Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ko je to govorio pre Srđana Milivojevića? 
 
Ako je neko gledao prenos na n1.
Ne mogu da se setim imena, ali neka koju su pljuvali, ekipa na Pinku, da je izjavila da ne zna zašto se bunimo što Kosovo hoće u Savet Evrope....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

- masovnost: kod Skupstine sam zaista bio razocaran, delovalo mi je da ima znacajno manje ljudi nego recimo na covid protestima... Ali kad se krenulo niz Kneza Milosa bas sam se oraspolozio. I meni je jedina znana mera za masu 'Pionir', 'Arena', 'Marakana'... Ovo je bilo jace od Marakane, znaci 70-80k ljudi mi deluje kao skroz realna cifra.

- ljudi i energija: mirni, kulturni, stalozeni. Kiosci rade tokom protesta, sve funkcionise. Ja bio sa suprugom i cerkom na trotinetu, recimo. Energije ima, pozitivna je. Ali mi ovi ljudi deluju bas kao oni koje Vucic ignorise. Ovo nije masa kojoj fali za hleb, nije masa koja ce biti spremna na sve da skloni diktatora... Ovo je masa koja ne zeli da zivi u necemu sa ovakvim "sistemom" vrednosti, ali je ustvari prekulturna za nesto radikalno. A ova govna sama sa vlasti sici nece...

- starosna struktura: tuzna 😞 klinaca gotovo da nije bilo. Studenata tek nesto malo... Zaista puno starijih i cak bas starih.

- mediji: pogledah kako su 'izvestavali' mondo, bljuc (ni corave vesti!), a verbalne dijareje na pinku ne mogu da slusam. Eto, samo zbog toga treba protestvovati... Stoka bezrepa.

Edited by Geronimo
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

Ne mogu da se setim imena, ali neka koju su pljuvali, ekipa na Pinku, da je izjavila da ne zna zašto se bunimo što Kosovo hoće u Savet Evrope....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Mislim da je juče bila protestu u NS među organizatorima, ali nismo skontali ko je u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uvrnuto said:

 

Mislim da je juče bila protestu u NS među organizatorima, ali nismo skontali ko je u pitanju. 

Saću da vratim....pa javljam.

 

edit: Jelen Jerinić

Narodni poslanik, "Moramo" radi na fakultetu Union

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, 40Wins said:

 

Da li je moj recency bias da ce Vucic biti gori, ne od SePeSea, ali da od Kostuvonjavog, kada nas skroz zarobi u kineske kredite i koncesije?

Mislim da neće jer značaj njegovog režima neće biti toliki kao Koštuničinog, koji je odigrao pivotalnu ulogu u obezbeđivanju da se Srbija ne iskobelja iz kandži kulturnog, ekonomskog i političkog socijalizma, i zauzme svoje mesto među društvima istočne i centralne Evrope. Vučić je samo provalio eksploit ili pasvord za političku eksploatacuju tog režima funkcionisanja (kao kada u hakujete video igru na nivou mašinskog koda, pa napravite besmrtnog Super Marija) sazidanog na Đinđićevom grobu, od ruševina sistema koji je on pokušao da razgradi, i koji ga je ubio. 

 

Vučićeva klika sisa krv Srbiji, tj. onom malom vrednom i produktivnom delu koji još nije pobegao iz zemlje. Međutim, budući da izgleda kako (srećom!) osim toga i nije zainteresovana za nešto drugo, za neku veliku ideologiju i "velike skokove napred", u nekom rudimentarnom smislu se i ne trudi da rastera i razruši baš sve uslove da u zemlju ostane bar neko ko radi i kome se MOŽE sisati krv. A to opšte makro-tavorenje* deluje kao neki relativno stabilan ekvilibrijum, naročito ako se reši Kosovo, možda i maksimum srbijanskog društva u ovom trenutku.

 

Ono što mene više brine je koji režim politike dolazi posle Vučića. Kroz neke lične, prijateljske i sada već rodbinske veze imam priliku da se ponekad nađem u društvu jedne enklave naredne generacije "nosilaca visokih javnih funkcija" bliskih SNS-u (to je, otprilike, ešalon ministarskih savetnika, zamenika i jedan trenutni ministar), i mogu samo da kažem - ne deluju obećavajuće. To je uglavnom ekipa sa jednog (ne)slavnog BG fakulteta, nominalno visoko obrazovani ljudi, doktori i akademski pregaoci, ali njihov intimni model sveta je marksistički memepleks nadograđen ovdašnjima autentičnim kolektivističkim i istoricističkima opštim mestima (sve vrca od "prvobitne akumulacije kapitala",  "centara moći koji milimetarskom preciznošću upravljaju svetom", "britanskog kolonijalizma, pljačke i pohlepe na kojoj je sve nastalo", šokantne neobaveštenosti o ratnim zločinima miloševićevog režima itd). To nisu loši ljudi, nisu ni nezainteresovani (razmenjivali smo ponekad i neke knjige za koje sam mislio da ne bilo loše da neko ko se može naći na pozicijama odlučivanja pročita) ali deluje da nikada u životu nisu ni prošli pored makar kakvog alata koji bi im pomogao u navigiranju modernog sveta, kojeg su vrlo spremni da menjaju iz idealističkih/ideoloških razloga (što može biti daleko opasnije od kleptokratskih motiva).

 

 

* jedna njegova tipična manifestacija je da ljudi u Srbiji koji su stekli neki kapital (koji je često vezan za prodavanje nekih usluga državi, najčešće uz korupciju i plaćanje reketa, ali to sada po strani) kao jedinu opciju šta sa njime dalje da urade imaju - da kupe stanove (i da ih predstave kao "poslovne investicije"). To je nešto malo bolja opcija nego da moraju da, kao (admiral i sultanov zet) Ali-Paša Mujezinzade - kojeg je Sveta Liga kod Lepenta zarobila na brodu sa kompletnom imovinom strpanom u kovčege pune zlatnika - svu svoju imovinu nose stalno sa sobom ili da je kopaju u zemlju i kriju, ali daleko od opcije koja bi bila optimalna za dalji rast i prosperiter nekog društva.

Edited by bohumilo
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bohumilo said:

i mogu samo da kažem - ne deluju obećavajuće. To je uglavnom ekipa sa jednog (ne)slavnog BG fakulteta, nominalno visoko obrazovani ljudi, doktori i akademski pregaoci, ali njihov intimni model sveta je marksistički memepleks nadograđen ovdašnjima autentičnim kolektivističkim i istoricističkima opštim mestima (sve vrca od "prvobitne akumulacije kapitala",  "centara moći koji milimetarskom preciznošću upravljaju svetom", "britanskog kolonijalizma, pljačke i pohlepe na kojoj je sve nastalo", šokantne neobaveštenosti o ratnim zločinima miloševićevog režima itd).

Drugim recima, razni filozofi i doktori neproduktivnih ''nauka'' tipa cirjakovic, kovic, antonic, djurkovic, cedomir antic, dusan prorokovic i slicne nistarije koje za svojih 6-7 decenija zivota nista nisu korisno ni rekle, ni uradile ni napravile, niti ce. 

8 minutes ago, bohumilo said:

 

To nisu loši ljudi

Ma kakvi :lol_2: .

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja više od 40 godina visim po stadionima...i nema stadiona, od većih odu SFRJ, gde nisam bio. Ja odmah gledam koji bi se napunio i veruj mi ovde ima ljudi taman za jednu beogradsku Marakanu.

Sa sedištima ili staru bez sedišta na jugu i severu?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Interesantno je i to da je govnored sa Pinka popljuvao i TV Una iz Republike Srpske, navodeći da vlasnik iste sin Milorada Dodika i ni njemu nisu ostali dužni. Pitam se jel Žvala dao "žuti karton" Miloradu ?

 

Ma jok,samo mu Mile Ronhil vraća za ono sa RTSom i Djikovićem ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sns mentoli su pokrenuli opstu mobilizaciju, dovlace ljude iz Makedonije.

 

Sta mislite jel Beba Popovic iz senke i dalje povlaci konce? Uz Mitrovica i prvorodjenog jedan od najvecih grobara ovog naroda.

Link to comment
Share on other sites

Jedna velika sramota kako rezimski mediji prenose protest. Sad samo naglasavaju kako je bilo nekih nereda(tipa nisu mogli auti da prodju ili protestanti nasrnuli na nekog ciku a ono ustvari ga malo gurnuli a ovi prestavili kako su ga pregazili).

 

Ali dobro kada Vucko bude organizovao to ce biti najmirniji protesti bez ijednog icidenta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

Mislim da neće jer značaj njegovog režima neće biti toliki kao Koštuničinog, koji je odigrao pivotalnu ulogu u obezbeđivanju da se Srbija ne iskobelja iz kandži kulturnog, ekonomskog i političkog socijalizma, i zauzme svoje mesto među društvima istočne i centralne Evrope. Vučić je samo provalio eksploit ili pasvord za političku eksploatacuju tog režima funkcionisanja (kao kada u hakujete video igru na nivou mašinskog koda, pa napravite besmrtnog Super Marija) sazidanog na Đinđićevom grobu, od ruševina sistema koji je on pokušao da razgradi, i koji ga je ubio. 

 

Vučićeva klika sisa krv Srbiji, tj. onom malom vrednom i produktivnom delu koji još nije pobegao iz zemlje. Međutim, budući da izgleda kako (srećom!) osim toga i nije zainteresovana za nešto drugo, za neku veliku ideologiju i "velike skokove napred", u nekom rudimentarnom smislu se i ne trudi da rastera i razruši baš sve uslove da u zemlju ostane bar neko ko radi i kome se MOŽE sisati krv. A to opšte makro-tavorenje* deluje kao neki relativno stabilan ekvilibrijum, naročito ako se reši Kosovo, možda i maksimum srbijanskog društva u ovom trenutku.

 

Ono što mene više brine je koji režim politike dolazi posle Vučića. Kroz neke lične, prijateljske i sada već rodbinske veze imam priliku da se ponekad nađem u društvu jedne enklave naredne generacije "nosilaca visokih javnih funkcija" bliskih SNS-u (to je, otprilike, ešalon ministarskih savetnika, zamenika i jedan trenutni ministar), i mogu samo da kažem - ne deluju obećavajuće. To je uglavnom ekipa sa jednog (ne)slavnog BG fakulteta, nominalno visoko obrazovani ljudi, doktori i akademski pregaoci, ali njihov intimni model sveta je marksistički memepleks nadograđen ovdašnjima autentičnim kolektivističkim i istoricističkima opštim mestima (sve vrca od "prvobitne akumulacije kapitala",  "centara moći koji milimetarskom preciznošću upravljaju svetom", "britanskog kolonijalizma, pljačke i pohlepe na kojoj je sve nastalo", šokantne neobaveštenosti o ratnim zločinima miloševićevog režima itd). To nisu loši ljudi, nisu ni nezainteresovani (razmenjivali smo ponekad i neke knjige za koje sam mislio da ne bilo loše da neko ko se može naći na pozicijama odlučivanja pročita) ali deluje da nikada u životu nisu ni prošli pored makar kakvog alata koji bi im pomogao u navigiranju modernog sveta, kojeg su vrlo spremni da menjaju iz idealističkih/ideoloških razloga (što može biti daleko opasnije od kleptokratskih motiva).

 

 

* jedna njegova tipična manifestacija je da ljudi u Srbiji koji su stekli neki kapital (koji je često vezan za prodavanje nekih usluga državi, najčešće uz korupciju i plaćanje reketa, ali to sada po strani) kao jedinu opciju šta sa njime dalje da urade imaju - da kupe stanove (i da ih predstave kao "poslovne investicije"). To je nešto malo bolja opcija nego da moraju da, kao (admiral i sultanov zet) Ali-Paša Mujezinzade - kojeg je Sveta Liga kod Lepenta zarobila na brodu sa kompletnom imovinom strpanom u kovčege pune zlatnika - svu svoju imovinu nose stalno sa sobom ili da je kopaju u zemlju i kriju, ali daleko od opcije koja bi bila optimalna za dalji rast i prosperiter nekog društva.

1. Da li mislis da ta nadolazeca klika ima kapacitet da se odrzi bez kulta licnosti stvorenog oko Vucica?

2. Da li po tvom misljenju postoji novi val opozicije koji moze da predstavlja alternativu koja vidi dalje od svog dzepa? (Ili je sve to ista ekipa - pitam zato sto si napomenuo da su ovi bliski sns-u)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Indig0 said:

Sns mentoli su pokrenuli opstu mobilizaciju, dovlace ljude iz Makedonije.

Ovo baš ne razumem, pa ako hoćeš....

 

28 minutes ago, Indig0 said:

Sta mislite jel Beba Popovic iz senke i dalje povlaci konce? Uz Mitrovica i prvorodjenog jedan od najvecih grobara ovog naroda.

Ne verujem da su ta dva ega kompatibilna. Mislim da je Beba bio kod Mila, više mu, evidentno, ne treba ..ko zna, ali mislim da Žvala ima uigraniji "izraelski tim", Beba je selac.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...