Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

6 hours ago, greenenvy said:

Da mi je neko pre mesec i po dana rekao da ce Boston da se bori za prvo mesto u konferenciji, rekao bih da je pijan. 

 

Jako sam sumnjicav bio oko Udoke, ali moram reci da bar trenutno radi dobar posao. Igramo bas dobru odbranu, a ni ofanzivno ne zaostajemo posto su Tatum i Brown u ekstra formi. 

Ja sam baš hteo da te pitam šta se desilo sa Bostonom, trenutno, ne računajući feničane imaju najbolju formu gledajući rezultate

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

od kraja januara imaju tri poraza a od nove godine ukupno 9.

tako da, to trenutno traje tri meseca

Pali se mašina posle all star-a.

Ne volim Boston, onda ih nešto i ne gledam osim zbog Tejtuma kojeg obožavam. Ne znam šta se desilo da ne mogu da izgube.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Zvanično smo ušli u rebuild, a Klej i Drej su zvanično bivši košarkaši.

 

klayo usao u durant-mode u aktuelne dve tekme, samo te je sramota da priznas

draymond se samo pravi mrtav pred plej of, prica da je najgori a i sam zna da je najbolji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Horford ima 35 godina, ali i dalje ima sta da pruzi, makar defanzivno. Dok je bio u Bostonu u prethodnom mandatu, vise puta je isticao da ne voli da igra peticu i da se mnogo bolje oseca kao cetvorka. To sad napokon moze da igra otkad je Timelord zauzeo mesto startnog centra. Njih dvojica uz Smart-a koji je opet kandidat za DPOY i Brown-a, cine bas ozbiljnu petorku koja moze da zakljuca sve i svakog. Tatum je tu najlosiji defanzivac, ali opet ni sam nije toliko los da previse odudara od navedenih. 

 

White se pokazao kao poprilicno bolja opcija sa klupe od JRich-a, a ono sto je Nemac igrao, nije bilo bas ono sto nam treba, tako da je Pritchard tu takodje bolji fit. Williams i Theis sigurno nisu najgori duo visokih sa klupe, pa je to 9 vrlo upotrebljivih igraca za PO. 

Edited by greenenvy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

klayo usao u durant-mode u aktuelne dve tekme, samo te je sramota da priznas

draymond se samo pravi mrtav pred plej of, prica da je najgori a i sam zna da je najbolji

Više se ne sprdam, niti jinxujem, sad sam mrtav ozbiljan. Klejo je, na moju veliku žalost, izgubio u potpunosti noge i lateralne kretnje i sada je malo niža i za nijansu brža verzija Porzingisa - iste kretnje imaju, obojica imaju natprosečno lep šut koji koriste za fejdavejove i nijedan nije u stanju da isprati paralelno komšinicu do prodavnice a ne da zaustavi prosečan NBA traktor u driblingu. Drejmond je postao pajac sa komentatorskim poslom, Lebronov Klač dikrajder n. 1, ali pre svega očajno loš košarkaš. Kretnje su mu takođe u domenu osrednje ABA lige, a kako je karijeru, osim na inteligenciji i instinktu, gradio i na neuobičajenim fizikalijama koje su sada nestale, jasno mi je da je isfrustriran.

 

Najiskrenije im želim sve najbolje u daljem toku karijere, a meni ostaje da vidim da barem nekoga Stef sam unakazi, makar na jednu ili dve utakmice, pa da se sledeće godine navikava na petorku sa Poolom, Kumingom, Wisemanom i nekom solidnom, grubom i mišićavom četvorkom koja će ekšli preferirati dobru odbranu u odnosu na Bronove butine.

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

There are plenty of holes in the roster for Interim General Manager Joe Cronin to fill, and the draft presents him with an opportunity to round out the depth chart with high-end talent on rookie-scale deals. This will be crucial for the Trail Blazers’ salary cap table as Jusuf Nurkic and Anfernee Simons will need new contracts this summer, and Nassir Little will be following along shortly after.

 

Jabari Smith Jr. arrived late to the number one overall pick conversation, and his initial draft notes might still be holding him back for a lot of pundits and executives. He quickly proved that with the Auburn Tigers, averaging 16.9 points, 7.6 rebounds, 1.1 steals, and one block per game while striking an absurd 43 percent of his triples on over five attempts a night.

Smith also projects to be a versatile defender in the NBA. He might not have the strength to be an elite one-on-one stopper from day one, but his activity and length will allow him to be a disruptive helper a la Robert Covington. 

NBA Comp: Rashard Lewis + Robert Covington

 

A true seven-footer that weighs approximately 180-lbs soaking wet with perimeter skills, Chet Holmgren immediately draws comparisons to Kristaps Porzingis, Kevin Durant, and Aleksej Pokusevski just from an aesthetic perspective. 

Due to his precarious combination of height, length, and weight, Holmgren projects to be a center for a good chunk of his NBA career but is probably best off slotting in at power forward next to a strong five. That makes him an ideal pairing with the Portland Trail Blazers Jusuf Nurkic.

He shot 39 percent from deep for the Zags, though he’s not just a stretch-big. He’s a uniquely skilled passer for his size and age and will be able to run the offense on the break, off of the short roll, or in the high post.

NBA Comp: Modern Day Kevin Garnett, Defensive-Minded Kristaps Porzingis

 

Paolo Banchero  averaged 17.2 points and 7.8 rebounds while slashing 48/33/73. He’s elevated his game in the tourney, averaging 19.3 points while shooting 55 percent from the field and 53 from deep through three games. Banchero has a tight handle for his size, a variety of finishing moves, great vision, and a decent jumper to make life easier for himself and his teammates. His playmaking at his size really sets him apart from the competition. 

With his size and athleticism, he figures to be an impactful defender in the NBA, but his effort has been inconsistent at best with the Duke Blue Devils. He’s also the least reliable shooter out of the consensus top-three prospects.

NBA Comp: Bigger Pascal Siakam, Ben Simmons-lite with a bag

 

 

https://ripcityproject.com/2022/03/26/portland-trail-blazers-2022-nba-draft-big-board/

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bodo said:

o ovome sam bukvalno pisao prije jedno sedam dana. čak sam te i pitao da šta misliš o izgledima Spursa s obzirom da navijaš za njih i da po meni imaju oni dobre šanse da uđu u PI. iz nekog razloga nisi dao nikakav odgovor.

 

E mora da sam prevideo taj post, sorry. Ne znam šta da mislim, u svakom slučaju mislim da ovakvi Spursi ne mogu preko play in u play off tako da je možda i bolje da se ostane izvan i lovi neki visok pik. Kao što rekoh, Primo je baš zelen, Murray kao alfa opcija je feleričan jer nema trojku, mada mi se sviđa kod njega što igra odbranu nesmanjenim žarom uprkos velikoj potrošnji u napadu, Keldon je dobar prospect ali mislim da je low IQ, on zna samo kroz zid za sada, slabo tu ima nekog plana B. Vassell će biti ok al za popunu petorke, ne kao neki all star potencijal, Lonnie se profilisao u solidnog gunnera ali njemu je 6th man uloga plafon, ova bela braća pod košem se trude i igraju pošteno al nema tu naročitog kvaliteta, Collins povremeno izgleda tragikomično. Sve u svemu, jedna dosta nedefinisana i nedovršena družina kojoj fali pravi alfa jer Murray to uprkos napretku nije, on je više neki jako dobar šljakerski tip. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

E mora da sam prevideo taj post, sorry. Ne znam šta da mislim, u svakom slučaju mislim da ovakvi Spursi ne mogu preko play in u play off tako da je možda i bolje da se ostane izvan i lovi neki visok pik. Kao što rekoh, Primo je baš zelen, Murray kao alfa opcija je feleričan jer nema trojku, mada mi se sviđa kod njega što igra odbranu nesmanjenim žarom uprkos velikoj potrošnji u napadu, Keldon je dobar prospect ali mislim da je low IQ, on zna samo kroz zid za sada, slabo tu ima nekog plana B. Vassell će biti ok al za popunu petorke, ne kao neki all star potencijal, Lonnie se profilisao u solidnog gunnera ali njemu je 6th man uloga plafon, ova bela braća pod košem se trude i igraju pošteno al nema tu naročitog kvaliteta, Collins povremeno izgleda tragikomično. Sve u svemu, jedna dosta nedefinisana i nedovršena družina kojoj fali pravi alfa jer Murray to uprkos napretku nije, on je više neki jako dobar šljakerski tip. 

To je ono što se ja pitam. Postoji li želja da  klub zaigra ovo ozbiljno do kraja i eventualno pokuša ući u PI ili tankovati za što višim pickom. Raspored im ide poprilično na ruku . Imaju dva puta Blazerse sada i generalno dosta lakši raspored od LAL. Unatoč pobrojanim flawsima meni su baš gotovina ekipa. Verovatno zbog Popa kojega jako cenim.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam trenutno više optimista po pitanju GSW-a nego što sam bio na početku sezone. Drugi deo sezone jeste dosta lošiji, ali treba uzeti u obzir nekoliko faktora - povreda Grina i povratak Kleja nakon više od dvije sezone pauze. Nije nam taj period toliko rezultatski naškodio, svakako bi teško bili prvi, Sansi su ipak najstabilnija ekipa. Treće mjesto u regularnom dijelu je skroz dobar rezultat i pristojna pozicija pred PO. 

 

Klej igra dosta dobro za čovjeka koji je propustio dvije sezone. Ja na njega trenutno gledam kao na još jednu opciju u napadu, a ne kao na nekoga ko će da bude apsolutni broj 2 u napadu. Mislim da je to fer, treba prihvatiti da ne može da bude na onom starom nivou, ali to ne znači da ne može da iskoči po neki meč i da ubaci 25-30 poena. Grin je igrao extra prije povrede. Valjda može u PO da se vrati na taj nivo, nije to bilo prije 5-6 sezona pa sad kao da pričamo da je propao kao igrač. 

 

Sve zavisi od povratka Stefa na teren. Ja sam generalno zadovoljan ovom sezonom, očekujem jednu vrstu regeneracije kad krene PO. Za moj ukus fali ovoj ekipi još jedan centar, ali Ker ima na raspolaganju desetak igrača koji mogu da odgovore PO košarci, ne treba potcijeniti dubinu ovogodišnjeg rostera. 

 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ekšli, ispade na kraju nikakva dubina, a trebalo je da bude kao Marijanas Trenč. Otto Porter je više kilav nego uigran, GP2 je svetla tačka, ali ima velikih limita u napadu, Bjelica je dobro krenuo a onda skoro ispao iz rotacije, Mudi nije uteran u ovogodišnju rotaciju skoro uopšte. Tu su Stef (dobro, sad nije tu), Kuminga koji je sjajan, Luni koji je kapiram razmazan kao tanki puter, i tu je Pul koji će oscilirati, ali koji jedini može da garantuje 25 poena. Za Igoudalu se priča da su ga zaboravili u nekom staračkom domu u San Francisku i da je u međuvremenu umro od starosti.

 

Nije problem što će Klej nekome da možda da 25 ili 35 poena, suština je da usporava igru, kada primi loptu potrebno mu je pola metra više prostora u odnosu na 5cm od pre 2 godine, mora da je spušta na zemlju ako ne dobije tih 50cm, onda dribla, a nije navikao da gleda saigrače, nije ni trebalo. Odbranu neće moći da igra ni na osrednjim bekovima, svaka malo oštrija prednja promena ga šalje na metar i po od igrača kojeg bi trebalo da čuva. Slično je sa Drejmondom kojeg je nedavno Wagner, belac od 276cm predriblavao nekoliko puta. Jebiga. Užasne su povrede kolena.

Edited by freethrow
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde ovako: nisam se dobro izrazio. Ne pričam o kreaciji, pričam o protoku vremena od trenutka izlaska iz bloka (trzaj, često lateralnom kretnjom), pa preko prijema lopte u ruke, nameštanja nogu, podizanja na šut i gubitka kontakta između prstiju desne šake i lopte. To vreme je sada 3 do 5x veće. To često nije dovoljno -> dribling -> fadeaway ili (loš) pas ali svakako gubitak vremena.

 

edit:

pre:

Spoiler

 

posle:

 

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ima stvari sa kojima se slažem, vidi se recimo da šutira češće van balansa, logično je da i da je sporiji pri promjenama pravca, ali i pored svega toga moraju se uvažiti neke dobre partije. Ja na njega više ne mogu gledati kao na igrača prije povreda, biću zadovoljan i sa povremenim šuterskim bljeskovima. I dalje tvrdim da izgleda bolje od mnogih igrača koji su se vraćali na teren nakon teških povreda.

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, bodo said:

To je ono što se ja pitam. Postoji li želja da  klub zaigra ovo ozbiljno do kraja i eventualno pokuša ući u PI ili tankovati za što višim pickom. Raspored im ide poprilično na ruku . Imaju dva puta Blazerse sada i generalno dosta lakši raspored od LAL. Unatoč pobrojanim flawsima meni su baš gotovina ekipa. Verovatno zbog Popa kojega jako cenim.

Ulaze Sparsi u plej in, nema šanse da ovakvi Lejkersi uđu to je sasvim jasno. Lejkersi u poslednjih 20 utakmica imaju 5 pobeda, a tek im sledi težak raspored.

 

Neka, bar znam da će trejdovati onog na max-u na leto.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Ima stvari sa kojima se slažem, vidi se recimo da šutira češće van balansa, logično je da i da je sporiji pri promjenama pravca, ali i pored svega toga moraju se uvažiti neke dobre partije. Ja na njega više ne mogu gledati kao na igrača prije povreda, biću zadovoljan i sa povremenim šuterskim bljeskovima. I dalje tvrdim da izgleda bolje od mnogih igrača koji su se vraćali na teren nakon teških povreda.

Ma naravno, em je to ipak Klej faking Thompson koji je uvek bio zdrav i spreman em se ljudi po logici stvari vraćaju sve zdraviji iz povreda jer napreduje nauka oporavka. Ja samo kažem da to nije više onaj igrač i da je suludo davati mu ondašnju ulogu sada, 2022ge, u ekipi koja se bori, barem deklarativno, za sam vrh. Ako nas boli paja i idemo na draft pikove, super, ja bih mu isto dao ovakvu minutažu i ne bih ga vraćao na klupu dok mi ne pripali 25 lopti, to mu je dobro i za muscle memory i za sigurnost (strah ostaje mesecima). Ali, ako zaista žele da naprave nešto u PO, makar da prođšu prvu rundu, onda Klej šesti čovek, ulazi sa GP2 da mu pokriva bulju u odbrani, a Stef i Poole počinju i završavaju utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Kleja, šutira ubedljivo najgore u karijeri i mislim da je sasvim izvesno da se više neće vraćati na visok nivo pre tih povreda. Loše je kada se doživi samo jedna od tih povreda, pa je veliki rizik od pada igre, a kamoli dve i to uzastopne, tu se svaka priča završava, pritom dodati i da ima 32 godine, nema šanse da će biti nešto bolji narednih sezona.

 

Možda je loše gledati na takav način košarku, ali Tompson i GS su na neki način upropastili Karijev legacy. Mogao je Kari komotno namaći još koju titulu na svoje ime.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dracarys said:

Ulaze Sparsi u plej in, nema šanse da ovakvi Lejkersi uđu to je sasvim jasno. Lejkersi u poslednjih 20 utakmica imaju 5 pobeda, a tek im sledi težak raspored.

 

Neka, bar znam da će trejdovati onog na max-u na leto.

 

koga, jamesa ili davisa?

 

inace, james se povredio :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dracarys said:

Ulaze Sparsi u plej in, nema šanse da ovakvi Lejkersi uđu to je sasvim jasno. Lejkersi u poslednjih 20 utakmica imaju 5 pobeda, a tek im sledi težak raspored.

 

Neka, bar znam da će trejdovati onog na max-u na leto.

Pa dobro nije još sve gotovo ali kao da gravitira ka tom scenariju. Ovih ispuštenih 20+ razlike protiv NOP kojemu je to bio B2B i možemo to nazvati tako pomalo neočekivani poraz doma od SAS , je baš ozbiljan propust. Daleko od toga da je jedini ali ovaj bi mogao imati dalekosežnije reperkusije.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...