Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Okobo je došao do 16 poena, ali je dosta poena ubacio u samom finišu. Sveo ga je Hollins na skroman %. Fall je pošteno namučio Kuza, skinuo mu je gomilu lopti u napadu. Stvarno se teško boriti protiv onog solitera, svaka mu lopta pada u ruke. Jones je nezgodan igrač, nizak je prilično, ali je izuzetno nabijen. Osetkovski je tamo najveća kršina. Falilo je i njima par igrača, sigurno je to bolje kad su kompletni. Vjerujem da će i oni biti u nekoj igri za top8. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Okobo je došao do 16 poena, ali je dosta poena ubacio u samom finišu. Sveo ga je Hollins na skroman %. Fall je pošteno namučio Kuza, skinuo mu je gomilu lopti u napadu. Stvarno se teško boriti protiv onog solitera, svaka mu lopta pada u ruke. Jones je nezgodan igrač, nizak je prilično, ali je izuzetno nabijen. Osetkovski je tamo najveća kršina. Falilo je i njima par igrača, sigurno je to bolje kad su kompletni. Vjerujem da će i oni biti u nekoj igri za top8. 

Meni je zanimljivo da nas je od svih tih igraca Howard dosta namucio, pre svega u prvom poluvremenu. Nismo imali odgovor na njega, na ostale jesmo. 

Link to comment
Share on other sites

Okobo je sjajan igrac i ima tek 24g, nije se nesto snasao u NBA, ali sigurno ce za par godina biti ekstremno dominantan na mestu PG u Evropi. Ne treba zaboraviti da je lik 2-3g bio u NBA, mogao je on tamo da bleji ali hoce da se igra, malo iskusniji kad ode bice druga prica. Svakako bih ga licno uzeo sutra da nam bude plej...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Ja sam sokiran cinjenicom da je Kostas Adetokumbo bio u NBA. Zapravo to dokazuje da igranje u NBA ne znaci da si iole dobar kosarkas.

Pokupili su ga Lejkersi jer je Janis prošle godine bio slobodan agent, pa da imaju argument u eventualnom ubeđivanju. Kad je to propalo i on je dobio slobodne ruke u izboru nove sredine, fudbalskom terminologijom rečeno.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, bodo said:

Bio i Okobo u Nba al se nije leba najeo tamo. jučer neprimetan do zadnje četvrtine. totalno non-factor. kudos našima na fantastičnoj obrani na njemu a i generalno. na trenutke je zaista delovala granitno. meni je jedino u oči upala loša igra Dobrića u obrani mada ni u napadu nije briljirao i nažalost ove sezone standardno loš DeDa ali on je igrao samo u 1.. I pamtim još kada je vanilica zaspao na kraju kad smo dobili trojku iz kornera , Okobo mislim gde ga je Dejo odmah izvadio iz igre. sveli smo najbolji napad EL doduše desetkovan na manje od 70 poena. samo reči pohvale. neka ovo prenesu i u nedelju i neće biti zime za nas.

 

Koliko se sječam, Dobrić je dobar dio prvog poluvremena bio zadužen za Okoba. Znam sigurno da smo utakmicu počeli tako. Jeste Hollins ostavio bolji utisak, jer ga je terao u baš smešne pokušaje. Banana, airball, trica sa devet metara koja lomi tablu... Ali je I Dobrić odradio dobar dio posla na njemu.

 

Baš ima ta akcija na highlightsima od utakmice. Nije to bio baš neki grozan propust Nate-a, jer je ipak uspeo da switchuje dovoljno brzo da malo omete taj šut. Jednostavno akcija je bila dobra, i Okobo je majstorski to naskočio i pogodio van balansa

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Okobo je sjajan igrac i ima tek 24g, nije se nesto snasao u NBA, ali sigurno ce za par godina biti ekstremno dominantan na mestu PG u Evropi. Ne treba zaboraviti da je lik 2-3g bio u NBA, mogao je on tamo da bleji ali hoce da se igra, malo iskusniji kad ode bice druga prica. Svakako bih ga licno uzeo sutra da nam bude plej...

 

Meni on ne igra kao plej. Kad bi tažio neko euro poređenje, prvi mi na pamet padne Keith Langford recimo. Znači izrazito skorerska dvojka, koja mnogo voli da igra sa loptom u rukama.

 

Mada, ima i sve više ekipa koje vole takve igrače na PG.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Nazalost da. Jer ce pre Kostas dobiti minute od Teodosica. NBA vise ceni fizikalije nego znanje kosarke.

 

veći je cirkus što igra uskoković redovno euroleague nego što je kostas igrao u tri nba sezone 5.5minuta, 4 minuta i 3.7 minuta. 

prve sezone je igrao na dve tekme, druge na pet, dok je treće sezone igrao celih 15 utakmica od 72 po 3.7min

 

baš cirkus.

 

ovamo fića, zirbes, nastavi niz.

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Meni on ne igra kao plej. Kad bi tažio neko euro poređenje, prvi mi na pamet padne Keith Langford recimo. Znači izrazito skorerska dvojka, koja mnogo voli da igra sa loptom u rukama.

 

Mada, ima i sve više ekipa koje vole takve igrače na PG.

On je jeste prvo da gleda kos, ali sasvim solidno razigrava, bas je bilalepa akcija kad su nam zabli poslednju trojku, asistrao im je solidno ali nisu imali egzikuciju. On je po meni bas plej i treba mu lopta u rukama. Davno primecen jos u Ortezu kad je igrao, fantastican igrac jos kad se malo privkne na ove uslove, potpuno sam siguran da ce se otimati svi jaki u EL oko njega. On je za klasu bolji od ovog iz Reala ex partizani. Malo mu visoko lopta ide al uglavnom ulazi, ima osecaj, mada ga mi jesmo fino zakljucali.

 

12 minutes ago, oubrevo. said:

 

veći je cirkus što igra uskoković redovno euroleague nego što je kostas igrao u tri nba sezone 5.5minuta, 4 minuta i 3.7 minuta. 

prve sezone je igrao na dve tekme, druge na pet, dok je treće sezone igrao celih 15 utakmica od 72 po 3.7min

 

baš cirkus.

 

ovamo fića, zirbes, nastavi niz.

Strasne stvari pises..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

On je jeste prvo da gleda kos, ali sasvim solidno razigrava, bas je bilalepa akcija kad su nam zabli poslednju trojku, asistrao im je solidno ali nisu imali egzikuciju. On je po meni bas plej i treba mu lopta u rukama. Davno primecen jos u Ortezu kad je igrao, fantastican igrac jos kad se malo privkne na ove uslove, potpuno sam siguran da ce se otimati svi jaki u EL oko njega. On je za klasu bolji od ovog iz Reala ex partizani. Malo mu visoko lopta ide al uglavnom ulazi, ima osecaj, mada ga mi jesmo fino zakljucali.

 

...

 

A jbt ja juče primetim da se sa Simonom baš ispozdravljao na kraju utakmice. I kapiram, mora da su zajedno igrali u Orthezu, kad je Simon bio tamo jednu sezonu. Pogledam na wiki, nigde Ortheza u njegovoj istoriji. Nisam provalio da je Elan Bernais ustvari Pau Orthez 😅

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, oubrevo. said:

 

veći je cirkus što igra uskoković redovno euroleague nego što je kostas igrao u tri nba sezone 5.5minuta, 4 minuta i 3.7 minuta. 

prve sezone je igrao na dve tekme, druge na pet, dok je treće sezone igrao celih 15 utakmica od 72 po 3.7min

 

baš cirkus.

 

ovamo fića, zirbes, nastavi niz.

Rasprava kranje glupa ali moram primetiti da su ti argumenti klimavi.Spominjes kako je kostas igrao malo a zato vamo racunas cirbesa koji nema minute uopste.

 

54 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Okobo je došao do 16 poena, ali je dosta poena ubacio u samom finišu. Sveo ga je Hollins na skroman %. Fall je pošteno namučio Kuza, skinuo mu je gomilu lopti u napadu. Stvarno se teško boriti protiv onog solitera, svaka mu lopta pada u ruke. Jones je nezgodan igrač, nizak je prilično, ali je izuzetno nabijen. Osetkovski je tamo najveća kršina. Falilo je i njima par igrača, sigurno je to bolje kad su kompletni. Vjerujem da će i oni biti u nekoj igri za top8. 

Mi smo Asvel razmontirali.Okobo 16 poena iz 16 pokusaja,sut 2 od 9 za 3 a pre nas je imao 50 60% za tri na velikom uzorku.Jones slicno samo sto nije ni uspeo sut za tri da uputi protiv nas!Da im nije bilo neki smesnih bacanja mi bi taj tandem sveli na 20 25 poena.

Nasutirao im se onaj Ka(h)udi vise nego sto inace sutne na treningu,ni jedno prikicavanja Kostasa,Osetkowski izgledao kao amater itd.Mislim da ljudi jos ne shvataju koliko smo dobro odigrali i koliko mozemo.

 

Meljemo u odbrani,pogotovo te iso ekipe,samo kazem...

 

 

I da dodam da ce ljudi verovatno biti odusevljeni Markovicem tokom sezone.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavijan2 said:

Čović samo kao povod.

Jel OK što je Toni stavio burazera za trenera, a ne nekog krštenih trenera.

 

burazer je sasvim solidan trener. možda i dobar. sramota ga je porediti sa debeljucom podnim đeneralom

Just now, UDresuKvinsiMilera said:

Rasprava kranje glupa ali moram primetiti da su ti argumenti klimavi.Spominjes kako je kostas igrao malo a zato vamo racunas cirbesa koji nema minute uopste.

...

 

zirbes igrao dve tekme po 7 minuta. više od kostasovih proseka. da ne tražim sad čovićeve ili čije već statse

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, oubrevo. said:

 

burazer je sasvim solidan trener. možda i dobar. sramota ga je porediti sa debeljucom podnim đeneralom

 

zirbes igrao dve tekme po 7 minuta. više od kostasovih proseka. da ne tražim sad čovićeve ili čije već statse

Ne bih poredio Nebojšu i Fićka sa Parkerima. Samo pitam da li bi neki trener čiji glavni kvalitet nije to što je gazdin brat, bio bolje rešenje za Asvel?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Davno neko nije zloupotrebljavao statistiku ovako.Ali dobro nek bude da on ima neku ulogu u Zvezdi ove sezone,bezveze rasprava.

 

pa fora je u tome što ni kostas nije imao nikakvu ulogu u lejkersima ili mavsima, tj imao je još manju. 

pišeš kao da je on igrao nešto tamo a pojavio se na par tekmi

2 minutes ago, pavijan2 said:

Ne bih poredio Nebojšu i Fićka sa Parkerima. Samo pitam da li bi neki trener čiji glavni kvalitet nije to što je gazdin brat, bio bolje rešenje za Asvel?

 

 

ne znam da ti kažem jer ovaj trener-buraz radi dobar posao, dok nam je fića dva puta doneo euroligu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

pa fora je u tome što ni kostas nije imao nikakvu ulogu u lejkersima ili mavsima, tj imao je još manju. 

pišeš kao da je on igrao nešto tamo a pojavio se na par tekmi

 

ne znam da ti kažem jer ovaj trener-buraz radi dobar posao, dok nam je fića dva puta doneo euroligu.

Da zanemarimo potpuno postojanje Čović klana, ovaj TJ burazer nigde nije bio trener sem u klubu kod burazera Tonija. Nešto ne verujem da bi mu iko ko mu nije brat dao posao trenera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Koliko se sječam, Dobrić je dobar dio prvog poluvremena bio zadužen za Okoba. Znam sigurno da smo utakmicu počeli tako. Jeste Hollins ostavio bolji utisak, jer ga je terao u baš smešne pokušaje. Banana, airball, trica sa devet metara koja lomi tablu... Ali je I Dobrić odradio dobar dio posla na njemu.

 

Baš ima ta akcija na highlightsima od utakmice. Nije to bio baš neki grozan propust Nate-a, jer je ipak uspeo da switchuje dovoljno brzo da malo omete taj šut. Jednostavno akcija je bila dobra, i Okobo je majstorski to naskočio i pogodio van balansa

Pisao sam i na live temi jučer. Hollins je po mojim shvatanjima neusporedivo bolji defanzivac od Dobrica kojeg inače jako gotivim. Šteta da mu i taj šut još nije proradio. Ognjen nije isto tako po meni  nikada važio za  strašnog defanzivca ali čini mi se da je ove sezone lošiji nego inače u tom delu. Će biti nešto ili čak puno do toga da nije prošao uopšte pripreme sa timom i da je posledično tome slabije ušao u sezonu u oba smera igre.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, pavijan2 said:

Da zanemarimo potpuno postojanje Čović klana, ovaj TJ burazer nigde nije bio trener sem u klubu kod burazera Tonija. Nešto ne verujem da bi mu iko ko mu nije brat dao posao trenera.

 

nebitno. niko ne bi kenjao covicu sto je doveo sina, da je mogao da igra basket na tom nivou 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NikadProtivKaline said:

to je zato sto nije obratio paznju na roster zalgirisa iz 2018.

fatalna greska, ali desava se i najboljima

bice tito ok

 

Mislis na roster koji je kao skuplji od nas jadnih, a dosao je do TOP 8 sa 10 igraca + gomila anonimnih Litvanaca?

 

Pa ne navodim ih ja zato sto ih nesto mnogo pratim, nego zato sto necu da bacamo pare na klupu i tribine ako mozemo da ulozimo to u kvalitet i prvu petorku. KKCZ treba da ima 10 igraca koji nose igru, jos dvojica koji ce ulaziti u ABA ligi i ostalo da budu prospekti da se uce.

 

Eh, ali taj glupi Zalgiris, sta da su se Pangos, Micic ili Davies povredili, kako bi onda? Pa isto kao sto se nama Jovic povredio, desava se.

 

Na kraju, sudicemo da li je ovo dobar model rostera negde u januaru, kada budemo videli skor u EL i (manje) u ABA ligi.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Čović samo kao povod.

Jel OK što je Toni stavio burazera za trenera, a ne nekog krštenih trenera.

Toni ulaže u klub vlastite pare. On može da stavi i svoju strinu za trenera.

Čović treba da je menadžer državnih i sponzorskih para u klubu.

Nije ni blizu ista stvar.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...