Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, AgroLaki said:

Uh al je Vučić progutao ozbiljnu žabu, konačno iskorak ka normalnom svetu... Not.

 

Do kad treba Vucic da yebe ove iz EU da nam konačno uvedu vize, to bi bila veća kazna nego zavrtanje fondova.

 

To kao u onom vicu Bate Stojkovica. "Bili Srbin, Rus i Nemac. I Srbin prvo potpise ugovor za gas sa Rusima, i zajebe Nemca. I onda uvede sancije Rusu, i sve je nadmudrio. Hahahahahahahahahahahaha"...NOT.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

Ne znam za druge, ama ja bih bez svih ovih mogao. Uopste mi ne bi smetalo da ih nema. Veću "empatiju" imam za zmije, koje takvi ubijaju, nego za njih. Te zmije nikoga ne diraju, samo leze tamo gde vec leze. Plus, one su tu milionima godina, i nisu one dosle kod ljudi, nego su ljudi dosli kod njih. Kad naiđem na zmiju na putu, uvek je sklonim štapom, da je takvi ne zgaze, i poskoke isto, ne samo belouske ili smukove. Ovakve mislim da bih samo obišao da ih zateknem kako leže na putu.  Doduse, ovi ovakvi iz tog teksta nisu ni ljudi. Sad da svi nestanu, nikakva šteta.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prebacio sam ovde, više tu spada

 

On 5/27/2022 at 11:04 PM, Plavi Golub said:
Quote

Onoga kakosezove su u Nirmbergu obesili zato sto je izdavao novine u kojima je širena mrznja prema Jevrejima, i generalno. Ne vidim kako se to razlikuje od ovoga ovde sto neki rade, i sto traje 30+ godina, sa kratkom pauzom. Pa ako bi nekima od takvih presudio deka bog, preko svojih predstavnika, a on vrlo cesto bira mentalno poremecene da kroz njih deluje, ko bi ja bio da to osuđujem.


Dobro ako ti je to isto. 

 

Naravno da je isto, a i Šešelj je bio u Hagu i osuđen je zbog toga što je huškao i širio mržnju. Ne znam zašto tada ovi odavde nisu tražili od Haga da optuže i ostale zbog istog, ove iz tih medija u kojima su širili mržnju i zlo. RTS, Politika, Večernje novosti itd, što i sada rade, i u stvari nisu ni prestajali 30 godina. Samo da se čoveku smuči što je živ zbog njihovog divljaštva i prljavštine koju šire. Evo, pre nekoliko dana prolazim pored kioska i bacim pogled ono u nekom od tih listova ogroman naslov "u kesama smo nosili kosti svoje dece". Ne znam o čemu se radi, neko širenje mržnje prema komšijama sigurno, pričama od pre ko zna koliko decenija. Ono sa misicom i glupim senkama koej je pravila rukama da ne pominjem, kad su se silovanju te devojke pridružili i njeni "roditelji", nahuškani od takvih iz tih "medija". Jesu li to roditelji? Jesu, za kafu sa antrifrizom. Cela ta banda je sve u dlaku isto kao taj što su ga u Nirmbergu obesili zbog novina u kojima je širena mržnja prema Jevrejima. Neljudi su to, ili kako ih je Čavke zvao u onom filmu Geto - Tajni život grada, stvorenja. To nisu ljudi. Prema tome kad bi im se nešto desilo, koga boli... Naširili su se oni mržnje za 50 života.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Prebacio sam ovde, više tu spada

 

 

Naravno da je isto, a i Šešelj je bio u Hagu i osuđen je zbog toga što je huškao i širio mržnju. Ne znam zašto tada ovi odavde nisu tražili od Haga da optuže i ostale zbog istog, ove iz tih medija u kojima su širili mržnju i zlo. RTS, Politika, Večernje novosti itd, što i sada rade, i u stvari nisu ni prestajali 30 godina. Samo da se čoveku smuči što je živ zbog njihovog divljaštva i prljavštine koju šire. Evo, pre nekoliko dana prolazim pored kioska i bacim pogled ono u nekom od tih listova ogroman naslov "u kesama smo nosili kosti svoje dece". Ne znam o čemu se radi, neko širenje mržnje prema komšijama sigurno, pričama od pre ko zna koliko decenija. Ono sa misicom i glupim senkama koej je pravila rukama da ne pominjem, kad su se silovanju te devojke pridružili i njeni "roditelji", nahuškani od takvih iz tih "medija". Jesu li to roditelji? Jesu, za kafu sa antrifrizom. Cela ta banda je sve u dlaku isto kao taj što su ga u Nirmbergu obesili zbog novina u kojima je širena mržnja prema Jevrejima. Neljudi su to, ili kako ih je Čavke zvao u onom filmu Geto - Tajni život grada, stvorenja. To nisu ljudi. Prema tome kad bi im se nešto desilo, koga boli... Naširili su se oni mržnje za 50 života.


Pogresnoj osobi ovo pises. Been there, seen that.

 

Bice i da pacijente sa svih strana nisu tretirali isto, pa ni rezultat sa ovim nije bio bolji.

 

Elem  drustvo iz regiona se i danas potpomaze u pravljenju pizdarija, cim se narod(i) sete svakodnevice i zapitaju od cega ce da zive. U medjuvremenu jedni drugima pune dzepove.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam više siguran da će Faraon uvoditi sankcije Rusiji. Ovaj ugovor je pravljen da bi Srbija imala alibi da ne uvodi sankcije. Sad ćemo da vidimo koliko je EU sposobna da našeg kabadahiju natera na nešto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Oni da su normalni kad vide te njihove ankete gde ide broj nenormalnika od 50% koje bas briga ako ponovo uvedu vize, do 80% koji su navodno protiv uvodenja sankcija putleru, koliko ga garantovano ni u Rusiji ne podrzavaju, trebalo bi da tome uvedu iste sankcije kao Rusiji. Kukolj obican.

 

A ko ne spada u te malomnike, trebalo bi da razmotri svoju listu neprijatelja, zamisljenu, i da na njoj ne budu samo Vucic & Co, nego da dopise i celu tu bagru. Beskorisni trositelji resursa.

 

To ovako treba. Jel hocete da budete samoizolovano ostrvo jebenih naci onanista? E sad cemo vam pokazati sta to znaci. Odatle moze da izađe samo onaj ko ide u jednom pravcu, a tu ne moze da uđe ništa, ni struja, ni internet, ni nista,  tako da slobodno pravite te vaše ugovore, jedino sto mozete je da ih odštampate na okruglu hartiju sa rupom na sredini, jer kroz teritoriju X do vas gas kroz te cevke proći neće, pa jedite ladna... Mozete da se javite u vezi nekih promena kad se obracunate sa tim atavistima, sa svima do poslednjeg, i kad ih vratite u rupe u kojima su smrdeli do 1989, a dok to ne uradite, takvi ovde nisu potrebni, i šlus. I o kakvom humanizmu buncate? To je za ljude kako sama rec kaze, a ne za takve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Sad kad smo dogovorili s Rujama novi gasni ugovor, el mozemo konacno da im krknemo sanCije?

 

Ako ih i krknemo, to će biti toliko tiho da je pitanje hoćemo li uopšte saznati da su krknute, još tiše nego pre par nedelja sa Belorusijom. Da vidiš kad tog dana nestane internet, struja u štamparijama i TV signal, spontano i odjedanput :s_w:.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Ja nisam više siguran da će Faraon uvoditi sankcije Rusiji. Ovaj ugovor je pravljen da bi Srbija imala alibi da ne uvodi sankcije. Sad ćemo da vidimo koliko je EU sposobna da našeg kabadahiju natera na nešto.

 

Nema od toga nista, iako je delovalo kao izvesno kad je DJ Vucicevic poceo da kmeci, a sto je najjace ne bi me zacudilo da je sve ovo uz amin Olafa Svorca posto se pre Pukija par puta valjda cuo/video sa Nemcima. 

I da se zavrnu EU fondovi Srbin ce da stoji hrabro i prkosi, samo vize bato moj da se uvedu, da ovi pecalbari sto idu na 3 meseca osete tvrdo, da apstinenti stoje malo u redu kad budu hteli da idu za Paraliju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, ras kass said:

Ako Putin izgubi rat u Ukrajini (što na žalost mi ne izgleda verovatno), jedan od najvećih dobitnika bi bila Srbija. Gubitak uticaja Rusije i njihove zaštite nakaradnih autoritarnih lidera tipa Vučić bi donelo do nade da Srbija može da izađe iz govana. Valjda.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, JohnnyDragon said:

Postoji neka računica oko Srbije za koju mi ne znamo očigledno, i uzalud nagadjamo.

Po mom skromnom misljenju jedina racunica da Srbiji tj. Vucicu ne uvode sankcije vec mu svako malo lupe po neku vaspitnu cvrgu I ostaju na tome samo zato sto bi saterivanje u misju rupu (sankcije/izolacija Srbije/povlacenje kapitala I poslova iz Srbije itd.) jos jednom moglo da prouzrokuje neko potencijalno zariste na tom delu Evrope u vidu nekog lokalnog rata I brljanja po Bosni… Jer to bi bio jedini nacin da Vucic I mafija skrenu paznju sa ponovnog ekonomskog sunovrata.

 

Samo im, Evropi, to jos fali posle Milosevica I kao sto je svima njima poznato, Vucica, kao segrta Seseljevog iz tog vremena a danas samo preobucenog I malo ispeglanog radikala kome cisto sumnjam iko na Zapadu veruje I jednu rec. Ovako ga drze na uzici. (pod uslovom da se potpuno ne otrgne, ako se otrgne mislim da ce Srbija proci kao I Belorusija)

 

Nekim sankcijama samo bi ga gurnuli kao I sav sludjen srpski narod na neku jos gluplju odluku da tamo pocne I vojno da brlja. Lokalno ali dovoljno da napravi sranje u Bosni jer nigde drugde vise ne moze. U RS u Bosni ima dovoljno onih (Dodik I kompanija) koji bi se tom ludilu odazvali.

 

Ne znam, nagadjam samo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jezebel said:

Po mom skromnom misljenju jedina racunica da Srbiji tj. Vucicu ne uvode sankcije vec mu svako malo lupe po neku vaspitnu cvrgu I ostaju na tome samo zato sto bi saterivanje u misju rupu (sankcije/izolacija Srbije/povlacenje kapitala I poslova iz Srbije itd.) jos jednom moglo da prouzrokuje neko potencijalno zariste na tom delu Evrope u vidu nekog lokalnog rata I brljanja po Bosni… Jer to bi bio jedini nacin da Vucic I mafija skrenu paznju sa ponovnog ekonomskog sunovrata.

 

Samo im, Evropi, to jos fali posle Milosevica I kao sto je svima njima poznato, Vucica, kao segrta Seseljevog iz tog vremena a danas samo preobucenog I malo ispeglanog radikala kome cisto sumnjam iko na Zapadu veruje I jednu rec. Ovako ga drze na uzici. (pod uslovom da se potpuno ne otrgne, ako se otrgne mislim da ce Srbija proci kao I Belorusija)

 

Nekim sankcijama samo bi ga gurnuli kao I sav sludjen srpski narod na neku jos gluplju odluku da tamo pocne I vojno da brlja. Lokalno ali dovoljno da napravi sranje u Bosni jer nigde drugde vise ne moze. U RS u Bosni ima dovoljno onih (Dodik I kompanija) koji bi se tom ludilu odazvali.

 

Ne znam, nagadjam samo. 

 

Ja zapravo mislim da Vucic njih time plasi, umesto sto se oni plase. 

Ja pretpostavljam da on ode u Berlin i kaze: Pogledajte, podrska Rusiji je ogromna, desnica na izborima raste. Ja sam vas iskren partner i zelim Srbiju u EU. 

Ako uvedem sankcije Rusiji, dignuce se narod i mogu da me smene, jer su vec poceli da izlaze na proteste oko ekoloskih problema i slicno, svako malo su neki protesti. 

Ako smene mene, Ruski poltroni dolaze na vlast, mogu da dovedu ruske trupe, da eskaliraju tenzije u Bosni i na Kosovu. 

Takodje, nasa ekonomija i vase fabrike su izuzetno zavisne od jeftinog gasa. Preko toga se cuva socijalni mir mojih glasaca.

Pustite me da ne uvodim sankcije, dobijem dobre dilove sa Pukijem, vi me prekorevajte svake nedelje, pa kad ovo prodje da nastavimo dalje. 

 

E sad, u EU su verovatno komesari nesposobnjakovici, pa i da razumem da mu to prodje, ali nije mi jasno kako mu je proslo kod ovog novog USA ambasadora. 🤔

Link to comment
Share on other sites

Kao da zvalonja ima neku viziju ili plan za pola godine. Taj ne zna ni sutra sta da radi. Njegova vladavina je u stvari preslikan nacin zivota njegovog glasaca. Negde da izmulja, ogrebe se, da se uvali, onako jajarsko parazitiranje. Ovo sa gasom je bilo za domacu upotrebu, da ne izgubi prorusko biracko telo. Drugo neke trzisne cene gasa srpska privreda verovatno ne bi prezivela. Sve bi poskupelo, inflacija bi bila veca nego u Turskoj. Ide rasipa pare, deli pomoc, svi ocekuju neku korist, bonuse... a nema gde ni da se zaduzi vise.

Mislim da ne treba ocekivati direktne sankcije, vec izolaciju zemlje,spoljni zid sankcija koji vec postoji, jer zvalonja rece da nemamo pristup povoljnim kreditima vise. Ili pristupanje Kosova Nato paktu, sto bi bio sah mat. Tako rade Amerikanci, cute i delaju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2022 at 4:46 PM, Constantin said:

MORAM DA PODELIM

- Vidi palme na Kalemegdanu
"Seljana!"
-Vidi palme u Beču
"Jao, super, slikaj me ovde"

- Prođe Kameničkom
"Ovo samo kod nas ima, po ulici da prodaju drangulije"
* Ode na buvljak u Pariz
"Jao, prelepo, vidi, papirni luster, samo 20 evra, kupujem!"............................................itd

 

 

I ovo se ljudi odusevili citanjem? Novotarija, srb mentalitet, ekskluziva :lol_2:

 

Sta ce ljudi, da su culi za Ovidija znali bi, pa ih se ne bi tako lako i mnogo vekova kasnije, moglo oduseviti ...

 

 Ovidije je, dakle bukvalno Pre Hrista cak i pre svakog Srbina, smislio - the harvest is always richer in another man's fields

 

Dugo je putovala ova misao jer daleko je srbija...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sramota (ovo pisem neutralno jer obe str. su mi kao deca) sramota za gdju Violu v.K.

zar ovo da kaze:

 

„Vučićevo poređenje ruske agresije na Ukrajinu sa situacijom na Kosovu 1999. godine je neprihvatljivo. On razume da je ovaj rat kršenje međunarodnog prava, oko toga smo se složili, ali po pitanju 1999. godine on i dalje gleda na Srbiju kao žrtvu, a ne agresora“, istakla je Viola fon Kramon specijalno za Danas, govoreći o delu njenog sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem tokom koga je bilo reči o Kosovu.

 

Zar da ovako grdi Vuccica zato sto on jadnik misli kao 99% srbije??! On samo ponavlja jednu mantru koja se primila u narodu. Koja je razlika izmedju vucica i tog naroda - nema je.

(da se opet ne prepiremo oko procenata, ovaj procenat je otprilike tacan) :lol_2:

 

Jos kaze i to samo da nervira i vuccica i narod i rusiju i sva normalna neutralna bica:

„Reference Vučića da je situacija danas u Ukrajini slična situaciji 1999. godine na Kosovu, nešto su sa čime stvarno ne mogu da se složim.  Imali smo dug razgovor o situaciji 1999. godine i preatećim posledicama koje je taj rat ostavio po srpsko društvo i mislim da tu postoje neka izvrnuta gledišta“, navela je Fon Kramon.

 

Rekla je jos dosta toga, citajte da ne ispadne da prenosim samo ovo a vucica ne prenosim. Cak i ne znam sta joj je u svom macho stilu - `dodji s njih petoro da vas bijem`, odbrusio :lol_2:

Umorila sam se gluposti od ovih 99%...nemam snage ni da uskliknem ono nase vase moje tvoje - udri vucicu rukica ti se pozlatila....daj narodu te saksije

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mama_mia said:

otocarku

I ovo se ljudi odusevili citanjem? Novotarija, srb mentalitet, ekskluziva :lol_2:

 

Sta ce ljudi, da su culi za Ovidija znali bi, pa ih se ne bi tako lako i mnogo vekova kasnije, moglo oduseviti ...

 

 Ovidije je, dakle bukvalno Pre Hrista cak i pre svakog Srbina, smislio - the harvest is always richer in another man's fields

 

Dugo je putovala ova misao jer daleko je srbija...

 

Poenta je da se urbana seljana sada napasa vlascem, kupuje zelje koje je raslo pored puteva i potoka u koje se izlivaju septicke jame okolnih imanja na pijaci za, kao i potocarku i ostalo bolje koje se krcilo kao korov.

E, al` upotrebili ga kuvari na 24Kitchen i odjednom svi postali svesni zdrave hrane?

Ako, ovce su za sisanje - pogotovo ove nove pokonndirene.

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ras kass said:

Kao da zvalonja ima neku viziju ili plan za pola godine. Taj ne zna ni sutra sta da radi. Njegova vladavina je u stvari preslikan nacin zivota njegovog glasaca. Negde da izmulja, ogrebe se, da se uvali, onako jajarsko parazitiranje. Ovo sa gasom je bilo za domacu upotrebu, da ne izgubi prorusko biracko telo. Drugo neke trzisne cene gasa srpska privreda verovatno ne bi prezivela. Sve bi poskupelo, inflacija bi bila veca nego u Turskoj. Ide rasipa pare, deli pomoc, svi ocekuju neku korist, bonuse... a nema gde ni da se zaduzi vise.

Mislim da ne treba ocekivati direktne sankcije, vec izolaciju zemlje,spoljni zid sankcija koji vec postoji, jer zvalonja rece da nemamo pristup povoljnim kreditima vise. Ili pristupanje Kosova Nato paktu, sto bi bio sah mat. Tako rade Amerikanci, cute i delaju.

Ima li Srbija uopste neke rezerve i skladista gasa ?

Kada pogledam ovde Srbija je na nuli (ili ne javlja podatke?) - https://agsi.gie.eu/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Ima li Srbija uopste neke rezerve i skladista gasa ?

Kada pogledam ovde Srbija je na nuli (ili ne javlja podatke?) - https://agsi.gie.eu/

 

Srbija ima skladiste Banatski Dvor, kapaciteta oko 450 miliona kubnih metara gasa, ali nemam pojma kolika je trenutna popunjenost. Dugo se najavljivalo prosirenje na 750 miliona, ali nisam siguran da li je ista odradjeno od toga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...