Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Brate, svi pamte 80-te ko da je juce bilo, Majstor pamti Radoviceva bacanja, ja brkove Branka Kovacevica (svaki put bih se pitao od kad Ron Jeremy pika basket...🙃), Kankunnen prekopava arhivu....jel ima ovde neko jos uvek radno sposoban?😀 Urose19 javi se...🤣

Edited by Gudura
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ba O'Bab said:

Pozdrav svima, dugo vas citam itd itd...

Kao sto napisa Pavijan2 u pitanju je Nikola Jovanovic, krilni centar, igrao u Zvezdi od 92-94 i osvojio dve titule. Slika je inace nastala 1993. kada su nakon osvajanja titule kosarkasi dosli na Marakanu da podrze fudbalere u revans mecu finala Kupa protiv Partizana. Zvezda je taj Kup osvojila.

P.S. Iza Laleta Lucica (koji se okrenuo i gleda u Trifunovica) je kosa Sase Obradovica. 

 

Evo jos jedne slike sa istog dogadjaja, kosarkasi Zvezde kraj terena sa trofejom pobednika Kupa.

519184d14507e4f6d8a83e2ba33ee986.jpg.c6d261afca938f35a53932f1878e774a.jpg

 

Pozdrav, vracam se citanju...

 

Inače, vidim da ima kod vas ljudi koji pamte starije generacije, pa ako bi neko mogao da napiše koju o Nikoli Jovanoviću, koji je inače, moj ujak 😄

Moja prva utakmica koju sam uživo odgledao bila je '94 ako se ne varam, u Hali sportova, kada je on igrao za Zvezdu. Bio sam baš mali, ćale me je vodio kao navijač Partizana, pa me pita za koga ćeš da navijaš, Partizan ili za ujaka. Mislim da sam mu rekao za Partizan, al da ujak bude najbolji haha. No, da vam ne zagađujem temu, ako neko može da napiše (ako se seća) kakav je bio kao igrač (možda nešto zanimljivo, kakav je stil imao, eventualno na koga podseća danas), pošto zaista ne pamtim (baš sam bio mali) kasnije je odigrao i za FMP pa otišao preko u Bugarsku i Belgiju. Sada je u svom rodnom Čačku. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Instinkt said:

 

Inače, vidim da ima kod vas ljudi koji pamte starije generacije, pa ako bi neko mogao da napiše koju o Nikoli Jovanoviću, koji je inače, moj ujak 😄

Moja prva utakmica koju sam uživo odgledao bila je '94 ako se ne varam, u Hali sportova, kada je on igrao za Zvezdu. Bio sam baš mali, ćale me je vodio kao navijač Partizana, pa me pita za koga ćeš da navijaš, Partizan ili za ujaka. Mislim da sam mu rekao za Partizan, al da ujak bude najbolji haha. No, da vam ne zagađujem temu, ako neko može da napiše (ako se seća) kakav je bio kao igrač (možda nešto zanimljivo, kakav je stil imao, eventualno na koga podseća danas), pošto zaista ne pamtim (baš sam bio mali) kasnije je odigrao i za FMP pa otišao preko u Bugarsku i Belgiju. Sada je u svom rodnom Čačku. 

Evo ja kao jedan od starijih mogu da napišem da ga pametim još dok je igrao u Borcu iz Čačka koji je tad bio Prva B liga, tu je bio prilično efikasan uglavnom je rešavao šutem sa poludistance. U Zvezdi nije pokazao sav svoj potencijal, tek povremeno je znao da odigra kako treba a bogami mu je i odbrana bila nešto slabija.

Korektan lik i koliko ja pamtim uzoran sportista!

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je daleko najdraži  i omiljeniji igrač iz tih 80' godina bio 'Boban' Janković. Toliko sam volio tu njegovu , tu kod nas postoji izraz 'grintu' srcanost, borbenost. Samo zbog njega sam išao gledati Vojvodinu u Drazenov dom kad je skoro sam dobio Cibonu u čini mi se dva produžetka u toj jednoj sezoni  koju je igrao za njih prije nego se vratio kod nas. I volio sam posebno još jednog , njegovog imenjaka Nikolića, koji je bio možda najbolji strelac u tim ranim i srednjim 80' . @Gudura evo ja sam još uvijek radno sposoban ali imam poduži staž navijanja za Zvezdu, od 1975. Znači da bih mogao već u mirovinu 😁

Edited by bodo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mmajstor said:

 

on je dijagonalno... mislio sam sa druge strane, bukvalno iza Milete. 

Eno ga i na drugoj slici desno od Peje (njegovo desno). 

 

 

Ko je taj? Od Culibrka znam samo Ogulina Ogla iz nadrealista (Djura). 

Nikola Jovanović.

Na prvoj iza Lisice na drugoj levo od Peje(Pejino desno).

31 minutes ago, Perkos2 said:

Evo ja kao jedan od starijih mogu da napišem da ga pametim još dok je igrao u Borcu iz Čačka koji je tad bio Prva B liga, tu je bio prilično efikasan uglavnom je rešavao šutem sa poludistance. U Zvezdi nije pokazao sav svoj potencijal, tek povremeno je znao da odigra kako treba a bogami mu je i odbrana bila nešto slabija.

Korektan lik i koliko ja pamtim uzoran sportista!

Meni se čini da je on završio u FMPu sezone 97/98 kad smo igrali sa njima finale plej-ofa. Možeš li to da potvrdiš?

Isto pitanje i za @Instinkt.

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Pored dve titule u vašem dresu, igrao je finale 97/98 za FMP, koji je tad imao respektabilnu ekipu (Dejan Radonjić, Vesa Petrović, Nikola Jestratijević, Nikola Bulatović, Aleksandar Smiljanić, Goran Bošković, Goran Nikolić, Mladen Šekularac, Vukosavljević, i Nikola Jovanović)

Gledao sam tu seriju uživo, 3:1 u korist Zvezde, gde je poslednji meč bio baš dobar, egal do kraja. Zvezda je tad bila baš lepo skockana ekipa, dosta klinaca plus par iskusnih. Tu finalnu seriju je izdominirao Topić, plus Bolić i Rakočević. Opet, Nikola je igrao nekih 15ak minuta po utakmici, i baš ne mogu da se setim ničega iz njegove igre, da ga jebeš. Zvezda je te sezone igrala finale KRK, i to me baš on vodio. Izgubili ste 10ak razlike od nekog italijanskog tima, iako ste prvu dobili u gostima. Sećam se da je Pionir bio okićen u crveno, dupke pun, mislim da niko nije ni pomišljao da Zvezda neće uzeti trofej. Sad, ja se ne sećam baš kako ste izgubili, bilo mi je zanimljivije da zveram oko sebe, dete

 

Da ne zaboravim, Jovo Stanojević je bio isto baš dobar. 

Edited by Instinkt
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

U novoj epizodi excel tabelica, Nebojša Čović se žali da je Zvezda ,za razliku od "nekih drugih klubova", morala da plaća trening hale.

 

Meni ovo deluje kao da je Nebojša konačno naišao na veću barabu u liku i delu limara Ostoje pa mu sad krivo što ovog država više voli.

 

koliko se ja sećam gde smo bili 2011e, čović je uredno naplaćivao zvezdi usluge korišćenja trening-resursa fmp-a, tako da je ova izjava bizarna čak i za čovaru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

Meni je daleko najdraži  i omiljeniji igrač iz tih 80' godina bio 'Boban' Janković. Toliko sam volio tu njegovu , tu kod nas postoji izraz 'grintu' srcanost, borbenost. Samo zbog njega sam išao gledati Vojvodinu u Drazenov dom kad je skoro sam dobio Cibonu u čini mi se dva produžetka u toj jednoj sezoni  koju je igrao za njih prije nego se vratio kod nas. I volio sam posebno još jednog , njegovog imenjaka Nikolića, koji je bio možda najbolji strelac u tim ranim i srednjim 80' . @Gudura evo ja sam još uvijek radno sposoban ali imam poduži staž navijanja za Zvezdu, od 1975. Znači da bih mogao već u mirovinu 😁

Moj omiljeni igrač sa kraja osamdesetih zbog kog sam i zagotivio košarku je Kukoč. 

46 minutes ago, Instinkt said:

. Zvezda je te sezone igrala finale KRK, i to me baš on vodio. Izgubili ste 10ak razlike od nekog italijanskog tima, iako ste prvu dobili u gostima. Sećam se da je Pionir bio okićen u crveno, dupke pun, mislim da niko nije ni pomišljao da Zvezda neće uzeti trofej. Sad, ja se ne sećam baš kako ste izgubili, bilo mi je zanimljivije da zveram oko sebe, dete

Ćuti ne spominji 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Meni je daleko najdraži  i omiljeniji igrač iz tih 80' godina bio 'Boban' Janković.  😁

 

Najvise pamtim one njegove trojke sa kapice o tablu, kojih je toliko bilo da sam  bio stvarno ubedjen da ih namerno gadja sto je raritet. Nikolic i Karadzic, zajeban tandem osamdesetih bio, a i kad se pogledaju ti sastavi sa kraja 80 ih je da se smrznes... pa cak i tako jaki nismo mogli ni sa prismrdimo Splicanima, a u duelima sa Cibonom i Partizanom bili za nijansu slabiji, uz poneki izuzetak. Liga da se smrznes. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kankkunen said:

Ovo su frizure iz 89-e ... :classic_smile:

B5Ah3OxIgAAk3lF.jpg:large

Moka, Avdija, Rastko, Gilić, Z.Jovanović, Bogosavljev, Guza Janković, Mirko Pavlović:classic_biggrin:, Sedlaček

Neša Ilić, S. Obradović, Dabić, Z. Radović, Karadžić, Kaličanin (?)

 

10 hours ago, Ba O'Bab said:

 

Nisam mislio na tu sliku, vec na ovu koja je prvobitno postavljena. 

e29960c4dbfb8db1b333bdd183d364d5.jpg.ce4ff8ac1119a8afcb2bc5ad496e320a.jpg

Trifunovic u sarenoj kosulji, Lale gleda u njega, vrh glave Obradovica iza Laleta... 

Slika sa trofejom Kupa koju sam postavio je samo moj dodatak na pricu 🙂

 

Neša Ilić i da ima šubaru na ovim fotkama, prepoznaje se po tom osmehu

''udario sam mali prst u jebenu ivicu od kreveta ali nie mi ništa''.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Instinkt said:

Zvezda je te sezone igrala finale KRK, i to me baš on vodio. Izgubili ste 10ak razlike od nekog italijanskog tima, iako ste prvu dobili u gostima. Sećam se da je Pionir bio okićen u crveno, dupke pun, mislim da niko nije ni pomišljao da Zvezda neće uzeti trofej. Sad, ja se ne sećam baš kako ste izgubili, bilo mi je zanimljivije da zveram oko sebe, dete

Znači ti si taj baksuz! Ajde beži sa teme i da te ne vidim više ovde, sotono mala 😛

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Jel može neko od insajdera da potvrdi da li su ljudi ili neko iz uprave Partizana uticao na to da Petrusev ne dodje u KKCZ? 🙂

 

@uini Nije mi cilj patkometrija ni išta slično, verovao ili ne to su lično Miškove reči. 🙂

Edited by Golijat
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...