Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Vidim da dezurnima polako Novak postaje veci problem od AV, nisam sumnjao da ce to biti tema na pinku i kuriru ali da ovde čitamo vise kritika na račun opozicije, stanovnika Jadra i Novaka nego kritika na račun diktatorskog rezima je stvarno užas.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Nema na YT ali juče u 4 i po muškarca genijalan način da se blokira ulica bez kršenja zakona. Stotinak ljudi naizmenično prelazilo ulicu i na taj način zaustavilo saobraćaj. Panduri ne mogu ništa jer ne krše ni jedan zakon 🙂

 

Ako neko naleti na snimak neka baci link.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ovu rečenicu sam boldovala i moram da postavim pitanje i tebi i svima vama koji patološki ne volite opoziciju..

 

Da li ti misliš da su svi građani koji su bili u blokadi širom Srbije apolitični, tačnije da nisu članovi i simpatizeri nekih političkih stranaka? Baš, baš svi?

 

Da li članovi i simpatizeri opozicije, pa i funkcioneri i lideri stranaka nemaju pravo da dođu i protestvuju?

 

Da li bi na saobraćajnicama, putevima bilo toliko mnogo običnih, apolitičnih građana da su članovi@simpatizeri@funkcioneri  stranaka sedeli danas kod kuće ili spavali u svojim toplim sobama?   

 

Pitam jer me zanima.  Ispada da su ljudi izašli samo zato što su ih pozivali Sava Manojlović i Ćuta..

 

Deo odgovora na pitanja se zapravo nalazi u citiranom postu, a ne u rečenici koja te zanima.

 

Kao prvo, niti ja niti bilo ko drugi ne mrzi opoziciju, već ih samo smatra za gomilu nesposobnjakovića, idiota i kretena, što realno i jesu. Nisu građani izašli samo zbog tog Rio Kunta Kinte niti zakona koji ih se ne dotiču jer npr. onoga u Nišu ili Kruševcu iskreno zabole za Jadar, koji im je stotinama kilometara daleko. Isto tako, mnoge Kragujevčane ili Beograđane koji žive u stanovima iskreno zabole za zakon o eksproprijaciji jer se njima otkupljuju uglavnom manje parcele, domaćinstva, njive i slično. Da raščistimo i sledeće - mnogi učesnici protesta su izašli zato što su protiv SNS-a i AV, što koliko vidim, potvrđuju i mnogi analitičari.

 

Da rezimiramo - na proteste su izlazili i levičari i desničari, i oni koji su za Evropu i za Rusiju i za Kinu, za vakcine i protiv vakcina, za ovo i ono, ali im je zajednički imenitelj da su protiv SNS-a. Svakako da bi se na ulicama pojavili i apolitični, i aktivni glasači i oni što ih zanima samo ekologija jer su svi generalno protiv SNS. Ukoliko im treba tamo neki politikant da ih pozove na protest protiv SNS, onda su im opredeljenja malo paradoksalna. Tih nekoliko lešinara se pojavilo tek reda radi, mada im je juče na TV neko od organizatora lepo rekao da nema nameru da im prepusti proteste.

 

Hajde da se vratimo na tzv. opoziciju, tj. stranke i njihove poglavice. Njima su u poslednje vreme lupali šamare jedan Beli the Magarac, Sale antivakcinaš Radulović, kao i Sale zgrčen u bečkoj sobi Janković. Jeste da su i svi vajni opozicionari protiv SNS, ali i pored toga što su bar podosta poznatiji od ekoloških aktivista, onoliki broj prisutnih ne bi uspeli da skupe pa makar javno delili novac.

 

Ukratko, nisu izašli na poziv te dvojice, već zato što im je pun kufer SNS-a. Pitanje je zašto toliko ljudi izlazi na ulice i bez poznatih nam politikanata, a verujem da mnogi koji su izašli juče ni ne znaju ko su taj Ćuta ili Manojlović.

 

S druge strane, da bi se smenio režim potrebna je ozbiljna politička stranka ili više ozbiljnih stranaka, a ove to nisu. Ne umeju da sakupe ni sto ljudi, imaju čak i ekologiju u programima (lako proverljivo), ali nisu do sada ništa uradili. Da imaju mozga i da smene one koji su zaseli sto godina u fotelje, mislim da bi se ovi u SNS-u dobro zabrinuli.

 

Dalje, ekolozi nemaju neke ozbiljnije šanse na izborima jer u programu nemaju ništa prijemčivo sem Rio Tinta i eksproprijacije. Ako se ne promeni zakon, što je AV i najavio i ukoliko Rio Tinto povuče ručnu bar na nakoliko meseci, ostadoše bez glavnog goriva. Ukoliko budu počeli da građanima nude ono što nude i ostali evropski ekolozi, npr. da se poveća osiguranje za stare automobile ili da im se uskrati ulaz u gradove, da se zviznu biciklističke i pešačke zone na svakom ćošku, ostadoše bez glasača.

 

To što nekom rušim sneška ne znači da mrzim opoziciju, već samo da ih smatram nesposobnjakovićima, kretenima i idiotima, što sam već i rekao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Brate Sprivele, ti ko naslov u informeru : D
LICEMERNO! Ćutali ste i nije vam smetalo kada su ovo, a sada ste se javili kada ono...

 

Kao što i oni sad pričaju... Smetalo im okupljanje 300 ljudi za otvaranje spomenika u doba korone, a sada im ne smeta ovaj lažni protest.

Jbg, licemerje je na svakom ćošku. I svi smo mi na neki način takvi.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, uini said:

fala qrcu da je i đolo-nolo jednom nešto dozvolio sebi da primeti

 

Da, a još mi je čudnije što ga i za ovo ljudi popljuvaše. Pa mislim, da je napisao samo to o očuvanju prirode i zdravlja, pa da kažeš eto, opet neko opšte-mesto-PC-sranje da se ne zameri nikom.

 

Ali sa ovom slikom krcate Gazele, za koju sns mediji izgiboše juče da je zaobiđu i relativizuju, pa ne znam, da je napisao vučićupederu na ig manje bi mu brknuo u oko.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Brate Sprivele, ti ko naslov u informeru : D
LICEMERNO! Ćutali ste i nije vam smetalo kada su ovo, a sada ste se javili kada ono...

 

Kao što i oni sad pričaju... Smetalo im okupljanje 300 ljudi za otvaranje spomenika u doba korone, a sada im ne smeta ovaj lažni protest.

Jbg, licemerje je na svakom ćošku. I svi smo mi na neki način takvi.

To je zašto što verovatno samo Isus ima pravo da kaže bilo šta, samo da vaskrsne ponovo, ili neki komunisrički pandam, recimo neki komesar, pošto je samo taj nivo bezgrešnosti prihvatljiv, bilo etički, bilo ideološki. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre svega,eko-organizacije nisu i ne treba da budu politički angažovane na način na koji su to stranke ....

To što su im se interesi trenutno poklopili sa opozicionim ne znači da oni trebaju da iznesu borbu protiv SNS umesto opozicije ...

Nadam se da ćemo jednog dana po smeni ovog mafijaškog kartela videti koliko se zapravo današnji opozicionari brinu za ekologiju..Iz ugla opozicije prilično je komotno boriti se za zdravu sredinu,da vidimo kakva će dela biti kada budu imali moć da odlučuju ...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piskarah u neke sitnije sate nesto na Novakovoj temi,ali posto znam da ova kosarkaska sekta tamo ne zalazi,da i ovde ostavim pisani trag.

Meni je kul sto se Nolo oglasio,ali mislim da ne treba da se lozimo mnogo oko toga. Energiju i nadu treba da budimo i nalazimo u sopstvenim redovima.

Ja cak ocekujem da ce uslediti nekakve "relativizacije" oko njegove objave..sa obe strane. Nema sanse da SnS udje u otvorenu propagandu protiv Novaka..naprosto,znaju da im se to nece isplatiti. A Novak ce (mozda) reci kako je on samo govorio o ekologiji i da to nema veze sa politikom i vlascu. A cak i da ne kaze to (tj.nista i ne kaze) oni ce to iskulirati.. ne moze im na dobro izaci antiNole narativ

Dobra i konkretna strana Novakovog gesta je definitivno skretanje paznje nekom delu medjunarodne javnosti. 

8 minutes ago, deez nuts. said:


I Dacic je bio dobar 2004. zarad “viseg cilja”

Jesi mogao da nadjes pogresnije poredjenje od ovog?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Juce sam uhvatio malo onaj rialiti na Pinku (jbg, stvarno ispod pisalo Zadruga 5, nisam ja kriv) bas u trenutku kad je neki torima rekao Vucku - svaka Vama cast, vi se boriiiite, ali sta ce da bude kad neko drugi dodje na Vase mesto - steta sto u tom trenutku kamera nije snimila predsednikovo lice 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Pitanje je i na koji način se otkupljuje zemljište, vrše li određeni pritisak, ucenjuju li ljude da prodaju i kakva je obaveštenost lokalnog stanovnistva o mogucnosti da se odbije ponuda od strane kupca.

 

mislim da je jedan deda juce to rekao Vucicu.  da ga skoro svaki dan zivkaju nude , ovo ono..

 

onaj drugi deda ispred njega, mu ocitao skroz lekciju...  ima negde i ceo snimak.. Nije ni N1 pustio ceo snimak..

Link to comment
Share on other sites

 

Ti ljudi, meštani Nedeljica, Gornjih i Donjih i okolnih naselja, nemaju jasnu sliku šta radi privatna firma RT, a šta država, za njih je to, ne bez razloga, jedan projekat. koliko sam ranije čuo od njihovog udruženja, Ne damo Jadar, ili tako nešto, pojavljivali su se ljudi sa ponudama, a prilikom predstavljanja nisu jasno naglasili u čije ime daju ponudu, uvek je zamuljano, RT, opština, Srbija. Uostalom, nikada se nije u ovim krajevima sprovodio tako veliki projekat a da nije umešana država, pa nije ni u Jadru, čak ni formalno se ne radi mimo države, izmena prostornog plana, dozvola za istraživanje, dozvola za ovo, ono, država je duboko umešana.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drzava je umesana u prodavanje heroina na ulici a ne za RT dogovor, oni daju ozbiljne pare, zato i rade u zemljama treceg sveta gde smo i mi jer nam je takva vlast.

 

Sustina jeste da nam uzimaju parce po parce prirode i pretvara celu Srbiju u rudnike i  fabrike. Ako to mora vec da postoji nek bude nase jer smo vec izgubili sve moguce gigante. Cak su i zemlju dali. Problem u NS je npr sto ga ne sire,a moze da se siri, vec sve zabijaju u jbni centar.

 

Opste sranje je za parking mesta, kola mali milion i treba uvek misliti long term,a ovi misle samo od izbora do izbora..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...