Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

1 hour ago, Markoss said:

Sanogo juce bez greske. Ima utakmice sa zutim minutama, ali generalno je armirani beton, pogotovo za ekipe koje nece da igraju fudbal, vec hoce da se biju. 

Ovo si odlično napisao, zaista ima žute minute kada pravi početničke greške, ali u globalu je zaista granit. I ne samo što je teško prelazan i što ne da protivniku mira, nego je dečko izuzetno inteligentan, juče je tako u par navrata baš spustio protivničke igrače sa par poteza.

I on može slobodno do kraja karijere da ostane kod nas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eraković je srpski Markinjos. Nema gabarite klasičnog štopera, ali je zato brz, žilav i skočan. Sa Dragovićem u tandemu može još dosta da napreduje.

 

Rodić je jedan od ključnih naših igrača ove sezone. Čovjek po lijevoj strani pravi dar-mar odbranama. Može i glavom da zaprijeti kod prekida.

 

Odbrana nam je top, još samo da se Pićini uigra.

Link to comment
Share on other sites

Markos je o pojedincima objasnio bas sve, skoro pa bih sve isto rekao. Moram da dodam samo vezano za Kangu, da je konstantno meta provokacija protivnika (zato sto znaju da ume da plane) ali decko kao da uzima tablete za smirenje pre svakog meca u poslednke vreme, bas me pozitivno iznenadio. 

Juce kod svakog jaceg faula nasi brzo prlilaze da ga smire, a on sedi na travi i smeje se. Cak i kod onih incidenata na poluvremenu, cim je sudija svirao kraj neki nas rezervni igrac je utrcao na teren i zagrlio Kangu da ga odvede do svlacionicr, a Kanga u fazonu lagano miran sam😂.

Ko je pratio ACN moglo se videti da ga i tamo dosta protivnika peckalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juce je pored dobre postavke igre i individualnog kvaliteta, doslo do izrazaja iskustvo. I to ne prvi put ove sezone. Ludogorec smo isto rutinirali na iskustvo.

 

Tako da su ovom timu godine i mana i prednost. Imamo mnogo matorih, retko koga mozemo prodati, ali zato igraju zrelo. Prilicno smo namazana ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se nekad osjeti i Milojevićeva zaostavština. Sa njim smo dosta napredovali na polju neke taktičke discipline, naučili smo da igramo velike mečeve, konkretno mislim na evropska takmičenja. To bi bilo nešto pozitivno što je ostalo od Miloja, a negativan aspekt je bunkerisanje i odbijanje da se igra fudbal kada imamo prednost.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Ja mislim da se nekad osjeti i Milojevićeva zaostavština. Sa njim smo dosta napredovali na polju neke taktičke discipline, naučili smo da igramo velike mečeve, konkretno mislim na evropska takmičenja. To bi bilo nešto pozitivno što je ostalo od Miloja, a negativan aspekt je bunkerisanje i odbijanje da se igra fudbal kada imamo prednost.

Nemam vise pluseva, odlican post. Ovo prvo se videlo jesenas, kako su neki nasi igraci vec prevejani rutineri u evro tekmama cak i kad ne igramo dobro, dok se ovaj negativan segment mogao videti onim bespotrebnim povlacenjem u drugom poluvremenu kada je protivnik bio grogiran. Piksi ,ili neko sa njegovim pristupom, bi juce nabio Partizan 4:0, smeo bih u auto da se kladim. 

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Одгледао прилично мирно на западу јер је нажалост све било очекивано. Да нисмо дали у пп голове био би Х као врата јер су тренери обојица батађористи. За оног преко пута што се мене тиче нека се не мијења ни случајно али овај наш јадник, нестварно. Имаш 2-0, јачи тим и не смијеш и не желиш напасти у 2п ни 10 минута ту страаашнуу задњу линију Саничанин, Вујачић, Урошевић, Милетић (Живковић)...

Link to comment
Share on other sites

Opet se pokazalo koliko smo bolji od njih, stvar je samo u psihi i pripremi utakmice. Kada moramo da jurimo rezultat (konkretno juce zbog zaostatka na tabeli) razbicemo ih. Isto je bilo u nekim prethodnim derbijima gde smo pocinjali da igramo fudbal tek kada oni povedu. Problem nastaje kada smo zadovoljni trenutnim stanjem i rezultatom, kao juce u drugom poluvremenu. Na jednoj strani Katai, Ivanic, Kanga, uz podrsku Ohija, Sanoga, Rodica, a na drugoj strani ekipa sa solidnim napadacem, polovnjacima na krilima i u veznom redu, netalentovanim bekovima, i ti odlucis da se branis protiv tih poluraspada. Pa ne bih se branio ni da vodimo 5:0.

 

Stanojevic je postavio igru kao i uvek samo ga ovaj put sreca nije posluzila kao u nekim prethodnim derbijima. Kako je covek izvlacio bodove iz duela sa nama je neverovatno. Jos od onog kiksa Slavoljuba Djordjevica 2011. godine, kasnije iste sezone u kupu daje smesan gol u petom minutu. Onda sledece sezone derbi gde mi masimo penal i zicer, Li adi nam se oklizne i primimo gol. Pa prosle sezone kiks Erakovica isto na samom startu utakmice. E pa previse bi bilo da su i sad preko Meniga dali gol posle nase gluposti. Prejadan trener kojeg prati neka sreca nicim zasluzeno. Ne smemo dozvoliti da nam ovakva ekipa sa ovakvim trenerom otme titulu. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, pantelia said:

😲

 

8DpU2Xq.jpg

 

Cime su 'ranili ovog Motiku u Nemackoj, kriptonitom?

Secam se kad smo igrali protiv Totenhema u gostima, posle utakmice Degenek daje izjavu kaze kako se po telima igraca Totenhema vidi da su na visem nivou, da su spremniji itd.

 

Izmedju ostalog i ta besprekorna fizicka sprema je ono sto razlikuje igrace iz top klubova od ostalih.

Link to comment
Share on other sites

Prof. Dr. Holger Broich. Professor for Performance Diagnostics and Training Control at Medical School Hamburg; Scientific Director and Head of Fitness at Bayern Munich. 

 

Neki od radova:

Yue, Z., Broich, H., Seifriz, F., & Mester, J. (2008). Mathematical analysis of a soccer game. Part I: Individual and collective behaviors. Studies in applied mathematics, 121(3), 223-243.

 

Broich, H., Mester, J., Seifriz, F., & Yue, Z. (2014). Statistical analysis for the First Bundesliga in the current soccer season. Progress in Applied Mathematics, 7(2), 1-8.

 

Zengyuan, Y. U. E., Broich, H., Seifriz, F., & Mester, J. (2011). Kinetic energy analysis for soccer players and soccer matches. Progress in Applied Mathematics, 1(1), 98-105.

 

Broich, H., Sperlich, B., Buitrago, S., Mathes, S., & Mester, J. (2012). Performance assessment in elite football players: field level test versus spiroergometry.

 

Doktorska disertacija:

Broich, H. (2009). Quantitative Verfahren zur Leistungsdiagnostik im Leistungsfußball: Empirische Studien und Evaluationen verschiedener leistungsrelevanter Parameter (Doctoral dissertation, Deutsche Sporthochschule Köln).

 

 

 

Edited by Dzistrou
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sad mister Deki treba da o'ladi glave igracima (da li je za to sposoban), da na krovu u cetvrtak ne bude svecarska atmosfera u timu i sistem "lako cemo", pa kad eventualno povedemo krene ista prica kao i u nekim prosslim malim tekmama.

U suprotnom - bice vrlo jebeno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Terza izgleda odlučio da nas sa'rani ...

Ka'e nećemo da skinemo Gazprom logo na evropskim utakmicama ....

Rusi braća,Brisel-NATO-UEFA mafia ...

Bla,bla,bla truć ...

Smeši nam se guženje najstrašnije ....

Moram da priznam da je Terzić ovde u pravu, mi imamo i dalje aktivan ugovor sa Gazpromom i fer bi bilo, ako skidamo logo da pre toga taj ugovor raskinemo, što nam svakako ne ide u korist.

Sa druge strane ako UEFA zahteva da to uradimo, moraćemo da to uradimo. Ne bi bilo prvi put da skrivamo sponzora na dresu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Moram da priznam da je Terzić ovde u pravu, mi imamo i dalje aktivan ugovor sa Gazpromom i fer bi bilo, ako skidamo logo da pre toga taj ugovor raskinemo, što nam svakako ne ide u korist.

Sa druge strane ako UEFA zahteva da to uradimo, moraćemo da to uradimo. Ne bi bilo prvi put da skrivamo sponzora na dresu.

hoće li UEFA da nam nadoknadi gubitak zbog raskidanja ugovora?  mi smo mali i siromašan klub kojem svi dinar puno znači, nismo bogataši pa da olako otkačimo taj iznos  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

hoće li UEFA da nam nadoknadi gubitak zbog raskidanja ugovora?  mi smo mali i siromašan klub kojem svi dinar puno znači, nismo bogataši pa da olako otkačimo taj iznos  

Ne verujem da će ići toliko daleko, ali sakrivanje sponzora mogu da traže. Mada za sada nema naznaka da će se to desiti.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Ne verujem da će ići toliko daleko, ali sakrivanje sponzora mogu da traže. Mada za sada nema naznaka da će se to desiti.

mi sakrijemo sponzora a on nam sa punim pravom sakrije pare od sledećih rata koje treba da uplati i mi onda prosimo po Evropi a UEFA nakon mesec dana opet napravi dil sa ruskom federacijom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

mi sakrijemo sponzora a on nam sa punim pravom sakrije pare od sledećih rata koje treba da uplati i mi onda prosimo po Evropi a UEFA nakon mesec dana opet napravi dil sa ruskom federacijom. 

Pa ne mora da znaci, mozda i Gasprom ima razumevanje u toj situaciji. Salke je raskinuo jednostrano ugovor sa njima, mi svakako to ne zelimo a ako nas Uefa bude usljovljavala onda ce i oni razumeti to sakrivanje logoa. Sa druge strane, Srbija je jedna od retkih, ili valjda jedina uz Moldaviju koja nije udarila sankcije Rusiji, niti njihovim firmama. To valjda ima neki znacaj i u njihovim ocima. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dl91 said:

Pa ne mora da znaci, mozda i Gasprom ima razumevanje u toj situaciji. Salke je raskinuo jednostrano ugovor sa njima, mi svakako to ne zelimo a ako nas Uefa bude usljovljavala onda ce i oni razumeti to sakrivanje logoa. Sa druge strane, Srbija je jedna od retkih, ili valjda jedina uz Moldaviju koja nije udarila sankcije Rusiji, niti njihovim firmama. To valjda ima neki znacaj i u njihovim ocima. 

to je sad nagađanje i tu stvarno ne znam da li je to realno, koliko sam ja pratio gas iz Rusije stiže u Evropu i dalje ali zato naziv firme na dresu smeta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...