Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

42 minutes ago, DameTime said:

 

Pa postavljam (legitimno) pitanje kakva bi njegova reakcija bila da nije dokumentovano i izašlo u javnost. Ovako ispada nije što je lopov nego što je uhvaćen u krađi, ili u ovom slučaju, nije što je udario nego što je to zabeleženo pa sad moramo da rešavamo javno. 

 

imao je on vec reakciju i pre nego sto je izasao snimak. rekao je da je poole bio normalan na treninzima kao i uvek i da je green napravio gresku.

 

njegov problem je sto je izasao snimak i kako kaze nije prvi put. s razlogom su ti treninzi zatvoreni i snimani za samo njih. niko ne bi voleo da ceo svet vidi njihove personalne svadje sa clanovima porodice, na poslu i sl, ovo je nekako slicna logika i ako su ovo svi javni ljudi. myers je vec pre izlaska snimka rekao da nece biti suspenzije, tu su napravili najvecu gresku. videcemo sta ce biti posle svega ovoga.

vidno je uzjeban na greena i umoran vise od njega, ko je gledao kzs mogao je to videti. mislim da ga iskreno i ne interesuje da li ce i koliko biti green suspendovan ako uopste bude, svakako ne odlucuje on. verovatno bi i prijalo svima njima da ovaj ne bude na treninzima/utakmicama jedno vreme. sada je on u dogovoru sa ekipom kao uzeo pauzu i bice out neko vreme. blago njemu, izlupao coveka i uzeo godisnji.

 

a ovo o uceni je smesno. nije to srbija da se tek tako mogu ucenjivati igraci od strane mafije u foteljama. na kraju i ako bi i doslo do takve situacije, poole bi se samo zahvalio na saradnji i uzeo masne pare od neke druge ekipe. a verovatno bi usput i tuzio fransizu i greena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

@freethrow, vidi kako je sad lepo baždaren, kad je prošao tehnički kod majstor-drejmonda

 

 

 

 

Da je Poole šmeker stare škole kao što nije, bilo bi fora da sačeka neku utakmicu, ali ne ove pripremne nego recimo plejof ili tako nešto i da ga onda nabode recimo sa leđa ili ubode hemijskom sa zapisničkog stola pod plećku... 

Muka mi je od cele ove čupri, odjaviću se malo. Rekao sam sve što mislim: Poole jedan od najtalentovanijih, Green ocvali psiho nekontrolirani, Kerr đanini. Čekamo sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne mislim na tebe, cela drama je malo smorila iskreno. Dečko je imao puno pravo da a) uopšte ne izađe protiv Lakersa b) da ode daq malo tihuje c) da šutira 1/32 jer stres i cela internet zajednica. Ne. Dečko je izašao i pržio smireno i ubitačno, unfazed. Dobar šut, bravure, bez turnovera, ukradena, banana, asistencija. Ker je, boguhvala, najavio da će Poole duugo biti Warrior.

Pakuj Dreju u Denver za Bonza Hajledna Gordona i Džefa i da se ne ljubimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, realno *w said:

Drejmond bio i ostao najveći ljigavac u ligi. Smatram da franšiza koja pređe preko ovakve situacije ima ozbiljan problem sa identitetom.

Mislis da jedna greska, ovakva kakva jeste, brise sve sto su postigli zajedno? Sve te 4 titule, fenomenalne kosarke, njegove defanzivne bravure koje su da se ne lazemo imale veliki doprinos u tim titulama?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Mislis da jedna greska, ovakva kakva jeste, brise sve sto su postigli zajedno? Sve te 4 titule, fenomenalne kosarke, njegove defanzivne bravure koje su da se ne lazemo imale veliki doprinos u tim titulama?

 

Naravno.

 

Pod oprostivom "jednom greškom" da svrstam neko koškanje, prljav faul koji dovede do povrede, nešto tako. Ajde, desi se, doduše njemu češće nego drugima x10, al nema veze.

 

Ovo je nešto drugo. I ako odluče da guraju opod tepih celu situaciju, pokazaće ogromno nepoštovanje prvo prema Pulu, onda prema sebi samima. A govno zvano DG će se po ko zna koji put izvući posle užasnih poteza.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

Naravno.

 

Pod oprostivom "jednom greškom" da svrstam neko koškanje, prljav faul koji dovede do povrede, nešto tako. Ajde, desi se, doduše njemu češće nego drugima x10, al nema veze.

 

Ovo je nešto drugo. I ako odluče da guraju opod tepih celu situaciju, pokazaće ogromno nepoštovanje prvo prema Pulu, onda prema sebi samima. A govno zvano DG će se po ko zna koji put izvući posle užasnih poteza.

Ja se ne slazem. Treba da ga suspenduju, to da ili u krajnjem slucaju trejduju ali nije ubio covjeka. Napravio je glupost veliku ali ukoliko bude volje/saradnje sa svacije strane ovo se moze prebroditi. 

 

Mozemo mi sad pricati da je ovakav onakav ali cinjenica je da je prosao sa tom fransizom sve, tu je 10 godina. On je bio srce te ekipe, radio je sta god je bilo potrebno da se dobije, pa i prljav posao da bi umjetnici kakav je Steph i Klay dosli do izrazaja. 

 

Ukoliko celnici fransize osjete da je nepremostivo mislim da trebaju da ga trejduju.

2 minutes ago, stefan81888 said:

Nema ovo veze sa košarkom. 

Kako nema? Jesu kosarkasi ili nisu? Reagovao je pogresno, izvinio se ljudski svima, ostavio Poole-a na miru tj dao mu slobode, odrzao konferenciju gdje je priznao svoju gresku. Sad treba da mu se sudi kao da je ubio covjeka, sta? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da dodam, ovo nije prva a ni poslednja tuca medju saigracima. Taj isti Kerr je sa MJ imao to isto, posle toga su igrali zajedno, osvajali titule i druzili se. 

Kobi i Sek su se pobili takodje. Sek i Rodman. Kobi i Malone su imali ozbiljnu svadju jer je Malone muvao Kobijevu zenu, to se gurnulo ispod tepiha ali bilo je price da je doslo i do udaraca.

Gary Payton i Maxwell.

Garnett se isto tukao sa saigracem.

Bobi Portis i Mirotic. 

Nece biti poslednji put da se to desava i nema tu sta da sudimo Greenu kao da je uradio neko nevidjeno zlocinstvo. Kazna treba da odgovara zlocinu. 

 

U svakom slucaju, trebaju svi da sjednu zajedno od uprave pa do trenera, vodja GS i naravno Poole i Green i da vide jel se moze ovo prevazici. Ako ne moze, trejd i to je to. 

 

Ja prvi nikad nisam gotivio Greena zbog svoje igre, gestikulacija, prljavih poteza ali sam uvijek imao respect jer ostavlja sve na terenu, savrseno se uklopio u ono sto je trebalo GS i bio veliki dio mozda i najbolje ekipe svih vremena. 

Uostalom ako je imao ranije ispada u klubu za koje mi ne znamo, uprava i saigraci to znaju te ce se i to uzeti u obzir.

Kao sto rekoh, da sam na mjestu Greena mislim da bi i za njega i za tim bilo najbolje da ga trejduju.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Da dodam, ovo nije prva a ni poslednja tuca medju saigracima. Taj isti Kerr je sa MJ imao to isto, posle toga su igrali zajedno, osvajali titule i druzili se. 

Kobi i Sek su se pobili takodje. Sek i Rodman. Kobi i Malone su imali ozbiljnu svadju jer je Malone muvao Kobijevu zenu, to se gurnulo ispod tepiha ali bilo je price da je doslo i do udaraca.

Gary Payton i Maxwell.

Garnett se isto tukao sa saigracem.

Bobi Portis i Mirotic. 

Nece biti poslednji put da se to desava i nema tu sta da sudimo Greenu kao da je uradio neko nevidjeno zlocinstvo. Kazna treba da odgovara zlocinu.

 

Ovo sve stoji, ali ne uzimaš u obzir kontekst koji se užasno promenio od tada. Pre 60 godina je bilo okej da se Seltiksi voze busom i spavaju u hotelu, a Bil Rasel da se vozi kombijem i spava u odvojenoj štali. Karikiram, naravno, ali razumeš šta hoću da kažem. Sedamdesetih je još moglo da se vidi pivo na klupama i na poluvremenu da se igrači malo osveže, osamdesetih su se reklamirale pljuge i Marlboro Man. 90tih je bilo nasilja mnogo više, kako na terenu, tako i van terena. Ovo je 2022ga i ovo nije uporedivo.

 

Na kraju, izgleda da to mora da se ponavlja ovde: Grin i Pul se nisu potukli. Nije bilo tuče. Grin ga je naboo iz sve snage dok ovaj to nije očekivao i nije ga fizički ugrožavao. Ponavljam: nisu se potukli. Tuča je bila onoliko koliko bi bilo da ti sada meni dođeš u kancelariju i kada ja priđem da se pozdravim ti me nabodeš u glavu. U krajnjoj liniji, mogao je da mu slomi vilicu ili napravi potres mozga i da Poole propusti pola sezone i ugrozi svoj potpuno zasluženi naredni ugovor. 

Edited by freethrow
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

 

Ovo sve stoji, ali ne uzimaš u obzir kontekst koji se užasno promenio od tada. Pre 60 godina je bilo okej da se Seltiksi voze busom i spavaju u hotelu, a Bil Rasel da se vozi kombijem i spava u odvojenoj štali. Karikiram, naravno, ali razumeš šta hoću da kažem. Sedamdesetih je još moglo da se vidi pivo na klupama i na poluvremenu da se igrači malo osveže, osamdesetih su se reklamirale pljuge i Marlboro Man. 90tih je bilo nasilja mnogo više, kako na terenu, tako i van terena. Ovo je 2022ga i ovo nije uporedivo.

 

Na kraju, izgleda da to mora da se ponavlja ovde: Grin i Pul se nisu potukli. Grin ga je naboo iz sve snage dok ovaj to nije očekivao i nije ga fizički ugrožavao. Ponavljam: nisu se potukli. U krajnjoj liniji, mogao je da mu slomi vilicu ili napravi potres mozga i da Poole propusti pola sezone i ugrozi svoj potpuno zasluženi naredni ugovor. 

Naravno da je uporedivo, u pitanju je kompetativan sport. U pitanju su igraci koji zaradjuju ogromne novce, gdje je zastupljen ego u velikim dozama i gdje adrenalin radi. Nebitno koja je godina. Vidjeces eskalaciju i u 3 na 3 u kraju, nerijetko i medju saigracima. Jednostavno to je tako. Da li mi se svidja? Ne. 

 

Ako ti neko prilazi onako kako Green prilazi, napadajuci tvoj licni prostor, koga potom odgurujes i ti onda ne ocekujes pesnicu? Naivno ali bas naivno od strane Poole-a. Opet kazem nista ne opravdava Greena. Odlucice o njegovoj sudbini ali suspenzija ili suspenzija+trejd je po meni sasvim dovoljna kazna za ovo sto je ucinio.

Link to comment
Share on other sites

ovo je najjaci timski incident za koji nismo culi, bar ja nisam ranije. pejstovao sam letos na oldie goodie

 

Former NBA shooting guard Vernon Maxwell said that he planned to chase down Basketball Hall of Fame center and ex-Houston Rockets teammate Hakeem Olajuwon and "stab the s--t out of him" if police didn't break up a fight between the two during halftime of a road game against the Seattle SuperSonics.

 

https://syndication.bleacherreport.com/amp/10044292-vernon-maxwell-says-he-once-tried-to-stab-hakeem-olajuwon-during-halftime-fight.amp.html

 

The confrontation reportedly occurred after a tough first half in which the Rockets performed poorly and Maxwell didn't do much offensively.

Maxwell expressed displeasure to his teammates that he wasn't getting the ball enough, and he also said that he was spitting on the floor during the walk back to the locker room.

Olajuwon allegedly caught wind of the remarks, noted Maxwell's behavior and didn't take kindly to any of it, to the point where the big man eventually slapped Maxwell in the face in the locker room.

Maxwell then said he threw a chair at Olajuwon and broke a lot of glass that shattered all over the locker room. He then picked up a big piece of the glass and said he intended to stab Olajuwon before police intervened.

"I said, 'God damn, this motherf--ker slapped the s--t out of me,'" Maxwell recalled. "That motherfu--er hit me so hard, man, [he] knocked me out the chair.

"I jumped up, grabbed my chair, and throwed it at [that] motherf--ker, bust the glass in the locker room. Everybody running out. Police come in with the guns drawn, like 'what the hell goin' on in here?'"

"Damn, they got the guns on me at a professional halftime. At a professional game," he said.

The fight ended, and Maxwell said he and Olajuwon eventually constructed a far more cordial relationship as time went on. Maxwell said that Olajuwon's conversion to Islam led to him becoming a better teammate.

"After that, [Hakeem] became Muslim. He was so quiet. So humble. So, [he] wanted me to become Muslim. I couldn't do it. But, he was a great teammate after that."

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Kako nema? Jesu kosarkasi ili nisu? Reagovao je pogresno, izvinio se ljudski svima, ostavio Poole-a na miru tj dao mu slobode, odrzao konferenciju gdje je priznao svoju gresku. Sad treba da mu se sudi kao da je ubio covjeka, sta? 

 

Zato što nikakvi košarkaški uspesi/istorija ne opravdavaju ovo ponašanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma okej, drejmond je dziber i desilo se to puno puta a sada je sve podlozno snimanju pa je tragicnije

 

meni samo ne igra taj deo kako je poole tu nevin i kako nije hteo nista a imao je to najsnaznije moguce odgurivanje, koje, bez obzira sto nije pocetak [a i ne znamo sta i ko je verbalno poceo btw], definitivno nije bilo izbegavanje da se udje u konflikt.

 

hocu da kazem, mogao je makar ocekivati eskalaciju, od cetvrtog osnovne pa do trenutka kada se desio incident, kada je vec to tvoja izborna reakcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...