Jump to content

Košarka - Tokio 2020


Recommended Posts

6 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

kakav je sistem takmičenja ovde. Jel ispadaju ako Kanada dobije Španiju. 

3 grupe po 4, pobednice grupa i najbolja drugoplasirana ekipa idu na jednu stranu žreba, preostale dve drugoplasirane i najbolje 2 trećeplasirane na drugu stranu i žreba se četvrtfinale. Ako naše devojke dobiju Koreju, trebalo bi da su sigurne. Ne mogu ekipe iz iste grupe da se sretnu u četvrtfinalu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, zorex said:

3 grupe po 4, pobednice grupa i najbolja drugoplasirana ekipa idu na jednu stranu žreba, preostale dve drugoplasirane i najbolje 2 trećeplasirane na drugu stranu i žreba se četvrtfinale. Ako naše devojke dobiju Koreju, trebalo bi da su sigurne. Ne mogu ekipe iz iste grupe da se sretnu u četvrtfinalu. 

 

Hvala puno....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Mislio sam da malo sta stupidnije postoji od onih 6 grupa na EP u fudbalu, ali ova podela na 3 grupe na OI za kosarku je ipak vrh debilizma. 


Nešto se mislim, možda su zbog Amera uveli taj novi sistem, da se ne bi znalo unaprijed tko će na njih u QF i time izgubiti skoro svaku nadu za medalju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hm, meni to deluje kao bullshit/brljotina. Ono, hteli da smanje stelovanje tako sto su otvorili prostor za druga stelovanja i da kos razlika odlucuje da li si prosao ili ispao. U fudbalu ovo ima vise smisla jer imas i neresen rezultat, dok je u kosarci totalna nebuloza. Mnogo bolja opcija je npr. 4 grupe po 3 selekcije, pa nek ide zreb za ukrstanje ako su USA razlog za ovo (kad vec ne moze zreb od 16 ekipa, koji je svakako najlogicniji).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petar 91 said:

Zato su i uveli da ne bi moglo da se steluje i izbegava USA.

 

To sam, malo nespretno doduše, htio i reći.

 

3 minutes ago, Geronimo said:

Mnogo bolja opcija je npr. 4 grupe po 3 selekcije, pa nek ide zreb za ukrstanje ako su USA razlog za ovo (kad vec ne moze zreb od 16 ekipa, koji je svakako najlogicniji)

 

Slažem se. Ni meni se ne sviđa ovakav sistem, ali ne znam kako ga drukčije objasniti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dončić je od aktivnih igrača najsličniji Hardenu. Oba imaju dosta snažno tijelo i dobar dribling. Ta kombinacija im omogućava da gotovo uvijek na terenu dođu do onog mjesta na kojem žele biti. Onda ostaje samo završna egzekucija, odnosno jump shot. Pošto oba imaju osjećaj za šuteve sa raznih pozicija onda se može reći da je odbrana 1 na 1 protiv njih nemoguća. Odbrane ih udvajaju, prave razne zamke, ali nema neke pomoći jer su oba vrhunski dodavači. Tako imamo dvije prave TD mašine. Dončić će sigurno napraviti bolju karijeru. Još je veći i krupniji od Hardena, a čini mi se da ima za jedan stepen veći nivo improvizacije. Recimo oni momenti kad ostane bez driblinga, pa proda neku fintu tijelom, napravi pivot u maniru dobrog centra. U tom pogledu inteligencije i improvizacije i ja bih ga uporedio sa Birdom, ali generalno mi je više kao moćnija verzija Hardena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemacka i Ceska (sutra i Argentina ili Japan) imaju isti skor i naravno Cesi su kratki jer su imali najtezu grupu. Ajde da sabiramo kos razliku, ali jednima protiv Francuske i SAD, a drugima protiv Australije i Italije. Idiotizam.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je Metu nabacio šut za tri? Jutros Italijanima spakovao 6 trica, neke su bile iz driblinga. Okafor bi bio dominator u Evropi, ne bih se začudio da se jednog dana oproba kod nas. Kakav je njegov status u NBA? Treći centar objektivno gledano, suklja se od kluba do kluba.

 

Btw, loša je Nigerija repka. Jednostavno ne znaju da dobiju tekmu, na SP se isto moglo vidjeti koliko su limitirana družina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...