Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Jebeni Nunn, zaboravih da covek postoji, ce da nas opljacka za jos 5 meleona sedenja na klupi. Lik vuce neku fantomsku povredu i ko zna na sta lici, ima da nas opljacka jer zna da mu nijedan tim u ligi ni minimalac usrani ne bi dao. Kad se setim kako je kenjao po tviteru jos malo lakers nation, vracam se, i na kraju nista. Plus je i dalje sumnjiv igrac u ovoj ligi jer zaboravlja se da je on jos jedan produkt Heat skole rio-tinto kopanja igraca, a opet bencovan u plejofu nakon odlicne ruki sezone gde je bio starter ; Pustili su ga bez problema i okrenuli se nekim drugim prospektima 

 

 Na kraju cemo jos i Ahmada Monka da izgubimo jer smo slepci, deckonji je lepo u LA ali ce hteti da naplati svoje partije, u ovom cemeru i jadu od sezone bio je svetla tacka. Lagano drugi igrac ove sezone i bez njega ne bismo dobili ni to malo meceva sto jesmo, vec bi jurili OKC po tankatonu. 

 

Jedina sansa je da se cudo i Russell ne aktivira svoj PO a to nece da se desi jer 47M vise od kosarke zaraditi nece jer je olupina propala i ne isplati mu se dati vise od mid-levela. 

 

 Inace, i meni je timeLord glavni utisak plejofa u smislu da ne vidjamo cesto igraca koji sipa ovakve rampe. Vidjamo suteve, kucanja, krosovere svasta nesto, ali ovakve spektakularne blokade ne bas tako cessto. Svaka cast deckonji. A posle Curryja siguran sam da je Butler imao najbolji plejof, nema coveku sta da se zameri, nije tako lako isporucivati 40ice u PO sa jakim procentima & sve. MIslim da nema sanse da su npr Tatum i Devin bolji igraci danas od Jimmyja. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

HoopsHype has been publishing an Aggregate Mock Draft curated by averaging the picks in which prospects are expected to be taken. The latest one, published last Saturday (June 18) and fewer than a week from Draft Day (next Thursday) comes from mock drafts including the ones published on ESPN, The Athletic, Bleacher Report, The Ringer, Sports Illustrated, NBADraft.net, CBS Sports, SB Nation, Yahoo, Basketball News, and USA TODAY’s For The Win.

 

https://hoopshype.com/lists/aggregate-nba-mock-draft-trade-rumors-ousmane-dieng-lottery-jalen-williams-top-20/

Link to comment
Share on other sites

“I see myself as one of the greatest players to ever play the game of basketball,” Sharpe told reporters during a Zoom media availability call.

 

@AgroLaki, probajte sa ovom dilejom ako ne nađete dobru opciju za trejdovanje pika. kapiram da neće niko skupiti muda da ga uzme sa treće pozicije, tako da je vaš ako ste swingeri za ogradama.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

simmons apdejtov'o svoj panteon-piramidu najvećih ikada zbog kureta (slušam ovaj podcast već treći dan iz delova)

 

1 jordan 2 lebron 3 b. russell 4 kareem 5 magik 

6 bird 7 duncan 8 chamberlain 9 kobe 10 curry

11 durant* 12 west 13 oscar robertson 12 hakeem 13 shaq 14 moses malone

 

*kaže da je durant verovatno više nego što treba i dodaje "and that's my sixteen" :lol_2: dal' se zabrojao ili sam ja promašio nekoga, tek, 2x sam vraćao da čujem.

 

u svakom slučaju, zvuči mi razumno poredak. russella, wilta, westa, mladog jabbara, robertsona i mosesa nisam gledao ali kapiram da im je tu mesto.

dal' je magik pre birda, kobe pre kureta a durant pre shaqa, mislim da nije skroz važno, lepo ih je posložio generalno.

 

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marvin said:

Iskreno, Hakeem uvek pre Djurenta Djurenta i nisam siguran zasto Lebron bas tako visoko, ali ajde ostalo nije hrdjavo 🙂

 

mogu da razumem pros and cons za ovakvo i drugačije pozicioniranje al' opet kažem, nije mi toliko važno u milimetar, koliko je fakat da su to verovatno oni najbolji koji su do sada igrali basket, računajući i one koje nismo gledali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

durant > russell bez razmisljanja

 

pričamo o bill russellu, to je valjda jasno.

ne znam, glupo mi je da pričam o nekome koga nisam gledao ali čitao sam i slušao da je bio prvi vrsni takmičar, lik kojem je bilo važnije da tim pobedi nego njegovi statsi. cenim da je po skillu daleko ispod svih pobrojanih.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Magia said:

Kobe van top 10/15 bez razmisljanja

 

e pa jebiga porazmisli ipak malo 🙃

ipak ima dosta ekipnih i individualnih priznanja a usput je bio vrhunski igrač u oba smera

 

nikada nisam bio kobe-ljubitelj ali je bio specijalan igrač minus one matore sezone kada lejkersi nisu ni igrali

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pričamo o bill russellu, to je valjda jasno.

ne znam, glupo mi je da pričam o nekome koga nisam gledao ali čitao sam i slušao da je bio prvi vrsni takmičar, lik kojem je bilo važnije da tim pobedi nego njegovi statsi. cenim da je po skillu daleko ispod svih pobrojanih.

 

centar sa 44% iz igre tokom cele karijere, aj cao. jos 55% slobodna bacanja i to sve 15 ppg...

 

ajde simmons je homer pa stavi ga kao treceg...ali da bude ispred svih ovih ostalih jacih imena kao eto durant je glupost. isto mislim i za wilta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

“I see myself as one of the greatest players to ever play the game of basketball,” Sharpe told reporters during a Zoom media availability call.

 

@AgroLaki, probajte sa ovom dilejom ako ne nađete dobru opciju za trejdovanje pika. kapiram da neće niko skupiti muda da ga uzme sa treće pozicije, tako da je vaš ako ste swingeri za ogradama.

 

 

 

 

Kad su Hawksi mogli da rizikuju sa Trajcetom, zasto ne rizikovati sa ovom glavom. Mada, deluje mi da je lik profila da bude kralj non-PO ekipa, dok je Trajce svoju igru i pobednicki mentalitet sa sve 80 kila preneo na PO.

Ipak, ne znam sto uopste pricamo sta ce Kingsi draftovati, kad u ''novinama'' vec 3 tima koriste 4. pika za dalje trejdove, OKC, Wash i NYK. 

 

25 minutes ago, uini said:

simmons apdejtov'o svoj panteon-piramidu najvećih ikada zbog kureta (slušam ovaj podcast već treći dan iz delova)

 

1 jordan 2 lebron 3 b. russell 4 kareem 5 magik 

6 bird 7 duncan 8 chamberlain 9 kobe 10 curry

11 durant* 12 west 13 oscar robertson 12 hakeem 13 shaq 14 moses malone

 

*kaže da je durant verovatno više nego što treba i dodaje "and that's my sixteen" :lol_2: dal' se zabrojao ili sam ja promašio nekoga, tek, 2x sam vraćao da čujem.

 

u svakom slučaju, zvuči mi razumno poredak. russella, wilta, westa, mladog jabbara, westa, robertsona i mosesa nisam gledao ali kapiram da im je tu mesto.

dal' je magik pre birda, kobe pre kureta a durant pre shaqa, mislim da nije skroz važno, lepo ih je posložio generalno.

 

 

 

Ja bih stavio Medzika i Karima pre Lebrona, jer su igrali i lepo i osvajali titule. Isto mislim za Rasela da ne moze toliko visoko, Kari mi je ispred Kobija, i ne bih mogao da se odlucim za Bird vs Dankan. Jel ima taj Simons neki broj telefona da mu javim ovo? 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

centar sa 44% iz igre tokom cele karijere, aj cao. jos 55% slobodna bacanja i to sve 15 ppg...

 

ajde simmons je homer pa stavi ga kao treceg...ali da bude ispred svih ovih ostalih jacih imena kao eto durant je glupost. isto mislim i za wilta. 

Covek je najbolji odbrambeni igrac u istoriji lige i najveci pobednik. Bio je vodja tog tima, bez obzira na statse i neko ko je cinio saigrace boljima.

 

Kada se govori o toj eri, govori se o eri Vilta i Rasela, posle dolazi era Karima pa Medzika i Lerija pa Dzordana pa Dankana, Seka i Kobija pa Dzejmsa pa sad verovatno Karija.

 

I to su najveci igraci svih vremena, dalje je sad sve stvar ukusa, ne mogu se porediti igraci iz razlicitih era. I polako i top 10 postaje besmislen jer nece moci svi da se naguraju tu, trenutno, po meni, postoji top 11. Steta sto nije fudbal 😂

 

I sad ce dalje tu da se ubacuju novi igraci, Janis je sledeci potencijalni kandidat. I poredjenja ce postajati sve besmislenija i top 10 liste ce biti sve besmislenije, moci cemo samo o najboljim igracima svoje ere da pricamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

simmons apdejtov'o svoj panteon-piramidu najvećih ikada zbog kureta (slušam ovaj podcast već treći dan iz delova)

 

1 jordan 2 lebron 3 b. russell 4 kareem 5 magik 

6 bird 7 duncan 8 chamberlain 9 kobe 10 curry

11 durant* 12 west 13 oscar robertson 12 hakeem 13 shaq 14 moses malone

 

*kaže da je durant verovatno više nego što treba i dodaje "and that's my sixteen" :lol_2: dal' se zabrojao ili sam ja promašio nekoga, tek, 2x sam vraćao da čujem.

 

u svakom slučaju, zvuči mi razumno poredak. russella, wilta, westa, mladog jabbara, robertsona i mosesa nisam gledao ali kapiram da im je tu mesto.

dal' je magik pre birda, kobe pre kureta a durant pre shaqa, mislim da nije skroz važno, lepo ih je posložio generalno.

 

 

Russell previsoko, svakako Kareem prije Lebrona. Wilt previsoko, Hakeem prenisko ali to su vec subjektivne stvari, svako ce imati razlicit raspored ali u sustini top 15 je to, jedino eto Moses Malone od 16 pa ga mozes stavljati sa Barkley, Malone, Dirk, KG i ostali velikani ali opet stepenicu nize. Vidjecemo Jokic, Janis, Kawhi da zavrse gdje ce biti jer su na putu za top 20 lagano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Snjofko said:

Covek je najbolji odbrambeni igrac u istoriji lige i najveci pobednik. Bio je vodja tog tima, bez obzira na statse i neko ko je cinio saigrace boljima.

 

Kada se govori o toj eri, govori se o eri Vilta i Rasela, posle dolazi era Karima pa Medzika i Lerija pa Dzordana pa Dankana, Seka i Kobija pa Dzejmsa pa sad verovatno Karija.

 

I to su najveci igraci svih vremena, dalje je sad sve stvar ukusa, ne mogu se porediti igraci iz razlicitih era. I polako i top 10 postaje besmislen jer nece moci svi da se naguraju tu, trenutno, po meni, postoji top 11. Steta sto nije fudbal 😂

 

I sad ce dalje tu da se ubacuju novi igraci, Janis je sledeci potencijalni kandidat. I poredjenja ce postajati sve besmislenija i top 10 liste ce biti sve besmislenije, moci cemo samo o najboljim igracima svoje ere da pricamo.

 

True that.

Link to comment
Share on other sites

nadao sam se da ću naći neku makar šturu ekplikaciju za shaq vs kobe u onom poslednjem updateu sa reddita ali nisam

uglavnom, top 100 pre kuretovog skoka od pre par dana je ovde 

 

 

 

a ovde možda postoji objašnjenje ali ne mogu sad da slušam

 

https://www.theringer.com/2019/11/12/20960822/book-of-basketball-2-0-shaquille-oneal-and-the-pyramid-with-j-a-adande

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

simmons apdejtov'o svoj panteon-piramidu najvećih ikada zbog kureta (slušam ovaj podcast već treći dan iz delova)

 

1 jordan 2 lebron 3 b. russell 4 kareem 5 magik 

6 bird 7 duncan 8 chamberlain 9 kobe 10 curry

11 durant* 12 west 13 oscar robertson 12 hakeem 13 shaq 14 moses malone

 

*kaže da je durant verovatno više nego što treba i dodaje "and that's my sixteen" :lol_2: dal' se zabrojao ili sam ja promašio nekoga, tek, 2x sam vraćao da čujem.

 

u svakom slučaju, zvuči mi razumno poredak. russella, wilta, westa, mladog jabbara, robertsona i mosesa nisam gledao ali kapiram da im je tu mesto.

dal' je magik pre birda, kobe pre kureta a durant pre shaqa, mislim da nije skroz važno, lepo ih je posložio generalno.

 

 

 

1. Magic

2. Jordan (totalno subjektivno, u "objektivnoj" listi menjaju mesta ali meni je Magic GOAT)

3. Wilt

4. Bird

5. Russell

6. Kareem

7. Steph

8. Lebron

9. Duncan

10. Hakeem

 

Ni KD ni Kobe mi nisu u top 10, u top 15 da. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Snjofko said:

Covek je najbolji odbrambeni igrac u istoriji lige i najveci pobednik.

 

ko kaze da je najbolji odbrambeni? najbolji odbrambeni igraci u istoriji lige igraju trenutno u ligi.

 

najveci pobednik my ass. igrao je u ligi sa osam ekipa ili vec koliko...nakupili su vecinu najboljih igraca u jednu ekipu i onda pobedjivali svake godie. velika stvar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

iz mog ugla, ne moze najbolji odbrambeni igrac u istoriji biti neko ko je igrao pre 70-80 godina

sta cemo sa napretkom igre, taktike, brzine, atletskih sposobnosti u tih 80 godina?

pricamo o enormnom napretku igre

 

mislim i inace nisam pristalica tog previse romansiranog pogleda na proslost

po meni, kosarka danas >> kosarka nekada

bill moze u top15, ali negde pred kraj

 

edit: ggggggggggggg brzi

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

ako na taj način gledate stvari, onda su aktuelni igrači u 97% slučajeva i najbolji svih vremena, minus jordan i par likova.

mislim da se ipak mora gledati u odnosu na eru, odnosno, šta je tada xy igrač uradio u odnosu na komplet ostalih.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...