Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Ma da, Džordane Pule -  evo šta ti misliš da li da ga suspendujemo? Fascinantno, GSW menadžment je uspeo u jednom potezu da usere toliko toga da prosto ne mogu da poverujem. Dobro, možda su usrali sa KDjem, ali to ne znamo. Džejlen Rouz je lepo objašnjavao celu situaciju i podvukao razliku između 80tih i 90tih i danas, kao i postojanje videa, nešto što izgleda samo ja ili par ljudi ovde primećuje. 

 

Pul ima dobre opcije - može da jednostavno zapali za većom kintom ili može da ostane i da igra neku vrstu pasivno-agresivnog Pul Partija: da recimo uzme i iz prve opali svaku loptu koju pipne, pa recimo krene da uzima 40-60 šuteva po utakmici, dok ne popije klupu. Ima opciju i da slučajno, na treningu, polomi Drejmondu nogu pri doskoku. Što Džejlen kaže, samo su produbili jaz između mlade ekipe, predvođene Pulom (Kuminga, Mudi, Wiseman, ali tu je i DeVincenzo i još par mlađih) i matorih kojima je sve dopušteno (Kleju su se prošle sezone tolerisale stvari pri povratku koje se Pulu ne bi tolerisale nikada). Odstranjivanje Drejmonda nakon ovog divljaštva (pošto je ovo divljaštvo i nemojte me ubeđivati da je ovo basket i muški sport i prirodno, pošto nije) i slanje <jelenadjokovic>snažne poruke</jelenadjokovic> da ovo nisu vrednosti koje GSW toleriše, promoviše i kultiviše, je bilo jedini ispravan potez, a ujedno i prilika da se premosti jaz između generacija u ekipi.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Ma da, Džordane Pule -  evo šta ti misliš da li da ga suspendujemo? Fascinantno, GSW menadžment je uspeo u jednom potezu da usere toliko toga da prosto ne mogu da poverujem. Dobro, možda su usrali sa KDjem, ali to ne znamo. Džejlen Rouz je lepo objašnjavao celu situaciju i podvukao razliku između 80tih i 90tih i danas, kao i postojanje videa, nešto što izgleda samo ja ili par ljudi ovde primećuje. 

 

isto kao što ne znamo ni zaplet drejmondovog zuluma ovde, izgleda to samo ja ili par ljudi aka miki28 primećuje.

green je uradio standardno* džibersku stvar za njega i ona je neoprostiva. tom neoprostivom aktu je nešto prethodilo, najpre verbalno a zatim i vidljivo full-on odgurivanje koje definitivno ne govori "ne želim fizički konflikt", koliko god je drejmond taj bez čijeg ulaska u pooleov prostor a zatim i nokauta, ništa ne bi bilo moguće.

 

u tom svetlu možda treba gledati i ovu sramotnu odluku ali i pooleov, "bitno je drugarstvo" stav na temu.

 

*standardno green pravi razna nečoveštva i na utakmici, pa mi u tom smislu pozivanje na progresivan vajb dubs organizacije nije do kraja merodavno. ako im ne smeta kada pravi sranja sa protivnicima, zašto bi i sada to bila nepremostiva jeres?

 

dubsi nisu poslali dobru poruku kao franšiza, to je i kerr eksplicitno priznao. opet, što se tiče samog tima, odnosno, unutrašnjih dešavanja, nisam siguran da bi neka proper kazna zalečila poremećenu situaciju. kažem to isključivo praktično.

 

takođe, ne bi me uopšte začudilo da dubs FO u nekoj budućnosti, kada se sve ohladi i smiri a prilika bude dobra, ne izvede neki potez tipa majkl korelone na fredu, tipa, looney ga odvede na pecanje na jezero aka lakerse hehe.

 

hoću da kažem, ovo ne izgleda kao gotovo a ujedno ne mogu da prihvatim kako poole tu ima nula odgovornosti.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Šta god da je Pul uradio Grinov potez zaslužuje kaznu i neće proći bez nje pre ili kasnije 

 

nema tu spora; kazna feat trejd ili jednostavno puštanje niz vodu kad majstori odu, tj završi se sezona. 

FO dubsa gleda svoje dupe u ovom trenutku, jer su svesni da je svaka pobeda važna. 

na to ide i ono što sam pomenuo gore - da li bi za poolea i ekipu bila neka moralna satisfakcija da igraju bez greena 25 tekmi ili ne? i kako bi onda izgledalo uklapanje.

 

to bi sve bilo okej za ligu ali za franšizu jok.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

tom neoprostivom aktu je nešto prethodilo, najpre verbalno a zatim i vidljivo full-on odgurivanje koje definitivno ne govori "ne želim fizički konflikt", koliko god je drejmond taj bez čijeg ulaska u pooleov prostor a zatim i nokauta, ništa ne bi bilo moguće.

 

Ok, onda je montirano tendenciozno? Ja odgurivanje baš tako nekako kapiram, kao "ne želim fizički kontakt" ili "beži bre budalo", da je hteo fizički kontakt digao bi glavu (ša je bilo pićko), namestio ruke barem pored tela polusavijene, ako već ne i podignute, noge bi imale položaj na nekih 20-45 stepeni... ne znam.

 

4 minutes ago, uini said:

*standardno green pravi razna nečoveštva i na utakmici, pa mi u tom smislu pozivanje na progresivan vajb dubs organizacije nije do kraja merodavno. ako im ne smeta kada pravi sranja sa protivnicima, zašto bi i sada to bila nepremostiva jeres?

Ovo je potpuno tačno, ali mislim da je gorka pilula Dubsa bila da se progresivan vajb ne odnosi na protivnike, nego na tim, navijače, imidž, fazon, politiku. Bio je i rodonačelnik Dubs grubosti i gadosti u odbrani Bogut - Drejmondov učitelj batinaš i dodavač, pa se nije to postavljalo kao problem. Inače, da - nijedna šampionska ekipa nije postala šampionska izbegavanjem grubosti i prljavštine.

4 minutes ago, uini said:

dubsi nisu poslali dobru poruku kao franšiza, to je i kerr eksplicitno priznao. opet, što se tiče samog tima, odnosno, unutrašnjih dešavanja, nisam siguran da bi neka proper kazna zalečila poremećenu situaciju. kažem to isključivo praktično.

Ja govorim da je ovo ili bila dobra prilika da se raskrsti sa Drejmondom (ukoliko je to cilj) ili prilika da se pokaže da je ovo "normalna" ekipa u kojoj se neće tolerisati divljanja. Obe su propuštene.

4 minutes ago, uini said:

takođe, ne bi me uopšte začudilo da dubs FO u nekoj budućnosti, kada se sve ohladi i smiri a prilika bude dobra, ne izvede neki potez tipa majkl korelone na fredu, tipa, looney ga odvede na pecanje na jezero aka lakerse hehe.

hoću da kažem, ovo ne izgleda kao gotovo a ujedno ne mogu da prihvatim kako poole tu ima nula odgovornosti.

Ovo i ja mislim - Majers pretpostavljam već sklapa background šeme i, imajući u vidu njegov track record, ne bi me čudilo da na polusezoni pročitamo da je trejdovao Dreja za Janisa ili Nikolu Kavaju Lenarda.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, freethrow said:

 

Ok, onda je montirano tendenciozno? Ja odgurivanje baš tako nekako kapiram, kao "ne želim fizički kontakt" ili "beži bre budalo", da je hteo fizički kontakt digao bi glavu (ša je bilo pićko), namestio ruke barem pored tela polusavijene, ako već ne i podignute, noge bi imale položaj na nekih 20-45 stepeni... ne znam.

 

onakvo odgurivanje nikada nije bilo izbegavanje kontakta, već zvaničan početak tuče, bez obzira ko je prvi i šta uradio i kako se završilo. nikada nisam video da se takvo odgurivanje završi mirno.

3 minutes ago, freethrow said:

Gde je i šta radi D Rose? 

 

odmarao je juče i odma' smo izgubili od pacersa, koji su paceri, jel'te. ode preseason titula prilično jeftino.

Link to comment
Share on other sites

evo malo o kome, da, Toronto Raptorsima, aaaa...niisam njihov fan odmalena, ali igrom slučaja bio sam tamo neko vreme, pa kao i svi pravi ljubitelji sporta njuškao, šta, ko, gde...pošto, je l Kanada nije tad bila neka fudbalska zemlja, sve karte sam bacio na basket, i eto ostalo mi ni krivom ni dužnom, da ih pratim...Ponosni Masai, Ujiri, je opšte poznato, promenio filozofiju tima unazad par godina, i sad je akcenat na pronalaženju talenata, onih, koji bi dugoročno mogli da vuku tim, tu je Scottie Barnes svetlo...Vođa tima je i dalje Pascal Siakam, koji se prema najavama zalečio, punom parom trenirao, te da nikad spremniji dočekuje sezonu...Fred VanVleet i Gary Trent Jr. zaokružuju prvu petorku na bekovima, i glue guy Orange Kush Anunoby, kao omiljena faca navijača, po krilu...forsiranje igre bez klasičnog centra je već unazad godinama zaštitini znak ekipe, uz naravno, mitski raspon ruku i pokrivanje zone protivnika telesima, tako da se tu neće ništa menjati...klupa je proširena dovođenjem, pametnim rekao bih, Otto Porter Jr-a i nešto ranije Thaddeus Young-a, te starim znancima, Precious Achiuwa, koji je isto, nikad spremniji, kao i Chris Boucher, tanani, ajmo reći centar, koji dobro šutira, dok ne krene, da dobro ne šutira, e onda stvarno nije dobro i tu dolazimo do krucijalnog pitanja, današnjeg, ne samo Toronta već i svetske košarke, život posle tri poena, pogođenog ili ne...u Torontu u načelu, svi gađaju trojke, i da ne dužim, samo će procenat odlučivati da l će ekipa imati desetak pobeda više ili manje...što se tiče drafta, tu je izabran kamerunski igrač, ne znam da l prospect, Koloko, visok, jak, dobar bloker, dalje ništa ne znamo, da l će ga isklesati u pristojnog odbrambenog igrača videćemo...od ostalih tu su, moj favorit, visoki plej-bek, Dalano Banton, dobar u predsezoni, nikad iskazani Malachi Flyinn, Justin Champagnie, ruki na desetodnevnom ugovoru Gabe Brown i putujući dopisnik Nacionalne Geografije iz serijala upoznaj Sveernu Ameriku da bi je vol'o, Justin Jackson, koji će se boriti za finalni rooster...i dakako, na čelu svega , imeperator, vozač kočija, Nick Nurse, blago...sve u svemu, pašteta, pa ko voli...nekad blajk, više je njam, lično potajno očekujem neko peto, šesto mesto na istoku, realno oko osmog...dinosaur jr...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...