Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Just now, Dracarys said:

Sjajan je Šak, ali je veliki upitnik kako bi on bio dominantan pri ovakvom intenzitetu u današnjoj košarci. Nema više guženja pod košem, on dok se vrati nazad, ekipa je već napala koš.

Onda gledaj epizode iz Orlanda i pocetka u Lejkersima. Nemoj gledati Shaqa iz 2002 pa nadalje.

To je bilo masa x ubrzanje😂😂😂

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma jasno, zato je ovo dosta jalov posao - kontekst, konkurencija, doba, duh vremena, tehnika... Bitno je ono što mi kao navijači i gledaoci percipiramo. Da postoji egzaktna matematička metoda rangiranja igrača oni bi zarađivali jedno 10 do 100x manje para nego što zarađuju.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dracarys said:

Ne znam šta ima da traži u Niksima, ako već hoće da bira, mnogo bolja opcija su mu Lejkersi. Tu se bar može nadati još kojem prstenu.

 

otišao je u bruklin jer je želeo da bude bliže porodici koja je u nju džersiju. valjda je mislio da su netsi još tamo.

knicksi će da mu podignu dres iznad malog stola u ofisu na kojem potpisuju nove ugovore, odrediće koji igrači  ga nose na štitu pred svaku tekmu (štit predstavlja ravnu zemlju), ceo msg će da pokazuje one duple-srednjake kao sećanje na najbolju tekmu protiv celticsa, daćemo bruklinu randlea i fourniera i 11i pik ako već mora sign n trade ali i ne mora ako kajron bude uporan.

 

mogu da nabarajm do sutra ali je poenta da će nam biti lepo.

e da, onda bi i irving i thibs bili zajedno treneri a ne samo thibs, što je super.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, freethrow said:

Nije problem da se napravi anketa - ako stignem mogu ja nešto lagano da podignem, nego bi trebalo da vidimo koji je kriterijum - da li svako da stavi svojih top 20 po redu 1 2 3 4 ili da se boduju igrači po različitim stavkama (broj titula, perceived clutch, skor u plejofu, inovativnost, odbrana-napad, era-konkurencija u kojoj je igrao) ali to mi deluje previše komplikovan zahvat...

 

nema potrebe da se cimas. moze da se napravi u strawpollu sve za 6 minuta. samo napisite dvadeset igraca koji bi se stavili u poll i nek svi glasaju jednom po deset igraca i to je to. igraci koji dobiju najvise glasova se poredjaju od 1-10 i cao

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

I tako igra 40 minuta, da malo sutra.

 

Pogledaj broj poseda početkom 00' po utakmici, ubedljivo najmanje otkako liga postoji, smehotres

Dobro i, sta sa tim? Mislis da bi Shaq bio nebitan.

Ja bas mislim da ti ne bi mogao njemu nista u danasnjoj kosarci, kao sto ni tada nisu mogli s tim da bi tada jedan Green kao bitan elemenat igre GS nestao. Jedan AD bi nestao. Jedan Jokic bi nestao.

Nesumnjivo bi ti davao neke trojke ali na duzem plani odnosno u toku trajanja utakmice covjek ti napravi vise stete nego sto to mozes nadoknaditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Dobro i, sta sa tim? Mislis da bi Shaq bio nebitan.

Ja bas mislim da ti ne bi mogao njemu nista u danasnjoj kosarci, kao sto ni tada nisu mogli s tim da bi tada jedan Green kao bitan elemenat igre GS nestao. Jedan AD bi nestao. Jedan Jokic bi nestao.

Nesumnjivo bi ti davao neke trojke ali na duzem plani odnosno u toku trajanja utakmice covjek ti napravi vise stete nego sto to mozes nadoknaditi.

Što se tiče prvoga pitanja, već sam dao odgovor. Rekao sam da je veliki upitnik da li bi isto tako bio dominantan danas. Danas ako neki igrač ima preko 130 kg, ima veliki problem da isprati tempo, a mi govorimo o 160 kg i preko.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Što se tiče prvoga pitanja, već sam dao odgovor. Rekao sam da je veliki upitnik da li bi isto tako bio dominantan danas. Danas ako neki igrač ima preko 130 kg, ima veliki problem da isprati tempo, a mi govorimo o 160 kg i preko.

Nije veliki upitnik.

Bio bi dominantan,mozda i dominatniji jer bi imao jos otvoreniji teren jer bi ga okruzili sa boljim suterima a da ne pricam kako bi redom izbacivao igrace iz igre. 

 

Kad nesto o tome pricamo, nestome bas zanima pa da pitam @Princeton kao nekog ko poznaje taj aspekt. Reci mi kako bi trougao napad prosao u ovoj eri trojki? Pricam o full napadu triangle iz MJ i Kobe ere, ne modifikacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da bi se Stef Kari "ponovio" mora se pojaviti PG koji će ga nadmašiti u šutu i koji će igrati bez lopte kao što on igra ili bolje (dakle ne samo da neko - Trae - šutira non-stop s 10 metara). A to se, prijatelji moji, neće dogoditi. 

 

@freethrowBilo bi lepo kad bismo mogli to s bodovanjem, bezveze je da se cimaš ako ćemo samo poređati 20ak igrača (što smo već uradili). S druge strane kapiram da ti je i ovo veliki cim. Može i excel da se napravi realno s formulicama 🙃

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Po ovoj Simmonsovoj definiciji (mada se previše on citira na ovoj temi, kao da je sad neki stručnjak a ne pre svega jedan odličan enterpreneur) true unicorn je npr Dennis Rodman, ne znam da li je iko ikad igrao košarku na takav način. 


Ovo je so true 😄

 

Neću guglat ali meni je u sjećanju iz časopisa Košarka da je on došao u NBA a da loptu nije pipnuo sa svojih skoro 20 godina i da je prije toga radio kao neki čuvar/pomoćni radnik na aerodromu u Dallasu. Bit ću jako razočaran ako me netko demantira 😁

 

Nego, nudi mi se u prijedlozima gostovanje kod Malnara, haha, na to sam skroz i zaboravio 😁


 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Nije veliki upitnik.

Bio bi dominantan,mozda i dominatniji jer bi imao jos otvoreniji teren jer bi ga okruzili sa boljim suterima a da ne pricam kako bi redom izbacivao igrace iz igre. 

Pa njemu je baš što je teren veliki, veći problem, jer i kada je pozicioni napad, treba ipak visiti oko trice u odbrani, jer danas svi šutiraju trojke. Ne znam, ja kada upalim neki video tih utakmica iz tog perioda, ne mogu da se načudim koliko se sporo igra i slabo brani šut za 3. Danas ekipa ne može biti jaka u odbrani ako ne brani izvrsno šut za 3 poena, jer po mojim istraživanjima, ekipe koje su najbolje branile šut za 3 poena su bile u finalima konferencija. Branjnje šuta za 3 zna šta zahteva, puuuuno trčanja i jurenja za igračima. Strašan intenzitet.

 

Isto je i Jao Ming igrao jedno vreme tada, takvi centri, teškaši su pri malom broju poseda umeli žestoko da se nametnu, danas je to malo nezamislivo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

mora da se modifikuje kada se šutira sa 9metara umesto sa midrangea

šta da radiš sa el klasiko trouglom kada su pozicije za šut dalje od koša?

Koristila se trojka i tada, jedan je cesto bio na sutu za 3 poena.

Isao sam vise u pravcu da je tada PG sluzio za prenos lopte i predaju poseda i onda coskarenje. Meni je to fenomenalan napad ali moras imati high IQ igrace, igrace koji reaguju na situaciju na terenu. Mislim da bi u danasnjoj kosarci imali jos vise prostora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Koristila se trojka i tada, jedan je cesto bio na sutu za 3 poena.

Isao sam vise u pravcu da je tada PG sluzio za prenos lopte i predaju poseda i onda coskarenje. Meni je to fenomenalan napad ali moras imati high IQ igrace, igrace koji reaguju na situaciju na terenu. Mislim da bi u danasnjoj kosarci imali jos vise prostora.

 

jeste tako ali danas se puno više uzima šuteva za tri pa je to prost razlog za modifikacije.

igrali su spursi neke varijante, za dubse se zna ali ima puno trenera i averidžara ekipa koje isto koriste neke trougliće samo ne može preslikano

 

nisam obratio pažnju na celticse ali sam siguran da ima nekih momenata kada izvode neki takav napad. knicksi su prošle sezone imali neke setove koji liče, bullsi verovatno ove (opet nisam pažljivo pratio)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih ovome pristupila kao nacrtu istraživanja. Znači potrebno nam je ono što se zove zavisnim varijablama - nešto merljivo i za šta možemo prikupiti objektivne podatke tj. činjenice: 

 

Era (težina ere da tako kažem, da li smatramo da je nekad ili sad bilo teže)

Timski uspesi - NBA titule, ulaženje u veliko finale, finale konferencije

Individualni uspesi - MVP i druga priznanja, izbor za All-Star 

Jačina tima u kom je igrač proveo dominantni deo karijere, zbog kog ga i uzimamo u to razmatranje - da li su saigrači bili All-Starovi, zvezde ili bilo šta slično

Da li se selio iz ekipe u ekipu da osvaja ili je bio u fazonu stay true to yourself u jednoj franšizi

Nešto kao H2H kao u tenisu, mada možda je glupo jer je ekipni sport - uspešnost u poređenju sa najboljim igračima na njegovoj poziciji koji su bili "rivali" 

 

Što se tiče kriterijuma koje fritrou navodi, to bi se pre nazvalo nezavisnim varijablama - utiču na ove gorenavedene i u zavisnosti od njih se ishod karijere tog igrača može promeniti. Svakako su malo subjektivnije ali mogli bismo da rešimo procenom kako mislimo da igrač objektivno stoji po klačovanju, a kakav je naš utisak. 

 

Anyhow, to bi bili inovativnost, prednosti u odbrani i napadu, klač, efikasnost, liderstvo, fair play i slično. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

jeste tako ali danas se puno više uzima šuteva za tri pa je to prost razlog za modifikacije.

igrali su spursi neke varijante, za dubse se zna ali ima puno trenera i averidžara ekipa koje isto koriste neke trougliće samo ne može preslikano

 

nisam obratio pažnju na celticse ali sam siguran da ima nekih momenata kada izvode neki takav napad. knicksi su prošle sezone imali neke setove koji liče, bullsi verovatno ove (opet nisam pažljivo pratio)

Iskreno, nisam gledao mnogo druge ekipe osim u PO ali nisam primijetio te momente u situacijama kad su igrali sa Lejkersima. Bas me zanima misljenje @Princeton na tu temu alimogu i ostali koji su upoznati sa setovima trougla.

Link to comment
Share on other sites

@DameTime onda ides previse u subjektivnost i uopste secanja igraca. Evo ti cu uzeti onda Kobija kao primjer.

 

Najteze je bilo osvojiti 3peat jer si imao brutalan zapad ali brutalan. Tu se znalo, ko iuadje sa zapada da je sampion. 

Onda kod b2b imas odlicne Rocketse, Finiks koji gazi godinama i ceka te Boston sa prvim Big 3.

Nije mijenjao tim.

Imao Shaqa i Pau Gasola kao Allstarovr i kasnije ae Dwight i Nash. 0 bidova za danasnje price.

Alstar uvijek.

MVP zakinut 2 puta minimum

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Irving has until the June 29th deadline to make a decision on his 36.9 million dollar player option for next season, and according to Charania talks between him and the Nets have stalled out. This will clear the way for Irving to enter unrestricted free agency, where the Lakers, Clippers, and Knicks are all expected to pursue him.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Pa eto, dajem ti primjer za igraca kojeg ne smatras u top 10-15 a koji sto bi se reklo prolazi te tvoje parimetre

 

Prvo nemoguće je da bilo ko od nas bude totalno objektivan. Objektivnost daju podaci o kojima niko od nas ne može "slagati" - recimo ne možemo da bodujemo 3 titule Stefu ako ih ima 4 i sl. S druge strane, ne mogu se isključiti ni mere kao što su naše procene inovativnosti - totalno je subjektivna, ili efikasnosti - može se izguglati FG% kroz karijeru, što je objektivno i sl. Na kraju konačan rezultat bi bio skup svega toga i Kobe bi možda ušao u top 10 iako na mojoj listi nije, jer sam bila toootalno subjektivna.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...