Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

U vezi potesta, bio sam jako protiv radikalizacije, jer je poenta Srbija protiv nasilja. Ipak, kako vreme ide, mislim da ce se ostvariti Chaosova i goldbergova predvidanja, protesti ce se ugasiti kao 2018. 

Psiho je odradio svoje poteze, u jeku protesta napravio je konferenciju, dodatno se zaduzio, najavio povecanja penzija, plata u javnom sektoru, jos poneka ad hoc kinta za decu i sada je presao na sledecu fazu, a to je  ignorisanje, kao 2018. 

Nakon ovoga, tek kada sve splasne, idu novi izbori da se obezbedi jos 4 godine sigurne vlasti, pa nakon  2 godine opet i tako dalje, jos nekih 7-8 godina dok ne stigne do kote 20. 

Nazalost, njega samo neka velika ekonomska kriza moze da srusi, tako sto ce presusiti para za javni sektor, uhlebljenje, a inflacija ponisti sva povecanja. 

 

 

ILI, moze da ga skloni neki black swan dogadjaj, kao neocekivana pojava na koju nece biti spreman, a usput ce nas ojaditi. Za sada je iz svih takvih dogadjaja, Poplave 2014, korona 2020., lik izasao jos jaci, sa vecim rejtingom nego ranije.

Ribnikar i Mladenovac su prvi stravicni dogadjaji koji su mu okrnjili deo rejtinga, ali ja po cenu njega na vlasti jos 20 godina ne bih zeleo da se ponove, tako da moramo konstantno vrsiti pritisak na njega, ali sa konkretnim ciljevima, pa makar i manjim. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdarac said:

Cak k i N1 i Nova pisu da su gradjani negodovali,mislim svaka njima cast na borbi i svemu ali gde je mozak kada se dodje na ovakvu ideju???

Ja ne vidim nikakav problem što su otišli tamo. 

Ako ne odeš....nikog nema da dodje da nas podrži, lako je iz Beograda, što ne dodju ovde.....

Kad odeš, što ste došli.....more mrš be..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Constantin said:

Ja ne vidim nikakav problem što su otišli tamo. 

Ako ne odeš....nikog nema da dodje da nas podrži, lako je iz Beograda, što ne dodju ovde.....

Kad odeš, što ste došli.....more mrš be..

uvek polazim da su posete dobronamerne ali kao što ima loših domaćina ima i loših gostiju,

narod se nagledao raznih likova koji protrče na par sati kroz severnu Mitrovicu, opale par selfija i kažu "izdržite braćo, mi samo čekamo da se zemaljska kugla okrene pa da se vratimo na belom konju" u ovom trenutku kad se poprilično ne zna ko pije a ko plaća tj ko zastupa čije interese ovaj dolazak najmanje dvojako može da se tumači. što je najgore tumača ima mali milion.

slušao sam juče na primer onog dripca šutanovca koji je u rangu krleta idola, sve zna sve se razume, podršak, ovo ono ali ako neko na severu podigne glas taj odmah radi za Ruse i protiv Srbiji koja je na pravom putu da postane evropsko čudo.

    

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 40Wins said:

Psiho je odradio svoje poteze, u jeku protesta napravio je konferenciju, dodatno se zaduzio, najavio povecanja penzija, plata u javnom sektoru, jos poneka ad hoc kinta za decu i sada je presao na sledecu fazu, a to je  ignorisanje, kao 2018. 

Nakon ovoga, tek kada sve splasne, idu novi izbori da se obezbedi jos 4 godine sigurne vlasti, pa nakon  2 godine opet i tako dalje, jos nekih 7-8 godina dok ne stigne do kote 20. 

Nazalost, njega samo neka velika ekonomska kriza moze da srusi, tako sto ce presusiti para za javni sektor, uhlebljenje, a inflacija ponisti sva povecanja. 

 

kolika ti treba ekonomska kriza? ja sam porodično očigledno osiromašio pre godinu dana, odnosno, par meseci nakon što je krenuo rat u ukrajini.

ovo je inflacija, rekao bih, samo friška, odnosno, to prvo poskupljenje je već uračunato

 

2 hours ago, Don Dusko said:

Vucko i Orban. Jbt.

 

tu su negde, mada ih erdogan šije skupa.

 

ER3uzbX.png

Edited by uini
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

uvek polazim da su posete dobronamerne ali kao što ima loših domaćina ima i loših gostiju,

narod se nagledao raznih likova koji protrče na par sati kroz severnu Mitrovicu, opale par selfija i kažu "izdržite braćo, mi samo čekamo da se zemaljska kugla okrene pa da se vratimo na belom konju" u ovom trenutku kad se poprilično ne zna ko pije a ko plaća tj ko zastupa čije interese ovaj dolazak najmanje dvojako može da se tumači. što je najgore tumača ima mali milion.

slušao sam juče na primer onog dripca šutanovca koji je u rangu krleta idola, sve zna sve se razume, podršak, ovo ono ali ako neko na severu podigne glas taj odmah radi za Ruse i protiv Srbiji koja je na pravom putu da postane evropsko čudo.

    

U Beogradu se protestuje kao i u Zvecanu, mozda su dosli  da pokupe iskustvo kako mirno protestuje sa kamenicama, ili kako se postupa prema medijima koji ti nisu naklonjeni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJORDJE said:

U Beogradu se protestuje kao i u Zvecanu, mozda su dosli  da pokupe iskustvo kako mirno protestuje sa kamenicama, ili kako se postupa prema medijima koji ti nisu naklonjeni.

Svaka opcija je otvorena, možda i nauče ponešto s ne da šetaju mesec dana bez efekta

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zvezdarac said:

Koji opozicioni strucnjak je smislio da Cuta i Aleksic odu na Kosovo,sjajna ideja bas sjajna.

 

Sami pali, sami se ubili.

 

Bačena šok bomba ispred kafića u kom su bili opozicioni poslanici u K. Mitrovici

 

Iskreno se nadam da im je ovo bio dovoljan nauk da od kosovaranja / kosmetićarenja nema 'leba, kao i njihovim pristalicama. Pošto im je 'goloruki' narod pokazao šta misli o njima, vreme je da se manu jalovih priča i da se okrenu Evropi i svetu dok za to još imaju vremena. Te tamo koji su glasali za SM-a kad ih je ostavio u drugoj državi treba samo ignorisati i pustiti da se sami petljaju sa vlastima sopstvene države koju ne priznaju. Može da im se eventualno udeli neki sendvič jer se dokazalo da im je preči od sopstvenih opština, a čini se da će prodavci i izdavaoci stanova na Vračaru uskoro imati povećan profit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moraju da idu dole. Očekivan doček od SNS botova. Ne može se palamuditi o Kosovu a da se dole ne ide. To mogu Lazović i ostali koji ne polažu mnogo na tu temu ali ova dvojica su izričito protiv nezavisnosti Kosova i treba da idu dole inače su samo salonski političari. Bilo je i ljudi koji su ih branili tako da ne bi ja to nazvao katastrofom. Naravno da će pink da iseče samo što njima odgovara, to je neizbežno ma šta radili.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Sami pali, sami se ubili.

 

Bačena šok bomba ispred kafića u kom su bili opozicioni poslanici u K. Mitrovici

 

Iskreno se nadam da im je ovo bio dovoljan nauk da od kosovaranja / kosmetićarenja nema 'leba, kao i njihovim pristalicama. Pošto im je 'goloruki' narod pokazao šta misli o njima, vreme je da se manu jalovih priča i da se okrenu Evropi i svetu dok za to još imaju vremena. Te tamo koji su glasali za SM-a kad ih je ostavio u drugoj državi treba samo ignorisati i pustiti da se sami petljaju sa vlastima sopstvene države koju ne priznaju. Može da im se eventualno udeli neki sendvič jer se dokazalo da im je preči od sopstvenih opština, a čini se da će prodavci i izdavaoci stanova na Vračaru uskoro imati povećan profit.

Na tvoje veliko zadovoljstvo izgleda? Možda izdaješ stan na dan? I apsolutno si siguran ko je bacio šok bombu?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Na tvoje veliko zadovoljstvo izgleda? Možda izdaješ stan na dan? I apsolutno si siguran ko je bacio šok bombu?

 

Ma pusti mene, nije tema o meni, a ako te baš zanima, ne posedujem nekretnine za izdavanje. Ako te zanimaju ostali privatni podaci o meni, prouči ovu stavku pravilnika:

 

Quote

9.7. Špekulacije o identitetu drugih forumaša - 10 dana direktnog banovanja sa Foruma i 4 WP, s obzirom da se u startu radi o ozbiljnom narušavanju privatnosti. Forum garantuje svakom forumašu pravo na anonimnost. Svaki forumaš ima pravo da otkrije svoj identitet ali ne i da otkriva identitet drugih učesnika Foruma. Primeri: Oslovljavanje forumaša imenom i/ili prezimenom, iznošenje adrese stanovanja i/ili radnog mesta, broja telefona itd. Napomena: Forumaši imaju pravo da koriste detalje iz privatnog života drugog forumaša u diskusiji, ukoliko ih je taj drugi forumaš svojevoljno objavio na Forumu. Forumaši nemaju pravo da na osnovu tih objavljenih privatnih podataka špekulišu o ostalim stavkama iz privatnog života tog forumaša koji je objavio te podatke. U tom slučaju, takvo ponašanje se takođe smatra špekulacijom o identitetu drugog forumaša.

 

Jeste da sam odavno spomenuo da sam prodao nešto što sam nasledio, ali to sam učinio da bih sada imao gde da stanujem.

 

Ne pričinjava mi nikakvo zadovoljstvo što je bačena neka bomba, već samo konstatujem, baš kao što mogu da osnovano pretpostavim da dotičnu šok-bombu nisu bacili neki Maltežani, Kanađani, Austrijanci, Čileanci ili Papuanci.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma pusti mene, nije tema o meni, a ako te baš zanima, ne posedujem nekretnine za izdavanje. Ako te zanimaju ostali privatni podaci o meni, prouči ovu stavku pravilnika:

 

 

Jeste da sam odavno spomenuo da sam prodao nešto što sam nasledio, ali to sam učinio da bih sada imao gde da stanujem.

 

Ne pričinjava mi nikakvo zadovoljstvo što je bačena neka bomba, već samo konstatujem, baš kao što mogu da osnovano pretpostavim da dotičnu šok-bombu nisu bacili neki Maltežani, Kanađani, Austrijanci, Čileanci ili Papuanci.

Ma evo sad će kurti da ih uhapsi samo što nije, da su bili novinari iz Prištene možda bi nahvatao nekog ko se sam neoprezno kreće ovako dao je materijala i bratu  Aleksandru i njegovima da talališu do mile volje.

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2023 at 3:24 AM, Darko said:

Mašiš fudbal @goldberg. Poenta je suočavanje sa zločincima. Zato i sve što je nastalo iz kuhinje SPS/SRS/JUL 90-tih treba zabraniti (što uključuje SNS i ostale nakaradne partije). Ne možeš da imaš anti-demokratske stranke u demokratiji, jer će odmah da sprovedu anti-demokratske mere kada dobiju vlast. Vidi pod Vučić. 

 

Dveri i DSS nisu antidemokratske stranke, oni su ekstremni konzervativci, nacionalisti ili populisti, a ni jedno ni drugo ni trece nije isto sto i antidemokratski pokret.

 

Sa druge strane, SNS jeste antidemokratska stranka iako bi ti na povrsini mogao da nadjes benefite njihovog delovanja - Vucic i SNS su na mesto premijera postavili pripadnicu manjinske seksualne zajednice, dok Dveri i DSS to ne bi radili, Vucic i SNS su proEU (to ti kaze svako iz same EU), a Dveri i DSS su protiv, Vucic je fleksibilan po pitanju Kosova (cas ovo, cas ono), Dveri i DSS su u fazoni "Oj Kosovo, Kosovo...".

 

Razlog zasto je SNS antidemokratska stranka, a Dveri i DSS nisu mozes videti kada se zapitas da ko je od njih zabranjivao drugacije misljenje, a ko nije? Imali smo mi i Kostunicu kao premijera, pa je isti otisao sa vlasti nakon izbora. Jednostavno, to o cemu ti govoris nije demokratija nego diktatura prosvecenih i mudrih. Jer, ako Farage, Le Pen, Meuthen, Salvini ili Abascal nisu zabranjeni/udaljeni iz politike u pet najvecih evropskih demokratija, otkud ti ideja da Srbija treba da pocne da zabranjuje stranke samo zbog njihove ideologije.

 

On 6/19/2023 at 8:52 AM, freethrow said:

1. Opet porediš Srbiju sa USA. Zanemari ostale zemlje zarad jedne konverzacije, fokusiraj se samo na Srbiju, bez poređenja, analogija, jer nisu moguće.

 

2. Niko nije pominjao DSS, pominjao sam drugi krug predsedničkih izbora 2012. godine kada je dobar deo glasača ZES i DS i neke, hajde da kažemo u nedostatku bolje reči "normalne politike" zaključio (sa pravom) da vlast DS i Tadića nije ispunila očekivanja (čija?, prim. prev.) i da će ga oni sada disciplinovati tako što će mu pokazati njegovog Boga, tako što će pustiti budalu da bude predsednik a "njega i njegove ćemo lako da skinemo čim se naši normalni opamete". I dok je ovo narativ koji bi mogao da prođe tada (danas teško) u nekoj razvijenoj, razrađenoj i razgaženoj demokratiji sa dugom tradicijom, u tadašnjoj Srbiji koja je jedva deceniju i nešto pre toga bila sravnjena sa zemljom kao posledica socijalističkoradikalske vlasti, takva ideja, prilično logično, dovodi do ovoga što imamo u poslednjih 10 godina, nazovimo to kako hoćeš.

 

3. Još jedna stvar oko koje se teško možemo složiti - ljudi, a pogotovo u Srbiji, nisu per se ni demokrate, ni autokratofili, ni republikanci, ni monarhisti i nemaju svoju tačkicu na onom grafikonu na drugom topiku. 90% ljudi nema nikakva stabilna moralna načela kada je u pitanju politika, nema ono što bismo nazvali integritet, koherentnost, kontinuitet, vrednosni sistem. Da sutra na vlast dođe Nataša Kandić i da krene da mobinguje ministre koji su svi članovi uredništva Peščanika, ljudi bi se učlanili i bili to nešto. I 90% njih bi bili ex članovi SNSa, DSSa, SPSa.

 

 

4. SNS zaista i nije smeo da dođe na vlast a došao je na vlast upravo zato što iz najrazličitijih razloga proevropska, proatlantska i demokratska struja na vlasti, od 5. oktobra do 2012. godine nije uspela da ostvari punu kontrolu nad državom i nad narativom, a nedostajalo je bogami i znanja i ljudstva. Nije pomoglo ni ubistvo Đinđića, nisu pomogli ni kompromisi neposredno pred i tokom petog oktobra, nije pomoglo ni suštinsko aboliranje manje više svih crnih struktura, nije pomoglo ni prisiustvo mnogih Malih, Vesića i Šapića, Trivanki i ostalih u demokratskim strukturama. Izgradnja jednog modernog evropskog društva, orijentisanog ka NATO i ka Americi podrazumevolo bi gašenje u društvu mnogih ideja i narativa koji su zapravo kiseonik za ruski acetilen - Kocobo, SPC, ubipedera, #štanamrade, #nećemoškole itd itd.

 

5. Opet poređenja kojima nema smisla - mi, i sad ću ovo polako poslednji put da ponovim, nismo demokratska zemlja. Nemamo demokratiju, nismo je nikada ni imali. Nikada. Imali smo jedan mali prozorčić od 2000. kada smo se nakon brodoloma uhvatili za dasku i malo veslali na njoj ka nečemu što je delovalo kao brod (zapadni brod, nazovimo ga tako). Ali i dalje nema govora o demokratiji, možda neki embrion. Ne može se govoriti o demokratiji ukoliko gubitak vlasti znači neminovni pad u diktaturu, a većina ljudi je smatrala nažalost da Tadić i ekipa to govore samo da bi prikrili svoje loše rezultate i lopovluke kojih je bilo. I jeste služilo i za to, ali suštinski možda samo 10%. 90% je to bila istina jebiga.

 

Mora opet ovako, valjda ces se snaci i ti i oni koji citaju:

 

1. Sam si napisao da oni koji se zalazu za zabranu abortusa treba da budu zabranjeni, dakle sam si potvrdio da mislis da neke pojave i ideologije na zapadu treba da budu zabranjene.

 

2. Ja te opet pitam, kako si od ovog pasusa (sa kojim se slazem) dosao na ideju da treba zabraniti DSS?

 

3. Potpuno se slazem i to je jos jedan razlog zasto ne razumem pozive za zabranom Dveri i DSS. Jer, nije kao da su Srbi inherentno teski nacionalisti pa ce dve pomenute stranke da se raspomame cim ne bude SNS na vlasti.

 

4. Ovaj pasus ti je u suprotnosti sa trecim - Tadic nije predvodio nikakvu proatlansku, prozapadnu i antirusku opciju jer Tadic nije bio predsednik LDPa ili LSVa koji imaju politiku koju opisujes. Tadic je bio samo normalniji Vucic - neko ko je tezio da obuhvati sto veci broj birackog tela, neko ko nije urlao protiv NATO, a ni protiv Rusije, neko ko je zamislio da prvo vlada jer SRS, a onda mislio da moze da se smenjuje sa Vucicem na vlasti. Onda je Vucic i dosao i pretvorio SNS u mesavinu G17, DS, DSS i SRS.

 

5. Da li je CG pala u diktaturu kada je vlast pala zbog litija? Da li je CG ostala bez demokratije jer je na izborima pobedila lista koju je predvodio veliki vernik i Covid skeptkik, a na listi se nalazili rusofili, antizapadni elementi, populisti i srbofili? Vidis li ko je pobedio 2023. u CG?

 

Ne moze Srbija da bude demokratija ako zabranis ljudima da budu protiv zapada, da se vode emocijama kada glasaju, da glasaju iz ogorcenja ili da glasaju zato sto misle da su Srbi mnogo bolji narod od Albanaca ili Hrvata. Ne mozes ljudima ni da zabranis da budu konzervativni time sto ces da ih iskljucis iz politickog zivota i na izborima im ostavis da biraju izmedju zelenih, liberala, socijalista (ne SPS, nego bas socijalista), socijaldemokrata i centrista. Ja verujem da ti imas postene namere i da si u ovu raspravu usao cistog srca, ali mislim da ti promice kljucan detalj - nije SNS kancer koji ubija demokratiju zbog svoje pogresne ideologije (ona je na papiru prihvatljivija od ideologije Dveri ili DSS), SNS ubija demokratiju jer zele i mogu da sebi prisvajaju neogranicenu moc. Isto kao i DPS u CG.

 

Dveri i DSS ce biti problem onda kada sebi za realistican cilj odrede dolazak na vlast i rusenje demokratije. To se ne postize tako sto negde udju u prelaznu vladu - pa SNS nigde i nikada nije bio na vlasti od 2000. godine, nije kao da su normalizovani, saradjivali sa DS ili URS, narasli i poludeli.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2023 at 9:49 AM, Darko said:

Zavisi. Kao što ja ne mogu da iskorišćavam slobodu govora da ugrožavam tvoje fizičko pravo na život tako što ću da pozivam na linč, isto tako ne mogu fašističke, nacističke, i marksističke organizacije da ruše demokratiju koristeći istu. Zato su i nacističke partije zabranjene u Nemačkoj na primer. Demokratija ne znači da svako može da radi šta hoće i da bažična ljudska prava mogu da se krše kako se ćefne, što je odlika tih nakaradnih partija. Ali ajde, opet se vraćamo na taj famozni 6-i Oktobar i šta je trebalo uraditi tada.

 

Zato je i AfD zabranjen u Nemackoj, RN u Francuskoj, Lega u Italiji ili Vox u Spaniji... cekaj, izgleda da nisu sto znaci ili da te partije ne smatras "nakaradnim" (pa je misterija kako su ti Dveri i DSS koje imaju blazu retoriku onda nakaradne) ili smatras da se nigde u Evropi ne radi kako treba i da mi treba da ih ucimo demokratiji.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, goldberg said:

 

Zato je i AfD zabranjen u Nemackoj, RN u Francuskoj, Lega u Italiji ili Vox u Spaniji... cekaj, izgleda da nisu sto znaci ili da te partije ne smatras "nakaradnim" (pa je misterija kako su ti Dveri i DSS koje imaju blazu retoriku onda nakaradne) ili smatras da se nigde u Evropi ne radi kako treba i da mi treba da ih ucimo demokratiji.

Nijedna od tih partija u Evropi ne glorifikuje naciste, bar ne javno. Razumem donekle poentu za Dveri i DSS, ali ne za SPS/SRS/JUL i partije nastale ta toj istoj osnovi kao SNS. Možda te partije i nije ni trebalo zabranjivati, same bi nestale kada bi se sudilo zločincima u istim. Mada kad bolje razmislim, anti-demokratskim strankama jednostavno nema mesta u demokratskom društvu. Mislim da bi ipak morao postojati neki standard koji nagleda nezavisno sudstvo. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darko said:

Nijedna od tih partija u Evropi ne glorifikuje naciste, bar ne javno. Razumem donekle poentu za Dveri i DSS, ali ne za SPS/SRS/JUL i partije nastale ta toj istoj osnovi kao SNS. Možda te partije i nije ni trebalo zabranjivati, same bi nestale kada bi se sudilo zločincima u istim. Mada kad bolje razmislim, anti-demokratskim strankama jednostavno nema mesta u demokratskom društvu. Mislim da bi ipak morao postojati neki standard koji nagleda nezavisno sudstvo. 

 

Pa ja se slazem da SPS, SRS, SNS moraju biti zabranjeni nakon promena, kao sto su SPS, SRS i JUL morali biti zabranjeni 2000. godine. Takodje, svako ko je imao neke veze sa ovom strankom, bio poslanik ovih stranaka ili pri vrhu ne bi smeo da se bavi politikom. Tako da je mozda do nesporazuma, ali drago mi je da smo to otklonili.

 

Imamo primer i u Grckoj - zabranjen je rad Zlatne Zore jer je to kriminalna organizacija, zabranjena je partija Nacionalna partija - Grci jer je na celu bio osudjeni drugi covek Zlatne Zore. Zato nisu zabranjene druge desnicarske partije jer se i ne zabranjuje ideologija nego delovanje.

 

Recimo, primer Boska Obradovica - covek je imao kampanju tokom koje je oblepio centar grada plakatima "Da muskarci sluzi vojsku". Jasno je da se tu misli da pravi muskarci nisu ovi mlitavci koji ceo dan vise za kompjuterom, da je kampanja usmerena ka ljudima koji imaju svoju viziju sta muskarci u Srbiji treba da rade, a sta ne. Jasno je da ne mogu da glasam za nekoga ko ima takve stavove jer uopste nisam ciljna grupa niti se slazem sa takvom definicijom "pravih muskaraca". No, sve dok on samo laprda i ne pokusava da suzbije svakoga ko se ne slaze sa njegovom definicijom, po meni on ima puno pravo da se kandiduje na izborima i da sa svojim laprdanjem osvoji 3,4 ili 7%.

 

Sustina je da tolerancija treba da postoji za sve osim za one koji nisu pokazali toleranciju prema drugacijem misljenju ili zagovaraju nasilje i suzbijanje drugacijeg misljenja.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

Pa ja se slazem da SPS, SRS, SNS moraju biti zabranjeni nakon promena, kao sto su SPS, SRS i JUL morali biti zabranjeni 2000. godine. Takodje, svako ko je imao neke veze sa ovom strankom, bio poslanik ovih stranaka ili pri vrhu ne bi smeo da se bavi politikom. Tako da je mozda do nesporazuma, ali drago mi je da smo to otklonili.

:thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...