Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

24 minutes ago, Satan said:

šteta, stvarno šteta što ovaj roster nije zaokružen kako treba, falio je igrac na poziciji 5 i jedan bek koji igra 1 na 1 i sposoban je da ubacuje, neka iskopina tipa panter kada ga je doveo šakota. ko zna kada cemo ponovo imati jednu evroligašku zvezdu u prajmu kakva je nikola kalinic i ako je nekada bio momenat da se ide all in sto se tice evrolige i napada na top 8 to je bilo ove sezone ali nazalost gotovo je. radonjic je odlican trener, ne spada u evropski krem ali je odlican, nazalost njegov basket ima plafon jer u ekipi hoce da ima 14 role playera, da se niko ne istice i da svi riljaju. na kraju ipak odlucuje sposobnost da se lopta probaci kroz obruc. 

 

Doslovce nas je ovo delilo od ozbiljne borbe za F8 i ozbiljnog tima.

 

Umesto toga dovedena je Gomila Ničega (jebo je onaj ko ju je doveo (Filip Čović bi bio korisniji)) i produžen Simpatični Bonvivan. 

 

BTW, odlučio sam da batalim odlazak na tekme, ovo sprdanje sa doselekcijom jednostavno ne zaslužuje bilo kakvo cimanje već samo polivanje kofama govana.

Edited by Laki21
  • Like 4
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

roster nam je skolski primer samoubistva iz zaseda sa predoumisljajem.

 

-em nie doveden centar

-em doveden pefi, koji vec 2 godine nie ni za qrtaz

-dovodjenjem tog pefija koji vec 2 godine nie ni za qrtaz, direktno si ubio i dzonija, koji je je igrac kojem treba 25+min po tekmi da bi licio na nesto, umesto sto dobija po 5 min na 10 min.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

I čisto da bude jasno - ovo sprdanje sa pojačanjima™ je direktno sprdanje i ponižavanje navijača i svakog ko voli košarku i razume je makar na elementarnom nivou. U klubu verovatno misle da smo svi retardi na nivou plaćenih navijača koji koji misle da je plej komanda na daljinskom.

 

Terajte se u trista kuraca, na čelu sa Radonjom i Čovićem.

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni said:

Ivanovic bi bio pojacanje da igra sa nekim bekom ala Lojd.

Ivanović bi bio pojačanje da igra sa nekim Donta Holom ili Nibom, a ne sa Mitrovićem, Kuzmićem i Cerbesom koji se jedva odvajaju od parketa. Da imamo takvog centra Ivanović bi bio 3x korisniji nego sad.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Crni said:

Slazem se sa celim tekstom, izuzev boldovanog.

Partizan ima neuporedivo boljeg trenera, ima odlicne centre i brze bekove. Skripi njima na poz 1 i 3, ali ce oni dovesti ono sto im  fali u to ne sumnjam.

Bice to duel napadacke filozofije, protiv destruktivne.

iskustvo je na strani Zvezde, mozda i domaci teren eventualno, a kod njih ocekujem motivisanost, glad, energicnost...

Na kraju krajeva bitke dobijaju generali, a oni imaju Napoleona, a mi Serdara Jola Piletica.

 

Zna se kako je Napoleon završio. 

Mene više brine što nisam siguran da  pobeđujemo i kada uđemo sa +20 u poslednju četvrtinu ako protivnik sam ne odustane od utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Neko beše nedavno pisao zašto Ivanović nije odigrao završnicu protiv Efesa, već Pefi? Pa evo, dečko tapka loptu 20 sekundi i uvali Dobriću. Marković bi možda i izmislio neko dodavanje.

26.6 sec za poslednji napad. Skoro niko da se pomeri (kome da doda Dzoni?), ceka se lopta da se sutne trojka. Nista individualna akcija, nista protrcavanje, blokovi... strasno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bez obzira na poraz, raduje odlicna partija dobrica. opasnu tekmu je odigrao. uz sve vec pomenute probleme, falilo nam je malo koncentracije i agilnosti kod gradjenja sopstvenog kosa da pobedimo. tako su nam i odneli koseve s'kalemegdana, jer smo bili dekoncentrisani 😕

Edited by uini
  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam ranije da je Zvezdin problem mnogo dublji od poslednjeg napada. Normalno je da sa ovako limitiranim napadackim timom sa ''kosgeterom'' Kalinom tim ne moze napadacki da bude konstantan 40minuta. Dobric jeste zasluzio poslednji sut, ali generalno u kosarci meni nije jasno to staticno cedjenje sekundi koje pocinje poslednjih pet minuta i lako ekipa izgubi samopozudanje jer kad si statican to je kao u fudbalu bunarenje, sta Bog da..malo koja evropska ekipa to ne radi.

 

Ono sto je presudno za ovu sezonu jesu prcednicki izbori, pa neko ko dobije mandat PET GODINA, valjda dovede nekog i kaze ovo je moj poklon timu, imacemo konstantan budzet, povecavacu ga svake sezone,a kod nas,evo Dozet je SD..prebacujem ga sa bloga with Minic na msto SD jer jbga ko ce se secati tamo nekog SD ili nadzornog odbora, bitno da sam ja tu gde sam i ako mi zvonila jaja da sakupljam pare od setite se 2011, bitno da je psihopata rascerecio kkp pa ja mogu da se qrcim na osnovu njega i genija na klupi koji od g pravi pitu.

 

Svakako doselekcija nije problem, vec selekcija, ranije je morao doci neka Alfa u napadu, Kalinic to jednostavno nije..o centru je suvisno pisati, realno sad nam i ne treba vise..

 

Buducnost sporta u Srbiji zavisi od privatizacija, kvalitet lige i ostalo..pa nama su Mega,Borac i FMP probuseni qrton koji i ne pokusava da igra Evropu...bleje, jednom nedeljno mec, putuju tipa 10 puta godisnje i to je to. Onda i ta neka ''minimalna'' ulaganja su dovoljna da se zamazu oci.

 

Nijedan igrac u KKCZ ne moze da napreduje tokom sezone i to je kljucni problem..Lazic, Deda, Kuzmic itd..odigraju 2-3 meca tokom sezone i nekima je to dovoljno, to sto npr zauzimaju mesta nekim talntima to nije problem. Potpisujes trenera na jednu sezonu...pa jer zna da cemo sledece sezone igrati kup Mirjane Bobic Mojsilovic..to je poklon od PRCEDNIKA!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

26.6 sec za poslednji napad. Skoro niko da se pomeri (kome da doda Dzoni?), ceka se lopta da se sutne trojka. Nista individualna akcija, nista protrcavanje, blokovi... strasno. 

Da nisam gledao, pa i da ti poverujem. Od clutchera do čoveka koji traži pokrivenog Dobrića. Nisu oni odigrali paklenu odbranu, koliko mi nismo imali rešenje, ili je trener rekao “traži samo Dobrića, pa malar bio i na klupi”.

a6a625a4743cac48c1350e0c557448f6.jpg
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

topla voda ali morao je džoni ranije da krene u prodor, pogotovo zato što nije bio ni pritisnut ni udvojen u startu.

 

to ne znači da mora on i da završi (a možda bi se otvorila prilika), već bi prosto, k'o na basketu, došlo do nekog pomaganja, pomeranja odbrambenih linija i kakavog-takvog viška negde na parketu. džoni doduše nema neki solidan pregled igre ali jebiga, ne može da se ostavi dobriću kao da je paul george.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Pa sumnjam da je ovo bila akcija za Dobrica jer nije imao blok da se oslobodi, mozda pre neki short roll, svakako je Dzoni zajebao, ali bar da je sutno. Nije nuzno da PG mora slusati trenera po svaku cenu, pitaje je ovde sta je i bila akcija

 

ma nema trenera koji neće poštovati kontekst, tj datu situaciju u datom trenutku, sve dok igrač sa loptom u rukama ne napravi neku tešku glupost.

stvarno je neprijatno iznenađenje taj poslednji napad, imajuću na umu da džoni obično živi za te šuteve a kalinari nije bio na parketu.

 

nema šanse da je radonja tražio dobrića po svaku cenu, nego je dečko zabagov'o

Link to comment
Share on other sites

edit

 

i na ovom videu je jasno da je prioritet bio igra 2na2 sa visokim igračem. svakako nije radonjić lud pa da je očekivao da se tako 100% završi poslednji napad i poentira - već je jedan od jednostavnijih načina da se odbrana protivnika pomalo destabilizuje i natera da naprave neke odluke.

 

utoliko mi je još teže da shvatim zašto nije odmah napao džoni, nego je čekao 10-12 sekundi, potpuno besmislena odluka, jer ništa nismo imali od asvelovih reakcija, tj nismo imali vremena da ih provozamo okolo.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ma nema trenera koji neće poštovati kontekst, tj datu situaciju u datom trenutku, sve dok igrač sa loptom u rukama ne napravi neku tešku glupost.

stvarno je neprijatno iznenađenje taj poslednji napad, imajuću na umu da džoni obično živi za te šuteve a kalinari nije bio na parketu.

 

nema šanse da je radonja tražio dobrića po svaku cenu, nego je dečko zabagov'o

Tacno, mislim da je trebao baciti Luki, al nema to u sebi da izbaci takav pas u takvom momentu bez problema, onda bi se neko povukao i vrv bi Vajt imao iz coska taj sut za pobedu. Ipak, nije to igrica da bude uvek kako zelis.

 

Meni su i vi porazi ok dok se ekipa bori, to sto neki zele da osvoje EL to je drugi par opanaka. Moglo je da se namesti ove tri da prodjemo, ali to su ti sitni detalji koji okrecu sezonu na jednu stranu.

 

Kod ovakvih rotacija i rostera,uvek je problem sto neko iskoci napadacki, ali vecina ne..jednostavno takva nam je igra pa nemamo nekog clutchera na kraju. Stvarno se nadam da cemo pokupiti malog Jovica iz Mege na kraju sezone, ako ne..onda smo stvarno teski kurton od kluba.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Гио94 said:

Трећа заредом изгубљена утакмица у неизвјесној завршници


Ovo pre svega uopšte nije trebala da bude neizvesna završnica, ne posle onih ~ +15 i raspada Asvela

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sad gledam statistiku, a Dzoni jedinu u timu bez poJena, zanimljivo da Kalinic nije imao nijedan skok.Imali su jedan ofanzivni skok, od toga njihovi centri samo jedan. Mislim da nam je bila defanzivna tranzicija u drugom poprilicno losa, sa zastitom obruca  sa tim da su nam ponistili sut za dva poJena a Jones i Lacombe neverovatnih14/21 za dva..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni said:

Falila nam je sreca...

A ustavri nije!

Zapravo je ovo odraz rada i procene trera i odgovornih za igracki kadar.

Svako jajarenje na kraju kosta, tako da mi sa te strane drago.

Neka uzivaju u plodovima svog rada, posto nikom niki ne polaze racune ocigledno.

Preslikava se politika iz FK, tako da ne bi me zabolelo mnogo da ove godine Partizan udari po jednu packu i KK-u i FK-u.

Ocekujem da Dr Nebojsa i Dr Terzic krenu da kukaju na drzavu macehu, urotu i zaveru, i ko zna kakva jos sranja.

Radonjic ce zauvek ostati trener operisan od fleksibilnosti.

 

 

Razumem razočarenje. Svi smo razočarani, neki i ljuti, neki tužni... I jasno je da je Čović daleko od nekog finog i umiljatog lika. Ali porediti rad KK sa onom parodijom u FK je baš bezveze

 

 

40 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Da nisam gledao, pa i da ti poverujem. Od clutchera do čoveka koji traži pokrivenog Dobrića. Nisu oni odigrali paklenu odbranu, koliko mi nismo imali rešenje, ili je trener rekao “traži samo Dobrića, pa malar bio i na klupi”.

a6a625a4743cac48c1350e0c557448f6.jpg

 

Teško da je naređenje bilo da se traži dobrić, a da mu se ne pomogne da se oslobodi čuvara.

 

Meni izgleda kao da je Džoni zabagovao. Ja kapiram da je planirao da crpi napad do kraja i zabaci trojku. Kad su ovi trojica ostali na njemu, nije uspeo u tom deliču sekunde da pročita situaciju i pronađe pravi potez. S svi su bili naizgled bolji od ovoga što je na kraju uradio. Čini se da je ovde imao Luku, lob pasom. Ili Branka na 45, koji je mogao da šutne, ili čak isto da pronađe Luku, ako se Gist nebi vratio na vreme

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još uvek sam pod utiskom poslednjeg napada. Posledica toga što je zabagovao je strah, nema samopouzdanja koje mu je još više poljuljano dolaskom Markovića jer je uglavnom bio treća opcija. Od Efesa je bio težak poraz, još teži mi bio poraz od Zenita, taman kad sam pomislio da nema dalje oni me sinoć demantuju jer poraz od Asvela mi je najgori. Na jednoj konferenciji za novinare Radonjić je malo nadmeno odgovorio na pitanje o pojačanjima, da o tome nije razmišljao. Pa pošto nisi razmišljao sad razmišljaj samo o ABA ligi kad ti je cilj u Evroligi samo da učestvuješ i da ti kao trener ne napreduješ nego stojiš u mestu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markioli said:

Ivanović bi bio pojačanje da igra sa nekim Donta Holom ili Nibom, a ne sa Mitrovićem, Kuzmićem i Cerbesom koji se jedva odvajaju od parketa. Da imamo takvog centra Ivanović bi bio 3x korisniji nego sad.

Mala korekcija: Zirbes je daleko od toga da se moze reci da se jedva odvaja od parketa. Ne odvaja se on od klupe.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivan9 said:

Mnogo je se Radonjić ogrešio o Lazarevića

Ja se samo nadam da on vuče neku povredu kad odigra fantastično jednu utakmicu pa ga posle nema nigde 3-4 utakmice...

Dečko kad igra, pravi ceo tim boljim

Mnogo to utiče na njega. Malo igra pa malo više ne igra, tako ne može da se napravi igrač a on je u periodu kad mu je potreban kontinuitet. Očekujem protiv Cedevite povratak Simonovića jer Radonjić može jednu utakmicu bez njega ali dve nikako.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...