Jump to content

US Open 2021


Darth Steva

Recommended Posts

5 minutes ago, alcesta said:

Druži li se Cicipas sa drugim igračima? Ne mogu se setiti nekog s kim je baš dobar, a očigledno je da ne postaje omiljen u svlačionici.

LC će biti šou :lol_2:

ja ne znam da sam ga videla da se s nekim od igraca druzi (ali ne pratim pomno, pa mi je mozda promaklo).

 

gledala sam pre neki dan neki snimak s one egzibicije koju je Moratoglu organizovao, gde se posvadjao s Moutetom (koji takodje nije poznat po tome da precuti) oko toga sto je Senior i tokom egzibicije dobacivao s tribina, sto da da uputstva Junioru, sto da ometa protivnika.

evo ga video:

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

'The Tennis Space’s writers have each chosen their favourite moment from Andy Murray’s victory over Novak Djokovic in the US Open final. What was yours?'

E-E1XVsWUAAYJWP?format=png&name=900x900

 

https://www.theguardian.com/sport/2013/mar/30/andy-murray-toilet-us-open

Andy Murray credits toilet pep talk for US Open victory

 

Quote

Andy Murray has revealed how a toilet pep talk inspired him to win his maiden grand slam title at the US Open in September.

...

"It had got to me," Murray told the Times. "I had played four grand slam finals before playing Novak in New York and had only won one set. Wherever I walked, I walked with hunched shoulders and with my head down.

"I think in my own mind I had bought the idea that I was not a real winner until I had won a grand slam. I was very negative in my own mind at the end of the fourth set at the US Open. My self-belief was pretty low."

Murray retreated to the sanctuary of the lavatory cubicle near the players' entrance to Arthur Ashe Stadium. "When you walk out of the stadium there is a cubicle on the right-hand side," Murray explained. "It is small, not much more than a toilet, a sink and a mirror. I was thinking: 'Why do I keep losing these finals? Do I lack something? How on earth did I squander a two-set lead?'

"I could not go back on to the court feeling like that. I would have lost the deciding set before the first ball was hit.

"I never talk to myself, not out loud. Isn't that supposed to be the first sign of madness? That is why that toilet break was so unusual. I stood in front of the mirror with sweat dripping down my face and I knew I had to change what was going on inside.

"So I started talking. Out loud. 'You are not losing this match,' I said to myself. 'You are not losing this match.' I started out a little tentative but my voice got louder. 'You are not going to let this one slip. This is your time.'

"At first, I felt a bit weird, but I felt something change inside me. I was surprised by my response. I knew I could win." A break of the Djokovic serve in the first game of the decider was evidence enough that Murray had indeed conquered his demons, and he had no trouble closing out the final set 6-2.

 

 

Link to comment
Share on other sites

vec posle par gemova Kirios se svadja s sudijom (Bernandes), koji mu je rekao da je deo igre to da svaki igrac ide po svoj peskir.

interesantno da u ovom slucaju Kirios nije zabrinut zbog corona virusa (sto je bio glavni razlog/povod da se promeni protokol o peskirima). :classic_dry:

 

publika, naravno, masovno na Kiriosovoj strani :classic_dry:

komentatori, naravno, umiru od smeha, ne brine ih sto ima male dece u publici ili pred tv ekranima :classic_dry:

 

derendza se na svakoj promeni strana...

a ne vidim da ima ikakvih problema s kolenom.

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, McLeod said:

Tezak slepac Cicipas. A kad smo Boxy i ja to pisali..

 

Ako ste ti i Boxy protiv Cicija, to samo moze da znaci da bih ja morao biti Cicifan. :s_d:

 

Najzad se pojavio jedan kvalitetan igrac koji ima jasan cilj u karijeri i jebe mu se da stvara prijateljstva i siri ljubav po tour-u. Takodje, sve dok tenis ne uvede coaching kao deo igre ili da definisu vreme koje je dozvoljeno igracima da obave veliku nuzdu onda Cici treba da nastavi da ih maltretira na svakom mecu.

Uostalom, ne postoje gori ljudi i veci seratori od tih tenisera, sve mora da im bude potaman dok serveriraju/igraju da covek pomisli da su jebeni hirurzi a ne neobrazovani prebacivaci loptice. "Vidi blic u 23 redy, ne mogu ovako da igryym"

"Teta blizu terena zvace kokicy, ne mogy da servirym"

"Sudiyo, on je u toaletu 27 sekundi duze nego sto ja mislim da treba, uradyy nesto"

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Oduvek si voleo smrde, nista cudno 😄 tenis je sport kakav jeste. Rastezanje pravila nije tehnicki protiv pravila, ali mnogo stvari koje radi, recimo coaching jesu direktno krsenje pravila. Da ne pricamo o taktickim MTO i slicnim stvarima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sećam se dobro tog Endijevog odlaska u WC posle 4. seta u finalu 2012, dosta se o tome govorilo, uglavnom pozitivno kako je uspeo da preokrene. Na stranu medijski ljubimci, po meni nije big deal uopšte dok igrači ne sede tamo po 10 minuta, ako si u okviru vremena samo koristiš svoje pravo. Problem je što Cicipas nije u okviru vremena i zna to, samo se pravi blesav. Nema dokaza šta radi tamo i nosi li telefon, ali nije u redu i bez telefona i koučinga.

Mislim, može svakom da se nekad desi hitan slučaj, pokvaren stomak ili tako nešto pa se zadrži neplanirano, ali ako je to izolovan incident neće se podići velika prašina. 

Evo Agut otišao u WC posle 2. seta s Kirgiosom i vratio se na vreme, kao što se vrate i ostali. Inače hvala mu, sad Nik može da se posveti Lejver kupu koji mu je ionako centralni događaj sezone, verujem da mu je to gro godišnjih prihoda od tenisa otkako ga zovu.

Link to comment
Share on other sites

Da, zaboravih. Kecmanović je napredovao u smislu da može da se nosi s dobrim igračima na slemovima, ali i dalje uglavnom ne može da ih pobedi. 

Filip je upao u nosioce ni kriv ni dužan, ali pošto ne ume to da iskoristi, na idućim turnirima imaće odgovarajući plasman da se to ne može desiti ni u teoriji.

Žao mi Nine, ona je baš baksuz sa žrebom. I na W i ovde imala bi šanse protiv neke prosečne protivnice.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alcesta said:

Da, zaboravih. Kecmanović je napredovao u smislu da može da se nosi s dobrim igračima na slemovima, ali i dalje uglavnom ne može da ih pobedi. 

Filip je upao u nosioce ni kriv ni dužan, ali pošto ne ume to da iskoristi, na idućim turnirima imaće odgovarajući plasman da se to ne može desiti ni u teoriji.

Žao mi Nine, ona je baš baksuz sa žrebom. I na W i ovde imala bi šanse protiv neke prosečne protivnice.

Kecmanovic je odigrao bolje na Vimbldonu, nego ovog meseca na betonu koji bi trebao da je njegova najbolja podloga. Ne znam sta da kazem u vezi njegove saradnje sa Nalbandijanom, da im damo fore do kraja sezone ......................

Za Ninu stoji da nema srece sa zrebovima na Slemovima, ali realno, nije ona neki kapacitet za prvih 50 na listi. Inace je ubedjivo nasa najsimpaticnija igracica od kako je sveta i veka ............................

Za Krajinovica ne vredi trositi reci, covek voli splavove i provode, uredno se pojavljuje na Slemovima da uzme suske, ali ako ovako nastavi, sledeca sezona ce mu verovatno biti i poslednja u top 100 ...................

Link to comment
Share on other sites

Krajinovic je posle 1. seta imao nekih problema s ramenom, zvao je par puta trenera da ga masira, servirao dosta duplih. Pelja je servirao odlicno, proigrao posle prakticn cele sezone u hibernaciji (cini mi se da sam negde procitala da je cak i razmisljao da se penzionise pre nego sto je proigrao na americkoj turneji). Sad: zasto je Krajinovic imao problema s ramenom je druga stvar.

 

Medvedev kampuje 10m od osnovne linije, prakticno kao Nadal na RG. NIje ranije stajao toliko daleko pozadi.

 

I ode jedan pulen USTA koga su rado reklamirali kao magnet za publiku...

S kim li ce sad Reket magazin da radi intervjue oko mentalog zdravlja? :smiley24:

 

:lol_2::wicked:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

Steva navija za Nadala i kaze konacno da se pojavi neko ko ne postuje pravila, lol :lol_2:

 

:innocent:

Rekao sam da stvara prijateljstva i siri ljubav to tour-u... nije da me nesto puno zanima ali Cici svakako ima moj rispekt zbog toga.

 

2 hours ago, McLeod said:

Oduvek si voleo smrde, nista cudno 😄 tenis je sport kakav jeste. Rastezanje pravila nije tehnicki protiv pravila, ali mnogo stvari koje radi, recimo coaching jesu direktno krsenje pravila. Da ne pricamo o taktickim MTO i slicnim stvarima.

 

:classic_biggrin:

Logika placaj trenere stotine hiljada dolara ali nemas pravo da dobijes savet od njih za vreme meca je teski idiotizam ako mene pitas. 

Zamisli da zabranis fudbalskom/kosarkaskom/bilokom treneru da prica sa igracima nakon pocetka meca... pa gde je tu logika. Pa cak i u golfu gde ides sa knjizicom sa svakom mogucom analizom za taj dan/rupu opet imas kedija da se posavetujes sta i kako odigrati u tim vremenskim uslovima i slazete li se sa zapisanim ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Zato je u ženskom tenisu dozvola koučinga dovela do prave revolucije i kako vidimo poboljšala kvalitet tenisa uveliko :classic_tongue:

To što je tenis specifičan po zabrani koučinga (a i po drugim stvarima) u odnosu na druge sportove je samo plus za tenis, ne minus. Ali svako to vidi na svoj način, naravno, jedna od onih stvari oko kojih se ne vredi ubeđivati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Darth Steva said:

 

:innocent:

Rekao sam da stvara prijateljstva i siri ljubav to tour-u... nije da me nesto puno zanima ali Cici svakako ima moj rispekt zbog toga.

 

 

:classic_biggrin:

Logika placaj trenere stotine hiljada dolara ali nemas pravo da dobijes savet od njih za vreme meca je teski idiotizam ako mene pitas. 

Zamisli da zabranis fudbalskom/kosarkaskom/bilokom treneru da prica sa igracima nakon pocetka meca... pa gde je tu logika. Pa cak i u golfu gde ides sa knjizicom sa svakom mogucom analizom za taj dan/rupu opet imas kedija da se posavetujes sta i kako odigrati u tim vremenskim uslovima i slazete li se sa zapisanim ili ne.

 

Zato tenis nije kosarka/fudbal/golf itd. nego je tenis i po tome je specifican, igrac treba sam da resava probleme na terenu, a ne da mu neko prica sta da radi, kako da servira, vraca servis itd. Za mene je to ogroman plus, a ne minus...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...