka u SZS zajedno sa DS i SSP, ako je iko glasao za njih glasao je uprkos svim tim stvarima. 

 

Recimo, imas i opoziciju (ovu proevropsku gradjansku opciju) ciji je jedan od lidera odmah nakon izbora isao da se dogovara sa Vucicem, pa opet ljudi i dalje glasaju za njih.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Dveri su onda opozicija?

 

Vucic je gotov ako na bilo kojem nivou bude morao da pravi koaliciju sa DSS ili Zavetnicima (SPS se podrazumeva). On svoju vladavinu i zasniva na tome da pokriva ceo politicki spektar i da se ne opredeljuje za jednu ili drugu stranu. Mislim, teoretski on moze i da napravi vecinu sa nekim odmetnutim poslanicima SSP/NS/DS/PSG, moguca je i "velika koalicija za nastavak evropskog puta Srbije" sa SSP, ali sve to samo znaci da je kraj blizu.

Dveri su drugaciji iz razloga zato sto su oni nastali samostalno,samostalno napravili infrastrukturu,jos 2012 imali skoro 5%...

U tom smislu sam mislio,ovo dvoje su ili napravljeni od SNS ili preuzeli stranku uz pomoc SNS.

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje nisam baš siguran da okarakterišem Dveri kao SNS trolove. Ipak njega nema na režimskim medijima a ove neonaci organizacije koje su i osmišljene da njemu otmu glasove i dalje se finansiraju od strane vlasti. Sve ovo ostalo možemo objasniti neiskustvom u glupošću Obradovića koji nije dovoljno pametan da uči na tuđim greškama pa mora na svojim. Jedino što mi je malo sumnjivo da se dobrano užutao unazad X meseci, to ni malo ne liči na njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...