Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Sudije su kvarljiva roba, obično sviraju za onog ko je u tom trenutku uticajniji. Zvezdaši se užasavaju kad se spomenu Javor i Radović a oni su nam fenomenalno sudili u onoj polufinalnoj utakmici pred 10000 grobara u Pioniru kad smo preokrenuli košarkašku istoriju.
Nama sem Oberkneževića niko nije nešto posebno naklonjen tako da je bukvalno svejedno ko sudi.  
Kad već pominješ tu seriju , tenzije su bile 100 puta veće nego danas.

Sudije Javor , Radović, Ika ...Dule na klupi

Potpuna panika kod nas cigana

Ovo danas je zajebancija ...

Trojica (Luka, Kalina ,Laza) su i tada igrali.Radonja na klupi...bf1f495cdd8facd2f5f4d5a5c3e8c43f.jpg

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Npr ja tokom sezone gledam po 10-12 utakmica svaki dan u proseku, razne lige i vukojebine...

 

:smiley33:  

 

Mozda 10-12 highlights-a dnevno a to ti nece dati utisak u sudjenju. 10 utakmica je barem 15 sati dnevno, i to da ubrzas.

 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, L' Imperatore said:

Na više monitora odjednom, verovatno. 

To je sa nedovoljno paznje onda ni prema jednoj utakmici.

 

Imam negde fotku, valjda kad su i Partizan i Zvezda igrali neki fudbal u Evropi a ujedno je isla i neka utakmica EL. Pustio sam na jednom monitoru Telekomov IRIS da gledam ArenuSport, na drugom SBBov EON da gledam EL i za Partizan sam neki divlji potok pustio. Svelo se na to da gledam jedno a pratim rezultat u prekidima na ostalim utakmicama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

To je sa nedovoljno paznje onda ni prema jednoj utakmici.

 

Imam negde fotku, valjda kad su i Partizan i Zvezda igrali neki fudbal u Evropi a ujedno je isla i neka utakmica EL. Pustio sam na jednom monitoru Telekomov IRIS da gledam ArenuSport, na drugom SBBov EON da gledam EL i za Partizan sam neki divlji potok pustio. Svelo se na to da gledam jedno a pratim rezultat u prekidima na ostalim utakmicama. 

 

Ima istine, mada zavisi i koliko si naviknut a i koji sport je u pitanju.

 

Recimo, meni je basket najteži za kvalitetno praćenje, kad pričamo o glednju više tekmi odjednom. 2 mogu, sa 3 se več namučim. Dok recimo fudbal i tenis mogu 4 bez problema, nekad i 5, ako je koncentracija kako treba

 

edit: Mada, ne verujem ni da neko iz užitka cepa 5 tekmi odjednom. To obično radi ljudi koji se malo ozbiljnije klade, ili imaju neki drugi posao vezan za sport

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadjoh sad podatak da Radonja deli 4. mesto po broju trenerskih tehničkih u ovoj EL sezoni, tako da očigledno tu ima nešto - da li on loše komunicira sa sudijama (što ne verujem, ne deluje kao tip koji vređa), da li su to često tehničke klupi koje on popije ili nešto treće ne znam, ali evidentno nešto postoji.

 

Previše kukate na sudije, grešili jesu, ali ja nisam primetio neku veću tendenciju ni na jednu stranu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mfmilan said:

 

Previše kukate na sudije, grešili jesu, ali ja nisam primetio neku veću tendenciju ni na jednu stranu.

Sa ovim se skroz slazem. Potpisao bih sudjenje u odnosu na domacina iz prve dve utakmice za veceras na keca. Sta vise, odavno sudjenje u neka dva derbija nije bilo u toj meri korektno kao u prve 2 utakmice. Samo onaj ko apriori kuka, ili ima tendenciju da izvrsi pritisak moze da ima ozbiljne primedbe.Bilo je sitnih gresaka na obe strane, ali nista ozbiljno, i nista krucijalno

Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

da li on loše komunicira sa sudijama

 

Možda ne zna da se najbolje izrazi na engleskom. Ne znači da ih psuje, ali Radonja jeste malo neelokventan. Sećam se jedne situacije mislim da ste igrali sa Barsom, Dule prilazi sudiji i zbunjen pita "Bikoz???", iskrivio sam se od smeha.

 

2 minutes ago, mfmilan said:

Previše kukate na sudije, grešili jesu, ali ja nisam primetio neku veću tendenciju ni na jednu stranu.

 

Ko god je gledao greške na obe strane a ne samo ono što mu odgovara, nije video tendenciju.

 

Jednostavno je. Prvu utakmicu smo vas rutinirali. Drugu ste mogli da dobijete zbog strmoglavog pada naše igre pred kraj treće i u četvrtoj četvrtini. Ni u jednoj od dve utakmice sudije nisu odredile pobednika. Ali aj ti to dokaži našim navijačima.

Link to comment
Share on other sites

Једина замерка ми је да клупа/тренер ккп не добију техничку а целу утакмицу су се бацакали ка судијама, док је Радоња добио за прву такву ситуацију.

 

Што се тиче суђења осим она 3 фаула у 3 напада на Пантеру судије су мање више имале једнак критеријум за обе екипе, свакако није било довољно грешака да би једну екипу спречили да победи.

 

Суђење је у свим дербијима ове сезоне било коректно (колико је то могуће) осим у другом дербију у аби где су стварно имали неједнак критеријум (нама су свирали фаулове који су баш били упитни и самим тим нас напунили фауловима док су њима пустили тучу). Прво што ми пада на памет су Митров фаул у нападу или Нејтов а са друге стране Лесор одваљује Митра раменом 3-4 пута за редом и даје кош и ништа не свирају.

4 minutes ago, Cavani said:

Radonjic je u EL najvise tehnickih dobio kada se zanese pa udje u teren cini mi se.

Да, углавном због тога добија техничке.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Cavani said:

Radonjic je u EL najvise tehnickih dobio kada se zanese pa udje u teren cini mi se.

Ima i toga, mislim da je na prvoj utakmici u sred napada dodirnuo/gurnuo Ledeja cini mi se, secam se da je ovaj tražio od sudija tehničku. Radonja se previše unese u utakmicu i onda zaboravi gde je i šta je.

 

Što se našeg pomoćnog tiče, jeste nešto dramio okolo, izgledalo je čudno, baš bih voleo da znam o čemu se radilo. A da li je to dovoljno za tehničku najviše zavisi baš od toga što je dramio, šta je pričao dok je dramio.

 

Inače mislim da vi često pomešate Željkovo dranje na igrače sa dranjem na sudije, pa da zato mislite da ne dobija kazni koliko bi trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Valjda su se malko smirile strasti pa smem objektivno o sudjenju bez da me vesaju... 

 

 

Koraci Lideja... Covek krene dvokorak, stane prokliza i sutne neki fejd avej i da kos i sve regulare. Lesor takodje voli da ga usitni i pri polasku i kada se vrti u reketu

 

Dva faula sa ledja Voltersa i Mitrovica u njihovoj kontri, mozda oba namerna, sudije pustile da se igra ni obican nisu svirali. 

 

Tehnicka Radonjicu i nedavanje iste kolegama sa druge strane. Ovo je bas vidljivo da je neujednacen kriterijum. 

 

Faulovi na Panteru su po meni preblago dosudjivani u prvom poluvremenu. 

 

Nisam video Murov faul dobro za 3+1 al mi se cini da nije bio.

 

Lesor situacione... pojma nemam ne znam toliko pravila u sitna crevca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mfmilan said:

Ima i toga, mislim da je na prvoj utakmici u sred napada dodirnuo/gurnuo Ledeja cini mi se, secam se da je ovaj tražio od sudija tehničku. Radonja se previše unese u utakmicu i onda zaboravi gde je i šta je.

 

Što se našeg pomoćnog tiče, jeste nešto dramio okolo, izgledalo je čudno, baš bih voleo da znam o čemu se radilo. A da li je to dovoljno za tehničku najviše zavisi baš od toga što je dramio, šta je pričao dok je dramio.

 

Inače mislim da vi često pomešate Željkovo dranje na igrače sa dranjem na sudije, pa da zato mislite da ne dobija kazni koliko bi trebalo.

 

Da budemo iskreni Zeljko ima obicaj da koristi autoritet i preslisava sudije, siri teatralno ruke itd. U kupu je cini mi se i pretio prstom sudiji koliko se secam.

U svakom slucaju trebalo bi da dobije barem jednak broj tehnickih kao Radonjic ako nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

. Potpisao bih sudjenje u odnosu na domacina iz prve dve utakmice za veceras na keca. 

 

isek'o si me. tekma je sutra uveče, večeras je dečiji rođendan, sve sam isplanirao.

 

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Sećam se jedne situacije mislim da ste igrali sa Barsom, Dule prilazi sudiji i zbunjen pita "Bikoz???", iskrivio sam se od smeha.

 

:roflmao:  dule bog disko-fanka.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Cavani said:

 

Da budemo iskreni Zeljko ima obicaj da koristi autoritet i preslisava sudije, siri teatralno ruke itd. U kupu je cini mi se i pretio prstom sudiji koliko se secam.

U svakom slucaju trebalo bi da dobije barem jednak broj tehnickih kao Radonjic ako nista.

 

B1 - ako je neko zaslužio autoritet, to je onda on.

 

B2 - ne možeš to tako paušalno da određuješ, nisi na terenu, ne znaš dešavanja, šta oni pričaju. Možda je Željko tokom svojih silnih godina koliko hara Evropom naučio kako da suptilno napravi pritisak bez da trpi konsekvence, dok Radonja to (još) ne zna.

 

Poenta je da, za sada, sudije nisu ništa odlučivale u ovoj seriji. Grešile jesu, ali ništa spektakularno i odlučujuće. Nadam se da će tako i da ostane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

željko ima veći kredit kod sudija nego otprilike bilo koji trener u evropi, uključujući tu i kari pešića, atamana i pojma nemam, skariola.

deal with it, što kažu mudri ameri, ne postoji komunizam i ravnopravnost, kao što ne postoji i u nekim drugim situacijama koje odgovaraju zvezdi.

 

građani srbije su najveći pravednici na ovome svetu, dok god pravda ide njima (nama) u korist. ostalo nas ne interesuje.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...