Jump to content

FK Partizan 2021/22


Xpert

Recommended Posts

Osim Natha, bez koga nam je kreativnost u minusu, nadam se da će se i odrasli odmoriti, izlečiti i pripremiti. Imeće znatno manje utakmica u drugom delu u odnosu na tih često pominjanih 35 jesenjih pa neka ih odigraju u boljem ritmu.

 

Već februar će biti paklen - NIš pa kući drugi Radnički, između Prag, pa revanš sa Spartom i derbi. Tih pet mečeva mogu da odrede ostatak sezone u svim takmičenjima.

 

Nisam preterano nezadovoljan izdanjem danas, imajući sve okolnosti u vidu. Prijala je energija na tribinama, a čak malo i nerviranje zbog rezultata.  Zato je i radost bila veća. Zameram samo povlačenje posle gola, bojao sam se da se neka lopta ne odbije od džombe i napravi ršum.

 

Ovacije MIljku su bile zbog borbenosti i želje, ono kad prihvatiš da je neko posvađan sa loptom pa ni ne možeš da se nerviraš, srećan si što makar grize.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dekifisher said:

Partizan je jesenji prvak sa najboljom polusezonom u istoriji kluba,

ALI ...?!

 

Naravno da uvek postoji "ali". Rezultat je uglavnom odličan ali prikazano je išlo od sjaja do očaja.

 

Ako proleće bude bilo na nivou drugog dela jeseni samo će pad biti bolniji i moći ćemo da se slikamo sa najuspešnijom polusezonom. Koji će Partizan izaći na teren u februaru, onaj sa Kipra ili iz Talina, iz prvih dvadesetak minuta derbija ili iz većeg dela nastavka?

 

Naravno, ne želim da umanjim činjenicu da je ovo daleko bolje od mnogih sezona u kojima smo već u ovom trenutku bili nokautirani na svim poljima.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam ALI.

Partizan je jesenji prvak sa najboljom polusezonom u istoriji kluba TAČKA

Voleo bih da Stanojević objasni šta se desilo sa ekipom u poslednjih mesec dana, umesto što besni na konferencijama, ali to je on i ako je to cena za ovakve rezultate, sve OK.

Siguran sam da ćemo u februaru izaći spremni ako se ispune neki uslovi:

Prvo, da AS ostane trener, već smo videli šta se desilo kada je otišao prošli put. Da podsetim, doveli smo svetski poznatog trenera, sigurno najveće trenersko ime u istoriji PFC-a i nije se snašao, i to u daleko povoljnijoj finansijskoj, političkoj i bilo kojoj dugoj situaciji. Da, igrali smo lep fudbal ali bez rezultata.

Drugo, da zadržimo kompletnu prvu postavu i Jovića. Naravno, voleo bih da vidim nekog vrhunskog igrača u sredini ali mislim da je to nerealno. Zadovoljio bih se da dovedemo rezerve približnog kvaliteta na poziciji štopera i u veznom redu.

Treće, da svi budu zdravi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On do dolaska u Celzi nije imao znacajnih uspeha, a kamoli trofeja. A postavljen je posle Murinja jer je bio dobar sa vlasnikom.
Po meni najzvucnije ime u tom trenutku koje je postavljeno za trenera Partizana je Ivica Osim. Vodio je repku godinama pre toga, odveo je na SP, ostvario znacajan uspeh i posle toga postao trener Partizana. Te sezone nije izgubio od CZv (koja je zna se vec sta uradila) ako se ne varam, a uzeo je i kup.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Abramovič postavlja trenere koji su mu dobri drugari 😀

I nisam rekao da je najbolji trener (mada bi o tome moglo da se raspravlja), za mene je takođe Švabo bog, ali njegov najveći klupski domet je Rapid.

Grant je nesumnjivo daleko zvučnije trenersko ime u svetskim okvirima. Djuka je sledeći.

Avram Grant je trener starog kova, doktor fudbala po meni, ali vremena su se promenila i nije više mogao biti ozbiljan klupski trener. Uzeo je sa Ganom afrički kup nacija 2015.

Link to comment
Share on other sites

Stanoje će otići samo ako on to odluči iz nekog fiks razloga ili ako uklaviri da teletabisi iz uprave prave njemu najviše štete pa uđe u sukob. Nema zasad naznaka da će neko otići a valjda će se svi oporaviti za metar i po dana.

 

Napisao sam da ne sporim rezultate, ali je prilično očigledno da je mnogo toga pokriveno njima, od manjka kvaliteta, još manjih izgleda da se to unapredi u budućnosti (a on sam je rekao da su mu potrebna tri prelazna roka da dotera ekipu - taj treći upravo nailazi a mi ne delujemo kao perspektivna i složena ekipa), velikih oscilacija, nedovoljne spreme pa i toga da smo plesali na žici sa ispadanjem iz LK, što bi bila posebna bruka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekifisher said:

 

Vrlo zanimljiva konferencija.

Kao što sam pisao više puta, neko iz politike je garantovao da će biti regularno prvenstvo. Vrv, vladar lično. 

Druga stvar, koja me brine najviše... izgleda da ne mogu da zadrže Zdjelara, što je katastrofa.

 

 

Standard price o "regulare" prvenstvima, vazda bile. Kad ste vi dominirali ciganija vikala "drzte lopova", sad obrnuta prica.

Kako to ovo prvenstvo moze biti onoliko regularnije od svih prethodnih, jer je vlast (zna se kakva vlast) porucila da tako mora biti?

Na to slobodno mozes da nadovezes pricu mucenog Pantica da je Stanoje ustvari postavio kukavicje jaje i da ce Pfk ispasti iz borbe za titulu na prolece...

Na terenu u dom ligi bili ste skoro pa besprekorni, uglavnom rezultatski, posle dobrih igara tamo na ranu jesen. U jevropi tankosava teska i to protiv rivala koji nisu bauk svakako. Jbg, al zato one suze na konferenciji, pretnje, bes u ocima trenera koji brani klub koji igra regularno prvenstvo posle onoliko godina/decenija.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Manoly said:

Kako to ovo prvenstvo moze biti onoliko regularnije od svih prethodnih, jer je vlast (zna se kakva vlast) porucila da tako mora biti?

Ako ne vidiš razliku izmedju ovog prvenstva i onih prethodnih, onda nema svrhe ni da ti crtam.

 

5 hours ago, Manoly said:

Na terenu u dom ligi bili ste skoro pa besprekorni, uglavnom rezultatski, posle dobrih igara tamo na ranu jesen. U jevropi tankosava teska i to protiv rivala koji nisu bauk svakako. Jbg, al zato one suze na konferenciji, pretnje, bes u ocima trenera koji brani klub koji igra regularno prvenstvo posle onoliko godina/decenija.

Ne znam šta da ti kažem na ovo a da ne popijem ban, posebno jer su neki moderatori ovde vrlo osetljivi kada se odgovori na omalovažavanje PFC-a od strane objektivnih forumaša iz suparničkog tabora.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dekifisher said:

Ako ne vidiš razliku izmedju ovog prvenstva i onih prethodnih, onda nema svrhe ni da ti crtam.

 

Ne znam šta da ti kažem na ovo a da ne popijem ban, posebno jer su neki moderatori ovde vrlo osetljivi kada se odgovori na omalovažavanje PFC-a od strane objektivnih forumaša iz suparničkog tabora.

 

Razlika koju vidim na terenu je da Partizan igra bolje na rezultat i da je evidentna tendencija trenera da u jsl bude konkurentan i da je titula apsolutan prioritet. To nije bio slucaj prethodnih sezona, prevashodno zbog unutrasnjih problema kluba, izbora trenera i pojacanja.

Takodje, razlika u odnosu na prethodne godine je i gubitak bodova u malim mecevima Zvezde, sto takodje nije bio slucaj, pre svega zbog jasne razlike u kvalitetu koju sko naplacivali do ove sezone, o cu sam pisao na nasoj temi.

Sto se tice price o banu, samo cepaj - apelujem na moderaciju da nikakve kazne ne daju, moj stav je da je dosta slabo delovala vasa igra u jevropi, sto je siguran sam rezultat one price o prioritetima u sezoni, sto Lk definitivno nije i pored plasmana iz grupe.

Link to comment
Share on other sites

Regularno prvenstvo ili ne cinjenica je da u ovoj zemlji postoje dva kluba samo i to je to. Najregularnije prvenstvo bi bilo da ligu cine samo dva kluba i da igraju svaki vikend medjusobno po 30 i kusur utakmica u sezoni pa ko bolji taj osvoji prvenstvo.

Ostali klubovi nemaju ambicije da naprave nesto svoje i veca je ambicija da se vise dodvoris dvojcu na neki nacin nego bilo sta ostalo. Prosto ja ne vidim ambiciju kod nijednog drugog kluba da se decentralizuje od dvojca i postane jedinstven jer iskreno apsolutno nikog nije briga za to. Kad se kaze jaka liga to se vise misli formalno nego da se stvarno tezi ka tome. Jer trenere tih ostalih klubova zabole za te klubove koje treniraju i njihove ambicije, igrace tih ostalih klubova isto, navijace ostali klubovi i nemaju, o upravama raznim da i ne pricam to tek sve dolazi iz crno/crveno bele kuhinje. Prosto ostali klubovi su tu cisto da popune broj u ligi i apsolutno nista drugo. 

 

Glupo je pricati o regularnosti ili neregularnosti srpske fudbalske lige koja izistinski broji citava dva kluba. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Pogrešno je za to pre svih optuživati same ostale klubove, njihove trenere i igrače. I da se pojavi neko sa strane sa željom da uloži deset miliona evra u bilo koji drugi klub bio bi sapleten jedno deset puta u toku prvog dana.

 

Nama je sve pogrešno postavljeno, a riba smrdi od glave, tj. od države. U trenutnom sistemu imaš dva kluba čije rijaliti rasprave služe da se skrene pažnja sa važnih tema, što je funkcija i ostalih rijalitija u zemlji. Istovremeno su idealni za držanje paravojnih formacija, izvlačenje novca preko proverenih ljudi i povremene uspehe kojima se dodatno zamazuju oči onima koji su još uvek vezani za njih i fudbal u zemlji. Ostali su naravno tu statisti, uz mogućnost da pokupe poneku mrvicu od transfera... u Vijetnam. Koliko su ostali klubi žrtve takve politike, toliko su i dva najveća kluba, jer postepeno bivaju sve zaduženiji, sve brže im odlaze igrači i sve brže gube publiku. Posledično će i fudbal u celini otići u k.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Razlika koju vidim na terenu je da Partizan igra bolje na rezultat i da je evidentna tendencija trenera da u jsl bude konkurentan i da je titula apsolutan prioritet. To nije bio slucaj prethodnih sezona, prevashodno zbog unutrasnjih problema kluba, izbora trenera i pojacanja.

Takodje, razlika u odnosu na prethodne godine je i gubitak bodova u malim mecevima Zvezde, sto takodje nije bio slucaj, pre svega zbog jasne razlike u kvalitetu koju sko naplacivali do ove sezone, o cu sam pisao na nasoj temi.

Sto se tice price o banu, samo cepaj - apelujem na moderaciju da nikakve kazne ne daju, moj stav je da je dosta slabo delovala vasa igra u jevropi, sto je siguran sam rezultat one price o prioritetima u sezoni, sto Lk definitivno nije i pored plasmana iz grupe.

Ne pije ti ova priča vodu, pre svega jer je Partizan realno imao bolji tim nego sada, i titula je uvek bila prioritet, dok je kod Zvezde obratno plus ste većinu domaćih utakmica igrali i imali serije od 50 utakmica bez poraza sa praktično drugim timom. Stvarno veruješ da su pravili razliku kvalitetom Van la Para, Garsija, Tomane, Jovančić, Simić, Vukanović...?

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, prolup said:

Ali je potpuno normalno da mali Atletiko ima 19-2-0 sa 57:6 dok su mu u timu L.Marković, M.Jojić, Miljković, Saničanin, Urošević i moćni Holender naravno.

 

Evo još jednog realnog komšije 4umaša. Jbg druže, ako ne vidiš razliku, ne znam šta bih ti rekao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekifisher said:

Ne pije ti ova priča vodu, pre svega jer je Partizan realno imao bolji tim nego sada, i titula je uvek bila prioritet, dok je kod Zvezde obratno plus ste većinu domaćih utakmica igrali i imali serije od 50 utakmica bez poraza sa praktično drugim timom. Stvarno veruješ da su pravili razliku kvalitetom Van la Para, Garsija, Tomane, Jovančić, Simić, Vukanović...?

 

Jasno je da ste vi imali bolji tim i da ste spreceni da to iskazete, al kad realno sagledas poslednjih par sezona bili ste vazda kvalitativno slabiji od Zvezde kakve god prioritete u teoriji postavljali pred sebe.

 

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

Koliko god da gotivim Stanojevića, ne mogu da svarim što svr*ava na igrače koji su drva mozga bez. Koji kao konji mogu da trče celu utakmicu a uspaniče se kad god im neko doda loptu i jedino što znaju je da je vrate nazad ili ispucaju što dalje. (Miljković, Lazevski, Marko Jovanović, Šćekić, Lutovac, Urošević, Miletić...evo sad i Mijailović)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...