Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

16 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

E sad, ozbiljno sam pitao, a to je bilo pre 30 godina verovatno, kakvi naprdnjaci. Ja i ne znam koliko kosta sat rada tih masina, samo znam da naplacuju po satu, a nekako mi cudno da jeftinije bude hrana i pice za gomilu njih nekoliko dana, nego sto kosta da bager za nekoliko sati poravna 100m2 ili tako nesto.

Pa kad ne znas da uzivas sa drustvom. Jedan ima bager, drugi traktor, treci prikolicu. Svi oni dodju pomognu, izravnaju, iskopaju, i eto a platis samo 1kg pasulja da bi skuvao rucak za ceo tim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doc Holiday said:

https://rs.n1info.com/vesti/rumunske-nvo-zatrazile-da-se-protiv-bokana-pokrene-krivicni-postupak/?fbclid=IwAR2J6OeWWZLdSvg9Ai4QQQgRbK0bh1vdgcmYkNGiB-enz3JQZ3YEtqlxHOI

   takodje je i Rumunska ambasada iznela svoj protest..

 

 

  Sada  bukvalno sa svakom zemljom sa kojom se granicimo imamo neki problem  😄

Olivera Zekić je već osudila tu izjavu, treba da slično urade i nosioci viših državnih funkcija. Škakljive su to teme, a ovaj retard je baš preterao.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Olivera Zekić je već osudila tu izjavu, treba da slično urade i nosioci viših državnih funkcija. Škakljive su to teme, a ovaj retard je baš preterao.

 

ovde ne sme niko da kaze nista bez njegove dozvole..

 

  A neko drugi bi vec bio uhapsen i procesuiran...   makar i novcano

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Doc Holiday said:

 

ovde ne sme niko da kaze nista bez njegove dozvole..

 

  A neko drugi bi vec bio uhapsen i procesuiran...   makar i novcano

Ma kakvi, Bokan je pokušao da mu se uvuče u dupe i otišao predaleko (moje mišljenje). Vidiš da su njegovi psi odmah reagovali i počeli da grizu Bokana (izjava da je neuračunljiv). Jedino da je bila naredba iz štaba da Bokan glumi bad cop, a da supermen skoči u odbranu Rumuna i ispadne good guy.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

Ma kakvi, Bokan je pokušao da mu se uvuče u dupe i otišao predaleko (moje mišljenje). Vidiš da su njegovi psi odmah reagovali i počeli da grizu Bokana (izjava da je neuračunljiv). Jedino da je bila naredba iz štaba da Bokan glumi bad cop, a da supermen skoči u odbranu Rumuna i ispadne good guy.

 

 po meni , pre ce biti da iz njih kad nisu pod kontrolom iskoce radikali ,  pa kad vide da su zas..  onda se vade....

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

btw....   Kolko vidim Vucic je vratio u zemlju neko zlato  vredno vise od milijarde $

 

 govori li vam to nesto ?   ocekuje li on neke sankcije?

Link to comment
Share on other sites

Jos malo o mrcima.

 

Da se u toj zemlji stvarno poštuju mrtvi sahranjivali bi ih sa više dostojanstva, a ne gore nego što normalni ljudi sahranjuju kučiće. Na sahrani bi sačekali da se okupljeni raziđu pa bi onda zatrpali grob, a ne bi odmah kad sveštenik završi dok su svi još tu skočili kao đavo iz Tasmanije da bacaju onu zemlju i zatrpaju grob za dva minuta. Slonovi sahranjuju svoje mrtve, i to rade u tišini, sa poštovanjem, i dostojanstveno, kad prvo pokušaju da ožive uginulog slona vodom i hranom, a ne uzmu da ga odmah zatrpavaju, kao da su jedva docekali da ugine. Nisam ni mogao da zamislim da onakvo nepoštovanje i živih i mrtvih i onakvo divljaštvo bilo gde postoji. Fali samo jos da se odmah popišaju na taze grob, da navlaže, da se bolje slegne.

 

A što se tiče priča o junacima koji su zadivili svet, ne vidim kakve to veze ima sa danasnjim svetom i sa bilo kojim pojedincem i sa bilo čime generalno. To su  teme za istoricare, a ne za obične ljude. Ostali koji insistiraju na tim pricama ih koriste samo da tu uvek sve ostane isto, i da se nikad nista ne promeni. O tim pricama je jos Radoje Domanovic pisao pre 100 godina u "Razmišljanjima jednog običbnog srpskog vola" kao "Čime se ponosi moj gazda i njegovi sunarodnici Srbi. Njihovi dedovi ginuli za slobodu. Pa ginuli njihovi dedovi, ne oni, da bi oni bili slobodni, a šta oni rade sa svojom slobodom? Evo ga ovaj moj gazda, ukrao vrljike (ne znam sta su vrljike) prodao ih pa pare propio, i eno ga lezi pijan u jarku." 

 

Drugi kako hoce, ja ne padam na tu patetiku. Ko hoce da se time bavi njegova stvar, samo to nema veze ni sa cime sa cime se tu povezuje. Kako ce to što su nekad neki u nekom ratu pokazali junastvo danas... ne znam, obezbediti energiju, grejanje ili bilo sta, i zasto bi zbog toga sto su neki ko zna kad ginuli navodno za neku zemlju,  bila nekakva jeres ili ne znam sta, da posle x godina, decenija ili vekova neko tu zemlju proda, ili na njoj napravi neki rudnik, ili klozet, ili bilo sta?

 

Ovde se dobro uklapa jedina scena koju sam zapamtio iz filma "Boj na Kosovu" kad jedan nudi drugome sir, ovaj ponuđeni se žali kako u siru ima dlaka, a ovaj čiji je sir će "more nisi ti gladan".
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Domanovićev obični srpski vo vidi ono što neki danas ne vide, vidi da je njegov gazda gazda prodao ukradene vrljike i propio pare, ježi u jarku, neko danas ne vidi da njegov gazda prodaje ukradenu, otetu zemlju, a deci onih čija je zemlja ostavlja otrov u zemlji, otrov u vodi, otrov u vazduhu, jedino što njihov gazda ne leži u jarku, u jarak baca one koji pokušavaju da spreče pljačku i trovanje.

Vredi se setiti ljudi, dedova, pradedova, koji su ginuli da bi nama ostavili zemlju, barem toliko da se zamislimo da li mi deci i unucima ostavljamo zemlju na kojoj raste šuma, trava, koja se može zasejati i požnjeti ili ostavljamo otrov, jer šta nas briga šta će biti posle nas.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

Domanovićev obični srpski vo vidi ono što neki danas ne vide, vidi da je njegov gazda gazda prodao ukradene vrljike i propio pare, ježi u jarku, neko danas ne vidi da njegov gazda prodaje ukradenu, otetu zemlju, a deci onih čija je zemlja ostavlja otrov u zemlji, otrov u vodi, otrov u vazduhu, jedino što njihov gazda ne leži u jarku, u jarak baca one koji pokušavaju da spreče pljačku i trovanje.

Vredi se setiti ljudi, dedova, pradedova, koji su ginuli da bi nama ostavili zemlju, barem toliko da se zamislimo da li mi deci i unucima ostavljamo zemlju na kojoj raste šuma, trava, koja se može zasejati i požnjeti ili ostavljamo otrov, jer šta nas briga šta će biti posle nas.

 

Pa kad im je to taj navodni gazda rekao da onako zatrpavaju grobove, ili da bacaju gde stignu, ili da parkiraju na sred ulice, ili da kradu pakete po postama i da rade sve te patriotske stvari koje rade ovi sto neće u NATO, i slicni? Među takvima koji rade te stvari mozda ima 1% autosovinista i izdajnika, ovo ostalo je sve sam patriota. Ako nešto treba da radi, to je da ih gazi još više, zbog svega toga što rade, kožu da im guli, ali kako kad su mu to najodaniji glasači? Zasto nesto sami ne prihvate, nisu oni toliko blesavi koliko se prave, znaju oni kako je ispravno u vezi svega što rade, ali znaju i da je tako teže, pa pošto su slabi (što je takođe razlog što su podanici a ne građani) uvek idu linijom manjeg otpora. Pa i kad im ukaže čovek na njihovo loše ponašanje, umesto da se postide, postanu agresivni. 

 

Kako god, čak i da bude to što predviđaš, to je u stvari dobro, zato što će još više potencijalno normalnih otići odatle. Šta će tu? Da budu podanici i raja raznim agama i begovima? Da ih zajebava ko kako stigne, kao na primer što Telekom od kad su otkupili ove manje provajdere koji su poznati po tome što kod njih stalno prekida internet, stare korisnike sa paketima koji na primer nemaju TV  prebacuje na infrastrukturu ovih od kojih svi beže (toliko valjda vredi njihova reč i ugovor, a onda se onaj ljuti, a ja sam lud, kad pominjem mister bija), da bi na svojoj boljoj opremi oslobodili mesto za jos podanika koji ce uzeti i TV da gledaju pink i da ih gazda i ostali tapsu po ramenima kako su oni najbolji na svetu? Izem ti budućnost koja ih očekuje. Bolje da odu. Dakle, živelo zagađivanje :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, deez nuts. said:

Sve sto bi hteli da znate o desnicarenju staje u ovu sliku. Misa Vacic u klubu knjizevnika.

Ma on je nebitan, nego vidi ga ovaj doktor i filozof kako je ponosan zato što se slikao sa ovako uglednim građaninom i perjanicom srbstva 21 veka. Zato je u pravu onaj što je pre nekoliko dana napisao:

 

Quote

Na kraju, o Draži Mihailoviću kao ratnom zločincu rečito svedoči i njegov mural pored murala drugog ratnog zločinca Ratka Mladića. Po mom mišljenju građanski aktivisti greše što žele da uklone te murale. Treba ih ostaviti, oni su slika, prilika i ponos današnje Srbije i ceo svet treba da ih vidi i da shvati sa kim ima posla.

 

Autor je potpredsednik Saveza antifašista Srbije

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ma on je nebitan, nego vidi ga ovaj doktor i filozof kako je ponosan zato što se slikao sa ovako uglednim građaninom i perjanicom srbstva 21 veka. Zato je u pravu onaj što je pre nekoliko dana napisao:

 

 


Jel se secas kad ga je tukao konkurent u srpskom budalasenju tada Emir Kusturica, 

pa je Nebojsa izjavio kako ga je ovaj zahvatio slampavim kroseima najbolje sarajevske sibicarske skole

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Liska Manjina said:

Ma kakvi, Bokan je pokušao da mu se uvuče u dupe i otišao predaleko (moje mišljenje). Vidiš da su njegovi psi odmah reagovali i počeli da grizu Bokana (izjava da je neuračunljiv). Jedino da je bila naredba iz štaba da Bokan glumi bad cop, a da supermen skoči u odbranu Rumuna i ispadne good guy.

 

Sve dok doticni ne oseti da ima vise stete nego koristi da podrzava Sarumana i ekipu to ne znaci apsolutno nista.

 

Sa jedne strane ultrapatriote koji se zgrazavaju nad stranim placenicima i zutim lopovima, sa druge strane Comicke, Mihajlovicke, Jovanovici, Canci i ostali koji se zgrazavaju nad fasistickim ispadima opozicije.

 

Sa jedne strane Brnabic, sa druge strane Martinovic koji se zgrazava nad "gej propagandom bivse vlasti".

 

Dosta je gradjanima koji bar nekad slobodno misle tog njihovog igrokaza, mudrog velikog vodje koji kao nije za sukobe i uvek je u sredini i pomiruje, raznih opozicionih stranaka kojima smetaju svi drugi samo ne diktator i slicnih klovnova i pajaca.

 

Bokan je pajac i klovn, kao sto je i Mica Zavetnica pajac i klovn, kao sto je i Canak pajac i klovn, kao i Seselj koji je redovno u emisijama, Jovanovic, Vacic, razni Levijanati i slicni.

 

U ovoj zemlji postoji samo mafija koja je na vlasti i ljudi koji iz ovih ili onih razloga govore da mafija mora da ode sa vlasti. To je jedina podela i ko to ne vidi ili je neobavesten ili ostrascen ili clan mafije.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...