Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Meta napada i brutalnost definitivno ukazuju na ISIS ...

Pokušaj bekstva i ponašanje pri hapšenju nekako ne ....

ISISu inače nije strano da preuzima odgovornost za napade koje nije počinio, čak i za neke koji nemaju direktno ideološku pozadinu ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, A sad said:

ISIS je preuzeo odgovornost za napad. 

ISIS-BRIKS? Nemoguće..šokantno..(video-foto) :lol_2:

Inače,nikad nisam bio konzerva,ali brale kako zapadu fale lideri poput Regana ili Tačerke..umesto sadašnjih mekušaca..savili bi ruziju dok si rekao piksla. Dolijali bi im i spolja i iznutra.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mare80 said:

Meta napada i brutalnost definitivno ukazuju na ISIS ...

Pokušaj bekstva i ponašanje pri hapšenju nekako ne ....

ISISu inače nije strano da preuzima odgovornost za napade koje nije počinio, čak i za neke koji nemaju direktno ideološku pozadinu ....

Neka najnovija vest kaze da je ISIS potvrdio da je organizovao napad rekavsi da im je cilj unistavanje hriscana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

ISIS-BRIKS? Nemoguće..šokantno..(video-foto) :lol_2:

Inače,nikad nisam bio konzerva,ali brale kako zapadu fale lideri poput Regana ili Tačerke..umesto sadašnjih mekušaca..savili bi ruziju dok si rekao piksla. Dolijali bi im i spolja i iznutra.


Američka medicina je najbolja na svetu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Najžalije je što ovo što si napisao čak i nije srpska perspektiva već ruska. Toliko ste potpali pod uticaj ruske propagande da ste sve kompase pogubili.
Pa nije zgoreg da ponovim davno napisanu misao: da smo nakon 1948.ostali pod sovjetskim uticajem,generacija mojih roditelja bi živela mnogo lošije,ali bi moja generacija imala perspektivu normalnog života. Jer bi ruska čizma ipak vremenom počela da žulja vrat.

Ovako imamo ovo što imamo.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pišeš o propagandi a ne znaš da je Staljin rekao Titu ne a ne obratno. A sam pojam je nastao kao deo zapadnih katoličkih vrednosti.
 

Zato ti pišeš u superlativima o Tačerki, ista ona koja je u stilu Putina vraćala Foklande. 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Мџе said:

Zato ti pišeš u superlativima o Tačerki, ista ona koja je u stilu Putina vraćala Foklande. 

 

Kako može u stilu Putina da vraća Foklande ako su isti bili u sastavu UK pre nego što ih je Argentina okupirala ?

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Мџе said:

Pišeš o propagandi a ne znaš da je Staljin rekao Titu ne a ne obratno. A sam pojam je nastao kao deo zapadnih katoličkih vrednosti.
 

Zato ti pišeš u superlativima o Tačerki, ista ona koja je u stilu Putina vraćala Foklande. 

Americko cudo su napravili protestanti. Osim Kenedija nijedan predsednik nije bio katolik.

Kakve su to zapadne katolicke vrednosti. Mislis na Argentinu?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Мџе said:

...

Zato ti pišeš u superlativima o Tačerki, ista ona koja je u stilu Putina vraćala Foklande. 

 

:ajme:

Druže, a da ti ipak malo proveriš istorijske činjenice?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Drug Crni said:

ISIS-BRIKS? Nemoguće..šokantno..(video-foto) :lol_2:

Inače,nikad nisam bio konzerva,ali brale kako zapadu fale lideri poput Regana ili Tačerke..umesto sadašnjih mekušaca..savili bi ruziju dok si rekao piksla. Dolijali bi im i spolja i iznutra.

Zapadu fali pristalica realpolitike u diplomatiji, da je istih bilo ne bi bilo ni rata u Ukrajini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mare80 said:

 

Kako može u stilu Putina da vraća Foklande ako su isti bili u sastavu UK pre nego što ih je Argentina okupirala ?

Faklandi su okupirani od 19. veka. Po ujedinjenu Argentine su pripali njima i imali svog guvernera kojeg su ostrvaljani proterali 1833. godine od kada i počinje sporenje. Faklandi pripadaju Britancima koliko i Hong Kong ili Indija.

 

9 minutes ago, fancy said:

 

:ajme:

Druže, a da ti ipak malo proveriš istorijske činjenice?

 


Jbg brate, nisu samo britanski izvori validni. Mogao bi malo više izvora da koristiš. 

https://www.argentina.gob.ar/ejercito/malvinas

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Мџе said:

Jbg brate, nisu samo britanski izvori validni.

 

Nisam siguran da postoji neka paralelna stvarnost u kojoj bi tvoje želje bile legitimna stvarnost, ali da postoji, gotovo sam siguran da bi tamo kuće bile od čokolade,
a prozori od marmelade.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Kako mislis okupirani ako znamo da su Falklandi bili nenaseljeni kad su Britanci dosli tamo? 


Drago mi je što umeš i normalno pitanje da postaviš osim ironičnih smajlija. 🙂
 

Ako misliš na period pre 1820-ih i Verneta onda su prvi na ostrvo došli koliko ja znam Francuzi pa tek onda Britanci. Koji su isto otišli ubrzo nakon kao i Francuzi pre njih. Prvo naselje je postavio Vernet i proglašen je bio od tada mlade argentinske države za prvog guvernera Malvina i onda su Britanci došli opet 1833. i oterali sve Argentince. Na sajtu muzeja Malvina imaš dobar rad o Luisu Vernetu i njegovom dnevniku i kako je sve nastalo. 
 

https://museomalvinas.cultura.gob.ar/asi-se-construyo-malvinas-el-diario-de-emilio-vernet-en-puerto-de-la-soledad-1828-1831/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

To mozda u putaljskom svijetu gdje je pravdoljubiva Rusija isprovocirana zapadnim zulumom i ukrajinskim nacizmom prosto natjerana da izvrsi invaziju na Ukrajinu. 

Batali ti Putina i putinovce, samo jos jedan autokrata u nizu koji je na celu carstva, posle njega stize novi i tako u krug. Belorusija i Ukrajina su ruske tampon zone, onog trenutka kada je pocelo da se efektivno ceprka po Ukrajini to je bilo to, rat je bio pitanje dana. 

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da Falklandi nikad nisu imali permanentno stanovnistvo tako da svaka prica o okupiranim Falklandima i suluda poredjenja rata za Falklande i Putinovog divljanja nemaju ama bas nikakvog smisla sem u nekim Balkan Info i Happy univerzumima. 

Just now, drungarija said:

Batali ti Putina i putinovce, samo jos jedan autokrata u nizu koji je na celu carstva, posle njega stize novi i tako u krug. Belorusija i Ukrajina su ruske tampon zone, onog trenutka kada je pocelo da se efektivno ceprka po Ukrajini to je bilo to, rat je bio pitanje dana. 

 

Pa da, to je tako u putaljskom svijetu. Isprovocirani nego sta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Argentinci kad su okupirali ostrva,tu je bio odredjen broj Španaca,jer je Španija otkupila istočni deo ostrva 1770.godine od Francuza.

Ali od 1833.je tinjao taj sukob koji je eskalirao 80-tih godina prošlog veka.

90-ih su dve zemlje saradjivale na istraživanju,jer je pronadjena nafta.

 

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno imaš u radu objašnjeno o prvom naselju i kako su napravili provinciju i sve. O proglašenju Verneta guvernerom, odnosima sa vladom Ujedinjenih Provincija itd. Manite se vikipedije.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa da, to je tako u putaljskom svijetu. Isprovocirani nego sta. 

Druze meni se cini da tebi istorija i nije bas jaca strana. Ne znam cemu tolika rusofobija kod tebe, Rusija je reagovala u istom stilu u kom bi reagovala bilo koja druga zemlja koja pretenduje da se naziva carstvom ili imperijom. Ameri vedre i oblace po zapadnoj hemisferi i kontrolisu drzave na sve moguce nacine a tebi problem predstavlja to kada Rusija pokusava da odrzi predvidjenu tampon zonu kakva je Ukrajina pod svojim uticajem. Sta bi ti uradio da si Rus na celu Rusije? 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi su ovde do krajnjih granica ostrašćeni i navijački orjentisani. Psovke i pogrdni nazivi za mnoge narode kao dobar dan što ničim ne doprinosi kvalitetu. Ja, iako se ne slažem sa opštim narativom za mnogo stvari, sam počeo ovde da pišem jer moja gledanja kakva država Srbija treba da bude i kako uredjena slaže sa misljenjem većine forumaša. I retkost je da vidiš toliko ljudi sa mogućnošću realnog sagledavanjem svopstvenog društva.

 

Šteta što je ostalo jako toksično i služi za ispucavnje najnižih strasti. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Hvala sto si samo potvrdio da se radi o putaljskoj shizologici jos jednom. 

Hvala tebi sto si potvrdio da si u sirokom luku zaobilazio casove istorije u srednjoj skoli, vec u prvom razredu  se uci na primeru Puna i Rimljana sta su interesne zone i sfere uticaja. Ako neki americki diplomata ovako razmislja ko ti, onda nije ni cuo sto je to rata doslo.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...