Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Ko nije gledao propustio je ultrazanimljiv mec u kojem su obe ekipe imale sutersko vece.

 

Buducnost definitivno izgleda rastimovano, ali su smogli snage da se nekako odrze u mecu protiv suterske ekipe Trenta. Odbrana je bila mnogo suplja, ali sjajni Makondou i ovog puta vrlo dobar Wright su na svaki poen gostiju odgovarali nekim svojim minijaturama.

 

Publika je ovog puta bila odlicna i nosila je ekipu i u napadu i u odbrani. Doduse, bilo je frustrirajuce koliko su gosti imali laganih suteva nakon spustanja razlike na 2,3 ili 4 poena. Junak meca je bio Makondou, ali ne samo zbog cak 5/7 za tri poena ili onog monstruoznog prikucavanja za 98:93 (uzalud je i to bilo, ofanzivni skok pa suter ostavljen sam na liniji za tri poena), nego najvise zbog onog pametnog faula na Kamaru Baldwinu, a vec se smesio neki Grazulis kako sam kao duh ubacuje za 98:99. U finisu meca mu je skandirano prezime sa tribina, sasvim zasluzeno.

 

Sad ide mali derbi ABA lige protiv Cedevite, pa novi izazov na Kanarskim ostrvima. Po meni, tu bi bio uspeh svaki poraz ispod 10 razlike, a onda da se oporavlja Freeman i konacno krene i sa pobedama u gostima.

Link to comment
Share on other sites

Previse igraci i dalje biraju individualna resenja, nema protoka lopte, nema biranja dobrih resenja u napadu. Sve ide na silu.

 

Zakelj je u pravu kada kaze da ekipa mora da igra brze - drugacije i ne moze sa ovakvim igracima, samo je problem sto treba igrati dobru odbranu i imati defanzivan skok. Individualni ucinak:

 

Ross - imao je 4/4 za tri poena, odgovaraju mu ocigledno ove mekse odbrane (3/3 jos protiv Slaska, 0/12 u ostalim mecevima EC). Mozda je trebalo da ostane na terenu u finisu, ali je njegov glup faul pokrenuo seriju Cedevite.

 

Wright - Dobar u vecem delu meca, stetan kada se lomio rezultat. Nije igrac kojem moze da se poveri lopta u finisu meca.

 

Mihailovic - I dalje uzasan, dosta promasuje, nema njegovih poena kada ne ide, dakle prilicno beskoristan u napadu, odbrana mu i nije neka jaca strana.

 

Popovic - 0 poena i 0 suteva za 21 minut. Treba i to umeti.

 

Magee - Zakelj je rekao da je bio bolestan, ali bas los ucinak, -7 indeks i sva cetiri promasena suta iz igre. Veceras potpuno beskoristan.

 

Paul - Dobra odbrana, pogodio je par trojki i imao je dobar ucinak veceras.

 

Makondou - Ako je protiv Trenta bio sjajan, veceras je bio uzasan. 1/7 iz igre, uzasne odluke i u napadu i u odbrani, na kraju je mec izgubljen njegovom greskom u koracima u poslednjem minutu. Nije smeo toliko da igra ako je u minus fazi.

 

Grbovic - Samo jedan pogodjen sut i jedan skok, mrsav ucinak

 

Slavkovic - Za samo 6 minuta 11 indeks, morao je da igra vise, da trener proba malo sa njim na poziciji 4.

 

Williams - Standardno velika energija, nekoliko dobrih solo akcija, ume i da povuce kontru, ali nije centar koji gospodari reketom. Onaj iznudjen faul za slobodna bacanja kada nije pokupio loptu i zakucao nego je uhvatio loptu i ponovo se digao na sut dovoljno govori da nema tajming za skok.

Jones - Konstantan, ali nije dominantan.

 

Vec protiv GC se mora bolje, imaju priliku da odigraju rastereceno i izbegnu rezulatsku katastrofu. A onda i da se konacno dobije neki jaci mec, evo vec dva meseca pokusavaju i ne uspeva im.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Dva ponajbolja igraca su ti PG i rade dobar posao, i imas jos jednog odlicnog koji se mozda oporavi do kraja sezone i ti dovedes treceg... 🙂 Bokan i Covic doktori kosarke 😄 

 

Jogi je odlican izbor ali bas nepotreban za Buducnost, vise je trebao Partizanu. 

Bukvalno to. Ok, pazi kkp ima jednog natural pleja i zeljko je ocijenio da nije za kkp i ono sto ocekuje od njega, tim potezom i dobio dodatno povjerenje kod Jaramaza makar za odredjeni period. A mi imamo vec dva pleja koja su ok, manje vise, imamo dva niska beka i dovodimo jos jednog niskog spolja....ma nemojmo. I sad saljemo dva pleja u nesigurnost i dajemo im impuls da nemamo povjerenje u njih. Ova budalastina je jedino opravdana ukoliko se ispostavio da neko od jedinica ide negdje. 

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sada je ovo mali uzorak od pocetka sezone,ali ipak posjedujem odredjeni optimizam za razliku od prethodne 2 sezone.
Ima ova ekipa nekog materijala, prije svega atletski konacno nijesmo inferiorni u odnosu na protivnike,odbrana zna da bude bas cvrsta i dobra,imaju i igraci neki karakter,takmicari su vidi se to.
Glavni problem mi je napad,to sam primjetio jos na prvoj pripremnoj utakmici sa Cibonom ljetos,u nedostatku Freemena koji je projektovan za prvog strijelca dosta toga je palo na plejmejkerski dvojac, i tu imamo problem jer su i Ross i Wright slicni tipovi igraca,vise su prodor igraci bez nekog suta tako da smo poprilicno laki bili za skautiranje,Flecer je ubica ali on nije kreator,Paul takodje,centri su dobri fizicki ali ni oni ne kreiraju,Pop je igrac zadatka,Vlado zna da kreira ali nekako mi on ne uliva tu sigurnost na duze staze,mislim da je ovo preveliki zalogaj za njega.
Yogi nam je tu legao kao bombonica,ako je sad jedan plej visak to bi po meni mogao Ross da bude,nismo legli jedno drugom,Wright je ipak cvrsci i bolji u tranziciji,plus vjerujem da ce bit sve bolji kako sezona odmice.
Zakelj je odlicno rjesenje za nas, prizeljkujem ga odavno,covjek je takmicar,nije skidao gace ni kad je ostao sa Primorskom u kome je imao 3 seniora,nije nikada skidao gace ni u SC,cim je dosao kod nas odmah vidim tendenciju da skracuje Makunduu minutazu,koji iako je nominalno imao dobru statistiku po meni je uzasan igrac,nema glavu,odluke katastrofalne,ne prepoznaje situaciju,bas igrac za francusku ligu a ne za ozbiljnu takmicarsku kosarku.
Imao je muda da pruzi sansu Slavkovicu,mislim da je to potez koji moze da preokrene sezonu,decko je po meni suvo zlato ekipe,jak u kontaktu,moze da odigra ledjima,odradjuje prljav posao,dobar u odbrani,moze i da pogodi sut kad je sam,neka nasa verzija Kalinica.
Rezultatski sezona nije pocela dobro,prolazno vrijeme nam je lose ali za razliku od ranijih godina bar mi se cini da se nesto moze promijeniti,ili se mozda samo navijacki zavaravam 😄
 

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2023 at 1:32 PM, Kooineeperk said:

Dva ponajbolja igraca su ti PG i rade dobar posao, i imas jos jednog odlicnog koji se mozda oporavi do kraja sezone i ti dovedes treceg... 🙂 Bokan i Covic doktori kosarke 😄 

 

Jogi je odlican izbor ali bas nepotreban za Buducnost, vise je trebao Partizanu. 

 

Ne znam sta ce u Partizanu u kojem bi imao prostora za 10ak minuta i par suteva po mecu? Ferrell je igrac koji je koristan samo ako uzima mnogo suteva i provodi mnogo vremena na terenu.

 

Takodje, ne slazem se sa tvrdnjom da je nepotreban Buducnosti - pa da nije bilo njega mucenici bi i od Lietkabelisa uspeli da izgube jer nemaju timsku igru, a ni Wright ni Ross ne donose nekakvu prevagu na terenu kada je bitno. Wright je promasio dva puta u poslednjem napadu iz prodora, prosto, on nije igrac koji moze sam sebi da stvori poene u pozicionom napadu. Takodje, obojica plejmejkera su potpuno ista - nemaju sut za tri poena (Ross bez Slaska na 0/16 za 3 u EC!), vise idu na prodor, tranzicija im je jaca strana, biraju losa resenja na postavljenu odbranu, znaju da podele asistenciju, ali ne i kada je rezultatski bitno...

 

Bio sam odsutan jedno duze vreme, pa eto, da kazem neki svoj utisak nakon ovih odigranih meceva u poslednje dve nedelje.

 

Gran Canaria - Postoji razlog zasto ekipa iz Spanija toliko ne lezi Buducnosti da se samo postavlja pitanje da li ce biti ispod ili iznad 20 razlike. Rec je o odlicno ogranizovanom klubu i dobro poslozenoj ekipi koja zna kako da bira pojacanja, u kojoj se zna ko sta radi i u kojoj je sve uvezbano do savrsesntva. I ova poslednja pojacanja su im odlicna - Pelos, Lammers, Happ, sve timski igraci koji ce dati kos kada je to potrebno. Uz to, imaju jezgro ekipe koje se ne menja. Buducnost je sve samo ne to, gomila pojacanja koja i dalje ne umeju da saradjuju na terenu, stalno se prave potpuno novi timovi i tako dalje. Ovaj mec je jasno pokazao koliko je daleko Buducnost od cilja ove sezone, a cilj je barem plasman u 1/2 finale EC - jer, u PO bi mozda i SC Derby mogao da udje, to nikakav uspeh nije.

 

Borac - Eto, konacno je prestala serija blamiranja u gostima i relativno lagano je dobijen jedan prosecan ABA tim. 

 

Lietkabelis - Rezultatski jako vazna pobeda, ali opet se vracam na dovodjenje Ferrella - da on nije onako pokrenuo napad Buducnosti, sada bismo govorili o 3/7 i grcevitoj borbi za PO.

 

FMP - Relativno lagana pobeda protiv ne tako slabog rivala.

 

Nastavak sezone - Da li ce Buducnost biti 3. ili 4. u ABA ligi nije toliko bitno. Do prva dva mesta se ne moze doci, ispod 4. mesta ne mogu da budu. Dakle, tu je sigurno ispadanje u polufinalu sto ne verujem da je neko ispunjavanje snova nakon ovakvog pojacanja budzeta. U EC ce zato morati da se pravi serija pobeda - pocev od desetkovanog i demoralisanog Turk Telekoma, pa preko najslabije ekipe grupe u gostima, pa do meceva kod kuce protiv Bourga, Ulma i Cluja. Svaki novi poraz do 18. kola je realno sramota za ovakva ulaganja, ne vise zbog nekakve jurnjave za 2. mestom nego zbog toga sto nema svrhe nadati se icemu u EC ako se dozivljavaju porazi u takvim mecevima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StefanPG said:

Ja mislim da mozemo napast 2. Mjesto u ABA ligi emoji16.png

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

 

U principu 16.12 će biti jasno kolike su šanse za drugo mesto.

IMO sve ispod 15 razlike bih smatrao uspehom ravnom pobedi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, StefanPG said:

Ja mislim da mozemo napast 2. Mjesto u ABA ligi emoji16.png

 

U odnosu na KKCZ, Buducnost ima 2 pobede manje. Sa porazom u Beogradu od KKP (i porazom KKCZ od KKP), to je i dalje dve pobede manje. Crvena zvezda bi morala da izgubi u Ljubljani i u PG dvocifrenom razlikom tako da to otpada.

 

U odnosu na KKP, Buducnost je trenutno egal. Problem je sto KKP osim u PG i nema gde drugde da izgubi, tako da Buducnost mora da dobije sve do kraja + da ima bolji medjusobni skor od KKP.

 

Ni za jedno ni za drugo nema sanse. Ne moze se gubiti od Igokee i Cedevite i nadati 1. ili 2. mestu.

Link to comment
Share on other sites

Jesu ulaganja jaca ove godine, ali moramo imati u vidu da je ovo totalno novi tim.
Ostali su Pop, Kuridza i Aleksa Ilic,igraci koji niti igraju ili igraju malo,sem Popa koji ajde da kazemo ima neku ulogu.
To nase ulaganje samo po sebi ne predstavlja aksiom da se odmah moraju i rezultati dobiti,pa vidimo primjer Partizana sa kakvim budzetom je dozivio fijasko u prvoj sezoni novog projekta pa opet nisu glave padale.
Postovanje se jako tesko stice,a veoma lako gubi,mi smo prethodne dvije godine izgubili sve ono sto smo mukotrpno godinama gradili,po nasoj sali nam se seta ko kako hoce,dobijaju bez da se oznoje,da ne pricam o mecevima protiv blizanaca.
Za sada su mi ocekivanja od ove sezone da se povrati neki DNK koji smo imali kao tim,da se opet stvori sinergija sa navijacima,da izgledamo daleko ozbiljnije pogotovo protiv najvecih konkurenata,i za sada mi se cini da tu nekog materijala ima,barem za neku osnovu koja bi mogla da se nadogradi sledece godine.
Kada vec nismo mogli Radonjica iz poznatih vec razloga dovesti,po meni je Zakelj drugo po redu resenje koje sam prizeljkivao,mislim da ima bas izrazen takmicarski karakter,pogotovo mislim da ce to biti evidentno kada dodje plej of, barem necemo gledat Dzikica i Vladu Jovanovica koji lizu skute Zeljku i ostalima i necemo gubiti meceve u svlacionici,ili sto bi Aco Petrovic rekao na bazi qrca. 

Link to comment
Share on other sites

Dobrodosao @Lovcenac MNE, trebaju nam i navijaci drugih ekipa iz regiona na ovom mestu. :thumbsup:

 

Danas protiv Turk Telekoma, ekipe koja je dobila samo Buducnost i Cluj. Napustio ih je Adams, nedostaje im i McDuffie. Prakticno igraju sa samo trojicom stranaca - tu su bekovi Walllace i Palmer i centar Enoch. Od domacih igraca samo cetvorka Saybir i krilo Ulubay imaju neki renome, a jos igraju omaleni plej Ulusoy i centar Akyel. Rec je o ekipi sa uzasno tankom rotacijom, koja se ove sezone raspala nakon finala iz prosle sezone i stvarno je vreme da se takvi rivali pocnu pobedjivati ubedljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pisao puno u zadnje vrijeme. Shvatio sam da sam rijetko kad gledao ekipu sa manjim bbiq od nase.  Od momenta kad je ne od strane trenera doveden ferel , tada se gubi definitivno ikakva povezanost. Cak i proslogodisnja ekipa Vlade Jo izgleda kao akademija nauka za ovu, iako ova ima veci prag i skuplja je. Jos jedna godina je prošla u bacanju para. Idemo dalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Nisam pisao puno u zadnje vrijeme. Shvatio sam da sam rijetko kad gledao ekipu sa manjim bbiq od nase.  Od momenta kad je ne od strane trenera doveden ferel , tada se gubi definitivno ikakva povezanost. Cak i proslogodisnja ekipa Vlade Jo izgleda kao akademija nauka za ovu, iako ova ima veci prag i skuplja je. Jos jedna godina je prošla u bacanju para. Idemo dalje. 

Ali bas vas je tesko gledati.

 

Imas ove visoke koji hoce da glume Jokica a pojma nemaju, non stop gube lopte kad tako krenu nesto kreirati i prevoditi loptu.

 

Imas ovog IV kome treba prostora da nesto napravi, uvijek dribling vise ali pogadja.

 

Imas Popovica koji je operisan od ritma. Imas onog trojkasa Mihailovica koji je totalno van utakmice, samo da je pripali. Naravno isto i Paul.

Bas bas problematicno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ali bas vas je tesko gledati.

 

Imas ove visoke koji hoce da glume Jokica a pojma nemaju, non stop gube lopte kad tako krenu nesto kreirati i prevoditi loptu.

 

Imas ovog IV kome treba prostora da nesto napravi, uvijek dribling vise ali pogadja.

 

Imas Popovica koji je operisan od ritma. Imas onog trojkasa Mihailovica koji je totalno van utakmice, samo da je pripali. Naravno isto i Paul.

Bas bas problematicno

Dobila nas je poluekipa koja se skupila. Tri amera, onaj turcin iz fmp- a i ostali sto su ih pozajmili iz Budve dje rade na gradjevinu.

Edited by Nemam_ti_kad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je postala prava smejurija da vise ne znam odakle da krenem, pa cu samo napisati rec ili dve o protivniku - u pitanju je ekipa koja je u dosadasnjem toku takmicenja ostvarila samo 3 pobede iz 11 kola, od toga dve protiv ovog abortusa koji se naziva i kosarkaskom ekipom. Gosti su dosli sa samo tri stranca i sa samo cetvoricom domacih koji mogu ista da urade na terenu, ali je bilo dovoljno samo da budu reseni da pobede i put im je bio otvoren jer ovi magarci na celu sa trenerom ne umeju da igraju takve utakmice.

 

Bukvalno kao da sam gledao standardan EL mec u kojem protivnik dize ruke od bilo kakve borbe na +10 i mec ide na +30. Ovo sto sam gledao je bio epski bezobrazluk i nevidjena kolicina besramnosti, gomila placenika koja je dosla da malo trckara i sutira na kos bez ikakve zelje da rade svoj posao i potuku se za pobedu na -10 ili na -12 ili na -15. Za sta su ****no placeni! Iz sezone u sezonu zvanicno treci tim regiona priredjuje ovakve blamaze, jer, zasto bi se iko borio kada ionako nikog ne zanimaju rezultati Buducnosti, Cedevite i takvih klubova - opet, mozda zato sto su ****no placeni da se bore na terenu, a ne da izgledaju kao da su prvi put videli jedni druge.

 

I ovaj Bokan bi konacno mogao da se smiluje, zavrne slavinu, posalje ovaj smrdljivi klub u istoriju (odnosno u ABA2) i prekine iluziju da je u ABA ligi moguca kompetetivnost, da su moguce promene, da je moguce ista osim KLS scenarija iznova, iznova i iznova. Evo nekih bisera u poslednje dve godine, bilo ih je i previse:

 

19. 1. 2022. Buducnost - Ulm: 68:89

25. 1. 2022. Valencia - Buducnost: 103:76

9. 2. 2022. Buducnost - Venezia: 72:82 (bilo je jedno 2:21 na pocetku)

8. 3. 2022. Cedevita Olimpija - Buducnost: 92:78

23. 3. 2022. Gran Canaria - Buducnost: 84:64

21. 12. 2022. Buducnost - Turk Telekom: 71:84

25. 1. 2023. Promitheas - Buducnost: 81:72 (mec bio gotov jos u 15. minutu)

8. 2. 2023. Paris Basket - Buducnost: 103:87

21. 3. 2023. Buducnost - Gran Canaria: 69:94

25. 10. 2023. Cluj - Buducnost: 89:74

14. 11. 2023. Ulm - Buducnost: 84:67

29. 11. 2023. Gran Canaria - Buducnost: 97:70

13. 12. 2023. Buducnost - Turk Telekom: 73:96

 

Ovo je jad, beda, sramota i cemer. Mislim da ne postoji klub koji ulaze neki ozbiljniji novac, dovodi zvucna imena i ima ovako stravicne poraze. Bukvalno ne postoji ni u EL ni u EC. Mozda postoji klub koji ima jeftine igrace kao Slask, mozda postoji klub koji se raspadne u toku sezone kao Bursa, ali ovako nesto je neverovatno. 

 

Jos jednom, Bokan ako ima iole dostojanstva u sebi vise nece pozivati navijace nego ce ugasiti ovu pricu i da se razilazimo sa idejom da je ABA liga nesto mnogo drugacija od KLS horora. Uostalom, videcemo vec u subotu novu nemoc "nikad skuplje Buducnosti", sve ce zavisiti koliko ce Partizan zeleti da se odmori za duplo kolo EL.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...