Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, Zvezdinho said:

Jel ima neko  iskustva sa EL TV. Zbog cega prvo pise da kosta mesecna pretplata oko 780 dinara , a onda kada odes na placanje izadje 15 evra?

 

 

Vjerojatno jer annual pass košta 80e pa onda ispadne mjesečno otprilike ta cifra koju si naveo.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Zvezdinho said:

Jel ima neko  iskustva sa EL TV. Zbog cega prvo pise da kosta mesecna pretplata oko 780 dinara , a onda kada odes na placanje izadje 15 evra?

Ja sam uzeo godisnji pass za 32 eura jos nedje u oktobru. Tu pratim i EC i EL. Nemam zamjerki za sad.

Obicno ima neki popust avgust/septembar pred pocetak takmicenja dje te ispadne jos manje sa onim promo kodom.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MrTwister said:

 

Ja sam uzeo godisnji pass za 32 eura jos nedje u oktobru. Tu pratim i EC i EL. Nemam zamjerki za sad.

Obicno ima neki popust avgust/septembar pred pocetak takmicenja dje te ispadne jos manje sa onim promo kodom.

 

Jel je komentator engleski, bez komentatora ili moze od lokalne stanice tipa Sportklub.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Euroleague decreasing quarantine period

 

Quote

With the COVID-19 cases increasing worldwide and Euroleague being forced to postpone a number of games in recent weeks, the competition decided to make a change, specifically, to decrease the quarantine period.

The teams have approved the change of quarantine for those who tested positive from 14 to between ten and seven days. The final number will be voted on by the Euroleague board on January 4th and it will depend on the different protocols imposed by the countries.

 

https://www.eurohoops.net/en/euroleague/1290901/euroleague-decreasing-quarantine-period/

 

U prevodu, sami su sebi vezali ruke suludim kalendarom pa ce sou morati da se nastavi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Losmi17 said:

To sto nema simptome, ne znaci da se nesto ne kuva u organizmu.

Mislim kapiram ja sve, kapitalizam lova, show must go on..ali neko moze da nastrada jer ovim bavi neko ko ne bi smeo.

Поента је ваљда да нико неће морати да смрди код куће у изолацији без икаквих симптома, иако је добио негативан пцр, већ ће имати прилику да одради тестове оптерећења и врати се у тренинг ако је добро. Свакако ваљда играч мора да уради тест да се види да ли је спреман. Ако корона оставља последице, јасно ће да се види на тестирањима и пауза се продужава, али не и глупи карантин. Ако ја то добро разумем, а мислим да разумем. 

Edited by Шеф стручног штаба
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Suvise je rano da se tvrdi o ovim ili onim posledicama COVID-a, makar i ovog blazeg soja - za to su potrebna duza ozbiljna  istrazivanja.

Sve drugo je kockanje sa zdravljem i zivotom igraca.

Da li je vredno toga?

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Preveliki su fizicki napori u ovom formatu, da bi se igrac nakon prelezanog novog soja vratio tek tako na teren. Pa cak i da je prehlada, ili obican grip, opet treba i par dana nakon sto bude potpuno zdrav da udje u treninge itd. Mislim da svaki klub treba da vodi racuna o igracima koji izlaze iz karantina, a igrac pre svega sam ne treba na teren dok ne bude potpuno fizicki u mogucnosti da isprati to. Zdravlje je na prvom mestu, A EL neka razmisli kakve ce rezutlate dati ovaj format.. 

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta pričate, u Nba se vrati iz karantina i to veče trpaju po 40 poena,kakve posledice?

Posledice trpe protivnici jer su ovi sedeli kuci 10 dana i smarali se i jedva dočekali da igraju košarku.

 

Postoje izlovani slučajevi kao nesretni Ojo,ali to je 1 u 1000000.

On je imao ozbiljnu koronu koja nema nikakve veze sa ovim nesimptomatskim covid pozitivnim testovima zbog kojih će sada igrači biti samo 6 dana u izolaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, propolis said:

Sta pričate, u Nba se vrati iz karantina i to veče trpaju po 40 poena,kakve posledice?

Posledice trpe protivnici jer su ovi sedeli kuci 10 dana i smarali se i jedva dočekali da igraju košarku.

 

Postoje izlovani slučajevi kao nesretni Ojo,ali to je 1 u 1000000.

On je imao ozbiljnu koronu koja nema nikakve veze sa ovim nesimptomatskim covid pozitivnim testovima zbog kojih će sada igrači biti samo 6 dana u izolaciji.

 

Ne bih se slozio sa tobom - o posledicama COVID, u ma kojoj varijanti, ce se godinama  proucavati i donositi neke preporuke na osnovu istih.

Ako postoji i minimalna sansa da nesto podje po zlu - postCOVID igrac ne sme na teren i tacka!

Sve ostalo je neodgovorno.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Pa ako ce se posledice godinama proucavati onda igrac ne bi smeo vise nikada na teren.

 

Kakva je razlika da li ce on na terenu biti posle 10 dana ili 14 ako testovi pokazuju da je sve u redu i ako se igrac dobro oseca? Tih 14 dana je stavljeno zbog sirenja virusa, ne zbog perioda potrebnog za ozdravljenje (koliko sam shvatio).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

Pa ako ce se posledice godinama proucavati onda igrac ne bi smeo vise nikada na teren.

 

Kakva je razlika da li ce on na terenu biti posle 10 dana ili 14 ako testovi pokazuju da je sve u redu i ako se igrac dobro oseca? Tih 14 dana je stavljeno zbog sirenja virusa, ne zbog perioda potrebnog za ozdravljenje (koliko sam shvatio).

Problem je sto niko, zapravo, ne zna u ovom trenutku koje su posledice postCOVID i kako se dijagnostikuju i lece, tako da je ostavljeno klupskim lekarima da se kockaju sa time hoce li ih biti ili nece. Kao sto ne reaguju svi isto na virus, tako ni posledice istog nisu iste kod svakog ko je prelezao.

Da si lekar u timu - da li bi pustio igraca na teren ako nisi 100% siguran da je zdrav i da mu nece biti nista sem umora?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

Da li lekar moze da bude siguran da nece biti posledica nakon sto prodje tih 14 dana?

Prema trenutno dostupnim istrazivanjima - ne, sto ga dovodi u situaciju da njegova odluka moze biti dobra ili imati katastrofalne posledice.

Ocekivati to od lekara u klubu je krajnje neodgovorno i neljudski od strane menadzmenta istog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Ne bih se slozio sa tobom - o posledicama COVID, u ma kojoj varijanti, ce se godinama  proucavati i donositi neke preporuke na osnovu istih.

Ako postoji i minimalna sansa da nesto podje po zlu - postCOVID igrac ne sme na teren i tacka!

Sve ostalo je neodgovorno.

 

Ne znam da li pratis Nba,ali tamo je od početka sezone oko 100 igrača imalo COVID. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Ne znam da li pratis Nba,ali tamo je od početka sezone oko 100 igrača imalo COVID. 

Da i sta to menja moje razmisljanje po pitanju zdravlja sportista?

Spustati odgovornost na klupske doktore da procenjuju da li je igrac spreman ili ne je licemerje - oni su se specijalizovali za sportske povrede i oporavak, a ne za virusologiju i njene posledice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...