Jump to content

Streljaštvo - Tokio 2020


Recommended Posts

Ja pratio finale na sajtu i vidim svi ispucali 5 dijabola, ceka se da Ukrajinac zavrsi i da krene nova runda. Ali kod Hrvata pise da je pucao jednom i u narednoj rundi. Meni bilo cudno jer postoje pauze izmedju rundi, ne mozes tek tako da pucas, ali reko sta ja znam. Kad ono, Mikec javio ovima sa RTSa da je Ukrajinac upucao metu od Hrvata :lol_2: I eto, to je donelo medalju Sebicu.

  • Like 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nicklord said:

Meni je nekako uvek najviše drago kada se uzme medalja u streljaštvu a ni ne znam što. Čak ni ne volim da gledam sport 😄

 

Pa nekako bi bilo bolno i udar na nacionalni ego da polse tolike istorije i “iskustva” nismo naučili da pucamo :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Par zanimljivosti koje je rekla naša komentatorica; za streljaštvo nije nužno imati oko sokolovo - naš Gorša npr. ima minus 2.75 i astigmatizam. Također, ne postoji nikakva optika ili sl. koja bi im pomogla da bolje vide metu, ono što vide sa 50m udaljenosti golim okom - to je to. Razlika između 10.9 i 10.0 mjeri se u desetinama milimetara. Ne mogu premotati ali mislim da sam sve dobro prenio, neka potvrdi @Abizolirni ili @Kronostime

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, svi pjevaju said:

Par zanimljivosti koje je rekla naša komentatorica; za streljaštvo nije nužno imati oko sokolovo - naš Gorša npr. ima minus 2.75 i astigmatizam. Također, ne postoji nikakva optika ili sl. koja bi im pomogla da bolje vide metu, ono što vide sa 50m udaljenosti golim okom - to je to. Razlika između 10.9 i 10.0 mjeri se u desetinama milimetara. Ne mogu premotati ali mislim da sam sve dobro prenio, neka potvrdi @Abizolirni ili @Kronostime

Tako je, dobri moj Mate Miso - samo kartonce za drugo oko, pa sta poravnaju na musicu.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2021 at 6:37 PM, Kronostime said:

Tako je, dobri moj Mate Miso - samo kartonce za drugo oko, pa sta poravnaju na musicu.:default_coffee:

sitna ispravkica... na diopter, tj poravnavanje centricnosti krugova na diopteru, prednjem nisanu tj. tunelu sa crnim krugom na meti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...