Jump to content

Premier League 2021/22


mr clutch

Premier League 2021/22  

64 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Za koga navijate?



Recommended Posts

On 6/30/2022 at 12:51 PM, McLeod said:

Meni je gore preplacivanje Ricarlisona. Bez obzira na godine on je bukvalno bivsi igrac. Lengle isto je koska.

 

Osim Perisica koji moze da ispadne i ovako i onako, svi ostali koje su doveli su bas propast u najavi. Bisuma novi Vanijama u najavi, Konte do januara ulazi u tradicionalnu italijansku razmiricu sa vlasnicima i krece da silji patku na nekom od najboljih igraca, kvote na Sona i Kejna slicne, raspad do aprila pa opet rebuilding, vraca se Poketino i tako.

 

Ovakav spisak mozes da napravis za svaki klub, evo ti za Arsenal - Zesus, Tilemans, Vijera, Lisandro, Hiki, Rafinja, Asensio, Osimhen, Skamaka, Dimarko, Dukure, Zincenko, Akandji.

 

Dodje 20% na kraju i to je to.

 

Meni deluje da je prelazni rok za sada dobar. Richarlison i Bisuma - igrači iz PL, nema potrebe za prilagodjavanjem, 25-26 godina obojica. Richarlison je opcija za rotaciju, Bisuma mi je sa Bentacurom u prvih 11. Svakako mi deluje kao bolje rešenje od Hojbjerga. Perisic nije iz PL ali zna Kontea, preiskusan, mogao bi biti dobro pojačanje, takodje odmah ide u prvih 11.

Lenglet - nije bio visoko na listi želja, ali druge opcije nisu dostupne (Bastoni, Gvardiol), a Konte želi levonogog igrača u zadnjoj liniji, da bude konkurencija Daviesu. Pozajmica, ne gubimo puno, ako se pokaže dobro, super.

Treba nam još RWB, verovatno Spence.

Nije isključeno da bude još koja bomba, ali treba raditi i na odlascima.

Nikad nismo imali ovakav prelazni rok, gde je do 1.7. kupljeno 4-5 igrača. Uvek smo kupovali 31.8. tako da je bar to pomak u pozitivnom smislu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa tim se slazem, ono gde se ne slazem je da su vam ovo igraci za prvih 11, ne vidim nikakav kvalitativan pomak u odnosu na postojeci igracki kadar. A nisam ni siguran da ste dali toliko para na igrace za rotaciju. Ricarlison ima 25 godina, ali kao da ima 35, toliko je potrosen, a iskazuje i tipicne brazilske boljke.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lineker said:

 

Meni deluje da je prelazni rok za sada dobar. Richarlison i Bisuma - igrači iz PL, nema potrebe za prilagodjavanjem, 25-26 godina obojica. Richarlison je opcija za rotaciju, Bisuma mi je sa Bentacurom u prvih 11. Svakako mi deluje kao bolje rešenje od Hojbjerga. Perisic nije iz PL ali zna Kontea, preiskusan, mogao bi biti dobro pojačanje, takodje odmah ide u prvih 11.

Lenglet - nije bio visoko na listi želja, ali druge opcije nisu dostupne (Bastoni, Gvardiol), a Konte želi levonogog igrača u zadnjoj liniji, da bude konkurencija Daviesu. Pozajmica, ne gubimo puno, ako se pokaže dobro, super.

Treba nam još RWB, verovatno Spence.

Nije isključeno da bude još koja bomba, ali treba raditi i na odlascima.

Nikad nismo imali ovakav prelazni rok, gde je do 1.7. kupljeno 4-5 igrača. Uvek smo kupovali 31.8. tako da je bar to pomak u pozitivnom smislu.

Tesko ce Hojbjerga neko izbacit iz prvih 11,  dosta neprimetno je odigrao odlicnu proslu sezonu, bar po onome sto sam ja gledao.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Iz prvog tima moze da ga izbaci Conte, on je poznat po tome da ako nekoga ne mirise nece mu zaigrati u timu pa da je Bog.

To svakako, mislio sam na drugog igraca.

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2022 at 11:13 AM, Miki28 said:

Pa mora tolika investicija da se izreklamira u fullu. Jbg sto vecina ljudi i nema Arenu a i ne planiraju da prelaze.

Jurice se livestream😀

Prica je mnogo kompleksnija odnosno dalo bi se na ovu temu puno opsirnije diskutovati ali zaista nemam zelju da ulazimo duboko u ovu pricu.

 

Ono sto je meni uopstena poenta je to da su svi isti u svom ponasanju. Jedno vrijeme (to je prilicno dugo trajalo) mnogi od nas nisu imali a i sada nemamo SK u BiH. Postojali su navodno neki operateri koji su imali u ponudi SK ali to nisu bili ovi na koje su ljudi bili vecinom pretplaceni, kao sto su mtel i blic net. SK je dakle imao svoje operatere i samo putem njih se imao pristup tim kanalima pa tako i mnogim bitnim sportskim dogadjajima jer niko drugi nije imao pravo prenosa jer su oni nekako otkupili prava za cijelu BiH iako mnogi od nas nisu mogli da ih prate. Znam da ce se reci, pa eto imaju operateri koji nude SK samo predjite na njih. Lako je to reci, ali da li treba mi svi da svakih nekoliko mjeseci mijenjamo kablovskog operatera. Jedino logicno rjesenje je da svi operateri koji imaju najvise korisinika imaju u ponudi sve kanale. Ali to ocigledno nije bilo od cilja ni mtelu a ni SK-u iako oni svi govore da su im na prvom mjestu korisnici. SK kada je imao monopol i kada se govorilo da samo ono sto oni nece moze neko drugi da uzme da prenosi, onda ih nesto nije interesovala demokratija. Arena Sport sada ima veliku prednost jer na njihovim kanalima ce biti skoro sav fudbal iz liga petice i fudbal LS, LE i Lige konferencija.

 

Da se razumijemo, nisam nikakav fan Arene Sport jer sam godinama navikao da na pojedinim forumima citam komentare i shvatam da postoje neki fanovi Sport Kluba sto mi je potpuno neshvatljivo iz ugla korisnika. Meni je bitno da imam dostupne uzivo prenose vecine sportskih takmicenja koji me najvise interesuju, znam da ne moze bas sve da bude dostupno ali trebalo bi da moze vecina toga da bude a tako nije bilo u mom slucaju dugo godina. Ono sto bi bilo najbolje je to da svi najmasovniji operateri imaju i SK i Arena Sport kanale u ponudi i trebalo bi da je dobro da postoje SK i Arena Sport jer zar nije ok da se ima veci izbor ali ponavljam nevjerovatno je da postoje fanovi SK i AS-a pa se kao nesto prepiru i navijaju kao da su sportski timovi u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre desetak dana pazario Jetelov hipernet sport TV paket ( sve arene ) . Za dodatnih desetak eura mesečno sad imam sve što nudi SBB ( Sport klub ) i Sve Arene preko Jetelovog Hiprenet TV paketa. Nije to neka prevelika para da se sad lamentira oko toga, ali apsolutno se slažem da bi bilo dobro i da bi trebalo da svi imaju sve pa da onda narod bira kod koga će da se pretplati na osnovu nekih normalnih stvari, ( brzina interneta, kvalitet korisničkog servisa, dodatne usluge ). 

Al jebiga, kao i u svemu kad su ovi prostori u pitanju, politika dolazi na prvom mestu, a obična raja dobija otpozadi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Igor_ said:

Koliko mi se kenja od ovog Martineza i toga gde ce. I na kraju ce u Junajted i bice krs stoper kao i svaki njihov.

Izgleda da će morati Junajted lepo da se otvori za njega.Arsenal je ispao iz trke.Bilo bi suludo da se da 50m£ i više za igrača koji ne bi igrao u startnoj postavi.

Sve što sam čuo o njemu jesu reči hvale.Jedino može da mu predstavlja problem je visina.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Igor_ said:

Koliko mi se kenja od ovog Martineza i toga gde ce. I na kraju ce u Junajted i bice krs stoper kao i svaki njihov.

A tek spanska sapunica oko De Jonga😂😂

Vjerujem da ETH ima na umu da Lisandra Martineza koristi kao zadnjeg veznog koji moze da se koristi i kao treci stoper.

 

Juce ko je gledao mogao je da vidi da Utd ima itekako dobrog stopera u Bailiju ali dzaba kad ne moze da ostane zdrav. Decko je zver, brz, jak, beskopromisan u duelu i odlicno cita igru ( pogledati 4 gol Utd a imao je i takvih citanja mnogo tokom 2 pol ). Ipak kao sto rekoh, povrede ga ubise inace bi on sa Varanom bio sjajno resenje ( obojica brzi, odlicno citaju igru i znaju sa loptom.

Link to comment
Share on other sites

Varane da bi bio na nivou na koji je navikao ljude iz perioda u Realu (minus zadnja sezona kad je dobar dio sezone bio uzasan) treba igrati iskljucivo na desnoj stoperskoj poziciji i imati pored sebe jednog ljevaka ili igraca koji je jak sa obje noge. On je na lijevoj stoperskoj poziciji jako jako tanak jer mu je lijeva noga u igri s loptom uzasna. To je uostalom i jedan od razloga sto Real nikad nije ni pomisljao da dadne Rafi novi ugovor kakav je ovaj trazio i upari ga s Militaom. Uz to Varaneov partner u odbrani treba biti agresivniji i vokalniji stoper tipa Ramosa, Rüdigera ili Pepea nekad koji ce vise iskakat naprijed jer je on sam po sebi taj prefinjeni tip stopera i nije taj vokalni vodja na terenu. Mislim da tu ni Baily ni Maguire nisu nikako idealni partneri. Mali Gvardiol iz Leipziga recimo se cini kao stoper koji bi se odlicno uklopio uz Rafu. 

Link to comment
Share on other sites

@alpaka Bereta Sida ETH ga je upravo koristio kao desnog stopera a Lindelofa na lijevoj strani. Vidjecemo kako ce biti sa Maguireom. Bailly je u drugom igrao kao desni stoper a Telles kao lijevi.

Martinez bi upravo igrao kao lijevi stoper ako ga je tu ETH zamislio mada ne bih se iznenadio da ga kao sto rekoh koristi kao zadnjeg veznog a opet tog treceg stopera kad se zapocinje napad jer je sposoban da iznese loptu.

Jasna mi je zamisao sa FDJ u ETH sistemom, on bi mu bio najznacajniji igrac ali ke transfer katastrofa komplikovan. 

 

Meni je nezamislivo da ekipa koja je postigla dogovore sa igracima oko plata, u smislu odlaganja i da oni dovode milionska pojacanja kakva su Rafinja, rvo jure Lewu, doveli Kesija i Kristijansena, jure Aspija i Alonsa a izgleda i Koundea a sve to tako sto duguju igracima plate ili ih primoravaju da uzmu manje plate i do nekih 40-50%. Evo sad citam da je Frenkiju plata sada oko nekih 600k €, da mi je bila oko 320k € upravo zbog tog odlaganja, da su mu duzni preko 20 mil € u plati. Nevjerovatno sta su sve radili u Barseloni i kako su ocajno poslovali. Sve ce ovo da im dodje na naplatu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Napisao sam vec pre nedelju dana da izgleda tako, cim nije bio sa timom u Nemackoj bilo je verovatno da je on.

Izgleda ipak da nije, uvrstio ga je Arsenal u grupu igraca koji putuju za SAD. 

 

Mozda steta sto nije dosao par godina ranije u PL ali svakako zver od igraca.

On i Sterling, sjajne kupovine Celzija.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miki28 said:

@alpaka Bereta Sida ETH ga je upravo koristio kao desnog stopera a Lindelofa na lijevoj strani. Vidjecemo kako ce biti sa Maguireom. Bailly je u drugom igrao kao desni stoper a Telles kao lijevi.

Martinez bi upravo igrao kao lijevi stoper ako ga je tu ETH zamislio mada ne bih se iznenadio da ga kao sto rekoh koristi kao zadnjeg veznog a opet tog treceg stopera kad se zapocinje napad jer je sposoban da iznese loptu.

Jasna mi je zamisao sa FDJ u ETH sistemom, on bi mu bio najznacajniji igrac ali ke transfer katastrofa komplikovan. 

 

Meni je nezamislivo da ekipa koja je postigla dogovore sa igracima oko plata, u smislu odlaganja i da oni dovode milionska pojacanja kakva su Rafinja, rvo jure Lewu, doveli Kesija i Kristijansena, jure Aspija i Alonsa a izgleda i Koundea a sve to tako sto duguju igracima plate ili ih primoravaju da uzmu manje plate i do nekih 40-50%. Evo sad citam da je Frenkiju plata sada oko nekih 600k €, da mi je bila oko 320k € upravo zbog tog odlaganja, da su mu duzni preko 20 mil € u plati. Nevjerovatno sta su sve radili u Barseloni i kako su ocajno poslovali. Sve ce ovo da im dodje na naplatu.

Ne mogu da shvatim zbog cega ovo vezano za plate i uopste za stanje u Barci pises na ovakav nacin kada mnogo toga od ovoga nije istina. Mozda si pod uticajem engleskih novinara koji mnogo toga izmisljaju jer su isfrustrirani zbog toga sto valjda Barca nece besplatno da preupusti De Jonga. Barca je pristala da proda De Jonga za oko 85 miliona evra sto bi United i platio ali De Jong svim silama hoce da ostane u Barci. Engleski novinari ce reci da je to zbog plate koju tek treba da primi od sledece sezone (dakle ugovor je takav da ima takvu platu od sledece sezone a to nije dugovanje) ali ja licno ne vjerujem da je to razlog zbog toga sto bi on sigurno bio jedan od najplacenijih u Unitedu i opet bi imao veliki novac. De Jong je vjerovatno sebe zamislio kao nekoga ko bi trebao da bude dugi niz godina u Barci i sada ne planira nigdje da ide. Ali ne iskljucujem ipak mogucnost transfera do kraja prelaznog roka, mozda se i on predomisli.

 

Igraci Barce su imali "nenormalne" plate za vrijeme Bartomeua. I nisu tu samo plate vec i neki bonusi koji uopste nisu mogli da prate poslovanje kluba, to bi tesko bilo isplatiti i da postoji mnogo veci priliv novca u odnosu na period kada je klub bio i u najboljem stanju sto se tice finansija. Ali da se vratimo na plate samo, ovim "smanjenjem" plata pojedinim igracima na koje su oni pristali se samo postavio platni budzet u normalu jer ono sto je Bartomeu radio nije ocigledno bilo normalno jer su igraci kao sto je npr. Sergi Roberto imali ugovore kao da su najvece zvijezde tima, a i mnogim veteranima su pruzani ugovori kao da su u formi iz najboljeg perioda karijere. Sa mnogim igracima je dogovoreno putem ugovora odlozeno placanje jednog dijela plate koju imaju na osnovu ugovora koje su potpisivali za vrijeme Bartomeuove uprave, dakle to je dogovoreno. Tek ako se ne isplati za taj period za koji je po ugovoru postavljeno onda se moze smatrati dugovanjem. De Jong ako sada predje u United i raskine ugovor sa Barcom, onda nece njemu Barca i dalje placati jer mu ne duguje. Lose poslovanje Bartomeuove uprave vec je odavno doslo na naplatu ali od kako je Laporta preuzeo upravu kluba, pocelo se sa planovima kako izaci iz finansijskih problema. Prema izvjestavanju, stanje je sada mnogo bolje nego u ranijem periodu ove godine.

 

Sto se tice FFP-a on je vec na snazi u Barci a o tome sam vec detaljnije i pisao ovde na forumu. Da bi se stanje popravilo Barca ce vjerovatno prodati jos jedan dio TV prava, oko 15% kako bi se to djelimicno dovelo u red i kako bi se skinulo pravilo FFP-a 3:1 koje je trenutno na snazi.

 

Sto se tice Kessiea i Christensena, oni su dosli kao slobodni igraci. Raphinha nije htio u Chelsea jer mu je jos od ranije Barca u prvom planu i moguce da ce se taj transfer placati u ratama. Za Koundea jos nista nije posebno jasno, vjerovatno jeste meta ali tek predstoje pregovori sa Sevillom. Lewa ima vjerovatno i boljih ponuda ali mnogi izvjestavaju da mu je samo Barca prioritet.

 

Dakle, ne znam uopste otkud to misljenje da Barca nema novca. Priliv novca postoji ali problem je neodgovoran rad prethodne uprave gdje su placali neke cudne transfere sa puno novca a davali plate koje u neodrzive i za klub koji najbolje moguce posluje. Mislim da ce postojati ozbiljan budzet za transfere ako se realizuje ova druga ekonomska mjera koju sam vec pominjao (prodaja oko 15% tv prava). Inace, Laporta je vec rekao da se Barca nece upustati u neke "lude" transfere sto se tice preplacivanja.

 

A Miki, nisam uopste upucen u stanje pa da pitam. Je l' ima United problema sa finansijama?

Link to comment
Share on other sites

@OgX ovo sto radi Barselona je teska katastrofa. Pokusavaju na sve nacine da izbjegnu ugovornu obavezu orema FDJ ali i ostalim igracima koji su izasli u susret klubu kad je bio u teskim problemima. Toliko su izasli u susret da su neki igraci pristali ina 70% odlaganje plata. Ti ugovori su tako napravljeni da igrac dobija povecanje plate nakon 2 ili 3 sezone gdje se plata uvecava za x2 plus loyality bonis ukoliko ostanu do kraja tog ugovora. Frenki je na nekih 300k olatu i njemu je planirano povecanje od ove sezone na nekih 600k i to bi mu bila plata u narednim sezonama, koliko mu vec traje taj ugovor.

Naravno da cu vjerovati novinarima koji prate desavanja i sta se uopste desava oko FDJ jer je nenormalno da Utd pregovara za nekog igraca mjesec dana a da taj igrac nece da ide. To klubovi na takvom nivou ne rade jer se prvo opipa puls igraca ida li hoce da dodje a onda tek sa klubom se pregovara. Nije to FM pa ae poslao sam ponudu, neki klub prihvatio ali igrac nece da dodje. Cak i da je takva situaicja, Utd bi odavno odustao. Ocigledno je problem upravo u relaciji FDJ i agenti sa Barselonom upravo oko te plate i sto je Frenki pristao da odlozi platu gdje mu je sigurno obecano a i stavljeno u ugovor da ce mu biti isplaceno. 

Kamp FDJ oglasava sa pricom "Frenki bi da ostane u Barseloni ali ne pristaje na smanjenje plate". Laporta se oglasava Barselona ne zeli da proda FDJ i ucinice sve da ga zadrzi ali igrac mora da pristane na smanjenje plata. Zasto mora? Ako si dao ugovor ( nebitno koja uprava ) onda taj ugovor i ispostuj a ovaj bully ball prema igracima ukoliko ne zele da smanje platu je katastrofalan. I jos imas obraza da trazis to od igraca dok se razbacujes milionima za nova pojacanja. Vidi, Rafinja jeste dobar igrac ali nije igrac za 60+ miliona evra iako pokusavate da predstavite to kao pa hteo je samo Barsu. Lids nije glup pa da proda igraca jeftinije nego sto nudi Celzi pa koliko god igrac htio da ide u Barsu, sto znaci da ga je Barsa fino platila. 

Taj Kessie i Kristijansen jesu dosli kao FA ali ne igraju za malu lovu. Koundea trazi dosta klubova i sad ce Sevilja prodati za 20 miliona njega Barseloni. Ma da, vazi. Nisu ga davali Celziju za 60 miliona, koji se pametno okrenuo pa doveo Kulibalija, sad dovodi Kimpembea i Akea i zavrsava pricu. Doveli Sterlinga koji im je x2 bolja akvizicija nego Rafinja.

Lewu trazi Celzi i PSZ i sad ce on pristati na platu duplo ili troduplo manju jer zeli samo Barsu. Ma vazi. Jos ga Bajern ne da iako ima godinu dana ugovor ispod 50 milki. 

Nesumnjivo je da Frenki voli da igra u Barsi ali je katastrofalno da se dovode takva pojacanja i daju milionski ugovori a ne postuju se igraci koji su u klubu i koji su pomogli klubu kad je trebalo. Oni sad njemu nude smanjenje plate od 40% na ovu platu koju je odlozena i tako zele da izbjegnu placanje 10+ miliona evra.

 

Utd i Barsa su se dogovorili za fiksni dio cijene, on je 65 mil € ali su problem bonusi i to izgleda da Barsa zeli da Utd plati to sto bi Barsa trebala da plati Frenkiju. Ako bude stani pani, Utd ce to platiti ali Utd pokusava na sve nacine da to izbjegne jer nisu oni i Frenki krivi jer je uprava Barse bila nesposobna. E pa svaka skola se placa pa tako i ova. Dajte igracima ono sto im sleduje.

 

To sto se tice prava na marketing i tv orava, ne ulazim. To vam je izgleda jedini izlaz da mozete normalno da funkcionisete ali na duze staze ce se pokazati pogubno ali dobro.

 

Sti se tice Utd, da imamo dugovanja ali Utd ne jebe Fil Dzonsa i tako te igrace koji su dobili ugovore tako sto ihprinudjuje da odloze plate ili da pristanu na smanjenje. Dat je ugovor, ugovor se postuje. Nije cudo da Utd ima ogromnih problema da proda svoje igrace ( one koje bi da maknu sa platnog spiska ) jer upravo imaju dosta velike plate koje nijedan klubu Engleskoj ne zeli da preuzme a zasto bi igrac pristao na smanjenje kad je neko "pametan" u Utd im dao takve ugovore. Utd ima problem sa vlasnicima, Glejzerima, koji su opteretili klub kreditima za neke svoje licne interese ali iskoristili su rupu tada u zakonu i uzeli klub, sto je i tada vec bilo problematicno ali Fergi je to drzao pod kontrolom dok je bio tu. Posle toga je doslo na naplatu sve to ali kao sto rekoh, svaka skola se placa. O poslovanju Utd bih mogao roman da napisem ( a iovako sam ga napisao ).

 

Summa summarum, Utd nije glup da juri igraca koji ne zeli da ide i da gubi mjesece na taj transfer a da nemaju saznanja da taj igrac hoce da dodje. Svi relevantni novinari su nekoliko puta ponavljali da postoji dogovor oko cijene Barse i Utd ali da su problem add-on ( a to je upravo pitanje oko odlaganja plate Frenkiju ). ETH zeli Frenkija i vjerujem da bi se povukli do sada i otisli po Tielemansa ili Nevesa da nemaju sigurnost da igrac hoce da dodje.

Da dodam, celnici Utd su bili u Barsi ( Murto i Arnold odnosno dvojica glavnih za transfere ) sto znaci da pokusavaju da sa upravom Barse to nekako ispeglaju. Ne bi dolazili da se blamiraju. Iz Barselonesu otisli u Amsterdam i zavrsili Lisandra Martineza koji ce doci danas ili sutra. To su sve ozbiljni ljudi, mislim i na FO Barse i Utd i nije im zinulo dupe da dodju u Barsu i da se prosetaju kroz grad vec da zavrse posao a sam dolazak tih celnika znaci da ima neka ozbiljna prepreka a to sigurno nije to sto Frenki nece da ide jer kao sto rekoh, Utd bi ispao presmijesan. Kod Lisandra je recimo bio problem sto je Ajax dao jednu cijenu i Utd ponudio toliko sa bonusima ali onda je FO Ajaxa mislio da ukljuci Arsenal u pricu i da se Utd i Arsenal cenkaju i nabiju cijenu. To su dosli da rijese, zavrsili su sinoc. Danas ce biti odradjeno sve ( svi relevantni novinari i glasila Utd su javili ) tako da ce Lisandro biti igrac Utd u narednih dan, dva.

 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...