Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Samo da se ne pada na narativ - bez bilo kakvog nasilja.

 

Nasilja će morati da bude. Npr večeras je trebalo linčovati likove iz narodnih patrola koji su napali Manojlovica, pa se brzo razbezali.

 

Nema straha i nema povlačenja. Razne hijene zla neće proći nekažnjeno. Previše su mnogi bili nežni i fini petog oktobra.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

Samo da se ne pada na narativ - bez bilo kakvog nasilja.

 

Nasilja će morati da bude. Npr večeras je trebalo linčovati likove iz narodnih patrola koji su napali Manojlovica, pa se brzo razbezali.

 

Nema straha i nema povlačenja. Razne hijene zla neće proći nekažnjeno. Previše su mnogi bili nežni i fini petog oktobra.

Kako sam mogao da vidim isti lik je napao devojku ispred skupštine koja je snimala njega kako hoce da skine zastavu protiv femicida. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

Npr večeras je trebalo linčovati likove iz narodnih patrola koji su napali Manojlovica, pa se brzo razbezali.

 

Na prva dva protesta nisu slali desničare iz lažne opozicije. Video sam na fotkama da večeras jesu. Na to se treba spremiti..šalju se indijanci da provociraju i naprave pičvajz. Samo mi se čini kako su se ljudi ohrabrili i da neće ustuknuti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

Na prva dva protesta nisu slali desničare iz lažne opozicije. Video sam na fotkama da večeras jesu. Na to se treba spremiti..šalju se indijanci da provociraju i naprave pičvajz. Samo mi se čini kako su se ljudi ohrabrili i da neće ustuknuti.

 

Bio je Miša Vacić na prvom protestu. Sve lepo i smireno, dok god su i oni; kad krenu sa napadima, olupati o asfalt i da masa izgazi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tajming dobar, da smo u Sloveniji ili gde god zapadno, većina ljudi ne radi subotu, ovako, teška priča.

Za vremena Zlobe, ovo bi bila top priča.

Petak, šatori, kreću ljudi iz unutrašnjosti za Beograd.

Ovako : šatori, ljudi ujutru idu na svoje poslove od 500e, do sutra uveče će da ih očisti policija vrv, ili če sami da odu.

Ove chill leaders koreografije neće oterati zlikovca.

Ali svaka čast ljudima na izlasku 👏♥️

Link to comment
Share on other sites

Prvo ljudi da odluče jel hoće ili neće političare da vode protest?! Odmah se krene joj sta ovo sta ono?! 

Drugo Majdan je trajao mesecima, očekivati da će jedan protest oterati režim je glupost i naivnost. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad će neko reći: "licemerno vam je ovo malo..zahtevi protiv Pinka,a hejlujete Seku Aleksić".
Može biti fer opservacija,ali njoj ne treba ovakav angažman,a svojim tvitovima je proširila slike protesta..žena ima preko 200k pratilaca po dr.mrežama. Mogu samo da joj kažem: "hvala,Seko".

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Perkos2 said:

Velika je opasnost da se i ova velika ènrgija ne iskoristi kako bi trebalo. 

Ne brini, ovi ne znaju da ćute tako da iako splasne, sekta ce napraviti glupost i pozvati ljude na ulicu opet. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Perkos2 said:

Velika je opasnost da se i ova velika ènrgija ne iskoristi kako bi trebalo. Ljudi izlaze i pokazuju da im je stalo do ove države ali ako se bude razvlačilo pošće i ova energija a žvalavi će to znati da pokaže kao svoju pobedu. Moralo je da se zakaže okupljanje za petak 26 maj pa neka i on razmišlja šta se sve može izdešavati, jedno povlačenje i eto im vetar u leđa.

Ja recimo mislim da se zvala ovaj put prekombinovao. Do sada je na proteste reagovao povlacenjem i kakvim takvim smirivanjem tenzija i pustao ih da se ugase. Sa ovim mitingom ce samo dodatno ispizditi masu... Mislim da nije ocekivao ovoliku masovnost.

Mada ja sam veciti optimista

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne može protest bez političara, kao što ne može ni ozbiljna utakmica bez sudija i delegata. 

Protest sam ispratio od samog početka pa eto do isključivanja uživo N1 i Nove S jer na drugim medijima ne postoji ništa konsturktivno. Odaziv ljudi je neverovatan i to moramo svi da se usaglasimo, ono što bih voleo da napomenem je da ovo nije samo jedan protest, ovo je protest koji nastavlja sve one koji su prethodno bili. Takođe, ovaj protest nije kao onaj iz 2000te i tih meseci kada je protestovano svaki dan. Danas je malo drugačija situacija i ne može se očekivati od ljudi da to rade, kao što ni ovaj ne može kontra miting da organizuje više od jednom. Ne troši se ni njemu novac uzalud, dva puta, eventualno 3 u godini mu je dosta. A i ko će da se cima da dolazi stalno u BG busevima da maše zastavicama i jede sendviče, nisu toliko zdravi. 
Blokiranje autoputa mi deluje kao ishitrena odluka koja je onako došla slučajno nekom na pamet, ali sam za to da se to radi, pa barem bilo i slučajno. Neka, možda se pridruže ljudi, a za naredni će znati da ponesu šatore i vreće za spavanje, ide leto, pa se može. 

Elem, tužna stvar pre dva dana kod mene na poslu. Pošto živim i radim u drugom najvećem gradu u Češkoj, očekujem da nema puno naših ljudi, no, team liderka mi govori da ne može da veruje koliko se samo ljudi iz Bosne i Srbije prijavilo za ovu jednu poziciju koja se traži kod nas u timu. Kao, ranije je na 10 kandidata znao da bude jedan stranac, sada je na 10 kandidata otprilike 3-4 kanidadata iz ove dve države. I kao svakoga koga je pitala zašto su došli u Češku, rekli su da ne vide budućnost u rodnoj zemlji.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...