Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

18 minutes ago, Kooineeperk said:

Zasto?! Daj mi jedan dobar razlog. 

 

Zasto, kad je neko imao 2 mozda cak i 3 gostovanja, a neko samo 1 gostovanje u Rusiji? Automatski je taj tim sa 1 gostovanjem u prednosti. EL se igra double round-robin, sa svima igras 2 puta. 

 

Nije ovo recimo kao kod NBA da imas razlicit broj utakmica sa razlicitim timovima u ligaskom delu sezone, i da to bude ok. 

 

Da,da nisam razmišljao da može biti tolika disproporcija.

 

Edited by propolis
Jbt mi ako vežemo 4 pobede kući ulazimo u 8 😎
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Sta cemo za sledecu sezonu, da pozovemo Darusafaku i damo im WC?

Ima jedan klub... :whistling:

 

 

23 minutes ago, goldberg said:

Zna li se kada ce nova tabela (sa 15 ekipa) osvanuti na zvanicnom sajtu EL?

Pa mislim da nece to postavljati dok ih zvanicno ne izbace iz lige, sada su kako sam ja razumeo u nekom "zamrznutom" statusu. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goldberg said:

Pa ok, koliko moze da traje taj "zamrznuti status"?

 

 

Nisu rekli.

 

Ruski klubovi su trazili mesec dana. Sumnjam da im se toliko moze dati. Ne moze se to posle nadoknaditi. Verujem da ce im dati 7-10 dana da se isprate desavanja, a kako su te timove vec napustili neki stranci, mislim da ce vremenom odluka biti sve laksa da ih i zvanicno "izbace" iz lige ove godine. 

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/news/decisions-by-the-eca-shareholders-executive-board/?pageTitle=Homepage&historyUrl=/euroleague/

 

Quote

The ECA Shareholders Executive Board, meeting remotely on Monday, February 28, took the following decisions with regards to the war in Ukraine:

1. To suspend participation of Russian Federation teams in both the Turkish Airlines EuroLeague (CSKA Moscow, UNICS Kazan, Zenit St Petersburg) and the 7DAYS EuroCup (Lokomotiv Kuban Krasnodar).

2. Euroleague Basketball to continuously monitor the evolution of the situation. Should the situation not evolve in a favorable way, all regular season games versus Russian teams to be annulled to configure the leagues' standings.

Euroleague Basketball and its clubs reiterate their firm commitment towards peace, against any acts of violence or war, and will continue to use their voice to promote respect, inclusion and diversity, values that sit at the core of the organization and its teams.

 

Link to comment
Share on other sites

Najrealnije bi bilo da se sve utakmice do kraja sezone ( one koje treba da se odigraju a igraju sa Ruskim timovima ) budu 20:0 , tako bi svi imali isti broj utakmica, ne bi bilo nepravde. To isto kao i covid pravilo da ako ne moze utakmica da se odigra 2 ili 3 puta proglasi 20:0 za tim koji nije imao probl sa kovidom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tomiprunet said:

Najrealnije bi bilo da se sve utakmice do kraja sezone ( one koje treba da se odigraju a igraju sa Ruskim timovima ) budu 20:0 , tako bi svi imali isti broj utakmica, ne bi bilo nepravde. To isto kao i covid pravilo da ako ne moze utakmica da se odigra 2 ili 3 puta proglasi 20:0 za tim koji nije imao probl sa kovidom.

Ovo i jeste najpravednije resenje. Uglavnom skoro sve ekipe imaju po 4 ili 5 meceva sa Rusima. Sad npr Makabi koji ima 1-4 (hipoteticki pricam, ne znam napamet) sa tim ekipama znaci da mu ne leze i da nije pravedno da oni tu profitiraju za cak 3 pobede, Bajern i Efes isto tako po dve, a Monaku se brisu tri krvavo zasluzene pobede. 
Najrealnije je dati svima po tu 1-2 pobede viska. OK, neko ce dobiti jednu, a neko dve pobede. Opet, to je mnogo manja razlika nego ako se nekom izbrisu 4 poraza i 1 pobeda, a drugom 3 pobede i 1 poraz (to fakticki znaci da je prva ekipa u prednosti za 2.5 pobede)

Link to comment
Share on other sites

Ni najmanje se ne radujem eventualnom ulasku CZ u TOP 8  ( na ovaj nacin ) i suspenziji ruskih klubova i sportista , iako znam od  strane koga i kako se finansiraju. 

 

 

Problem je odlazak stranih igraca, tako da ne verujem da bi evroligasi imali potreban broj igraca za utakmice..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kankkunen said:

Hm ... :smiley24:

 

 

To je to, kockice se polako slazu! Idemo u Top8, onda tamo iznenadimo Barsu ili Real, pa na F4 spustamo oba protivnika na 50ak poena, i uzimamo evro titulu. Bice to najgori F4 dostojan Barija 1991.! 

Idemo!

 

 

OK, samu cu da izadjem...

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Geronimo said:

Kruzi ta prica po BGu vec neko vreme, cak da je sve reseno sem ako se kovid mere u Nemackoj ne promene nesto drasticno. Bice nas klub ukljucen u organizaciju, kao i za prosli BG F4.

Znam za to, samo nisam siguran da će se to desiti zbog svih ovih dešavanja ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja ne znam koje su to fore, evo vec jedno 20i put da gledam situaciju gde se pregledava snimak jedno 5 minuta, i onda slede mikro usporeni snimci iz 18 uglova gde se apsolutno nsta ne vidi, i onda kad se odluka donese, rezija pusti snimak u ril tajmu iz ugla gde je apslutno sve jasno.. wtf bro

Link to comment
Share on other sites

Neznam kakve su ovo glupe fore sa nedosuđivanjem očiglednih faulova u poslednjim sekundama, ekipama koje love rezultat i naravno idu na faul. Više puta sam to viđao, i nije mi uopšte jasno. Evo i sad na Maccabi Baskonia, Granger grli Wilbekina tri sekunde do kraja, ovi ne sviraju i utakmica završena

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kakva neobavezna kosarka danas. Imam utisak da se EL moze podeliti u tri grupe.

 

Prvu grupu bi cinile ozbiljne ekipe koje pretenduju na sam vrh, sa dobrim sistemom i dobrim budzetom - Barsa, Real, CSKA, Efes, Zenit, Oly, Milano i tu negde iza su Bajern i Fener koji imaju ozbiljne sisteme, ali nedovoljno jak budzet da bi se umesali za neku F4 borbu.

 

Druga grupa su preplaceni legionari koji mozda nekad i zabodu top 8, ali uglavnom je to 3-4 dobrih individualaca i ostalih 7-8 debila koji samo trce napred-nazad, ali sve u svemu u 90% slucajeva ce razocarati - Makabi, Uniks, do skoro Pao, sa ovakvom filozofijom tu je i Monako 

 

I treca grupa su ekipe koje realno nemaju kvalitet da igraju top 8, ali skinu neki veliki skalp i peglaju basket na najvisem nivou - Zvezda, Alba, Asvel, Zalgiris, Baskonija, od skoro Pao.

 

U svakom slucaju, primetio sam da, kad god upalim neku EL tekmu uglavnom bude tesko razocarenje. Gledao sam skoro sve ove utakmice koje su oborile neke negativne rekorde, gledao sam i dobre tekme, ali sve u svemu - tankosava.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mind. said:

Kakva neobavezna kosarka danas. Imam utisak da se EL moze podeliti u tri grupe.

 

To je sve posledica novog sistema - eto, ja uopste nisam ni znao da se danas igra EL, pa sam umesto kosarke gledao "Rec na rec". :lol_2::ajme:

 

Mislim da je pre nekog kola Zalgiris dobio Real 68:47. Pa to je tolika groteska i takva bizarnost da nemam reci. Zalgiris kome fali nekoliko igraca, koji je ubedljivo poslednji pobedi Real koji ne moze da predje 50 poena. Zasto - zato sto taj mec Realu apsolutno nista ne znaci.

 

Da su uveli PO do kraja, bez F4, itekako bi se Real potrudio da dobije to gostovanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Makabi ni kriv ni duzan skocio na sedmo mesto ove nove tabele a Efes cak na peto. Bice interesantno videti mogu li Fener ili Zvezda da se uglave u 8.

 

Nego, nekako ispod radara prolazi odlicna sezona Anta Zizica. Trenutno je na 13.3 poena na skoro 70% suta iz igre. Konacno je pronasao svoj mojo sto mi je izuzetno drago.

 

Nego2, evo jedan kuriozitet trenutne liste strelaca u EL:

 

strelci2.png

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kankkunen said:

Hm ... :smiley24:

 

 

Koliko znam jedna turistička agencija je pre nedelju dana dobila zadatak da organizuje hotele za sve goste.

 

 

12 hours ago, L' Imperatore said:

Neznam kakve su ovo glupe fore sa nedosuđivanjem očiglednih faulova u poslednjim sekundama, ekipama koje love rezultat i naravno idu na faul. Više puta sam to viđao, i nije mi uopšte jasno. Evo i sad na Maccabi Baskonia, Granger grli Wilbekina tri sekunde do kraja, ovi ne sviraju i utakmica završena

 

Da,da trula fora skroz.

Najgore od svega je što prave slabije faulove da ne bi svirali nesportsku i onda taj slabiji kontakt i ne sviraju faul,a kad se napravi malo jači faul sviraju nesportsku.

Nije jasan kriterijum u toj završnici i zato se dešavaju situacije kao sinoćna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pročitah negde da će, ako ostane ovakva glupost od odluke ULEB-a, samo prvih 4 ići direkt u top 8, a da će se igrati svojevrsni play-in 5-12. mesta upravo zbog toga što je neko profitirao, a neko izgubio ovim suspendovanjem Rusa. 

 

Je l zna neko nešto više o ovome? Vaše mišljenje? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...