Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Silne kritike na dolazak kineskog predsednika u Srbiju meni su nerazumljive.

Sonja Biserko:

 

 Poseta Sija je u tom smislu najindikativnija poruka zapadu (antizapadna i antinatovska), posebno što je poseta usledila odmah nakon obeležavanja 25 godina NATO intervencije tokom koje je pogođena i kineska ambasada, za šta su se Amerikanci izvinili i priznali da je to bila greška. I ruska i kineska glavna teza je da je NATO najveća opasnost za mir u svetu. Očigledno je da su i Srbija i Mađarska više nego spremne da posluže kao trojanski konj i Rusiji i Kini – smatra ona.

 

Zasto da kineski predsednik ne podseti na bombardovanje kineske ambasade?

Makron ima jako lose prognoze za evrpopske izbore u junu, trebalo mu je malo pompe, nikakvog tu ozbiljnog

razgovora nije bilo, Si nije hteo ni da se slika za ovom zamlatom von der Layen. Razlog n jegove posete bio je

jubilej 60 godina diplomatskih odnosa izmedju dve drzave.

 

Investicije u Madjarskoj pricinjavaju glavobolju EU ( NATO s tim nikakve veze, ali za Sonju Biserko sve je NATo cak i kad nije)

i cela se zapadna stampa okomila zapravo na te kineske investicije, ali to radi vec godinama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jedno je sta radis, kako se ponasas i s kim se druzis kada si usao u EU a drugo je kada pokusavas da budes primljen. Srbija se ponasa kao da je vec sto godina clanica, nece da se `sagne`, nece da `klekne`, tera inat, sedi na tri stolice, ocijuka s briksom, drzi nos visoko, izigrava zrtvu, voli putina, ne da rusiju, pravi dilove sa kinom i truje glupavi narod dok se grabi za eu donacije...... 

 

Zar to nije odvratno? Zar ne mislis da je normalno da bar neko takvo ljigavo ponasanje osudjuje? 

 

 

... 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Al je naš'o ko da osudjuje....:default_coffee:

 

Ma jasno jasno najbolji su oni koji podrzavaju....sto me podsetilo na one scene cudnih ispijenih `beogradjana` iz autobusa na doceku Si djina....

....jedno dete na uscu mahalo japanskom zastavicom - kakve veze ima, bolje i to nego tajvanskom ... Steta sto nemam sliku ali zamisljajte :lol_2:

 

....nego, ovaj tekst draze petrovica

 

 Bejbi Lažanja na kineskom Evrosongu

 

-Toliko volim Kinu i brata Sija da ću se sutra odmah učlaniti u Kinološki savez Srbije, gde ću da radim na daljem razvoju srpsko-kineskih odnosa – kažu da su svi dovezeni ispre Palate Srbija to izjavili, i već sutra otišli da se učlane u Kinološki savez Srbije, ali su ih službenici Kinološkog saveza odbili, pod čudnim izgovorom.

U Kini jedu pse, rekli su im, tako da ljubitelje Kine ne primaju u Kinološki savez Srbije.

-Aha, čudni neki ljudi kad Kineze ne primaju u Kinološki savez – začudili su se kineski spontano okupljeni naprednjaci, koji često ne shvataju ovaj savremeni svet gde čak i srpski Kinološki savez, napravljen, po naprednjačkoj logici, sa ciljem da proučava bratsku Kinu, radi protiv bilateralnih odnosa Srbije i Kine.

I tako se taj veličanstveni doček završio ko u onom vicu kada Srbin ulazi u kinesku radnju, pa pita Kineza: “Ti ceo današ stojiš. Nemaš proširene vene?”

A Kinez kaže: “Nema. Doneće sutra!”

 

https://n1info.rs/kolumne/draza-petrovic/bejbi-lazanja-na-kineskom-evrosongu-kolumna-draze-petrovica/

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...a i imaš ono...kupuje Srbin u kineskoj proddavnici petarde oko Nove godine...uzeo popriličan broj, daje mu kineskinja, trpa po rukama, a "naš" čovek, daje pare i pita "Može kesa"...."Ne može keca, muž mi tu"....odgovara kineskinja ...:s_w:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Na koga se ovo odnosi? 

Quote

Poseta Sija je u tom smislu najindikativnija poruka zapadu (antizapadna i antinatovska), posebno što je poseta usledila odmah nakon obeležavanja 25 godina NATO intervencije tokom koje je pogođena i kineska ambasada, za šta su se Amerikanci izvinili i priznali da je to bila greška. I ruska i kineska glavna teza je da je NATO najveća opasnost za mir u svetu. Očigledno je da su i Srbija i Mađarska više nego spremne da posluže kao trojanski konj i Rusiji i Kini – Sonja Biserko.

I lik i delo...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, Constantin said:

I lik i delo...

 

To sam i pomislio, ali ne mogu vjerovati da ti (ili bilo ko drugi kojem je stalo do buducnosti njegove zemlje), imas takvo misljenje o njoj. Sonja Biserko je savjest Srbije i radi nje i ljudi poput nje Srbija jos uvijek ima sansu da ostane dio civilizacije. 

Edited by ters
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da l je to Sheshelj hteo da nas utrapi Belorusiji/Rusiji? 

Eto, AV nas utrapio Kinezima. Prodao nas djuture.sa decom i unucima. Milosevic nije shvatio znacaj pada Berlinskog zida pa smo imali ratove a od ove prodaje cemo da pocrkamo. Ako. Rugali smo se Hrvatima da su becki konjusari. Sta cemo mi da budemo Kinezima s obzirom da se oni voze letecim automobilima? 

Sto se tice Sonje Biserko, ako se ne varam, njen NGO je sakupio najobimniju dokumentaciju o stradanju Srba na Kosovu tako da je ja ne bih etiketirala kao otpadnika, Naprotiv. Uradila je ono sto drzava nije. Sto u dokumentaciji ima i cinjenica o srpskim zlocinima na Kosovu, sta da vam radim, istina pre svega. Kladim se da nikad niste culi da je 5 nasih policajaca (Zrenjaninska ekipa i 1 pancevac) poginula od srpske tenkovske granate na Kosovu? A ja to znam iz prve ruke, bio nam je prijatelj, bila sam mu na sahrani. Hocete da vam pricam u kakvom su mu stanju bili otac i majka? Jedinac, akademac, lep, ozenjen, 2 mala sina....jer su srpski generali vezbali ratovanje. Ako Kina zarati na Pacifiku ili Tajvanu, rado bi im utrapila ove nase bede od oficira i generala, nek im se nadju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

 

To sam i pomislio, ali ne mogu vjerovati da ti (ili bilo ko drugi kojem je stalo do buducnosti njegove zemlje), imas takvo misljenje o njoj. Sonja Biserko je savjest Srbije i radi nje i ljudi poput nje Srbija jos uvijek ima sansu da ostane dio civilizacije. 

 

Quote

Poseta Sija je u tom smislu najindikativnija poruka zapadu (antizapadna i antinatovska), posebno što je poseta usledila odmah nakon obeležavanja 25 godina NATO intervencije tokom koje je pogođena i kineska ambasada, za šta su se Amerikanci izvinili i priznali da je to bila greška.....

 

...sa tri projektila.....

 

spacer.png

 

Savest...ajde molim te.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Valensija said:

Cuj, Sonja Biserko necija savjest…. 

Ove teme ponekad znaju da budu prilicno zabavne. 😂

 

Zaista, ona predstavlja duboku savest Srbije, svetionik pravednosti usred burnih mora. Bez njenog prosvetljujućeg prisustva, svet bi nas posmatrao kao obične divljake, lutajuće napuštene u zasenčenim šumama pogrešnog prosuđivanja, izgubljene na plemenitom putu prosvetljenja.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
15 minutes ago, ters said:

Zaista, ona predstavlja duboku savest Srbije, svetionik pravednosti usred burnih mora. Bez njenog prosvetljujućeg prisustva, svet bi nas posmatrao kao obične divljake, lutajuće napuštene u zasenčenim šumama pogrešnog prosuđivanja, izgubljene na plemenitom putu prosvetljenja.

 

Meni se više svidja St.Protić i pre bih da on bude "savest Srbije"....Ono što je Vesna Pešić uradila u Odboru i ovo što radi Sonja Biserko je Bog i šeširdžija........Povod je bila njena izjava, ili bilo čija da je....zamisli provokacija ili šta već, Si Djinpinga koji je došao na godišnjicu bombardovanja kineske ambasade....provocira NATO, a uredno su se izvinili. To je izvesna količina licemerja koja nije svarljiva.

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ters said:

Zaista, ona predstavlja duboku savest Srbije, svetionik pravednosti usred burnih mora. Bez njenog prosvetljujućeg prisustva, svet bi nas posmatrao kao obične divljake, lutajuće napuštene u zasenčenim šumama pogrešnog prosuđivanja, izgubljene na plemenitom putu prosvetljenja.

Kakav svetionik takva i Srbija 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
24 minutes ago, Constantin said:

 

Meni se više svidja St.Protić i pre bih da on bude "savest Srbije"....Ono što je Vesna Pepić uradila u Odboru i ovo što radi Sonja Biserko je Bog i šeširdžija........Povod je bila njena izjava, ili bilo čija da je....zamisli provokacija ili šta već, Si Djinpinga koji je došao na godišnjicu bombardovanja kineske ambasade....provocira NATO, a uredno su se izvinili. To je izvesna količina licemerja koja nije svarljiva.

 

U potpunosti se  slazem za Protica kao nekoga ko reprezentuje Srbiju onakvom kakvu bih je volio vidjeti u buducnosti. Licno ne vidim licemjerje u izjavi, jer nacin na koji je posjeta predstavljena jeste provokacija zapadu - dosao je na poziv Vucica, i drzavni vrh Srbije nije pronasao mjeru u nacinu doceka, izjavama, obecanjima... Bombardovanje kineske ambasade je problem i pitanje koje trebaju rjesavati Kinezi i Amerikanci, ovo Vucicevo trpanje u sredinu izmedju je potpuna budalastina za koju ce neko na kraju platiti ceh... 

 

Napomena: Ne slazem se mnogo Proticevih politickih stavova, ali veoma postujem principe koje proklamuje.

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
24 minutes ago, Constantin said:

 

Meni se više svidja St.Protić i pre bih da on bude "savest Srbije"....Ono što je Vesna Pešić uradila u Odboru i ovo što radi Sonja Biserko je Bog i šeširdžija........Povod je bila njena izjava, ili bilo čija da je....zamisli provokacija ili šta već, Si Djinpinga koji je došao na godišnjicu bombardovanja kineske ambasade....provocira NATO, a uredno su se izvinili. To je izvesna količina licemerja koja nije svarljiva.

Kako se vari 30 medjudrzavnih ugovora na kojima se mastilo jos nije osusilo? Sta zanci "Zajednica Srbije i Kine", 80 milijardi necega BDP i 18.000 milijardi istog tog na strani Kine? Kad je parlament odlucivao o sklapanju takvih ugovora i dogovora? Mozda - referendum? Ipak se radi o strateskoj orijentaciji drzave koje moze da se tice nekoliko buducih generacija. I o tome odlucuje 1 covek? Koji svake 2 godine promeni sponzora svoje politike? Nemacka, Amerika, Ruisja, Kina...ovi poslenji, uz duzno postovanje te velike kulture, samlece nas kao plevu. Nece imati sta ni da se ispljune. 

Edited by Pletilja
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

U potpunosti se  slazem za Protica kao nekoga ko reprezentuje Srbiju onakvom kakvu bih je volio vidjeti u buducnosti. Licno ne vidim licemjerje u izjavi, jer nacin na koji je posjeta predstavljena jeste provokacija zapadu - dosao je na poziv Vucica, i drzavni vrh Srbije nije pronasao mjeru u nacinu doceka, izjavama, obecanjima... Bombardovanje kineske ambasade je problem i pitanje koje trebaju rjesavati Kinezi i Amerikanci, ovo Vucicevo trpanje u sredinu izmedju je potpuna budalastina za koju ce neko na kraju platiti ceh... 

Sredio je i posetu Francuskoj i Madjarskoj ?

Vučić je poznat po tome što voli da ide gologuz medj pijane svatove....ali slažem se, mi ćemo platiti ceh. Mi imamo ispruženu ruku EU, prema nama, ali sve mi se čini da on to pogrešno shvata, i u vidokrugu mu je samo stisnuta pesnica i ispružen srednji prst. 

4 minutes ago, Pletilja said:

Kako se vari 30 medjudrzavnih ugovora na kojima se mastilo jos nije osusilo? Sta zanci "Zajednica Srbije i Kine", 80 milijardi necega BDP i 18.000 milijardi istog tog na strani Kine? Kad je parlament odlucivao o sklapanju takvih ugovora i dogovora? Mozda - referendum? Ipak se radi o strateskoj orijentaciji drzave koje moze da se tice nekoliko buducih generacija. I o tome odlucuje 1 covek? Koji svake 2 godine promeni sponzora svoje politike? Nemacka, Amerika, Ruisja, Kina...ovi poslenji, uz duzno postovanje te velike kulture, samlece nas kao plevu. Nece imati sta ni da se ispljune. 

Mislim da to gospodja P. predramatično shvatate. Bilo bi lepo da smo tih 30 Ugovora odradili s Makronom, ali oni neće svinjske papke, a o vinima da ne pričam. Bilo bi to ravno prodaji frižidera pingvinima. Infrastruktura od Kineza odmah, od Francuza Rafali za 20 godina...jbg. takvo je tržište. Pitanje je kako je naš kilometar auto-puta skuplji od kilometra Nebeskog auto-puta Ali to je pitanje za nas, a ne možemo ga rešeti zato što se bira opozicija koja bi srušila Žvalavog, pa nam ne valja Ćuta jer je Muta, pa nam valja Miloš jer je Francuz,, pa ovaj pa onaj...pa dobro, šta da radimo, moramo da čekamo.....a ko će da dočeka...čuće se.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
34 minutes ago, Constantin said:

Sredio je i posetu Francuskoj i Madjarskoj ?

Vučić je poznat po tome što voli da ide gologuz medj pijane svatove....ali slažem se, mi ćemo platiti ceh. Mi imamo ispruženu ruku EU, prema nama, ali sve mi se čini da on to pogrešno shvata, i u vidokrugu mu je samo stisnuta pesnica i ispružen srednji prst. 

Mislim da to gospodja P. predramatično shvatate. Bilo bi lepo da smo tih 30 Ugovora odradili s Makronom, ali oni neće svinjske papke, a o vinima da ne pričam. Bilo bi to ravno prodaji frižidera pingvinima. Infrastruktura od Kineza odmah, od Francuza Rafali za 20 godina...jbg. takvo je tržište. Pitanje je kako je naš kilometar auto-puta skuplji od kilometra Nebeskog auto-puta Ali to je pitanje za nas, a ne možemo ga rešeti zato što se bira opozicija koja bi srušila Žvalavog, pa nam ne valja Ćuta jer je Muta, pa nam valja Miloš jer je Francuz,, pa ovaj pa onaj...pa dobro, šta da radimo, moramo da čekamo.....a ko će da dočeka...čuće se.

 

Naravno da nije sredio posjetu i Francuskoj ni Madjarskoj, i vjerovatno nije imao nikakvog uticaja na datum posjete - ali je Vucic na sva zvona trubio da je Xi dosao na njegov poziv... On je pozvao najmocnijeg politicara svijeta u "najtezem trenutku" za Srbiju, i celicni prijatelj je priskocio bugojanskom panju u pomoc. Neka cvjeta hiljadu cvjetova i nek se cuju svi bubnjevi Darkvuda....

 

Ovakvim ponasanjem Vucic osigurava Srbiji ovakvu buducnost:

 

649b7643ad07328acb6158cbd34374d7.jpg

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

.....Ako mene pitate,(kaze Basara) najbolju definiciju srpske palanke dao je, inače Srbima prilično sklon, Henri Kisindžer, koji je u jednom razgovoru rekao princezi Jelisaveti, citiram po sećanju: „Vi Srbi mene podsećate na dečaka koji se stalno namešta da ga šutiraju u guzicu, da bi posle jadikovao nad zlehudom sudbinom“.

 

.....Napred pomenuti strahovi od senke, promaje, spoljašnjeg svete udruženi s lenjošću tela i duha, murdarlukom i sklonosti prečicama, uopšte ne znače da palanka ne želi da postane „velika nacija“ i „veliki svet“ - ili bar da se lažno predstavi da to jeste - i da ne gaji svetskoistorijske ambicije.

Kako to izgleda u praksi, ilustrovaćemo recentnom izjavom Visokog Unuka Marka Đurića, koji je nedavno avanzovao u spoljnog ministra. „Poseta predsednika NR Kine je bila od istorijskog značaja, stavila je Srbiju na mapu najvažnijih geopolitičkih zbivanja i podigla nam profil.“

Visoki Unuk je, kao krle22, polovično u pravu. Jeste Sijeva poseta „stavila Srbiju na mapu najvažnijih geopolitičkih zbivanja“, ali uzimajući u obzir usložnjena geopolitička zbivanja, veliko je pitanje da li je za srpsku istoriju i život korisno biti stavljen u središte tih zbivanja. Da li nam je tu mesto? Da nije maleno rukah i snagah? To ćemo saznati ako dobijemo nogom u guzicu. Što je do nas, to smo učinili. Naguzili smo se.

 

 

...ovo je istina na svim nivoima i opstim i pojedinacnim, bas je gotivno kad se tako zgodno namestis da te sutiraju, jer nista bolje od kuknjave koja dolazi posle toga - jao vidi sta su mi uradili - mrze me jer sam tigrast

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dolazak kineskog baje kod Vucica je kao poseta zelenaša duzniku. Zelenasi obilaze dužnike, hoce da vide u kakvoj su formi, kondiciji... Tako je ovaj dosao kod našeg bilmeza da mu opipa puls. Ima li para, šta da mu ćapi ako ovaj počne da zamuckuje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...