Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

Karter iz Lavria u Zenit.

 

Očekivao sam neki baš dobar klub za njega na kraju sezone, nisam očekivao već sada. Stvarno dobra polusezona u Grčkoj.

Sa druge strane, ovo mi deluje kao da Nejpier neće skoro. Što još više pojačava utisak da Zenit nije trebao ovoliko da čeka.

 

Takodje prva pomisao nakon ove vesti...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Karter iz Lavria u Zenit.

 

Očekivao sam neki baš dobar klub za njega na kraju sezone, nisam očekivao već sada. Stvarno dobra polusezona u Grčkoj.

Sa druge strane, ovo mi deluje kao da Nejpier neće skoro. Što još više pojačava utisak da Zenit nije trebao ovoliko da čeka.

 

Jesi ga gledao možda,ako možeš da bacis neke karakteristike?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, propolis said:

 

Jesi ga gledao možda,ako možeš da bacis neke karakteristike?

 

Ne, nažalost, samo hajlajtse i nešto što sam čitao, gde su ga baš nahvalili.

 

Ovako na prvo oko deluje slabašno, mada ima lepu visinu za tu poziciju. Takođe vidim da već dve sezoe drži iznad 40% za tri u svim takmičenjima, tako da to deluje kao fina osnovica za njegovu igru.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

edit: setih se da je i Alfa Dialo tamo bio prošle godine. Deluje da fino biraju te mlade Amere.

 

Pogledao sam još neke klipove i ukoliko bude mogao ovu igru da igra na EL nivou biće najveće iznenađenje ovogodišnje Eurolige.

Deluje kao Jamar Smith 2.0 koji ume lepo da završi i na obruču.

 

 

https://youtu.be/j7yZ7vmUDOA

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

 

Pogledao sam još neke klipove i ukoliko bude mogao ovu igru da igra na EL nivou biće najveće iznenađenje ovogodišnje Eurolige.

Deluje kao Jamar Smith 2.0 koji ume lepo da završi i na obruču.

 

 

 

https://youtu.be/j7yZ7vmUDOA

 

Pa šta fali Džamar Smitu? 😄

 

Ne mislim ni ja da će da daje ovoliko koliko je davao u Lavriu, i to u Zenitu koji ima neke baš ozbiljne potrošače. Ali ok, 23-24 godine, došao je do EL, i da u naredne dve godine uspe da podigne igru na visok nivo u tom takmičenju, spuer je prošao.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

 

Pa šta fali Džamar Smitu? 😄

 

Ne mislim ni ja da će da daje ovoliko koliko je davao u Lavriu, i to u Zenitu koji ima neke baš ozbiljne potrošače. Ali ok, 23-24 godine, došao je do EL, i da u naredne dve godine uspe da podigne igru na visok nivo u tom takmičenju, spuer je prošao.

 

Ne fali nista Smitu, odličan je,ali Karter je više kombo i ima jednu dimenziju više od Smita.

Biće zanimljivo ispratiti ga jer deluje da taj njegov skil moze da prodje u EL.

 

Verujem da će mu minutaža dosta zavisiti od toga kakav je u defanzivi jer EL ne trpi one way igrače.

Link to comment
Share on other sites

Odličan Uniks. Mogu da se nadigravaju i da dobijaju utakmice na veliki broj poena, mogu da se potuku i da uzmu pobjedu u nešto čvršćim utakmicama. Brown definitivno MVP, brutalna partija u oba pravca. Riješio je Dunstona ko zna koliko puta danas. Hezonja nije samo dobar strijelac, ima i hustle elemenat, odličan je skakač i čvrst je u odbrani. Meni je gotivan igrač i Spissu, jedan pravi solidni back-up plej. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Uniks mi je trenutno najzanimljivija ekipa za pracenje i bas me interesuje da li ce uspeti da zadrze ovaj nivo. 
Moje misljenje je da se posle ove sezone vracaju na fabricka podesavanja, ali se moze lako desiti da ove sezone budu bas tvrd orah bilo kome u plej ofu.

Ostalo je manje-vise ocekivano.

Trinkijeri sa bas ogranicenim rosterom verovatno ove godine nema nikakve sanse za top 8.

Mesina vozi Armani ocekivano (jedna ona otkazana sezona je trebala coveku da preokrene onaj luzerski klub u normalan klub, sledece sezone je vec bio na loptu do finala). Klasa od trenera.

Paskval gura jos bolje (bice dosta bitna pozicija pred plej of i njemu i Mesini). On je dokazao klasu u Barseloni kada je napravio onaj tim koji je mleo sve, pa PAO koji se raspada u svakom smislu a on ga je drzao na preko 50% pobeda u EL, i sada Zenit)

Saras sa Barselonom gura ocekivano odlicno (covek sa Zalgirisom koji je imao litvansku standardnu osnovu+Micic koji se tamo skroz vratio+Dejvis+White otisao na F4 i tu bio do kraja u takmici sa Zeljkovim Fenerom). Barsa mi je najsigurnija za F4, mislim da idu sve i da im se namesti Efes u plej ofu, za sve ostale nisam tako siguran.

I Laso gura ocekivano sa Realom (on nije imao priliku kao ovi gore da igra sa slabijim ekipama EL, ali sa Realom kome je samo vrhunski rezultat prihvatljiv godinama daje priliku i mladim igracima, izbacuje igrace u NBA, uzeli su ubedljivo najvise para od obestecenja, stalno odlicna selekcija igraca...).

Itudisov CSKA u dosadasnjem delu sezone deluje dosta lose, bice zanimljivo videti da li mogu da se podignu). 

Olimpijakos pozitivno iznenadjenje sezone za sada, odlicno izgledaju, pogotovo kuci. Napravice odlican posao ako obezbede domaci teren u plej ofu.

Mnogo utakmica ima,ali dosta ih i ispratim zato sto pratim ekipe Sarasa, Lasa, Paskvala i Mesine zato sto mislim da su najbolji treneri u takmicenju, posle toga ispratim ekipe Trinkijerija, Itudisa, Barcokasa ako stignem jer su odmah tu u drugom redu. I sada na sve to ovaj Uniks je odlican. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo 4 meca u 18. kolu - opet je korona pobedila kosarku u EL.

 

Kako god, odigrana su 4 meca, stanje na tabeli pre Nove godine je:

 

1. Barcelona 18 15 3 (+7 u odnosu na broj meceva na domacem terenu)

2. Real Madrid 17 14 3 (+5)

3. Olympiacos 17 12 5 (+3)

4. Zenit St.Pet. 18 12 6 (+3)

5. Unics Kazan 18 11 7 (+1)

6. Armani Milano 16 10 6 (+1)

7. CSKA Moskva 17 10 7 (+2)

8. Anadolu Efes 18 9 9 (0)

--------------------------------

9. Asvel 17 8 9 (-1)

10. Fenerbahce 17 7 10 (-1)

11. Bayern Mun. 17 7 10 (-1)

12. Maccabi 18 7 11 (-1)

13. Crvena zvezda 18 7 11 (-2)

14. Monaco 18 7 11 (-2)

15. Baskonia 18 7 11 (-2)

 

Zenit je pobedom u Beogradu dosao na +4 u odnosu na Crvenu zvezdu, sto je bilo jako vazno za njih. Takodje, imaju i +3 sto bi bilo nekih 20 - 14 da dobijaju samo kod kuce (a svi znamo da nece).

 

Ekipama ispod crte ostaju Unics ili Armani kao mete, Efes je ipak prejak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, boki111 said:

Uniks mi je trenutno najzanimljivija ekipa za pracenje i bas me interesuje da li ce uspeti da zadrze ovaj nivo. 
Moje misljenje je da se posle ove sezone vracaju na fabricka podesavanja, ali se moze lako desiti da ove sezone budu bas tvrd orah bilo kome u plej ofu.

Ostalo je manje-vise ocekivano.

Trinkijeri sa bas ogranicenim rosterom verovatno ove godine nema nikakve sanse za top 8.

Mesina vozi Armani ocekivano (jedna ona otkazana sezona je trebala coveku da preokrene onaj luzerski klub u normalan klub, sledece sezone je vec bio na loptu do finala). Klasa od trenera.

Paskval gura jos bolje (bice dosta bitna pozicija pred plej of i njemu i Mesini). On je dokazao klasu u Barseloni kada je napravio onaj tim koji je mleo sve, pa PAO koji se raspada u svakom smislu a on ga je drzao na preko 50% pobeda u EL, i sada Zenit)

Saras sa Barselonom gura ocekivano odlicno (covek sa Zalgirisom koji je imao litvansku standardnu osnovu+Micic koji se tamo skroz vratio+Dejvis+White otisao na F4 i tu bio do kraja u takmici sa Zeljkovim Fenerom). Barsa mi je najsigurnija za F4, mislim da idu sve i da im se namesti Efes u plej ofu, za sve ostale nisam tako siguran.

I Laso gura ocekivano sa Realom (on nije imao priliku kao ovi gore da igra sa slabijim ekipama EL, ali sa Realom kome je samo vrhunski rezultat prihvatljiv godinama daje priliku i mladim igracima, izbacuje igrace u NBA, uzeli su ubedljivo najvise para od obestecenja, stalno odlicna selekcija igraca...).

Itudisov CSKA u dosadasnjem delu sezone deluje dosta lose, bice zanimljivo videti da li mogu da se podignu). 

Olimpijakos pozitivno iznenadjenje sezone za sada, odlicno izgledaju, pogotovo kuci. Napravice odlican posao ako obezbede domaci teren u plej ofu.

Mnogo utakmica ima,ali dosta ih i ispratim zato sto pratim ekipe Sarasa, Lasa, Paskvala i Mesine zato sto mislim da su najbolji treneri u takmicenju, posle toga ispratim ekipe Trinkijerija, Itudisa, Barcokasa ako stignem jer su odmah tu u drugom redu. I sada na sve to ovaj Uniks je odlican. 

 

Radonju ne pratis?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Wingwalker said:

Radonja se upravo i zvanično odjavio iz trke za F8 potpisivanjem Cirbesa na mesec dana.

 

 

Trenutno smo na 10-tom mestu sa još 6 ekipa na samo 2 pobede od top 8 i to na tačno pola lige.

Da si pitao bilo kog navijača, stručni štab, igrača pred početak sezone da li bi bio zadovaljan sa ovim rezultatom kapiram da bi svi vrištali od sreće.

 

Duga je sezona,a Cirbes je tu najmanji problem. Da se kompletiramo, White, Ivanovic i Pefi da udju u sistem i formu pa ćemo onda da pričamo o Cirbesu jel valja ili ne valja.

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...