Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, medobrundo said:

 

 

Moguće da greši. On i još par ljudi snime celu kolonu tamo gde je sigurno da će svi proći (npr London) i broje protok po minutu na svakih par minuta (preko klipa, ne uživo). Obično to bude 500-600 ljudi po minutu - na početku 700-800, na kraju manje, oko 300.. kolona je valjda juče prolazila skoro 2 sata. Dodaju naravno i neke ljude koji se priliju sa druge strane (npr novobeogradske). Moguće je da ne uhvate one koji pravo odu kući od Skupštine ili idu sporednim ulicama. Na kraju objave i klip i računicu, pa može i neko drugi da se pozabavi time. Međutim, ako oni izbroje 60ak hiljada, to može biti i 70, ali ne i 150 🙂

 

 

Ja, vala, bez 6 cifara ne želim ni da pregovaram 😄

 

Hajde, tačna brojka nije ni bitna, nismo došli da se takmičimo. Ne znam šta će biti iz svega ovoga, jer ima i previše davanja rokova da se ispune zahtevi, pa ćemo onda ovo i ono. I stalo se zovu ljudi za sledeći put, a sledeći put opet...za onaj naredni dolazak kad je baš taj poslednji rok, inače ćemo blokirati Srbiju. Ako se ova masa ne iskoristi za nešto konkretno, a pesimista sam, možemo da čekamo onda bar 5 godina da nas ponovo nešto izvede napolje u ovom broju. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sve je ovo super, cveće i proleće, ogroman broj ljudi sinoć i sve ostalo ali šta je efekat svega toga? Svi šeruju slike i nešto im puno srce i slično patetisanje ali šta se promenilo? Orkovi i dalje jašu ni za jotu pomereni plus organizuju paradu ropstva u petak. Još se napadaju ljudi na protestu od strane db troglodita umesto da ih masa izgazi i razmaže asfalt njima. Samo govnjiva motka ovde radi, nema drugog načina.

 

Apsolutno tačno. Juče je dosta ljudi oko mene negodovalo što se opet ide na gazelu. Dosadiće to ljudima. Još jedna takva šetnja i počeće da se osipa energija i broj ljudi. A ovo juče je bilo fantastično, bukvalno broj ljudi sa kojim možeš da izvršiš konkretan pritisak da se orkovima tresu gaće. Tim pre što su mislili da je Srbija umrla, da mogu da rade šta hoće bez ikakvog pritiska. Dobro je da su ljudi shvatili da je kap prelila čašu i da smo udarili u dno. Ako se opet ne dobije ništa uz ovu energiju, onda možemo da tvrdimo da će ovaj vladati dožuvotno. Šta će ponovo da trigeruje ovoliki narod?

 

Trebalo je ići ispred RTSa i ostati tamo. Evo već se priča da su malo promenili izveštavanje, ali čisto da ih 100k ljudi malo potseti šta je njihov posao, da ne zaborave. Šetnja po gazeli je passe... 

 

Uskoro kreću i godišnji odmori, i tu se sve ovo raspada. Vučić je trebalo da iskulira ovo, kao i do sad, da sačeka jun, da se energija istroši. Ovaj kontramiting mu je velika greška, jer će razbesneti ljude i ponovo ih izvesti na ulicu u ogromnom broju. Ali će posle toga biti još jedna ili dve prilike da se nešto konkretno postigne, i ako neko iz opozicije svojim glupim planovima razjebe tu energiju i učini uslugu orcima... njega treba juriti po ulicama... 

 

Očigledno je da fali neko ko će ovo da kanališe, jer se ovaj deo opozicije koji ovo kao organizuje, slabo snalazi... Prosto ne znaju šta će sa ovolikim ljudima...

Edited by Issey
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

A jos interesantnije da nema ni botova ni orkestriranog napada tabloida, video sam samo Informer.

Just now, Smrtokapa said:

Čekaj, on je u SNS-u?

I rekao je nešto negativno za Vučića?

 

Gledam u čemu je začkoljica, gde je zamka?

 

Citaj thread, ima dosta zanimljivih komentara.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Smrtokapa said:

Čekaj, on je u SNS-u?

I rekao je nešto negativno za Vučića?

 

Gledam u čemu je začkoljica, gde je zamka?

Svojevremeno, kad je SM organizovao kontramiting, pobunio se Čović, jedna od uzdanica Spasa, gradonačelnik, posle je ušao u DOS, ali je ostao mentalno u SPSu.

Šormaz je na privremenom boravku u SNS, originalno je DSS, dobro je to što priča, ruši iluziju monolitnosti, još se tu i tamo, nazire poneka pukotina, treba to pritiskati i mrviti do raspada.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je govno, ali to je u ovoj prici nebitno. Div je gore napisao pravu stvar. Ako ima onih koji iz stranke napadaju direktno Vucica, plus nemas organizovan napad botova, plus imas onaj haos u Pancevu, to su sve znaci da organizacija puca po savovima. Spolja ne znamo razmere, ali je jasno da puca.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da ljudi ocekuju neko cudo nakon jednog protesta. Ako se opozicija nije snasla, nije zato sto nije ocekivala ovoliki broj. Ukrajinci su krvarili mesecima i stigla im je sloboda. Mislim stvarno defetizam nakon jednog skupa, jer eto nije se desilo cudo. Pa desilo se ono na primer sto se mozda ne vidi, zvalonji je izbijen argument da je on jedini fatkor stabilnosti u regionu jer ga eto narod obozava. 

I da prihvatimo da je ova opozicija kakva da je,  najbolje sto imamo. I ako hoces da se izbore za slobodu medija, pravnu drzavu itd....moras da stanes iza njih i da izadjes kad pozovu na proteste. Sa razvojem demokratije, doci ce i bolje opcije od Marinike, Grbovica, Aleksica....sada onii su premija za ovakvu zemlju. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, McLeod said:

Naravno da je govno, ali to je u ovoj prici nebitno. Div je gore napisao pravu stvar. Ako ima onih koji iz stranke napadaju direktno Vucica, plus nemas organizovan napad botova, plus imas onaj haos u Pancevu, to su sve znaci da organizacija puca po savovima. Spolja ne znamo razmere, ali je jasno da puca.

Bas tako, ako krene osipanje, prvi ce da beze ili su vec pobegli Zorka, Slina, Sormaz i mozda jos par njih koji su deklarativno prozapadni jer ce gledati da se na taj nacin prisljamce sutra novoj vecini ( naravno,treba ih oterati u tri pm ). Vucic se resetuje na radikalska podesavanja, juce prica o istocnim prijateljima,zapadnim sluzbama i placenicima. Cim su ga se dohvatili NY Times, BBC,CNN zna od koga treba da se plasi, nece se sigurno ex-debelog Lazovica, Aleksica, Cute i Lutovca zentati. Mislim da i on postaje svestan da mu vreme polako istice, nezadovoljstvo gradjana sve vise raste i bilo bi i vece da imamo iole sposobnu opoziciju koja bi ga uspesno kanalisala.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nešto SNSovci na lokalu kod mene ne isijavaju entuzijazmom u vezi skupa zakazanog 26. maja ...

Kanda su im se na onim stolicama po opštini i javnim preduzećima nogari malo raklimali ... nogari počeli da se klimaju a guzice porasle,nije prijatna situacija ...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zato je sistemski godinama i uništavao i kupovao opoziciju, baš zbog ovog momenta. Sutra da budu izbori, ko bi akumilirao nezadovoljstvo građana? Sve bi se ponovo raspršilo na 20 stranaka, nešto ostalo ispod cenzusa, izbori bi ponovo bili pokradeni, a neki Đilas se pojavio posle izbora da sve utiša sa "jbg narod ga hoće, ali sledeći put pobeđujemo" mantrama...

 

A ljudi jesu nezadovoljni. Već sam pisao da u mom ofisu uglavnom sede desničari kojima je vučić bio sasvim prihvatljiv, izuzimajući litijum. Kao živi se bolje od 2012-te, firma procvetala (za vreme Bote jedva opstali), podigao ekonomiju, ne da Kosovo... Ali sad žestoko pizde kako je ishendlovao ovu tragediju, a smatraju ga i delimično krivim... kontramiting takođe ne mogu da mu oproste (iako ne moraju da idu)... kritikuju pisanje Politike u koju su se kleli... Vidi se u vazduhu to nezadovoljstvo. Doduše, uhlebi i dalje ne reaguju, a verovatno neće nikad. Imam i toga u daljoj rodbini po unutrašnjosti. Delom propaganda, delom leba bez motike, njima je i dalje AV one and only... Oni se nikad neće okrenuti... Ali ima dovoljno onih koji možda i bi, da ima ko to da pokupi...

 

Zato je @goldberg u pravu, mora i desno i levo, kuso i repato da se dogovori (naravno bez vučićeve opozicije), da napravi dogovor da se ovo zlo otera i lustrira, da se dođe bar na tu nultu tačku, pa onda sve iz početka da se gradi. Ja ne vidim kako bilo ko samostalno može makar samo da zagolica sektu, i pored ovolikog nezdovoljstva... Ne meni se to ne dopada, nikakve Dveri i Miloše Francuze ne bih svario (ako su uopšte opozicija), ali bojim se da će morati, ako ne želimo vladavinu dinastije... Već sam pisao o tome...

 

A Šormazu ne verujem pa taman sad da jave da je AV pobegao iz Srbije i predao vlast... Isključili su ga iz glavnog odbora zbog podrške Ukrajini, pa sad laje... Gde je bio ranije? I ako neko pokuša da nam proda Zoku i slične kao neku opoziciju, angažovati Jovu Bakića kao savetnika šta da se radi sa takvima...

Edited by Issey
  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Perkos2 said:

Kažu da je i Krlo napustio studio u tvpink i psovso sarapu, ako planira da ponovo promeni dres neće da može ima da plati za sve što je seruckao po pinku i hepiju

 

Postace mit da se Krlo oteo kontroli SNS-a.Jbt.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Issey said:

A Šormazu ne verujem pa taman sad da jave da je AV pobegao iz Srbije i predao vlast... Isključili su ga iz glavnog odbora zbog podrške Ukrajini, pa sad laje... Gde je bio ranije? I ako neko pokuša da nam proda Zoku i slične kao neku opoziciju, angažovati Jovu Bakića kao savetnika šta da se radi sa takvima...



 

:classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Perkos2 said:

Teska je to fukara ali zna da namiriše promene

 

Sad se zna za jadac. Taj koji bi njega pokušao da rehabilituje, završio bi političku karijeru... Uopšte ne sumnjam u to... 

 

Mislim da je oterao u krasni Sarapu zato što mu je ovaj upao u reč kad je hteo da prospe novu salvu balege po opoziciji i narodu, a ne zato što je namirisao promene... 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

 

Sad se zna za jadac. Taj koji bi njega pokušao da rehabilituje, završio bi političku karijeru... Uopšte ne sumnjam u to... 

 

Mislim da je oterao u krasni Sarapu zato što mu je ovaj upao u reč kad je hteo da prospe novu salvu balege po opoziciji i narodu, a ne zato što je namirisao promene... 

Ta dvojica su bili teske seronje i kao "žuti" a sad su oličenje bednika. Slažem se da bi svako kp njih proba da opere i rehabilituje trebalo da leti zajedno sa njima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Sad se zna za jadac. Taj koji bi njega pokušao da rehabilituje, završio bi političku karijeru... Uopšte ne sumnjam u to... 
 
Mislim da je oterao u krasni Sarapu zato što mu je ovaj upao u reč kad je hteo da prospe novu salvu balege po opoziciji i narodu, a ne zato što je namirisao promene... 
Što je tipično za naše spikere (daleko su od novinara) koji ne umeju da koncipiraju pitanje, koje češće bude duže od odgovra.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

Ja ne vidim kako bilo ko samostalno može makar samo da zagolica sektu, i pored ovolikog nezdovoljstva...

 

 

Jedan takav koji bi mogao da ujedini je bio sinoc na protestu. I pre nedelju dana. I kad se borilo protiv Rio Tinta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...