Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

 

ne samo to, nego vidim da su ljuštili atalantu 20 razlike celu tekmu

Imaju Sparsi neku osnovu. Murray je ozbiljna priča, Keldon Johnson ima kvalitet za startno krilo. Poetl je solidan centar. Vassell je još u fazi razvoja. Treba to naravno nadograditi, vjerovatno će kroz draft dobiti neku novu vrijednost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Solidni su Sparsi ove sezone, iako to skor ne govori. Imaju samo 4 pobede vise od Oklahome, ali i veliki broj egal utakmica koje nisu znali da privedu u svoju korist, sto dosta govori o ovom rosteru. Pitanje je koliko ce im draft resiti probleme. Iskreno sam skeptican da ce u nekoj bliskoj buducnosti biti nesto vise od simpaticnog tima za gledanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Imaju Sparsi neku osnovu. Murray je ozbiljna priča, Keldon Johnson ima kvalitet za startno krilo. Poetl je solidan centar. Vassell je još u fazi razvoja. Treba to naravno nadograditi, vjerovatno će kroz draft dobiti neku novu vrijednost.

Meni su oni jako zanimljivi kao tim i rado ih gledam i dosta njihovih mečeva sam ispratio ove sezone. Trebali su imati bar jedno tri , četri pobede više na svom kontu. Itekako su oni još u igri za Play-in što im onako od srca i želim da uspiju ući u njega. Slično bih volio i za Kingse koji su mi osobno najdraži poslije Sunsa na zapadu ali samo je još jedna pozicija otvorena a 4 kandidata u borbi za istu. Jer teško je povjerovati da će se klubovi iz LA toliko raspasti do kraja da ugroze nastup u Play-inu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ako ih volis, pusti ih da tankuju. 

 

poslednje sto spursima treba je playin. 

Ne ulazim ti ja u te neke kalkulacije oko tankovanja. Kao bivši sportista meni je nepojmljivo da neko igra sa namjerom da izgubi . To je za mene blasfemija. Više onako sportski im želim perke mi se dopada kako igraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

I’ll see you on the other side. 

 

This connection we have runs so deep. It’s more than words. It’s more the the Ws. It’s more than what happened on the court. For me, it’s nine years of laughter and pain and heartbreak and joy and spiritual growth. It’s everything. 

 

At the end of the day, when I look back on it all, it’s crazy how far we came as a franchise. In a smaller market, way up in the corner of the West Coast, we made a whole lot of noise. We made a whole lot of memories. We stayed loyal. We represented this city with integrity, every day. 

I’ll always be proud of that. 

 

Maybe we didn’t reach our ultimate goal. That’s basketball. That’s life. 

But dammit if we didn’t try, Jennifer. 

 

Love, 

CJ

 

 

https://www.theplayerstribune.com/posts/cj-mccollum-portland-trail-blazers-nba-basketball-new-orleans-pelicans

 

 

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bodo said:

Ne ulazim ti ja u te neke kalkulacije oko tankovanja. Kao bivši sportista meni je nepojmljivo da neko igra sa namjerom da izgubi . To je za mene blasfemija. Više onako sportski im želim perke mi se dopada kako igraju.

 

razumem šta pričaš ali nba jednostavno nije tako koncipiran.

uostalom, da spursi nisu besramno tankovali dve sezone krajem 90ih, te franšize verovatno ne bi ni bilo a kamo da pričamo o njima kao o jednoj od najuspešnijih u istoriji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

razumem šta pričaš ali nba jednostavno nije tako koncipiran.

uostalom, da spursi nisu besramno tankovali dve sezone krajem 90ih, te franšize verovatno ne bi ni bilo a kamo da pričamo o njima kao o jednoj od najuspešnijih u istoriji.

A znam. Taj dio NBA mi se nikako ne sviđa. Da li je tome moguće doskočiti nekako.vjerojatno je. Za sve postoji rješenje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bodo said:

A znam. Taj dio NBA mi se nikako ne sviđa. Da li je tome moguće doskočiti nekako.vjerojatno je. Za sve postoji rješenje.

 

tankovanje je stavljeno pod kontrolu ovim aktuelnim lottery odds, koji ti ne garantuju top pikove ako si najgori.

s'druge strane, tankovanje ujedno nudi kakav-takav balans između jačih i slabijih ekipa & privlačnijih i neprivlačnih destinacija.

 

takođe se zanemaruje aspekt nade, tj nadanja u bolje sutra, koje bazi fanova franšize koja očajno stoji pruža upravo mogućnost tanka.

umesto da fanovi budu potpuno nezainteresovani za ekipu koja može da pobedi samo zahvaljujući opuštanju protivnika, nudi se "long-view", gde fanovi mogu da prate napredak aktuelnih igrača, dolazak mladih talenata i generalno da se bave strategijom kojom ide franšiza.

 

daleko je to meni zanimljivije nego evropski princip u kojem su karte unapred podeljene i veliki ostaju veliki, bez obzira na povremene padove a mali mogu biti samo očerupani, bez obzira na neki stelarni uspeh, jednom u plavom mesecu.

 

nba je liga puna nepravde ali je i takva, nešto kao demokratija u odnosu na ostale sisteme.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Znaš kad bi Kee mogao da osvoji titulu u jevroligi? Pod tim, mislim na neki slask ili kako se zove pandan Bucks-a u El. Nikad, top 8 su konstantni. Nba: Sunsi predmet sprdnje godinama, trenutno najjača ekipa lige. Kee, šampion. NYK i LaL kante.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, bodo said:

Meni su oni jako zanimljivi kao tim i rado ih gledam i dosta njihovih mečeva sam ispratio ove sezone. Trebali su imati bar jedno tri , četri pobede više na svom kontu. Itekako su oni još u igri za Play-in što im onako od srca i želim da uspiju ući u njega. Slično bih volio i za Kingse koji su mi osobno najdraži poslije Sunsa na zapadu ali samo je još jedna pozicija otvorena a 4 kandidata u borbi za istu. Jer teško je povjerovati da će se klubovi iz LA toliko raspasti do kraja da ugroze nastup u Play-inu.

Slazem se. Minimum 4 pobeda vise, posebno na pocetku. Ne verujem da postoji kod Sparsa  zelja za tim 10. mestom, a nisam ni sam fanatik tog play-in turnira, bar dok  ne vidim da je neki deveti/deseti tim  dosao do finala konferencije, pa da taj turnir ima nekog smisla. Kingsi i Pelikansi su najvise istakli zelju za tim desetim mestom ovim poslednjim trejdovima, tako da neku od te dve fransize ocekujem na toj poziciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan bold predikšon: Crooklyn neće ona niđe sa Simmonsom, a ni Phila neće mnogo dalje sa Hardenom.

Sve to super djeluje na papiru, ali tek treba da vidimo da li će to u stvarnosti da se posloži onako kako ljudi to idealno zamišljaju, pa tek onda, ako se posloži, ćemo da vidimo da li je to dovoljno za vrlo prekaljene i namazane ekipe kakve su Bucks i Heat.

 

U ostalim vijestima, Hawkse treba rastjerati na sve 4 strane svijeta, nula takmičarskog duha, nula samopoštovanja, sad već ne razumijem kako su prošle sezone isti likovi napravili onakav run.

Posebno DeAndre Huntera treba konjima o repove, gospodin je imao +/- -41 za 26 minuta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

tankovanje je stavljeno pod kontrolu ovim aktuelnim lottery odds, koji ti ne garantuju top pikove ako si najgori.

s'druge strane, tankovanje ujedno nudi kakav-takav balans između jačih i slabijih ekipa & privlačnijih i neprivlačnih destinacija.

 

takođe se zanemaruje aspekt nade, tj nadanja u bolje sutra, koje bazi fanova franšize koja očajno stoji pruža upravo mogućnost tanka.

umesto da fanovi budu potpuno nezainteresovani za ekipu koja može da pobedi samo zahvaljujući opuštanju protivnika, nudi se "long-view", gde fanovi mogu da prate napredak aktuelnih igrača, dolazak mladih talenata i generalno da se bave strategijom kojom ide franšiza.

 

daleko je to meni zanimljivije nego evropski princip u kojem su karte unapred podeljene i veliki ostaju veliki, bez obzira na povremene padove a mali mogu biti samo očerupani, bez obzira na neki stelarni uspeh, jednom u plavom mesecu.

 

nba je liga puna nepravde ali je i takva, nešto kao demokratija u odnosu na ostale sisteme.

Kapim sve šta pišeš. U pravi si. Mora se naći neki balans između bogatih i siromašnih, odnisno big i small market destinacija. Jednostavno tako je. In a long run to je strategija koja kako je svojedobno Machiavelli rekao cilj opravdava sredstvo. Ono što se jedino kosi sa mojim poimanjem sporta je kako biti dio ekipe koja svjesno i namjerno gubi utakmice. Ali u duhu one ne možeš biti je..n i pošten treba donijeti izbor koji je najbolji za franšizu , dugoročno gledano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L0shMi said:

Znaš kad bi Kee mogao da osvoji titulu u jevroligi? Pod tim, mislim na neki slask ili kako se zove pandan Bucks-a u El. Nikad, top 8 su konstantni. Nba: Sunsi predmet sprdnje godinama, trenutno najjača ekipa lige. Kee, šampion. NYK i LaL kante.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 

upravo tako, s'tim što je milvoki ipak bio prvak sa alltime great igračem davno, davno - pa nije možda baš slask. više neki injis ili jebemliga, bilo ko da je svojevremeno imao uspeha pa 50 godina nije.

 

nebitno svakako. volim da kenjam.

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bodo said:

Ne ulazim ti ja u te neke kalkulacije oko tankovanja. Kao bivši sportista meni je nepojmljivo da neko igra sa namjerom da izgubi . To je za mene blasfemija. Više onako sportski im želim perke mi se dopada kako igraju.

 

ne igraju igraci da izgube, nego managment fransize. zato je okc bolji nego sto se ocekuje i zato ih polako jednog po jednog startera shutdownuju.

 

inace, napisao juce poduzi post o celticsima i sad vidim da ga nema :thumbdown:

 

primetio sam da njihovih navijaca gotovo da i nema vise, pa niko da napise o njihovom trade deadlineu koji je prosao nekako nezapazeno. mislim da su ekipa sa najmanje upotrebljivih igraca trenutno. morace tu biti nekih buy-out potpisa ako ce ih biti. u sustini white umesto schroedera i richardsona a doveli su i theisa umesto kantera. valjda ce theis biti upotrebljiv kao u prvom mandatu. nije se proslavio ni u houstonu ni u chicagu. valjda je on jedan od onih igraca koji bolje igraju u sistemu sa boljim igracima.

na kraju kada dodje playoff, ova neka rotacija od 8-9 igraca ce biti i onako najvise koristena. samo da ih konacno povrede zaobidju jedan playoff. mogli bi lagano da rese chicago ili cleveland ako ih usere kostur.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gggggggg said:

 

ne igraju igraci da izgube, nego managment fransize. zato je okc bolji nego sto se ocekuje i zato ih polako jednog po jednog startera shutdownuju.

 

 

Naravno , jedni su nalogodavci a drugi izvršioci.Eto kako se da primetiti u primeru OKC očito postoji veliki otpor samih aktera na terenu toj politici pa ih sustavno miču da im ne remete planove Iako shvatam potrebu za tim i pozadinu takvog delovanja jednostavno se najezim na pomisao kad bi  morao biti deo toga. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...