Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, Kronostime said:

Da i sta to menja moje razmisljanje po pitanju zdravlja sportista?

Spustati odgovornost na klupske doktore da procenjuju da li je igrac spreman ili ne je licemerje - oni su se specijalizovali za sportske povrede i oporavak, a ne za virusologiju i njene posledice.

 

Pa nisu košarkaši jedini koji se fizički troše,onda bi trebalo sve ljude koji rade fizički zahtevne poslove zaustaviti,istestirati,sistematski pregledati. Nerealno skroz,da ne kažem utopijski.

Link to comment
Share on other sites

EL klubovi (onih 11 sa pravom glasa) se dogovorili da se smanji vreme povratka vakcinisanih igraca iz karantina na 7 dana (sa prethodnih 14 dana). Za nevakcinisane igrace ostaje karantin od 14 dana.

 

Utakmica ovonedeljnog kola Asvel-Monako takodje odlozena (na zahtev Asvela) tako da ce to biti 4-ta utakmica ove nedelje koja se nece igrati.

Link to comment
Share on other sites

Rastali se Landry Nnoko i Baskonija. 
Panatinaikos i Stefan Jovic navodno blizu dogovora o saradnji do kraja sezone.


Odlozena i utakmica Real-Uniks tako da ove nedelje ostaju na programu samo 4 utakmice EL, Zvezda-Fenerbahce i Makabi-Baskonija u cetvrtak, CSKA-Barselona i Armani-Zenit u petak.

 

Update, upravo je odlozena i utakmica Makabi-Baskonija.

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

Rastali se Landry Nnoko i Baskonija. 
Panatinaikos i Stefan Jovic navodno blizu dogovora o saradnji do kraja sezone.


Odlozena i utakmica Real-Uniks tako da ove nedelje ostaju na programu samo 4 utakmice EL, Zvezda-Fenerbahce i Makabi-Baskonija u cetvrtak, CSKA-Barselona i Armani-Zenit u petak.

 

Update, upravo je odlozena i utakmica Makabi-Baskonija.

Kako mi se cini i Zvezdina ce biti odlozena isto.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je igranje EL izgubilo poentu u prethodne dve nedelje pokazuje cinjenica da ce se igrati samo jedna utakmica ovog kola.

 

Apsolutno je neodrzivo takmicenje ako nastave sa ovim rigoroznim testiranjima jer ce se igraci i dalje zarazavati, posto uglavnom sve ekipe igraju po dva takmicenja (plus kup) i stalno putuju, a vec smo videli da jedan igrac moze da se zarazi i vise puta.

 

Najiskrenije se nadam da ce odlazak Bartomeua doneti neke promene, makar one bile i najsitnije moguce jer ovo je hrkljus kosarke nevidjenih razmera.

Link to comment
Share on other sites

EL je smanjila i vreme povratka nevakcinisanih igraca iz karantina, sada je 10 umesto 14 dana (za vakcinisane je smanjeno pocetkom nedelje na 7 dana).
Turski centar i dosadasnji clan Bursaspora Egemen Guven je novi igrac Efesa. Ugovor je potpisan do kraja sezone 22/23.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Sad vidim da je imao fine statse u Izraelu, ostao mi u sećanju u Zadru kao prosečan igrač.

 

 

Nije bio bas toliko prosecan u Zadru u ABA ligi. Rekao bih da je iznad proseka definitivno. Imao je neke dobre partije ali decko ima problema sa pravljenjem faulova pa ga to cesto izbaci iz ritma. Da li je to bilo privikavanje na Evropsku kosarku ili sta, ali evo sad sam bacio pogled na ucinak u Izraelu i deluje da je nastavio da napreduje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...