Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

5 hours ago, Dracarys said:

Kakav je luzer Durent, da nije prešao u Golden Stejt, nijednu titulu ne bi video.

 

Isto mišljenje imam o njemu, možda i gore. xD Brutalan napadač i uopšteno individualac kada ga posmatraš izdvojeno od ekipe, ali nije sposoban da igra van supertima. Takođe nije u stanju da neku ekipu vodi ka tituli (ne Jokić-sam i, pre nego što neko spomene Milvoki i dužinu stopala od prošle sezone - no shit Sherlock, em se nije desilo, em zašto nisu rešili u 5 tekmi). 

 

U GSW je blistao zato što je igrao u takvom sistemu koji svakom omogućava da bude najbolja verzija sebe, takođe pored Stefa koji je verovatno jedini superstar kom nije bio problem da svetla reflektora prepusti nekom drugom. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Don Radonja said:

Sacekajte da se serija zavrsi pa onda donesite sud o KD.Sta ako Brooklyn dobije sledece 4 tekme a KD bude imao u proseku 30+ utakmice sa odlicnim procentima?

 

 

Potpisujem. Ali. Boston ce ga prebijati do kraja serije, a ako Nash nastavi da ga koristi tako sto primi loptu blize pola, pa onda pola napada pokusava da iskreira za sebe nesto, onda ne verujem da ce biti bas ekstra bolje. 

 

Svi ovde pisu o KD-u koji se jeste raspao, ali opet ubacio 27 preko 20 bacanja. 

 

Niko da pomene trsavu pobegulju koja voli da se nateze sa navijacima, a sa druge strane ne moze nista apsolutno da ubode. 

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svakome može da se desi lošija napadačka partija, ono što je mene razočaralo kod KD-a u ovom drugom meču je stav. Izgubljene lopte su došle uglavnom kao posledica ležernosti, a ono što je stvarno bilo problematično je njegova odbrana. 

Ja ga izuzetno cenim zato što nikada nije bio problem na toj strani, ali ovo je bila ozbiljna sramota. Prvo, u najvećem delu utakmice je čuvao Horforda koji nikako ne može da ga probije spolja nakon neke finte ali mu svejedno nije padalo na pamet da ga ijednom dovede do contested šuta. Zatim skakanje na svaku fintu što je klasična alibi odbrana, a zna se da nije glup defanzivac i da to ne radi kada je koncentrisan. Gubljenje u rotacijama i očajan box out da ne pominjem.

 

Doduše isto tako je izgledao u odbrani tokom cele sezone, ali sam očekivao da se koncentriše i dovede na svoj nivo u PO-u. Neke stvari ipak izgleda moraju da dođu na naplatu i uopšte mi nije žao zbog toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Herojska partija Granta Williamsa sinoć, u najboljem maniru PJ Fuckera, bockanje trojki iz ćoškova i odbrana u meso sve vreme, x faktor sinoć definitivno. 

 

Boston je koncentrisao svu odbranu ka KD i Irvingu, znaju da ostali ne mogu da ih pobede. Bruce Brown je nešto profitirao od toga, čak puštaju i Currya i Millsa, ali po svaku cenu što više otežati Irvingu (Smart ga poništio sinoć) i Durantu. 

 

Moram da pohvalim Embiida, opravdava status najboljeg igrača u seriji protiv Raptorsa, baš vuče na leđima ekipu iz solidnu podršku Maxeya, pre svih. Raptorsima mnogo fali Barnes, kao što rekoh NBA verzija evroligaške Zvezde, zajebani su ali čim neko fali to je značajno slabije.

 

Komplimenti i DeRozanu, koliko vidim svi poeni su mu neasistirani, opasan iso baja nema šta. Brook uz Janisa najbolji igrač Bucksa u ovoj seriji, nije to baš dobro ali mislim da će se ipak provući. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je samo neverovatan egotrip tih superstarova; kada oni zaista pomisle da su veći od svojih timova, pametniji od trenera i da preko noći mogu da stvore pobednički tim.

 

Durant da je ostao u GSW, mogao bi da bude igrač koji će uzeti 5+ titula, a da pritom bude FMVP u svakom PO.

 

Kawhi da je ostao u Torontu bili bi ubedljivo najjača ekipa i u narednim godinama i čovek bi zaista nabudžio svoj legacy, ne bi bilo nerealno da i on napadne 5+ titula i isto toliko MVP priznanja u finalima.

 

Naravno, ima tu i do javnosti, koja zaista poveruje da je Kawhi superčovek, da je ustvari on vodio Toronto do titule i da tamo nema niko drugi vredan pažnje; te da gde god da ode taj tim postaje kandidat za titulu. Onda se nakon nekog vremena vidi da je Toronto ustvari bio odlično posložena ekipa sa snažnim karakterom; pa i da ovi Klipersi ne igraju maltene ništa slabije bez njega.

 

Ovako su "ogolili" sebe, odnosno manje su cenjeni danas nego kada su uzimali titule, a mislili su da će biti potpuno obratno. 

 

Naravno, i Kajri, sa statusom "umišljene zvezde", koji danas igra protiv ekipe koja je duplo jača u odnosu na kad je on igrao tamo, a nisu značajnije promenili sastav.

Edited by medobrundo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar je sigurna - talenta u ligi nikako ne manjka, tako da i ti superstarovi moraju debelo da se trude da zadrže taj status, dolaze mlađi i gladniji koji ne jebu 5% te superstarove. Tim pre je i za veće poštovanje kad neko dugo traje kao superstar u ovoj ligi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, da Durenta nije pojela sujeta harao bi sa Dubsima; ovako verovatno da nikad više neće uzeti titulu, dok oni i te kako mogu bez njega, možda čak i ove sezone. Nijedan pojedinac nije veći od tima, koliko god bio impresivan. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se na kraju delimično svodi i na čistu želju za pobedom, koju svi pominju i postala je užasno izraubovan termin. Ali da, iz moje perspektive veću želju za pobedom ima igrač koji je u stanju više da se žrtvuje. Stef, na primer, jednostavno ima veću želju za pobedom od KDja i to je to. Lebron je, na svoj bolestan GMovski način, takođe neko ko ima jaku želju za pobedom, kao pčelica koja je oplodila tri cvetića, but still...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, freethrow said:

Meni je žao jebote kako ti nije žao, povreda je došla na naplatu. 

 

Može biti ali ja bih pre rekao da je iza toga potpuno ignorisanje te strane terena od strane Netsa tokom cele godine zato što su jednostavno dovoljno talentovani da postignu više koševa nego što ih prime. Taj pristup je bio još više izražen sa Hardenom, a KD uopšte nije zaostajao.

Naravno tu uzimam Nasha kao glavnog krivca.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, medobrundo said:

Durant da je ostao u GSW, mogao bi da bude igrač koji će uzeti 5+ titula, a da pritom bude FMVP u svakom PO.

 

Kawhi da je ostao u Torontu bili bi ubedljivo najjača ekipa i u narednim godinama i čovek bi zaista nabudžio svoj legacy, ne bi bilo nerealno da i on napadne 5+ titula i isto toliko MVP priznanja u finalima.

 

svaki put kada krene naopako durant durantu ili čavi, poteže se ovo;

valjda je moguće razumeti da je durantu bilo dosadno da ređa titule sa onakvom posadom u kojoj je on došao kao gost, hteo je čovek da napravi nešto svoje.

 

čavo je hteo da ode u LA, jebiga, ti ljudi imaju još xy prioriteta pored toga da budu najbolji u ligi

 

verujem ja da njih dvojica i još mnogi i dalje žele da budu najbolji, samo ne pod bilo kakvim uslovima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

svaki put kada krene naopako durant durantu ili čavi, poteže se ovo;

valjda je moguće razumeti da je durantu bilo dosadno da ređa titule sa onakvom posadom u kojoj je on došao kao gost, hteo je čovek da napravi nešto svoje.

 

čavo je hteo da ode u LA, jebiga, ti ljudi imaju još xy prioriteta pored toga da budu najbolji u ligi

 

verujem ja da njih dvojica i još mnogi i dalje žele da budu najbolji, samo ne pod bilo kakvim uslovima

 

sve jasno, svako od njih je imao svoje razloge -- ali sasvim je ok objektivno i analizirati šta su izgubili, a šta dobili; šta su uspeli, a šta ne; kao i da li je njihova percepcija da su najbolji i izvan sistema u kojima su osvajali titule ispravna; pa i na kraju krajeva kako sve to utiče na njihov igrački legacy

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

svaki put kada krene naopako durant durantu ili čavi, poteže se ovo;

valjda je moguće razumeti da je durantu bilo dosadno da ređa titule sa onakvom posadom u kojoj je on došao kao gost, hteo je čovek da napravi nešto svoje.

 

čavo je hteo da ode u LA, jebiga, ti ljudi imaju još xy prioriteta pored toga da budu najbolji u ligi

 

verujem ja da njih dvojica i još mnogi i dalje žele da budu najbolji, samo ne pod bilo kakvim uslovima

Da mu je bilo dosadno da redja besplatna ostvarenja/titule ne bi dosao u ONAKAV GSW.A njegovi transferi su takvi jer je budala sto dokazuju svadjanja na tviteru,svadjanje sa Raselom pa pomirenje,izjave u medijima i sto je u boravku u GSW bio vise u dogovorima sa ravnozemljasem nego saigracima.

 

 

Secam se kako je Kajri par dana posle ozvanicenja Nesa rekao kako Bruklinu ne treba trener...Sada ne sme covek da komentarise svadjanje Kajrija sa publikom jer zna da je ovaj toksican,kaze "ne zanima me"na price o ponasanju njegovog igraca,vazi.Covek ima 0 autoriteta.Pa se zato ne cudite sto KD igra pleja iako ga ovi guse i slicno.

 

Srecom toliko su dobri u basketici da im se sve ovo cesto anulira i zapadne u drugi plan.Videcemo sta ce biti posle serije,ima jos da se igra.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, UDresuKvinsiMilera said:

Da mu je bilo dosadno da redja besplatna ostvarenja/titule ne bi dosao u ONAKAV GSW.

 

pa poenta je da je to već uradio i shvatio da mu nije neki gušt da nastave da delju ligu još 3-4-5 sezona.

 

meni to uopšte nije neverovatan niti za čuđenje scenario, kada si već igrač kojem jednom u 10 sezona blokiraju šut koji je automatic.

što se mene lično tiče, ne verujem da bi cenio nešto više ni njega niti curryja, klaya, draymonda zato što su nastavili da dominiraju ligom u takvom sastavu.

 

bilo je stvarno magično gledati ih tako superiorne par sezona ali svakog čuda za tri dana sezona dosta 🙃

Link to comment
Share on other sites

Dokle god liga budee bila sa 82 tekme, ova sranja ce se desavati.

 

Srubiti na 58, kuci i u gostima i da ljudi mogu normalno da se oporavljaju posle tekmi i da spremni udju u PO. Ovako moraju da se stekaju kroz regularnu, da bi dosta jaci intenzitet prosto ostavljao posledice u PO. Jako sranje.

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...