Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 minutes ago, Laki21 said:

Takav igrač MORA da poseduje protagonizam u takvim situacijama i to je jednostavno tako.

 

moj lični utisak je da bih u tih poslednjih par sekundi, kada nije ostvario nikakvu prednost, ja dok sam imao cca 25 godina, blokirao ili dovoljno promenio njegov šut.

(nisam nikada trenirao košarku niti imao odraz)

 

što kažu, mora se samo umreti (olja ivanjicki je tvrdila da ni to ne moraš ako si dovoljno koncentrisan : ))

možda bi bilo najjednostavnije da mu, ako se vidi da je u problemu, na cca 5sec do kraja postave snažan blok, samo toliko da ima nekakvu separaciju u odnosu na čuvare, pojma nemam.

 

sreća u nesreći je da partizan nema ni individualno jake defanzivce (osim puntera koji nema sad vremena za to) a još manje neku pristojnu timsku odbranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lidej ne može da pomeri Dedu na niskom jer je slabiji a i ne poseduje neki brutalan arsenal načina kojima napada koš sa te pozicije. Samo da ga u širenju odbrane ne krene šut za tri jer tu već Deda tradicionalno kasni reakcijom. Panter će igrati najmanje 35 minuta tako da će Holinsu trebati pomoć...možda da probamo u ranoj fazi da ga izmorimo Lazarevićem da ga markira dok ne primi loptu jer u tim situacijama ume da pokaže nervozu...i treba ga napadati u svakom eventualnom mismeču jer mi nemamo beka koji će ga napasti prodor - driblingom.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

mislim da takav utisak dobijas zbog toga sto je wolters veoma spor za pleja, pogotovo na prvom koraku. 

 

zato cesto izgleda kao da se predaje ziherastvu a zapravo ne moze da stvori prednost na ulazu dok mu ujedno pregled igre tj osecaj za asistenciju, nije ni u proseku, ako pricamo o vrhunskoj euro kosarci. 

Ja ne bih rekao da je toliko spor. Mislim da je problem što timovi znaju da su njegova jača strana oni flouteri sa 2-3 metra i ulazi, tako da mu više prostora ostavljaju na šutu a gledaju da ga onemoguće da dođe do tih pozicija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Što se finalne serije tiče, očekujem da naša tvrda odbrana i sistematičniji napad prevagnu. Neće biti lako, tim pre jer očekujem nažalost baš velike tenzije i sranja kome god da pođe po zlu. U slučaju poraza KKP evidentan bi bio potpuni fejl globos troters projekta i ne znam kako će Željko to podneti a ni mandrili na tribinama. Slična stvar i ako nas kojim slučajem oni dobiju. Treba se podsetiti nekih naših dobrih izdanja iz EL kada smo i mnogo potentnije ekipe od KKP ostavljali u prašini i bez efikasnosti. Oni će dati sve što ovog trenutka imaju ali mislim da smo bolja i nekako "pametnija" ekipa. 

Ova Olimpija je ozbiljan protivnik bila. Bili smo i mi stisnutih mošnji, ali ipak ocekivano dobili. Roller coaster nepotreban. Ali, Ova Olimpija nije bas onakav skup placenika kao pre nekoliko sezona. Da nisu uprskali pocetak sezone, moglo je svasta da bude. Ako su pametni, produzice dobar deo ekipe i to nadograditi.

 

U finalu ocekujem minimalno 3:2 u seriji za nas, ali KKP nije ono sto je bio na pocetku sezone ili u Kupu. Sto to pre shvatimo, bolje za nas.  Ako nas dobiju u gostima u Pioniru, to je za postovanje i verovatno za titulu. Mislim da ako mi izgubimo, to bi bilo mnogo drasticnije nego za KKP. Oni ako sacuvaju ekipu i dodaju jos 2-3 dobra igraca, onda su oni na long run na konju. A ionako kazu da su dugorocni projekt. Ako osvoje titulu sada, jos bolje za njih. Ako mi izgubimo, a mi se najvise pitamo, jedino nas spasava od EC sivila Jordi i WC za EL. Sve ostalo znaci smenu na kosarkaskom tronu u Beogradu. Na verovatno duze vreme.

1 hour ago, deez nuts. said:

Imam jednu zelju. Utisavanje stoke Markus Vilijams stajl.

Meni zelja tri nase pobede sa 1 poenom razlike. Sasvim dovoljno mi.

Link to comment
Share on other sites

Nas i njihov put do finala je ostvaren na dva potpuno suprotna načina. I dok je Olimpija došla sa željom i vjerom da nas mogu izbaciti iz daljnjeg takmičenja ( što je je jedino ispravno i prihvatljivo za mene )uz svo dužno poštovanje prema komsijama isto se ne može reći za ekipu Budućnosti koja bi najradije da je mogla hibernirati ovo PF. Pa kad čak se nisu uspjeli ni radovati pobjedi u PG nakon koša Micova. Nevjerica i žalost osim jednog dijela u dvorani i nastup Žileta na KZŠ kao da mu je netom prije netko preminuo. Šteta za nemile scene na kraju u Pioniru .Nadam se da se zbog dve, tri lude glave nisu narušili inače i više nego korektni sportski odnosi između ta dva kluba. Nadam se isto tako da finale neće proteći izvan čisto sportskih okvira iako dok ovo pišem ni sam ne vjerujem u tu mogućnost. Neka ostane na željama. Mišljenja sam da smo ipak u blagoj prednosti u odnosu na njih iz prostog razloga što smo do sad odigrali puno više mečeva od njih pod pritiskom odnosno mečeve koji su imali svojevrsnu težinu i značenje a ujedno i mečeve koji su kvalitetom ipak iznad razine EC. Ne mora biti presudno ali ipak može donijeti prevagu. Čeka nas sve stres na kub to je jedino izvjesno. A nadam se proslavi na Kališu.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

COL je ozbiljna,pisao sam to i pre njihove pobede protiv groblja u Ljubljani,ne govorim ovo jer su nas namucili.Doduse pricao sam i za organizaociono pitanje kluba,ipak su novim igracima okrenuli sezonu.Mozda je nekom preterano ali jos uvek mislim da imaju najbolju tranziciju u evropi,od apsolutno stalnog voljnog momenta do alata za tako nesto(moze dosta njih tj skoro svi da povuku sa loptom.mogu sve pozicije da trce,mogu da pripale za tri iz kontre i to 3 ili 4 igraca od 5 na terenu..)Samo Dragic na svakoj utakmici ima 1 2 kontre protiv svake ekipe,neretko faul kos.Zato je i bio takav odnos faulova u Ljubljani,da, opet preteran ali sigurno vodjen time jer nam je to bio jedini nacin da zaustavimi njihovu tranziciju,nismo u elementu a oni bas nezgodni.Jasno napadacki sposobna  ekipa ali meni je fascinantnije bilo sto je nekako uskladjena,pogledajte poene ako niste gledali njihove utakmice pre plejofa,odlicno rasporedjeni poeni,uvek po par dvocifrenih,niko ne iskace u prvi plan,nekad Jaka najbolji poenter nekad Pulen nekad Jogi pa cak i August pored ovih pripaljivaca.Mozda se to protiv nas nije videlo ali isto dobra saradnja sa teskim Omicem,naravno kada se gleda nacin kosarke koji igraju i to da su se renovirali usred sezone.Iskustvo i kvalitet da igraju i u najtezim okolnostima imaju i to su pokazali u pioniru pa smatram da bi Partizai izbacili,mislim ovi su izgubili jednu od Buducnosti koja je igrala egal protiv FMPa bez Dzounsa...Ne treba ni to da navodim,ko je nazalost gledao buducnost video je da oni nemaju bas nista u ekipi,mentalno ni takticki ni sto se tice kvaliteta.

 

Sto se tice nas nisam zadovoljan,manje sam uveren u titulu nego pre pauze,tj sada nisam skoro uopste,ne znam sta ce biti.Ne zbog protivnika vec zbog nas,oni igraju isto cele sezone,nemojte se plasiti sto se sile nad boranijom,jednostavno talentovana ekipa pa neorganizovane ekipe protiv njih lako stradaju.

To me bas i plasi,mi smo pre pauze bili organizovaniji,barem mi se cini.Pored navedenih razloga zasto je COL nezgodna Zvezda u pravom plejof modu ne bi doppustala onakve oscilacije,makar bi drzali tj dostizali neku manju prednost.tipa 7 razlike ali drzali bi tempo 35 minuta.Treba napomenutu da pomisao na iole domacinsko sudjenje treba izbrisati,kada se ne sviraju neke ciste duple i ciste situacije protiv COL treba ocekivati najgore protiv Ostojinog projekta.Ocekivao sam tu neki ipak kriterijum koji nama odgovara pa da odbrana stvarno dodje na videlo,ovako mestimicno,u najboljem slucaju neki mulj od utakmica protiv partizana,Nece biti dozvoljeno da ne predju pola kao sto nisu u prve dve utakmice,to je bila blamaza.To je bio nas najveci adut u derbiju,to sto su oni sklopili ekipu ultra mekanih bekova a Radonja..pa "Radonja bekove"(boze koliko nemamo kreacije kod bekova,Dobric se svadja sa loptom redovno).U okolnostima bez toga imamo samo domaci teren,nista vise.Valjda ce biti dobro.Rekao bih pa dobro ovi su strasno neorganizovani a mi ipak imamo napad sada ali kud sa njima da se jurimo na poene,mozemo ali ne znam da li dobijamo seriju tako,ako ih i tako dobijemo morali bi svi oni u Rumuniju sledece sezone.

 

Edit:podseti me i upis gore da prekoputasi stvarno nisu dobili ni jedan iole bitan a tezak mec,mozda ni ne moramo da eksploatisemo njihovu nakaradno selektirano ekipu,sami ce.

P.S izvinjavam se na musavom upisu i lose kucanje ali ovi kilometarski retko kad i lice na nesto 😄

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kankkunen said:

Pa i nema sad previše kandidata, za Bursu je to preveliki zalogaj ... sve ostalo trt-mrt.

Vrlo moguć scenario.

Mislim da je to vec skoro pa zavrsen scenario.Bursa nema budzet,mislim da je ovo realno.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih licno voleo da budu oba tima u evroligi. A razlog? Samo da bih mogao koliko toliko normalno finale da gledam. Bez atmosfere kao da gost nece ziv izaci iz hale ako pobedi.

 

Inace jesam za to da samo pobednik lige ide u evroligu, jer samo tako se moze dobiti pravi prvak evrope. Ali ocito se od tog koncepta odustalo odavno, pa zasto ne bismo iskoristili sansu koja nam se ukazala.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, berti said:

Ne valja ovo. Neka lepo ide samo osvajac i tacka. Ako oni idu u EL, njihov budzet ce biti jos veci. Ovako ih lepo izbacimo i uludo bacene pare...

 

po meni bi za zvezdu bilo odlično da i mi i partizan igramo euroleague;

postojao bi sense of urgency, što kažu ameri, ne bi se čović opuštao i kalkulisao koliko čega je dovoljno, već bi se kidalo za svaku pobedu.

to je takmičenje & kurčenje koje bih rado gledao između zvezde i partizana a ne pišanje u dalj.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mile1 said:

Klasicna dimna bomba kako bi se sprecila atmosfera linca. Nadam se da nasi navijaci nece progutati ovu pricu

 

a aris barkas, grk iz grčke, nije živ šta će sa atmosferom linča na tekmama u srbiji.

mislim, ne verujem ni ja u ovu priču kao izglednu ali niej baš da se svi bave zvezdom i partizanom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

a aris barkas, grk iz grčke, nije živ šta će sa atmosferom linča na tekmama u srbiji.

mislim, ne verujem ni ja u ovu priču kao izglednu ali niej baš da se svi bave zvezdom i partizanom.

Ma kakvo je to finale bez linča, kad već rata nema ... ili ima, baš u tim finalima. :classic_smile:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

po meni bi za zvezdu bilo odlično da i mi i partizan igramo euroleague;

postojao bi sense of urgency, što kažu ameri, ne bi se čović opuštao i kalkulisao koliko čega je dovoljno, već bi se kidalo za svaku pobedu.

to je takmičenje & kurčenje koje bih rado gledao između zvezde i partizana a ne pišanje u dalj.

 

 

Da, ako bi ta dva mesta bila za stalno. Ovako, to vrlo lako moze da bude samo za jednu sezonu. Da li zbog povratka Rusa ili jednog od milion mogucih zelenonovcanih razloga od Londona, pa dalje. Udju li oni u EL, nece bozadzije tipa Danga ili Zagor vise da budu tu, a Kuz i Stefi hoce sigurno.

Tako da, neka njih u EC, pa neka tamo izbore EL.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Da, ako bi ta dva mesta bila za stalno. Ovako, to vrlo lako moze da bude samo za jednu sezonu. Da li zbog povratka Rusa ili jednog od milion mogucih zelenonovcanih razloga od Londona, pa dalje. Udju li oni u EL, nece bozadzije tipa Danga ili Zagor vise da budu tu, a Kuz i Stefi hoce sigurno.

Tako da, neka njih u EC, pa neka tamo izbore EL.

 

meni je dosta i jedna sezona, šta je u životu dugoročno sigurno.

a što se tiče tvog straha, upravo je u suprotnoj situaciji dokazano da dugoročno nema sreće od toga što je jedan klub niže ili još gore, nekonkurentan.

 

neka lepo igraju el pa da se zabavljamo k'o ljudi a ne da žvaćemo bezveze

mislim, neće se desiti al' bih voleo

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...