Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Jeste jako mučno videti ovakvu scenu...ali šta god da je bio razlog sumnjam da je Kalina i u povratku nazad bio nadrkan i da se to nije ispeglalo. Cedi se voda iz suve drenovine...i Radonja ih je ružno opsovao na TO kada je bacio tablu...mogao je njom nekog i da povredi...baš su pod ogromnim pritiskom. Ali srećom vratismo se sa pobedom.

Nažalost...pred ova dva odlučujuća EL meča nama i izduvani Volters u odnosu na ostale bekove izgleda kao virtuozo sa loptom. Lukini i Dedini produktivni minuti nam mnogo trebaju kada Volters nije na parketu. Ovo večeras zbog krepanog Kuza... izadji Luka da Deda igra centra... i nije moglo valjanije da izadje.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Opusteno, totalno nebitna utakmica u kojem se videlo da mozemo da prelomimo kad hocemo.

 

Zasto kazem nebitna - pa zato sto (osim ako se ne desi cudo i Dzikic pronadje carobni stapic) stvarno ne vidim kako mozemo da izgubimo u PG ako nam je taj mec bitan. Mozda nakon 2 mesece u PO, ali sad, ne.

 

Najbitnije je sada dobiti dva od tri gostovanja u EL, tu treba da bude sav fokus i verujem i da ce tu i da bude sav fokus. Strasno je vazno da nam se Hollins sto pre vrati, sa njim smo mnogo cvsrci.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Simona, evo da pokušam da razrešim tu "misteriju".

 

Sumnjam da je Radonja današ želeo preveliki hrkljuš i da toliko troši i mrcvari ekipu jakom i koncentrisanom odbranom. Nadao se, verovatno, rasterećenoj igri i dobrom procentu za 3, te da ćemo uspeti da ih dobijemo kao u prvom meču (kad smo dali 12 trojki i u leru manje više dobili meč).

 

Simon je u igru ušao u jednoj komfornoj situaciji, na plus 10 za nas, kada je trebalo "dokrajčiti" Cibonu. Simon jeste adekvatniji igrač za to nego Lazarević, jer i dalje ima kapacitet da pogodi otvorene šuteve, i to u seriji (nedavno je protiv zadra ubacio 4 komada). Lazarevića ubacuješ ukoliko želiš da pojačaš defanzivni pritisak, a ne da relaksiraš napad, ubaciš šuteve i pojačaš protok lopte. 

 

Pritom, Simon ne bi video teren da su tu bili Holins i Lazić, to je takođe jasno.

 

Volim Lazarevića i uvek bih mu dao koji minut u EL, čak i na najtežim mečevima. Fajterski pristup, stav, koncentracija, sve je tu. Osim toga da ubaci šut. Gledao sam baš juče, nevezano za ovaj meč, mislim da je on poslednju trojku dao pre nove godine, što u EL, što u ABA ligi. Tako da, ima on svoje kvalitete, ali ako se nadaš da meč vodiš u smeru da malo opuštenije igraš, popustiš u odbrani a rešetaš protivnika i ubaciš neki šut, on i nije opcija. Kad zagusti i kad mora da se stegne, jeste, pa je i dobio priliku u finišu.

 

Da skratim: vodiš 10 razlike, ne želiš mnogo krljanja, treba da ubaciš igrača koji može da veže par otvorenih šuteva -- koga ubacuješ, Simonovića ili Lazarevića?

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

@Laki21

Brate kad pričaš o padu forme...šta reći o Kuzmićevoj?

 

On praktično i ne igra, malo šta ima da se kaže o tome 😞

1 hour ago, n4l1m said:

kalinic nije najcistiji suter, al i pored toga jeste klacer, tako da ti teza ne stoji.

 

 

@Laki21

si ti ispratio situaciju na kraju sa kalinicem uzivo?

jas odma prebacio pa nisam uvatio u prenosu, ide snimak trenutno na areni3, pa cu sada obratiti paznju..

mada neprijatno mi je i na samo citanje, mozda bolje da ni ne vidim to:default_coffee:

 

 

Nisam, nije se dobro videlo. No, snimao sam izlazak sa terena, bio je jako namrgođen, doslovno nije skrenuo pogled s ulaza na tunel ni za milimetar. Očito je bilo neke gužve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, medobrundo said:

 

Na stranu to što uglavnom sve što pišeš nema utemeljenje u stvarnosti, čemu ovakva morbidna predviđanja?

 

Pritom dečko igra u ABA ligi u proseku 15ak minuta, a u EL 20-25 min.

 

Najnormalnija minutaža, verovatno čak i manja, u odnosu na minutažu kakvu ima većina igrača u Evropi koja je primarna opcija na poziciji 1.

 

Gledam ga kako se kreće, govor lica, tela, kako se podiže nakon padanja, čovek je izmožden, iscrpljen. Vidi se to u dobroj meri i na TV-u, ali ovako sa par metara baš je jako primetno da mu je energija na izmaku. Po mom iskustvu kada se sportista u takvom stanju forsira obično sledi povreda.

On daleko najlošije fizički deluje od svih prvotimaca, uključujući i Kuzmića i Dedu. Njemu je definitivno najpotrebniji odmor.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čvarkov said:

@Laki21 jel si prozborio koju sa sudijama? 

 

Jesam 🙂

 

35 minutes ago, goldberg said:

Opusteno, totalno nebitna utakmica u kojem se videlo da mozemo da prelomimo kad hocemo.

 

Zasto kazem nebitna - pa zato sto (osim ako se ne desi cudo i Dzikic pronadje carobni stapic) stvarno ne vidim kako mozemo da izgubimo u PG ako nam je taj mec bitan. Mozda nakon 2 mesece u PO, ali sad, ne.

 

Najbitnije je sada dobiti dva od tri gostovanja u EL, tu treba da bude sav fokus i verujem i da ce tu i da bude sav fokus. Strasno je vazno da nam se Hollins sto pre vrati, sa njim smo mnogo cvsrci.

 

Ovo jednostavno nije tačno, od polovine treće četvtine bilo je povuci potegni. Spolja vola u dupe nismo mogli da pogodimo, a oni su imali par usera ala Gegić. Meč je mogao bez problema da ode na njihovu stranu da su uboli još par šuteva u završinici, Vildoza npr.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki21 said:

 

On praktično i ne igra, malo šta ima da se kaže o tome 😞

 

Nisam, nije se dobro videlo. No, snimao sam izlazak sa terena, bio je jako namrgođen, doslovno nije skrenuo pogled s ulaza na tunel ni za milimetar. Očito je bilo neke gužve.

to se desavalo taman u momentu dok si slikao onaj izlazak  radonjica, tako da nisi ni mogao da vidis, kao sto ni on nije..

lm, video sam u snimku taj momenat, kako se pisalo misio sam da ce biti ruznije, mada daleko od toga da i ovo nije bilo ruzno jelte..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

lm, alba mahom forsira zonsku odbranu, a kad budu pogledali statse sa ove utakmice, ima da je igraju 40 minuta..

 

isto tako, maodo lo se najverovatnije vraca danas protiv barse, ako ne danas, protiv nas sigurno..

te u tom smislu ne bi me cudilo da bas pred nas mec vaskrsne i erikson koji je out 2 meseca..

Edited by n4l1m
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Neko ce reci , pa jebemu misa imali smo pauzu pred Barsu, pa smo isli charterom tamo, pa opet dva dana pauze, 

 

Treninzi su promenjeni, sada se osvezava ekipa pred EL utakmice, a pred ABA ligaske se pojacava tempo treninga, jednostavno u ABA ligi ova utakmica je bila vazna jer realno vise se nema gde izgubiti osim u PG, a i ta nece nista odlucivati ako komsije izgube u Ljubljani.

 

 

Otkud sad to? Valjda smo mi prvi i ako Partizan pobedi u Ljubljani a mi izgubimo u Podgorici. Imali bi isti broj pobeda/poraza a kos razlika je na nasoj strani...

Link to comment
Share on other sites

Mozak ekipe Albe je Sikma, a kljuc nase pobjede je zaustavljane njega. On nam tradicionalno zadaje najvise problema sa visokog posta i trojke kad primi loptu pa razigrava igrace koji nam utrcavaju.

 

Generalno Alba ima uredjen sistem i dosta se krecu u napadu i utrcavaju u ledja, a nama takve ekipe ne pogoduju, sto se vidjelo u Bg gdje su nas pregazili.

 

Ne znam koji je plan Radonje kako da zaustavi Sikmu, ali me itekako interesuje jer ce morati nesto smisliti bez svoja 2 najpouzdanija defanzivca. 

Link to comment
Share on other sites

Da vam razrešim nedoumice...

 

Brat Kalinari je malo nervozan jer je propustio after kod Cirbija gajbi kad smo priveli Uraganke... 

On je morao za Barselonu pa u Zagreb, a Liske i Cirbić iz Mr. Stefan Brauna na Freestyler.. 

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bodo said:

Išao proveriti. Ovo nam je deseta u nizu u ZG. Serija koja traje od 24.11.2012

 

Ako ne gresim, poslednji put su nas dobili u onom cuvenom F4 u Areni 2014. godine, a pre toga jos davne 2011. godine u Zagrebu. U Pioniru su nas dobili poslednji put januara 2009. godine.

 

Neko bi rekao da su nam Cibosi kakva filijala, sta li vec... 🙂

Nek neko proveri da nema mozda Covic neku fabriku tamo ili nekog zeta ili sta slicno. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Filbi said:

I to napusava Mitra koji je bio među najboljima na tom meču. Možda mu je jedino Mitar nešto prigovarao tokom utakmice pa je sve kulminiralo ovom završnom scenom. Kako god umesto da se raduje pobedi pa eventualno nesuglasice resava na sastanku , hladne glave i trezveno on očito nije izdržao. Nikako da shvati da Zvezda može do pobede i onda kad on nije glavni Badža. Veliki teret si je natovario na pleća, naš Kalina.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ako ne gresim, poslednji put su nas dobili u onom cuvenom F4 u Areni 2014. godine, a pre toga jos davne 2011. godine u Zagrebu. U Pioniru su nas dobili poslednji put januara 2009. godine.

 

Neko bi rekao da su nam Cibosi kakva filijala, sta li vec... 🙂

Nek neko proveri da nema mozda Covic neku fabriku tamo ili nekog zeta ili sta slicno. 

Onako iz glave. Do te 2011. mislim da smo samo jednom dobili u Zg. I to u našoj prvoj sezoni u ligi. Sa Scoobyem na pleju. Tada smo vezali jedno metar pobeda i onda vrhunac svega onaj frapantni poraz od Zadra u Tivoliju trojkom sa zvukom sirene nakon što smo vodili 20tak razlike i prekida od skoro pola sata zbog ulaska Delija u dvoranu. Sledeće smo bili blizu. Vodio sam tada svoju buduću ženu na tu utakmicu u ZG. Krcata dvorana, oko nas svi divljaju, uvreda stotinu na naš račun. Tada je žena shvatila za koga ja u stvari navijam .Svi oko nas se raduju svakom kosu Cibone a ja  stisnem pesnice kod svakog našeg onako neprimetno ali pošto me je žena držala pod ruku ona je sve shvatila . Imali smo desetak razlike u završnici i onda na scenu stupa Pukl i Zvezdi više ne sviraju ništa do kraja i Cibona dobiva košem u zadnjim sekundama. Od naših pamtim Radivojevića, Nesovica, Domazeta i Bijelicu. Neki Misovic ili tako nešto. Rakočević nije nastupio. Zmago na klupi.Za njih Scooby. Te godine gubimo od Refleksa u polufinalu Abe u istoj toj dvorani ako se ne varam

Poraz u Bg mislim u Karijevom mandatu. Ne znam da li smo ih dobili u Bg za vreme Uvalina. Čini mi se da jesmo. 

I da na kraju onaj famozni poraz u Areni kada nismo mogli okean pogoditi a oni dobili na krilima Šarića, Blesingejma , Kuridze i još jednog , ne pamtim mu prezime , mislim da je na B ili D. Tetovirana jedna ruka. Ubacio nam par trojki.

Edited by bodo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Vasa123 said:

Mozak ekipe Albe je Sikma, a kljuc nase pobjede je zaustavljane njega. On nam tradicionalno zadaje najvise problema sa visokog posta i trojke kad primi loptu pa razigrava igrace koji nam utrcavaju.

 

Generalno Alba ima uredjen sistem i dosta se krecu u napadu i utrcavaju u ledja, a nama takve ekipe ne pogoduju, sto se vidjelo u Bg gdje su nas pregazili.

 

Ne znam koji je plan Radonje kako da zaustavi Sikmu, ali me itekako interesuje jer ce morati nesto smisliti bez svoja 2 najpouzdanija defanzivca. 

Moze da pripomogne to sto je Sikma u prilicno losoj formi vec nekih mesec dana. Sto naravno ne iskljucuje da ce tradicionalno protiv nas da odigra velemajstorski. Odsustvo ove dvojice nas ne pogadja toliko kad je Sikma u pitanju, koliko to sto ni White  ni Davidovac nisu najsrecniji match up za njega, jer Sikmu ne mozes da branis masom, ni nogama, vec moras da percipiras njegove kretnje i ideje, sto bi DeDa intelektualno mogao, ali ne i fizicki da isprati.Pomoglo bi kad Lo ne bi igrao, jer smo na toj poziciji defanzivno bas osakaceni

Edited by Gudura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, duboko said:

 

Otkud sad to? Valjda smo mi prvi i ako Partizan pobedi u Ljubljani a mi izgubimo u Podgorici. Imali bi isti broj pobeda/poraza a kos razlika je na nasoj strani...

Da smo izgubili od Cibone i u slucaju pobede komsija u Ljubljani onda bi nasa utakmica u PG bila biti ili ne biti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...