Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

On 10/6/2022 at 8:58 PM, ters said:

 

Sve OK, svi mi posmatramo stvari na svoj nacin, i to uvijek iz sebicnih razloga. Na isti nacin na koji ti preispitujes realnost oko sebe, preispitujem je i ja - i meni nije problem ako dodjemo do potpuno  razlicitih zakljucaka. 

 

O cijelom svjietu: Mozda nije u pitanju cijeli svijet, ali 140 zemalja vidi Putinovu Rusiju kao agresora na nezavisnu zemlju, a 35 ne zeli reci u kakvom svjetlu vide Putinovu Rusiju iz nekih, samo njima poznatih razloga. I sve to dok Putin sebe vidi kao viteza na bijelom medvjedu koji spasava i denacifikuje Ukrajinu i svijet. 

 

Bajden sasvim moguce ima slicno vidjenje sebe kao spasioca sa misijom, mozda je potpuno dementan i nema pojma ni o cemu, ali je to potpuno nebitno za razgovor o Rusiji.

 

 

 

 

 

.

 

 

Ti ili bas volis da "pomeras stative"...ili bas nista ne razumes..a nisi ni jedini cini se.

 

 

 

 

On 10/6/2022 at 9:07 AM, ters said:


Mozda je teska glupost, no vjerovatno manja od toga sto Dugin, Putin i dio Rusa sebe vide boljim nego sto jesu

 

 

Odgovorio sam ti na ovaj post..govoreci da mit s Dugunom u najmanju ruku prenaduvan, a ti meni da rusi vide sebe bojim nego jesu, kad dobijes odgovor koliko je to besmisleno, na to ti meni o sto cetrdeset zemalja..

 

Tih 140 zemalja je osudilo agresiju na suverenu drzavu, niti je poredilo ruse s nekim niti govorilo o carobnom ogledalu iz tvog posta, verovatno bi sami pomislili koliko je to besmisleno...Sta vise, trebali su svi do jednog da osude agresiju jer je to valjda tako normalno.

 

I sta ti to govori...da postoje zemlje kojih se to uopste ne tice, i postoje zemlje koje rusi jos uvek drze za jaja pa moraju tako da glasaju, bas kao sto US ima saveznike i one koje drzi za jaja , ostali su glasali po savesti...Sumnjam da je to planeta koju smo ocekivali posle hladnog rata, kad je ostala jedna supersila koja je kontrolise i vojni , i ekonomski i finansijski krvotok planete.

 

Ista je to ekipa koja deli svet na svoje zone, dajje svoj vazdusni prostor za logistiku u Avganistanu, svojim cutanjem u UN daje dobro za razvaljivanje Libije, itd...pa kad na kraju nisu uspeli da rese problem star trideset godina sad ratuju u Ukrajini jer direktno ne zele i ne smeju ..Samo je problem indoktrinacije nesposobnost videti da vec trideset godina ide proces rapada medjunarodnog sistema bezbednosti ...

 

Ponovicu, deo elite na zapadu zaista misli da su oni bolji od drugih...

 

 

 

 

.

 

 

 

 

Edited by attolini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj kum je imao Moskvic tamo negde osamdesetih. Malo je vise trosio, ali kada je jedne prilike izvukao nekog stojadina iz jarka i pokazao svoju snagu, zauvek je ostao u mom srcu.

Isli smo na more sa tim istim Moskvicem sa tek ugradjenim novim radio-kasetofonom 😎 i slusali muziku i sapat vjetra koji se razbijao od sofersajbu i zvizdanje antene koja je stajalo postojano, kako klisurina. Uzivancija. Sjedista udobna, falio je samo naslon za glavu.

Bez zezanja, ja se ne sjecam da se taj auto ikada pokvario, a lim je bio debeo da izdrzi napad raketnog bacaca :classic_laugh:

Eto sad kad me pocnu slati u Sjevernu Koreju :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Amigo said:

Moj kum je imao Moskvic....

Bez zezanja, ja se ne sjecam da se taj auto ikada pokvario, a lim je bio debeo da izdrzi napad raketnog bacaca :classic_laugh:

Eto sad kad me pocnu slati u Sjevernu Koreju :roflmao:

 

 

Znaci u Sev. Koreji isto imaju te moskvice?

 

I ja bih volela tu boju moskvica sa slike.... ta boja je jedno vreme bila moderna sigurno u celom svetu pa i u Kuvajtu...bio isto neki oldtimer matra simca te boje... ok nije ruski ali boja me povukla....

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ovako se dele pozivi u Ostrovitjanovljevoj ulici u Moskvi. Vojni odsek ne štedi ni selotejp ni crveni toner da bi pozivao muškarce u rat. 

„Dolaze svako jutro i svako veče, zvone na vrata i lepe“, rekao je Moskovljanin na čijim vraitma je osvanula umetnička kompozicija.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Vidjeli smo svakakvog sljama u ratovima devedesetih, ali su se i ti zlikovci od zla oca i od gore majke ustrucavali da nesto ovakvo izgovore na drzavnoj televiziji. Mozda ipak nije sve izgubljeno - neko se ipak nasao  da mu da otkaz...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Danas su smenili tog retarda. Čak se i Putinu smučila propaganda na njegovim kanalima 🙂

 

Na zalost ima ih dosta da ga zamene.

"Ukrajinci su Rusi koji su postali bolesni, kao transvestiti."

 

 

Edited by fancy
navodnici
Link to comment
Share on other sites

Gas u Rusiji je sada dostupan u 71% domaćinstava, ali je potpuno mimoišao čitave pojedine federalne subjekte i gasifikacija se ne odvija ni blizu po planu.

 

FgFSo6oUcAE8n-H?format=jpg&name=4096x409

 

Quote

Kao što je navedeno u pregledu Računske komore Ruske Federacije, po preseku od avgusta 2020. realizovano je 15% plana gasifikacije Rusije u poslednje tri godine.

https://www.cdu.ru/tek_russia/articles/3/871/

Link to comment
Share on other sites

Još jedan default_coffee.gif


Russian lawmaker who called for end to Putin's war is comatose in hospital after claims 'he was attacked at parliament building' and suffered 'unfortunate fall


Hej, pa njega svi znamo [emoji33]

Anatoly Karpov, 71, who was a chess grandmaster in the 1970s before turning to politics, is thought to have been injured in Moscow some time overnight on Saturday - amid claims he 'suffered a fall'.


Karpov, jbt .. užas.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta je to nategnuto u Dejli fejlu, po onome što drugi objavljuju pre će biti da je bio pijan.

 

Quote

'Stop the war.' 44 Top Russian Players Publish Open Letter To Putin
(...)
Also unsurprisingly absent from the list of signees is current candidate and former World Championship 2016 Challenger GM Sergey Karjakin, whose pro-war statements have led FIDE to open an ethics investigation of his conduct. Also missing is former world champion GM Anatoly Karpov, who is a member of the Duma, the lower branch of the Russian parliament, and who voted to recognize the independence of the Donetsk and Luhansk People's Republics. Karpov and other members who voted accordingly have been sanctioned by the European Union.

https://www.chess.com/news/view/stop-the-war-44-top-russian-players-publish-open-letter-to-putin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, erwin said:

Dosta je to nategnuto u Dejli fejlu, po onome što drugi objavljuju pre će biti da je bio pijan.

 

https://www.chess.com/news/view/stop-the-war-44-top-russian-players-publish-open-letter-to-putin

 

Karpov je bio drzavni projekat od omladinskih dana, jednostavno nije naucio drugacije.

 

Zato ste tako legnuli meko,

zato vam danas prolazi starost kao u loju,

u kut iz kuta, kako vam reknu,

ali se zato ne pruža vaša šapa badava!

 

Eto, što znači biti psetancem odlična gazde!

Najlakše k cilju podvita repa!

Pitoma njuško, cjeluješ petu,

al’ se i za te mirisno peče masna kobasa!

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekom rat, nekom brat.

 

 

 

 

Ovo je navodno deo teksta:
 

Quote

Hajde, Vagnere, sviraj
Podigni članove svog orkestra
Podigni lakim talasom u luku
Našu rusku privatnu vojnu firmu

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Osnivač privatne vojne kompanije Vagner Jevgenij Prigožin najavio je otvaranje centara za obuku milicije ove privatne vojne kompanije u Kurskoj i Belgorodskoj oblasti. Prigožin tvrdi da namerava da sam finansira ove centre i predlaže da se odgovornost za „materijalnu komponentu milicije” prebaci na regionalne kompanije. „Ako ste vlasnik male fabrike koja zapošljava 100 ljudi, a 50 je polno zrelih muškaraca, onda 25 odsto treba da služi u rovovima, a 75 odsto da nastavi radnu delatnost. I tako u krug – nedelju dana u rovovima, tri – kod kuće i na poslu“, rekao je osnivač Vagnera.

https://www.dw.com/ru/vitalij-klicko-kiev-gotovitsa-k-vozmoznomu-blekautu/a-63661198?maca=rus-tco-dw

 

Izjava je objavljena na zvaničnoj VK stranici njegove grupacije:
https://vk.com/concordgroup_official?w=wall-177427428_1403&ysclid=la54mj942u56613580

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

By the way jesu Rusi dozvolili zakonski plaćeničke agencije kada wagner ovako otvoreno radi. Ili je po principu kome je do zakona neka ga stavi pod mišku.

Placenicke ili private security companies su deo svakodnevice sirom sveta - izbegava se ucestvovanje regularne vojske, a za psima rata, sem familije, niko ne place.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...