Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Odlicni mecevi u Istanbulu i Kazanju.

 

Bukvalno sve ono sto trazim od kosarke i bukvalno sve ono najlepse sto kosarka nudi - neizvesne zavrsnice, minijature trenera ili katastrofalne greske, sutevi koji udju i donose pobedu ili ne ulaze i unose ocaj medju navijace.

 

Iznenadilo me je koliko navijaca ima Efes. Izgleda da ipak uspeh najvise prolazi i da klub koji je uspesan uvek moze racunati na punu halu. Razlika je i u tome sto su Turci kosarkaski fanatici i definitivno zasluzuju vise od dve ekipe u EL. Sa druge strane, prilicno bedno navijanje u St.Petersburgu, kakav god je rezultat samo se cuju bubnjevi i iste pesme - navijaci uopste ne prate mec nego su dosli da izigravaju neki amaterski hor. 

Link to comment
Share on other sites

Kakav horor od sudjenja u zavrsnici meca u Istanbulu. Prvo sude dva apsolutno nepostojeca faula Miroticu, a to su mu 4. i 5. i time daju slamku spasa Efesu, ali onda potom prvo dve diskutabilne odluke na drugoj strani, logicno negodovanje Atamana, dobija tehnicku za to, sto opet moze da se svari, ali i te sudije moraju imati osecaj za situaciiju, ne moze se neko smiriti u 5 sekundi kad oseca da je ostecen, a oni daju i drugu tehnicku Atamanu, dakle 4 vezana bacanja za Barsu na polovini produzetka, logicno da se iz toga ne vraca. Zaista steta sto su upropastili generalno jako dobru utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Iznenadilo me je koliko navijaca ima Efes. Izgleda da ipak uspeh najvise prolazi i da klub koji je uspesan uvek moze racunati na punu halu. Razlika je i u tome sto su Turci kosarkaski fanatici i definitivno zasluzuju vise od dve ekipe u EL. Sa druge strane, prilicno bedno navijanje u St.Petersburgu, kakav god je rezultat samo se cuju bubnjevi i iste pesme - navijaci uopste ne prate mec nego su dosli da izigravaju neki amaterski hor. 

Bio sam na mecevima u Madridu, Barseloni, Andori, Berlinu (Alba), Istanbul (Darusafaka) i na svakoj utakmici je bukvalno ovakvo navijanje. Bubnjevi, i svaki navijac dobije one plastike ili karton ( ne znam tacno koji je materijal ) i to se cuje kao aplauz ( pljesak ). Cak ni pesme nisam cuo. Jedino u Berlinu na poluvremenu bio neki amaterski orkestar pa odsvirao jednu ili dve pesme .

Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2021 at 1:17 AM, goldberg said:

Odlicni mecevi u Istanbulu i Kazanju.

 

Bukvalno sve ono sto trazim od kosarke i bukvalno sve ono najlepse sto kosarka nudi - neizvesne zavrsnice, minijature trenera ili katastrofalne greske, sutevi koji udju i donose pobedu ili ne ulaze i unose ocaj medju navijace.

 

Iznenadilo me je koliko navijaca ima Efes. Izgleda da ipak uspeh najvise prolazi i da klub koji je uspesan uvek moze racunati na punu halu. Razlika je i u tome sto su Turci kosarkaski fanatici i definitivno zasluzuju vise od dve ekipe u EL. Sa druge strane, prilicno bedno navijanje u St.Petersburgu, kakav god je rezultat samo se cuju bubnjevi i iste pesme - navijaci uopste ne prate mec nego su dosli da izigravaju neki amaterski hor. 

U ST. Petersburgu su se pojavili fudbalski navijači Zenita da odrade utakmicu protiv ekipe iz Srbije. Bilo je tu i "patriotskih" parola i zajedničkog navijanja. Otpevali su svoj repertoar i nije ih briga za rezultat.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Markoss said:

Ako je neko za Evropu od tih plejeva iz NBA jos manji fit od Mudijea, to je ovaj Exum. 

 

mudiay jednostavno nije dobar košarkaš. exum ima klimav šut (poslednjih sezona kao da ga je malko opravio) ali je u prodoru elitan igrač za euroleague.

ne znam kako stoji sa zdravljem ali ako je i tu okej, mislim da će dobro proći u evropi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...