Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

22 hours ago, VladimirB said:

Bilo kuda, Irinej svuda. Malo malo, pa se pojavi tekst o SPC ekstremizmu i Buloviću.

 

Da li je to Bulović zapravo patrijarh, a Porfirije običan ginjol?

 

https://autonomija.info/vesna-pesic-zastupanje-ultrakonzervativne-ideologije-vucic-prepustio-spc/

 

Tako je govorio Porfirije

 

https://nova.rs/vesti/politika/audio-porfirije-o-ordenima-spc-ne-znace-nista-svaki-drugi-mafijas-je-dobio

 

Nazalost taj Bulovic je vec 30 godina patrijarh. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jos veci carevi od stoke su njihovi izabrani predstavnici. Pogledajte ovaj biser potpune manijakalnosti. I ovi za ova buncanja primaju platu.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/kovacevic-u-govoru-u-skupstine-srbije-samo-ovde-srpska-verzija-pozdrava-dogodine-u-prizrenu-izvrgnuta-podsmehu-i-ruglu/

 

A ovo jedan od takvih pušta penu:

 

Quote

Ћириличној багри се мора објаснити зашто им се мало-мало дешавају бомбардовања", речи другосрбијанске погани која се зове Никола Самарџић, професор историје на Филозофском факултету БУ. И додаје:

"Или су мозак и ћирилица у раскораку или они не контају латиницу. Србија је у глибу митоманије свињокрадица и коњокрадица Карађорђевића. Они су трудној жени одсекли сисе, измислили Косовски бој, створили СПЦ, измислили Светога Саву и остале глупости, направили ршум у Црној Гори и Косову. Јасеновац је одговор на њихову владавину, нема већих злотвора.“

 

Ako te majmuncine nista ne umeju da nauce iz prethodnih događaja drugi umeju, i valjda su naucili u cemu su pogresili, i da kad sledeceg puta stoka bude izazvala da je zguze, prema njoj ne treba imati nikakvih obzira.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2022 at 6:32 AM, Pletilja said:

"Bako, vikali su mi "Ukrajinac"......"

Zbog mene je dete postalo bela vrana

:lol_2:

Znaci deca su neverovatna. To ukrajinac im znaci zlo, agresiju na rus? A ovi sto vicu `ukrajinac` to nisu

nikakvi `rusi` vec neutralci kao i roditelji.

 

Tako da, bolje da ga zovu ukrajinac nego neutralac .... Nadam se da nece doci do toga da pocnu da obelezavaju kuce kao domove ljubitelja ukrajinaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

Brzo sam citala tekst sa preskakanjem redova i pomislila da je ironican, duhovit....posle vidim to je Sinisa Kovacevic :lol_2:

 

ima i komentar: G. Kovacevicu - b r a v o!

(i to sam pomislila da je ironican komentar)

 

Kad tako preskaces redove u drugom tekstu, procitas i da Vucic podnosi ostavku,

ali ako ne preskaces vec citas sa razumevanjem vidis da ima neki uslov...zasedanje skupstine je ocekivani nastup za tv, pored ava sjajnog glumca-komicara, milos jovanovic glumi kao priuceni glumac-tragicar.....itd.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slobodno mogu da dođu što se mene tiče. Lepo je što sve više i više padaju maske, a demonsko zverstvo čija je suština da proganja sve drugačije, i koje u civilizaciju nikad nije ni htelo da se integriše, postaje sve ogoljenije. To tako i treba. Dosta je bilo pretvaranja. Hvala drugu putinu što ih je podstakao da se potpuno razotkriju.

 

E, a "jedan od njih" zapenio nesto u stilu "ratovi su stalna pojava, i spremajmo se da u globalnom sukobu koji se sprema ostanemo ljudi, kmeeee kmeeee". Ma kako mogu da ostanu ljudi oni koji to nikad nisu ni bili? Nego su uvek bili pizde. Pizde proganjaju drugačije i različito, a ne ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Prajda: kad su dozvolili zelotima da drze litije i moleban po gradu - ne vidim zasto bi i drugoj strani bilo to uskraceno.

Licno sam protiv ometanja saobracaja i cekanja da neka manifestacija prodje, ne ucestvujem ni u jednoj, samo zelim da sa posla stignem kuci sto pre.

Zato bih sve te manifestacije izmestio na Savsku promenadu ili Kej na Uscu, pa nek setaju kako im volja.

Uz zastitu policije, naravno, i indijsko-pakistanske mere prema nasilnicima koji bi da to sprece.

Zatucana stoka samo batinu razume kao prosvetljujuci faktor.:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Kako nema Sime Spasića na radnom mestu kad dolazi Erdogan ili neki drugi državnik?

Quote

 

Udruženje porodica kidnapovanih, nestalih i ubijenih na Kosovu i Metohiji, koje vodi Simo Spasić, otvorilo je danas Spomen-sobu "Kosmetske žrtve – junaci otadžbine – heroji Košara" u Voždovoj ulici u Nišu. Prostorija je posvećena kosmetskim žrtvama, a mogu da je posete svi građani.

 

Udruženje je dobilo prostorije od Grada još maja prošle godine, a vrata su otvorena nakon skoro godinu i po dana. Zastupnica Udruženja Snežana Zdravković je istakla da je spomen-soba dostupna za porodice žrtava, građane Niša i jugoistočne Srbije, ali i za sve ostale koji žele da pogledaju ljude koji su dali živote za svoju zemlju.

spacer.png

 

Podsetimo, još maja prošle godine gradonačelnica Dragana Sotirovski je saopštila da će Udruženje dobiti kancelariju u centru gradu, a usledile su brojne reakcije građana ne zbog samog Udruženja, već predsednika Sime Spasića, koji je pred sudom u Nišu bio osuđen zbog silovanja bivše supruge.

 

Lokal je dat u zakup, kako je pisao CINS, bez javnog nadmetanja i po povlašćenoj ceni od oko 100 evra mesečno.

Kancelarija je bila godinu i po dana zaključana i prašnjava, a Spasić je kao razlog nedavno naveo preseljenje drugih prostorija u Beogradu i sređivanje. Na pitanje novinarke da li su u međuvremenu plaćali zakup u Nišu, Spasić je rekao da nije humano.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Otvorena-spomen-soba-kosmetskim-zrtvama-u-Nisu.sr.html

 

Nezapošljeno lice, Sima Spasić.....

25 minutes ago, Stiletto said:

Eh...pusta vlast. Tako i meni pokušavaju trenutni uzurpatori, mog omiljenog kluba, da ugase stranicu ali "evo im ga na"....Problem je što moja stranica ima više pratioca i što ne cenzurišem objave i komentare posetioca, a uperene protiv čelnika kluba. Isti modus operandi ....ne možeš mene niko da kritikuje, jer ja sam vlast.......

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

Licno sam protiv ometanja saobracaja i cekanja da neka manifestacija prodje, ne ucestvujem ni u jednoj, samo zelim da sa posla stignem kuci sto pre.

Zato bih sve te manifestacije izmestio na Savsku promenadu ili Kej na Uscu, pa nek setaju kako im volja.

Mislim da mašiš suštinu parade.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne učestvujem ni ja ni na paradi, ni na porodičnoj šetnji, ali ja paradu kapiram kao nešto što ukoliko se ne radi po centru grada, na najprometnijim i najvidljivijim ulicama, ima efekat između četiri zida. A svakako jurim sa posla kući, pa dete jedno, pa dete drugo, treninzi, ludila. Ako nešto treba da bude mahanje u lice, to je ovo. Ono što ne bi smelo da bude mahanje u lice u normalnoj zemlji, to je blokiranje saobraćaja i kačenje onih imbecilnih zastavica svaki put kada dođe Erdogan ili bilo koji predsednik, premijer, itd. To pokazuje snishodljivost i to bi zaista trebalo izmestiti negde gde neće uticati na tvoj i moj raspored vožnje.

 

Velika većina zemalja je odavno prevazišla ovo sa LGBT populacijom, a otpor koji se ovde i sada pokazuje (ne mislim na ovaj FSBovski orkestrirani - nego prirodan otpor ljudi koji nisu naučeni), taj otpor se neće savlađivati šetnjama na keju. Nije samo to problem, tu su i invalidi, tu su i Romi, tu su i druge ugrožene grupe. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Taj otpor se neće savladati ni šetanjem u najstrožem centru i nema mnogo veze sa mestom održavanja. Kronos je, doduše, mislio na sve vrste skupova da bi trebalo prebaciti na neki kej, a ne samo ovaj.

Samom paradom se i ne postiže ništa konkretno, jer u očima onih koji su protiv svega toga, to je samo skup na kome se nalazi 3x više policije nego samih učesnika i da tako isto mogu da šetaju ubice, pedofili i štatijaznam.

 

Ne poznajem previše LGBT osoba, ali tokom fakulteta sam u studentskim organizacijama razgovarao na ovu temu sa više njih i uglavnom nisu fanovi prajda, jer, po njihovim rečima, to je samo šminka i prilika da organizatori uzmu lovu i da im se ta ekipa (bar koja je bila u organizaciji pre 10ak godina) ne sviđa. Ne rade ništa konkretno, bitno im je samo da se održi i to je to

Naravno, to je samo iz ugla tih 5-6 studenata, ne znam ni koliko može biti relevantno.

 

Meni se čini da se o ovim osobama priča najviše u vreme prajda, ali samo u kontekstu da li će biti šetnje ili ne. Poneki članak i to je to. Bar ja nisam primetio bilo kakvu edukaciju tokom cele godine u tv emisijama i slično na nacionalnoj frekvenciji, a to bi trebalo da bude jako bitna stavka osobama koje se bore za LGBT prava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi, ne razumeju oni da su i LGBT ljudi kao i ostali i da im moramo obezbediti ista prava kao i nama. Ne razumeju ljudi šta u stvari znači jednakost koju nam ustav garantuje, na papiru. Dok to ne dopre do ljudi ovo će se događati. A populisti tipa Vučić i Obradović će to da koriste da jašu na toj mržnji i prikupljaju jeftine poene.

 

Protest u šumi kod Knića nema nikakve logike. Treba da se protestvuje tamo gde su centri moći. U ovom slučaju to je centar Beograda. Ako vam se ne sviđa dođite kod nas u NS pa da uživate u idili "provincije" 🙂

 

Ovde se ulice zatvaraju možda par puta godišnje tako da ćete se uželeti toga 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

nisu fanovi prajda, jer, po njihovim rečima, to je samo šminka i prilika da organizatori uzmu lovu i da im se ta ekipa (bar koja je bila u organizaciji pre 10ak godina) ne sviđa.

 

To je tako bukvalno sa svakom ekipom/organizacijom koja organizuje bilo šta (Letovanje u Bugarskoj, Skijanje u Aspenu, Exit, Bir i Čorba Fest, Zemunske večeri Bajage i sl...)

Uvek postoje oni drugi koji:

1. Koriste njihove usluge ali ih olajavaju najstrašnije (putnici, fanovi Đorđa Davida i Galeta Kerbera itd...)

2. Su ispušili (pun not intended) u izboru za organizatore pa pizde što "kajmak skida" neko drugi.

 

Što je potpuno nebitno u globalu i velikoj šemi zbivanja jer je ovde najbitnije da se u jednoj zatucanoj i zaostaloj zemlji (koja rado pruža šake za parama koje dolaze sa zapada ali istovremeno odbija da prihvati bilo kakve civilizovane sisteme vrednosti koji tamo važe) održi parada ponosa

 

12 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Meni se čini da se o ovim osobama priča najviše u vreme prajda, ali samo u kontekstu da li će biti šetnje ili ne. Poneki članak i to je to. Bar ja nisam primetio bilo kakvu edukaciju tokom cele godine u tv emisijama i slično na nacionalnoj frekvenciji, a to bi trebalo da bude jako bitna stavka osobama koje se bore za LGBT prava.

 

Odlično zapažanje.

Da li ti konkretno daješ svoj doprinos u borbi za LGBT prava između 2 prajda, svestan da podrška, što javna, što sa najviših mesta, ne postoji, ili smatraš da to nije tvoja stvar pa samo nudiš svoju obzervaciju..?

Kamen po kamen nekad može da ispadne "palača" doduše nekom to kamenje bude i pogača...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

 

 

 

 

Odlično zapažanje.

Da li ti konkretno daješ svoj doprinos u borbi za LGBT prava između 2 prajda, svestan da podrška, što javna, što sa najviših mesta, ne postoji, ili smatraš da to nije tvoja stvar pa samo nudiš svoju obzervaciju..?

Kamen po kamen nekad može da ispadne "palača" doduše nekom to kamenje bude i pogača...

 

Ako ćeš iskreno, ne. Ili je doprinos zanemarljiv. Retko na tu temu i pričam sa bilo kime these dayz. Sve se svodi na "svako ima pravo da radi šta hoće dok ne ugrožava drugog i ne krši zakon".

Ali to je do mog karaktera. Da sam ja bio Nikola Tesla, čovečanstvo bi bilo uskraćeno mnogih dostignuća jer bih rekao sebi "a kul, imam 10ak patenata, dosta je, neko nema ni 2, bitno da sam živ i zdrav i da imam da jedem i pijem, odoh sad malo na plažu".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...