Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

11 hours ago, Borca said:

Uniks navodno tuzio Jarrell Brantley-a za sumu od $250,000 zbog njegovog napustanja kluba.

Treba da budu srecni sto je samoinicijativno otisao. :classic_smile:  Jedan od najlosijih Amera koji su igrali u EL u poslednjih 10-ak godina. A pritom nije ni tako mlad, ne znam sta im je bio plan sa njim.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2022 at 4:23 PM, Borca said:

Kratak prevod najzanimljivijeg dela vesti sa BasketNews-a koju je @Setite se 2011postavio na Zvezdinoj temi.

 

BasketNews prenosi neke nove informacije oko EL i iskljucenja ruskih klubova. Naime, EL je ponudila alternativno resenje sto se tice tabele i rezultata posto su neki klubovi (razumljivo) nezadovoljni trenutnim predlogom da se poniste svi rezultati utakmica odigranih protiv ruskih klubova.

 

Predlozena alternativa je:
- prethodni rezultati protiv ruskih klubova ce ostati kakvi jesu i nece se brisati
- preostale utakmice protiv ruskih klubova ce se samo otkazati i klubovi ih nece dobiti sluzbenim rezultatom 20:0
- pozicije na tabeli ce biti odredjene po procentu uspesnosti a ne po trenutnom pobeda-poraz skoru

 

Takodje po BasketNews izvorima, EL timovi (preostalih 15) ce glasati tokom vikenda da bi odlucili kojom opcijom ce biti zavrsen regularni deo EL sezone.
Naravno izglasana opcija ce biti i odobrena samo ako na kraju ruski timovi i zvanicno budu iskljuceni iz ovogodisnje sezone (krajni rok za odluku je 21. Mart).
Glavni razlog za ovu novu alternativu je cinjenica da ako se poniste svi rezultati protiv ruskih klubova to bi znacilo da je skoro 20% regularnog dela sezone izbrisano.

 

Pa to je i najvise pravedno jer ostaje samo 15 ekipa u sezoni - neka ovih 15 izmedju sebe odluci ko je 1., ko je 2., ko je 8., a ko 15.

 

No, naravno da ce bartomeu, klubovi i ta ekipa da odaberu najmanje logicno resenje jer oni prosto vole da sezona zavisi od rasporeda, a ne od kvaliteta - pa tako nije dovoljno sto Zalgiris nalupa nezainteresovani Real 20 razlike (sto ekipe u nekom 10. kolu mogu samo da sanjaju), nego klub kojem je ostalo 4 meca protiv ruskih ekipa sad moze da otvara sampanjac, a neki drugi klub koji je odigrao skoro sve meceve ili sve meceve moze da se ljuti koliko hoce, svet je ionako nepravedan.

 

Fenerbahce ima jos 3 meca protiv ruskih ekipa, dakle 3 pobede od po 20:0, dok Efes vise nema meceva protiv ekipa iz Rusije - kako to moze da bude pravedno?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MrTripleDouble said:

Treba da budu srecni sto je samoinicijativno otisao. :classic_smile:  Jedan od najlosijih Amera koji su igrali u EL u poslednjih 10-ak godina. A pritom nije ni tako mlad, ne znam sta im je bio plan sa njim.

 

 

Mislim da to nikome nije jasno,bas nikakvih kvaliteta nema po meni.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, goldberg said:

Fenerbahce ima jos 3 meca protiv ruskih ekipa, dakle 3 pobede od po 20:0, dok Efes vise nema meceva protiv ekipa iz Rusije - kako to moze da bude pravedno?

 

Gledajte to sa vedrije strane, ako se usvoji ova odluka moći ćete da se hvalite da ste dobili dva bivša prvaka Evrope 20 i 17 razlike 😁

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-unix danas u 5 igra vtb protiv smokija 

sto se tice stranaca, hezonja, jekiri i oj majo su odlucili da ostanu, uz perasovica jelte..   spisu, canan, l. brown, j. brown, brantly i holland su out.

naci:

zajcev

oj majo, komolov

hezonja, uzinski

voroncevic, valiev

jekiri, klimenko

 

-cska je zvanicno objavio da su heket, sengelia, lundberg, grigonis, vojtman i bolomboj napustili cska.. milutinova nisu spominjali, tako da on najverovatnije ostaje, igraju sutra vtb pa ce se videti..

naci:

sved, komenko

ukov

kurbanov

antonov, lopatin

milutinov, ivlev  

plus popuna iz cska 2 jelte..

 

-zenit isto danas u 5 igra vtb

nisu preciziriali, da li je neko od "starih stranaca" ostao il su svi otisli, al su pre dva dana potpisali carvera, i dovukli iz frizidera vjalceva, monju i fridzona.

 

sad ne znam zasto sam ovo rekao, posto sigurno nece nastavljati evroligu, al u svakom slucaju ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi:default_coffee:

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Fali ti Clyburn tu. Šta je sa njim? 

fali i pangos ako cemo uz dlaku.. 

kao sto rekoh, sutra ce se videti kakav je status ovog tria, za koji nije objavljeno da su otisli..

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

Fali ti Clyburn tu. Šta je sa njim? 

cska potvrdio da su jedina dva stranca koja su ostala milutinov i klajburn, s tim sto je klajburn trenutno povredjen..

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Toko Shengelia napustio CSKA i potpisao ugovor sa Virtusom do kraja tekuce sezone.

 

Zavrseno glasanje preostalih 15 EL timova oko situacije sa iskljucenjem ruskih klubova.

 

Ukoliko (bolje reci kada) bude potvrdjeno i zvanicno da ruski klubovi ne nastavljaju takmicenje ove sezone izglasano je da se rezultati protiv istih nece racunati (ponistavanje svih odigranih utakmica do sada sa njima).
Tako ce preostalih 15 klubova na kraju imati po 28 odigranih/uracunatih utakmica na kraju ligaskog dela EL.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borca said:

izglasano je da se rezultati protiv istih nece racunati (ponistavanje svih odigranih utakmica do sada sa njima).
Tako ce preostalih 15 klubova na kraju imati po 28 odigranih/uracunatih utakmica na kraju ligaskog dela EL.

Ovo ima mnogo vise smisla nego da se racuna % uspesnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Po logici da je poštenije vrednovati urađeno na terenu, pa iako nisu imali svi iste protivnike nego anulirati nečiji trud i zalaganje i dozvoliti da profitiraju oni koji su gubili te mečeve u kojima su u startu bili autsajderi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Romantik said:

Po logici da je poštenije vrednovati urađeno na terenu, pa iako nisu imali svi iste protivnike nego anulirati nečiji trud i zalaganje i dozvoliti da profitiraju oni koji su gubili te mečeve u kojima su u startu bili autsajderi.

 

Niko nije rekao da je brisanje idealno resenje - rekao sam da ce i na to biti zalbi jer se neko iscimao za te utakmice, mozda mu se i neki igrac povredio. 

 

Ali jeste pravednije jer svi onda imaju isti broj utakmica sa istim timovima, sto je poenta ligaskog takmicenja (osim ako nisi u NBA gde zavisi u kojoj si diviziji/konferenciji - ali i tamo na kraju imas isti broj utakmica, samo ne bas protiv istih protivnika).

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...