Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 minutes ago, Issey said:

 

Da, ali ne zagađuje vazduh. Ni na koji način to ne opravdavam. Zamera se Đovaku što njegova tašta trpa reke u cevi, pa sam siguran da on na ne gleda isto kao i na RT...

 

Evo na brzinu, a mislim da video govori bolje od celog teksta: https://www.slobodnaevropa.org/a/koliko-su-zaista-štetne-male-hidroelektrane-/29736339.html

 

4 minutes ago, stray_cat said:

 

Mislim da podebljano grešiš, nebitni su matorci već klinci koji ne gledaju TV, već vise po instagramu, tiktoku i ostalim gubilicama vremena, tkd će neki/mnogi/svi da vide najnoviji NĐov stori.

 

I šta će da se desi kada to vide? Mogli su da vide i njegove apele za humanitarnu pomoć (to kod NĐ poštujem) ili da je zdravo hraniti se makrobiotički, ali nije mi poznato da se odvališe od humanitarnih akcija ili da se povećala prodaja sendviča sa kupusom i šargarepom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rade Zagorac said:

Nije dobrodosao glas SNS-ovaca. To ce Vucic i probati da uradi verovatno, da pokaze i da se on bori za ekologiju i udovolji udruzenjima.

 

No, protesti nemaju veze sa ekologijom, niti Ustavom niti bilo kojim zahtevom.

 

Imaju protesti veze i sa Ustavom i ekologijom, i neka on(i) ispune ekološke zahteve..

 

4 minutes ago, Rade Zagorac said:

 

Mislim, daj da se ne lazemo, da on ispuni sve zahteve protesta, bole me bas brige, zahtev je da on bude u Zabeli.

 

..a, onda u Zabelu zbog kriminala.

 

Znači, i jare i pare.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Rade Zagorac said:

Inace, ovaj Ekoloski ustanak niti sajt niti nista.

 

Kako se uclaniti, volontirati, kupiti majicu... evo, ja ocu da pomognem, a ne mogu.

 

Izaberi bilo koju registrovanu političku organizaciju koja ti je najmanje gadna i pokušaj da im pomogneš koliko možeš i hoćeš...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

 

Kao vlasnik malene parcele koja se nalazi pored rečice koja je ubačena u cev sa jedne strane, a i kao neko ko se nekoliko godina bavio energetikom, dozvoliću sebi da ti ukratko odgovorim.

 

Ceo kraj je inače zavisio od tih par rečica: ionako bedno navodnjavanje, nekoliko izvorišta, okolna šuma. Bušenje i trpanje rečica u cevi je dovelo do fascinantne devastacije okoliša, bageri su raskrčili šumu u prečniku od 600m oko rečica i ostavili golu zemlju, u dužini od petanestak kilometara, dok su okolna sela ostala bez vode. Meni lično to znači da više ne mogu da idem da pecam pastrmke i lipljane, što sam radio od neke 5. godine.

 

Što se tiče dobijene energije, to je apsolutno smešno, a putem eko tarife subvencionisano do smešnih razmera. Energetski je manje više potpuno neinteresantno i služi isključivo za ispumpavanje para, pa tako i u ovom, meni bliskom slučaju. Na kraju, ispostavlja se da, pazi sad, vlasnik MHE prijavljuje koliko je energije isporučio tokom perioda, a elektrodistribucija mu veruje na reč i isplaćuje kintu.

 

 

 

 

 

 

Totalni užas. Mrtva rečna fauna, sela više nemaju vodu za piće i navodnjavanje, da je nazovem, okolorečna flora i fauna ubijena zauvek - da bi jedan čovek imao profit (nema tu mnogo radnih mesta, sve je automatizovano). U stvari, čak nije ni profit već, navedeno ispumpavanje para/krađa od ostalih ljudi: svi sitno plaćamo vlasnicima (koliko?) oko 800 MHE da budu bogati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Sud u Valjevu privremeno zabranio rad „Euro Litijum Balkana“

 

Quote

 

Osnovni sud u Valjevu doneo je privremeno rešenje o zabrani rada kompanije "Euro Litijum Balkan" do daljeg, do okončanja postupka koji je narodni pokret „Marš sa Kolubare“ pokrenuo pred Ministarstvom rudarstva i energetike, potvrdio je za N1 Sreten Đorđević, pravni zastupnik ovog pokreta.

Ministarstvu je upućen zahtev da kanadskoj kompaniji ne budu produžene dozvole za rad. Kompanija Eurolitijum Balkan u dolini Kolubare realizuje dva projekta: Valjevo – Mionica i Valjevo sever, piše N1.

Đorđević je rekao da je do sada laboratorijski potvrđeno da geološkim istraživanjima voda nije zagađena samo u bunarima Cvetka Jovanovića u Lukavcu i Dragana Tadića u Šušeoki već i arterskom bunaru porodice Arbajter koja ima proizvodnju borovnice na četiri hektara u Lukavcu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rade Zagorac said:

Pa, poenta je skinuti ga i dovesti normalnu vlast.

 

Ako je vlast losa, zahteva ce biti milion. Ispuni jedan zahtev, u medjuvremenu uradi sto losih stvari.

 

Necemo propasti do aprila.

 

Naravno da je to poenta i glavni cilj za svakoga ko ima trunku zdravog razuma. Ali ne za sve. Mnogi bi da koriguju Vučića da bude malo popustljiviji diktator, da udeli bar neke mrvice, a ne da menjaju njegovu vlast. Jer će doći isto ili gori. To je i najveći njegov uspeh, što je jedan deo ljudi ubedio da su svi isti i da je on "garant stabilnosti" koji nas štiti od dolaska gorih, pa čak i da je najveći građanista, kako reče onaj lik pre neki dan... 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, freethrow said:

 

Kao vlasnik malene parcele koja se nalazi pored rečice koja je ubačena u cev sa jedne strane, a i kao neko ko se nekoliko godina bavio energetikom, dozvoliću sebi da ti ukratko odgovorim.

 

Ceo kraj je inače zavisio od tih par rečica: ionako bedno navodnjavanje, nekoliko izvorišta, okolna šuma. Bušenje i trpanje rečica u cevi je dovelo do fascinantne devastacije okoliša, bageri su raskrčili šumu u prečniku od 600m oko rečica i ostavili golu zemlju, u dužini od petanestak kilometara, dok su okolna sela ostala bez vode. Meni lično to znači da više ne mogu da idem da pecam pastrmke i lipljane, što sam radio od neke 5. godine.

 

Što se tiče dobijene energije, to je apsolutno smešno, a putem eko tarife subvencionisano do smešnih razmera. Energetski je manje više potpuno neinteresantno i služi isključivo za ispumpavanje para, pa tako i u ovom, meni bliskom slučaju. Na kraju, ispostavlja se da, pazi sad, vlasnik MHE prijavljuje koliko je energije isporučio tokom perioda, a elektrodistribucija mu veruje na reč i isplaćuje kintu.

 

 

 

 

 

 

Sve tačno i sve ok. Žestoko se protivim tome od početka te priče. Samo sam pokušao da rezonujem kako Novak gleda na to. On priča o čistom vazduhu, sad je kao i podržao protest, a tašta mu trpa reke u MHE... To mu nije smetalo, bila je priča i oko toga, čak i protesti pa se nije oglasio... Možda on to ne gleda ne isti način... ništa više, ništa manje...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ako "tamo neki ljudi"  ostanu bez vode za pice nije strasno?  pa ti ljudi takodje onda moraju otici odatle, zar ne?   ne sekiraj se ostavice ova vlast i vas Beeoogradjane bez vode...  Sve nas... pa ce nam prodavati vodu iz bidona kao Dell Boy

 

Naravno da je strašno, ko je rekao suprotno? Obraćaš mi se kao botu koji podržava ovu vlast, MHE, i ostala njihova sranja. I ovo VI Beograđani... koliko sam puta čuo te generalizacije... Neki od nas Beograđana se bore protiv ove mafije, protiv metro stanice na Makišu, protiv RT, i protiv svega što predstavlja ova sekta... Dok neki sede i seru iz fotelje kako su svi isti, a Vučić manje zlo... Mani me nemuštih upadica, bar je moj stav ovde poznat odavno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Issey said:

Samo sam pokušao da rezonujem kako Novak gleda na to. On priča o čistom vazduhu, sad je kao i podržavo protest, a tašta mu trpa reke u MHE...

Samo što treba reći par stvari. Njegova tašta više ne gradi te MHE. Njegova tašta je radila sa MHE i otvorila neke MHE 2010, dok još nije bio u braku sa sadašnjom ženom. I konačno kakve veze ima Đoković sa poslovima svoje tašte kojim je ona počela da se bavi pre 2010? 

Kada Đoković direktno ilii indirektno utiče na nešto onda vrede ovakve priče, sve ostalo je istovetni trol moji rade Vučićevi mediji.

Zanimljiva činjenica, Đokovićev post je globalno više primećen, nsgo jučerašnj protesti, ali to nije bitno, njegova tašta je gradila MHE.

Smešno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Juan said:

Samo što treba reći par stvari. Njegova tašta više ne gradi te MHE. Njegova tašta je radila sa MHE i otvorila neke MHE 2010, dok još nije bio u braku sa sadašnjom ženom. I konačno kakve veze ima Đoković sa poslovima svoje tašte kojim je ona počela da se bavi pre 2010? 

Kada Đoković direktno ilii indirektno utiče na nešto onda vrede ovakve priče, sve ostalo je istovetni trol moji rade Vučićevi mediji.

Zanimljiva činjenica, Đokovićev post je globalno više primećen, nsgo jučerašnj protesti, ali to nije bitno, njegova tašta je gradila MHE.

Smešno.

I ja se ne bih kačio sa taštom iz praktičnih životnih razloga Novaka potpuno razumem.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Juan said:

Samo što treba reći par stvari. Njegova tašta više ne gradi te MHE. Njegova tašta je radila sa MHE i otvorila neke MHE 2010, dok još nije bio u braku sa sadašnjom ženom. I konačno kakve veze ima Đoković sa poslovima svoje tašte kojim je ona počela da se bavi pre 2010? 

Kada Đoković direktno ilii indirektno utiče na nešto onda vrede ovakve priče, sve ostalo je istovetni trol moji rade Vučićevi mediji.

Zanimljiva činjenica, Đokovićev post je globalno više primećen, nsgo jučerašnj protesti, ali to nije bitno, njegova tašta je gradila MHE.

Smešno.

 

Ja nisam ni znao za tu priču o tašti i MHE, pomenuo je deez nuts čini mi se... 

 

Mene samo zanima zašto je Novak baš sad rešio da se oglasi i da neku podršku, a ne ranije... nije da nije bilo povoda...

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Issey said:

 

Naravno da je strašno, ko je rekao suprotno? Obraćaš mi se kao botu koji podržava ovu vlast, MHE, i ostala njihova sranja. I ovo VI Beograđani... koliko sam puta čuo te generalizacije... Neki od nas Beograđana se bore protiv ove mafije, protiv metro stanice na Makišu, protiv RT, i protiv svega što predstavlja ova sekta... Dok neki sede i seru iz fotelje kako su svi isti, a Vučić manje zlo... Mani me nemuštih upadica, bar je moj stav ovde poznat odavno...

 

izvinjavam se na gresci...

 

 

brw

 

https://www.njuz.net/foto-njuz-er-srbija-predstavila-novi-avion-u-svojoj-floti/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Issey said:

Mene samo zanima zašto je Novak baš sad rešio da se oglasi i da neku podršku, a ne ranije... nije da nije bilo povoda...

Neko je vec napisao i ponudio moguci odgovor: ocigledno mu je bitna i stavka masovnosti jednog pokreta ili nekog protesta..ne znam,mozda je i nesto deseto posredi,ali meni ovo zvuci kao neki odrziv argument..(ne nuzno i ispravan)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo što treba reći par stvari. Njegova tašta više ne gradi te MHE. Njegova tašta je radila sa MHE i otvorila neke MHE 2010, dok još nije bio u braku sa sadašnjom ženom. I konačno kakve veze ima Đoković sa poslovima svoje tašte kojim je ona počela da se bavi pre 2010? 
Kada Đoković direktno ilii indirektno utiče na nešto onda vrede ovakve priče, sve ostalo je istovetni trol moji rade Vučićevi mediji.
Zanimljiva činjenica, Đokovićev post je globalno više primećen, nsgo jučerašnj protesti, ali to nije bitno, njegova tašta je gradila MHE.
Smešno.

Sto je gradila, gradila je?

Zanimljiva cinjenica, post ce dopreti do oblajhanih baba i dokonih gospodja sirom planete, mozes misliti, one ce nam pomoci.

A Svetu kravu cu uvek pljucnuti kad se bavi populizmom sa puterom na glavi.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Issey said:

 

Mene samo zanima zašto je Novak baš sad rešio da se oglasi i da neku podršku, a ne ranije... nije da nije bilo povoda.

Zato što nije hteo, nije znao, nije ga zanimalo...zar je bitno. On apsolutno nema nikakvu obavezu da se oglašava i njegova je stvar šta će raditi. Igra tenis, bavi se humanitarnim radom i ako smatra da ima potrebu oglasiće se. Kao i svaki čovek na ovoj planeti.

2 minutes ago, deez nuts. said:


Sto je gradila, gradila je?

Zanimljiva cinjenica, post ce dopreti do oblajhanih baba i dokonih gospodja sirom planete, mozes misliti, one ce nam pomoci.

A Svetu kravu cu uvek pljucnuti kad se bavi populizmom sa puterom na glavi.

Ali problem je što ti iz nekih svojih ličnih odnosa prema njemu, praviš priču gde je i nema. Novak Đoković nema nikakve veze sa izgradnjom MHE po Srbiji. A činjenica da to pomimješ samo dokazuje da si u apsolutno istoj ravni kao Informer,Alo,Kurir, možda druga polarizacija, ali apaolutno ista priča. Ja samo da ponovim ako odeš suviše levo, uskoro ćeš biti desno, i obrnuto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Zato što nije hteo, nije znao, nije ga zanimalo...zar je bitno. On apsolutno nema nikakvu obavezu da se oglašava i njegova je stvar šta će raditi. Igra tenis, bavi se humanitarnim radom i ako smatra da ima potrebu oglasiće se. Kao i svaki čovek na ovoj planeti.

 

Pa bitno je. Nema obavezu, ali se oglasio. On ima neki uticaj ovde, makar da se nekome koga ništa ne zanima upali lampica da postoji problem. Iako mislim da se stepen tog uticaja žestoko precenjuje, ali da u nekom obimu postoji, to sigurno. Više nego bilo koji drugi selebriti u Srbiji...  a nije da nije mogao da prećuti ponovo...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni Bombarder said:

Neko je vec napisao i ponudio moguci odgovor: ocigledno mu je bitna i stavka masovnosti jednog pokreta ili nekog protesta..ne znam,mozda je i nesto deseto posredi,ali meni ovo zvuci kao neki odrziv argument..(ne nuzno i ispravan)

 

Jednostavno - uvek podržava ono što tzv. narod voli: ako je u pitanju miting Kosovo za patike - eto ga tu. Ako je u pitanju SPC - eto ga tu. Ako je u pitanju izjava o Ratku Mladiću - nije on tu da sudi ratnim zločincima da se ne zameri tzv. narodu. Ako je nanjušio da tzv. narod voli Vučića - eto ga da kaže da je sposoban. Ako vidi da njegovi obožavaoci mahom baš i ne vole Vučića zbog RT - eto podrške protestima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

 

Naravno da je to poenta i glavni cilj za svakoga ko ima trunku zdravog razuma. Ali ne za sve. Mnogi bi da koriguju Vučića da bude malo popustljiviji diktator, da udeli bar neke mrvice, a ne da menjaju njegovu vlast. Jer će doći isto ili gori. To je i najveći njegov uspeh, što je jedan deo ljudi ubedio da su svi isti i da je on "garant stabilnosti" koji nas štiti od dolaska gorih, pa čak i da je najveći građanista, kako reče onaj lik pre neki dan... 

 

Ne postoji ne 1%, nego jedan covek sa ovakvim misljenjem.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, deez nuts. said:


Sto je gradila, gradila je?

Zanimljiva cinjenica, post ce dopreti do oblajhanih baba i dokonih gospodja sirom planete, mozes misliti, one ce nam pomoci.

A Svetu kravu cu uvek pljucnuti kad se bavi populizmom sa puterom na glavi.

To je izgleda maksimum koji mozes da pruzis ovom drustvu,da pljucneš!

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

To je vec tvoje vidjenje..postujem ga iako nisam siguran da su nam pozicije iste..^^^

Meni je jasno zasto je bas Novakov story izazvao reakcije,ali meni je vise za dpostovanje isti postupak igraca Crvene zvezde,Mirka Ivanica. Momak igra u klubu cije celo rukovodstvo viri iz zadnjice Psihoja,a "najverniji" navijaci sa njim pevaju po proslavama..

No,da ponovim:kul je sto i neke javne licnosti staju na nasu stranu,ali prvenstveno treba da se oslonimo jedni na druge ovde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Le Figaro

 

"Rio Tinto je uporan. Njihovo obezbeđenje patrolira selima, predstavnici zovu i pokušavaju da ubede meštane da prodaju zemlju“, piše Figaro i dodaje da taj pritisak nije urodio plodom, tako da su srpske vlasti nedavno usvojile novi pravni arsenal koji omogućava prinudnu eksproprijaciju."

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...