Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

To bi bilo veoma interesantno, posto bi onda bio totalni krkljanac za to 11. i 12. mesto (racunam da je CZV za sad min 10.)

 

Sto da ne, kad je bal nek je bal. Prakticno bi sve ekipe imale sanse za plej in, cak i prezaljeni PAO i Zalgiris 😄

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mind. said:

Pročitah negde da će, ako ostane ovakva glupost od odluke ULEB-a, samo prvih 4 ići direkt u top 8, a da će se igrati svojevrsni play-in 5-12. mesta upravo zbog toga što je neko profitirao, a neko izgubio ovim suspendovanjem Rusa. 

 

Je l zna neko nešto više o ovome? Vaše mišljenje? 

Misljenje jeste da je Dejo zasluzio PO 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mind. said:

Pročitah negde da će, ako ostane ovakva glupost od odluke ULEB-a, samo prvih 4 ići direkt u top 8, a da će se igrati svojevrsni play-in 5-12. mesta upravo zbog toga što je neko profitirao, a neko izgubio ovim suspendovanjem Rusa. 

 

Je l zna neko nešto više o ovome? Vaše mišljenje? 

 

Mozda i najbolje i ''najpravednije'' resenje .

Edited by John Dies at the End
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2022 at 3:02 PM, Kankkunen said:
Hm ... smiley24.gif

 

Ulazimo na mala vrata u F8 kao domaćini jer u ovim mutnim vodama Čoki pliva leđno...

...i to sa koktelom na grudima i onom spiralnom preteranom slamčicom. 

 

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mind. said:

Pročitah negde da će, ako ostane ovakva glupost od odluke ULEB-a, samo prvih 4 ići direkt u top 8, a da će se igrati svojevrsni play-in 5-12. mesta upravo zbog toga što je neko profitirao, a neko izgubio ovim suspendovanjem Rusa. 

 

Je l zna neko nešto više o ovome? Vaše mišljenje? 

nema termina za tako nesto, a svakako ispadne najmanje zlo..

Link to comment
Share on other sites

Makabi uz ranije pomenutog Trinchieri-ja ima na listi zelja i Xavi Pascual-a za poziciju trenera od naredne sezone.
Virtusu pored Hackett-a (kojeg navodno zele da dovedu i za tekucu sezonu) interesantni Johannes Voigtmann i Jordan Mickey. Voigtmann je interesnatniji posto ima pasos EU.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, n4l1m said:

nema termina za tako nesto, a svakako ispadne najmanje zlo..

Slazem se da je najmanje zlo, a ja bas mislim da ce oni nekako i to da uguraju. Opet, vise meceva, tv prava, ulaznice i sve ostalo, na dve pobede svaki mec i to se resava bukvalno u nedelju dana po principu utorak-cetvrtak-utorak ili sreda-petak-sreda. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Ko god da se uglavi na pozicije 6, 7 i 8, biće vjerovatno lak plijen u plej ofu. 

 

Slazem se da je razvodnjen kvalitet ali se ne slazem sa ovom drugom konstatacijom. Na tim pozicijama ce verovatni biti Efes, Monako i mozda Makabi, Fener. Od ove 4 ekipe jedino Makabi nije pokazao nesto posebno, mada i oni kao i Monako mogu biti nagazna mina.

A o Efesu i Feneru ne treba trositi reci, siguran sam da ni Real ni Barsa ne bi voleli da se sa ove dve ekipe sustretnu u 1/4F

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mind. said:

Pročitah negde da će, ako ostane ovakva glupost od odluke ULEB-a, samo prvih 4 ići direkt u top 8, a da će se igrati svojevrsni play-in 5-12. mesta upravo zbog toga što je neko profitirao, a neko izgubio ovim suspendovanjem Rusa. 

 

Je l zna neko nešto više o ovome? Vaše mišljenje? 

 

To bi bas bio presedan, bas bi napravili papazjaniju od sezone. To bi onda bilo i menjanje ucesnika ali i menjanje formata takmicenja, i to sve u toku sezone. Ma koliko to nama bilo zabavno sa stanovista Zvezde i prolaska dalje. 

 

A i ne znam kako bi nasli termine, ima dosta i da se nadoknadi i to ce upasti u ove termine umesto ruskih klubova.

Link to comment
Share on other sites

Da nas vratim na ozbiljniju pricu. A drugare iznad molim da svrate (se vrate) na Tatu 😄 malo je dosadno tamo (sreca Terza se opet prolivao). 

 

Nego... @Chaos Is Me mi na KKCZ temi dao povod da kazem sta mi je na dusi. 

 

  

4 hours ago, Chaos Is Me said:

U 34 EL kola se svašta izdešava. Ozbiljne od neozbiljnih ekipa odvaja da li su sposobne da u kontinuitetu igraju dobru i pobedničku košarku, neplaniranih poraza ima svako.

 

Cesto sam razmisljao o tome kako i mi kao i mnoge druge EL ekipe, odigramo revijalno poslednjih 10ak kola ako izgubimo neku realnu sansu za Top8. Jednostavno, i ne treba se trositi jer nas vaznije bitke cekaju u finalu ABA lige. 

 

Medjutim, to mi je oduvek i smetalo. Ovaj nakaradni sistem sa licencama, omogucava PAO i Zalgirisu da budu bulja ove sezone, a kada bi se format promenio, tako da pored play-off-a postoji i neki play-out, bilo bi tu jos dobrih utakmica. Nema licenci za EL, vec iskljucivo prema rezultatima kako u lokalnom prvenstvu tako i u EL/EC. Nisam razmisljao o detaljima, mozda bas i nije moguce, ali nedostaje malo takvog pristupa u evropskoj kosarci. 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Da nas vratim na ozbiljniju pricu. A drugare iznad molim da svrate (se vrate) na Tatu 😄 malo je dosadno tamo (sreca Terza se opet prolivao). 

 

Nego... @Chaos Is Me mi na KKCZ temi dao povod da kazem sta mi je na dusi. 

 

  

 

Cesto sam razmisljao o tome kako i mi kao i mnoge druge EL ekipe, odigramo revijalno poslednjih 10ak kola ako izgubimo neku realnu sansu za Top8. Jednostavno, i ne treba se trositi jer nas vaznije bitke cekaju u finalu ABA lige. 

 

Medjutim, to mi je oduvek i smetalo. Ovaj nakaradni sistem sa licencama, omogucava PAO i Zalgirisu da budu bulja ove sezone, a kada bi se format promenio, tako da pored play-off-a postoji i neki play-out, bilo bi tu jos dobrih utakmica. Nema licenci za EL, vec iskljucivo prema rezultatima kako u lokalnom prvenstvu tako i u EL/EC. Nisam razmisljao o detaljima, mozda bas i nije moguce, ali nedostaje malo takvog pristupa u evropskoj kosarci. 

 

 

 

 

 

Nema to poente bas nikakve, sistem se ni meni ne svidja,ali nema Evropa sirinu za neke nove ekipe a meni je malo to i zahebano jer neko igra EL a npr FMPi Mega lade muda..eventualno dve lige imasmisla, prva i druga pa cak i treca. Evrokup nema poente,dodje ti kao kvalifikacije za EL.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Da nas vratim na ozbiljniju pricu. A drugare iznad molim da svrate (se vrate) na Tatu 😄 malo je dosadno tamo (sreca Terza se opet prolivao). 

 

Nego... @Chaos Is Me mi na KKCZ temi dao povod da kazem sta mi je na dusi. 

 

  

 

Cesto sam razmisljao o tome kako i mi kao i mnoge druge EL ekipe, odigramo revijalno poslednjih 10ak kola ako izgubimo neku realnu sansu za Top8. Jednostavno, i ne treba se trositi jer nas vaznije bitke cekaju u finalu ABA lige. 

 

Medjutim, to mi je oduvek i smetalo. Ovaj nakaradni sistem sa licencama, omogucava PAO i Zalgirisu da budu bulja ove sezone, a kada bi se format promenio, tako da pored play-off-a postoji i neki play-out, bilo bi tu jos dobrih utakmica. Nema licenci za EL, vec iskljucivo prema rezultatima kako u lokalnom prvenstvu tako i u EL/EC. Nisam razmisljao o detaljima, mozda bas i nije moguce, ali nedostaje malo takvog pristupa u evropskoj kosarci. 

 

 

 

 

 

 

Naravno da je glupost. Svaka licenca u sportu je glupost. Koliko god da se raspadnes, cak i vise sezona zaredom, obezbedjeno ti je ucesce. 

 

Stvarno sanjam da se svi evroligasi vrate kod mentola u FIBA, a Djordiju neka svako finale igraju London Tauersi i kk Pariz, jebali ga oni...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borca said:

Ruski košarkaški klubovi koji su suspendovani iz Evrolige i Evrokupa imaju rok da se do 21. marta vrate u ta takmičenja, prenosi Alesando Mađi, novinar Sportanda.

 

Kakva objava, kao da su sami odlucili da napuste takmicenja. Imaju rok...sta, ako se izvinu u ime svoje zemlje, ili licno zaustave rat, bice primljeni? 🤦

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Borca said:

Ruski košarkaški klubovi koji su suspendovani iz Evrolige i Evrokupa imaju rok da se do 21. marta vrate u ta takmičenja, prenosi Alesando Mađi, novinar Sportanda.

ma klasicno palamudjenje.

od ruskih timova ne da ove sezone nema nista, vec je velika verovatnoca da ce i za sledecu godinu biti out.

niko ne podrzava rat, al nesto se ne secam da su amerima i clanicama nato pakta ekipe bile suspendovane za vreme svih njihovih agresija, malo je reci dvostruki arsini. 

serem im se u usta svima.:default_coffee:

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, n4l1m said:

ma klasicno palamudjenje.

od ruskih timova ne da ove sezone nema nista, vec je velika verovatnoca da ce i za sledecu godinu biti out.

niko ne podrzava rat, al nesto se ne secam da su amerima i clanicama nato pakta ekipe bile suspendovane za vreme svih njihovih agresija, malo je reci dvostruki arsini. 

serem im se u usta svima.:default_coffee:

Bas tako, svi su ali mnogo odvratni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...