Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 hours ago, Šarac said:

Naplatio je sve.

Postoji minimalna sansa da kao vrati deo para posto je pod ugovorom sa Monakom.. Ali mislim da od toga nema nista jer xavisi od dobre volje Obradovica da vrati, a druga da se ide na sud sa njim i trazi povracaj. 

 

 

Hmmm, malo cudno resenje da mu se odmah sve isplati. Zasto ne mesecno tj. kako bi dobijao platu da je ostao? Ovako isplatis sve, a on moze da nadje angazman i opet naplati. Raskidom ugovora ima pravo na plate kao i da mu ugovor nije raskinut, ali ne da mu kroz otkaz bude jos bolje ako uspe da nadje novo radno mesto. Ugovorom se posle otkaza obicno isplacuju plate koje otkazom neko ne odradjuje, a ne neke dodatne stet za dusevnu bol ili sta ja znam sta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Ajmo opet.

 

Obradovic je dobio susdkim putem sve sto mu je sledovalo po ugovoru da je ostao do kraja kod nas (zavrsetak ove sezone). 

Bez bonusa.

 

Dobio je sve pare pre nego sto je uopste potpisao ugovor sa Monakom. 

 

Da je hteo dogovor sa klubom moglo je mesecno da mu se placa dok ne potpise novi ugovor.

On je pokrenuo tuzbu za sve pare plus bonuse.

 

Bonuse nije dobio. 

Onda je tu ili do ugovora ili do suda zbog neisplacivanja sa nase strane.

 

Ugovor bi onda morao biti tako sklopljen da se raskidom ugovora sve plate odmah moraju isplatiti. Ne mogu verovati da bi neko sklopio takav ugovor.

 

Sud ako je dosudio i nalozio da se sve plate isplate, onda bi to moglo biti jer smo stali sa placanjem mesecnih plata nakon otkaza (ne znam, kalkulisem). Onda je razumljivo da sud dosudi da se sve odmah mora isplatiti.

 

Te cake sa minimalnim platama u novom klubu (a da Zvezda placa i dalje 99% plate) bi u normalnom slucaju bile razlog da se obustavi placanje mesecnih plata nakon otkaza, jer se radi o ociglednoj podvali. Ali, ako smo morali na sud jer nismo hteli redovno da placamo, onda moze biti vrlo lako da je sud rekao da mu se sve isplati, a da Obradovic nema obavezu da ceka istek raskinutog ugovora, ako hoce novi angazman i platu od novog kluba.

1 hour ago, Šarac said:

Sve dok 17 od 18 klubova bude imalo za 10 miliona u startu veci budzet necemo prici.

 

Sve dok 15 od 18 klubova ima dugogodisnje A licence gde ih zabole da li su drugi ili 18 ti na tabeli necemo prici 8. mestu.

 

Sve dok se 6 klubova u startu zna da ce igrati top 8 jer to kvalitetom i tradicijom zasluzuju iz godinu u godinu, ostaju ta dva mesta da se kolju  ostalih 12.

 

Cak i tih dodatnih 10 miliona nije garant ulaska u 8 iz dva razloga.

 

Trenera koji ne zna kako da ih potrosi, drugo u slucaju ne ostvarivanja tog famoznog cilja sledi tezak pad u sledecoj sexoni zbog uzaludno potrosenih para.

 

Drugi padez sto tih extra 10 miliona nema u Srbiji ko da da.

 

Onog trenutka kada se MTS proda zaboravite na postojanje bilo kog profesionalnog kluba u Srbiji na evropskom nivou osim FkCz i FkP.

 

Navedite mi ime jednog stranog sponzora u Srbiji, a culi smo sinoc a i ranije da je putnik voza u mestu obezbedio 240 novih fabrika i 3.9 mlrd investicijs.

 

Ling long placa 400 k za naslovnog sponzora lige, i Gasprom 4 do 4.5 miliona Fk Cz.

Ovo otvara oci. Pitanje, pa sta mi radimo u EL? Ovo je bezizlazna Zona Sumraka.

Link to comment
Share on other sites

Шта отвара очи?

 

Испаде да Алба, Асвел, Басконија, Пао, Жалгирис имају тродупло скупље ростере од нас, што није тачно. Не знам и не интересује ме систем држава из којих долазе те екипе, али гледајући чисто кошаркашки, ростере тимова, само луд човјек може рећи да једна Алба, или један Жалгирис имају 10 милиона скупљи тим од нас. 

Вјероватно јесте најјефтинија наша екипа, али далеко, далеко од тога да други тимови имају по 10 милиона скупље екипе. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam omanuo za Pefija. Iskreno sam ocekivao bar da ce donese difens, iskustvo itd, a lik je bukvalno hodajuca penzija. 


Ipak, sta je tu je, nema da se kuka nad zlom sudbinom, nego da budemo pravi u aprilu, posto smo za EL verovatno propustili sve vozove. Zao mi je bas sto nismo doveli nekog centra, bar neki rizik probali da napravimo umesto sto smo isli na proverenu opciju Majka Cirbesa koji je sad za FMP igrac. Opet, i Pefi je nekako bila linija manjeg otpora, nego da je doveden neki skorer. 

 

Znam i za Petruseva da je pred NG bio dogovoren bukvalno, i da je Misko stopirao celu pricu, jer je smatrao da ovaj ne bi igrao 20 plus minuta. I igrac i Efes bili u fazonu - moze. Nisam pomno pratio sta se pisalo, ali nije tacno da Ataman nije hteo da ga pusti, nego je bukvalno Misko bio kocnica. Noko je bio prva opcija, ali je dobio koronu tih dana i odustalo se i od njega onda. Onaj Vilijams sto je u Sansima igrao nije nikad bio razmatran.

 

Bez sprdnje, Partizan ako dovede Tristana za koga sam jos letos cuo od ljudi iz kosarkaskog sveta da je Real u fazonu da im je mali blago i next big thing, onda smo bas bas u problemu. Lesor im je dobar aset, doprineo bi i nama i njima, oni vise ponudili, i to je to. Svakako dekco ima luzersku crtu, nije da smo ispustili ne znam kakvog igraca.

 

Mene i KRK zanima, kontam da ce se Zelimir zaleteti bas da uzme to, nama je to vazda bilo rekreativo takmicenje, ali bilo bi dobro da prvu od tri titule kolko cemo uzeti, uzmemo tad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad Sarac sve ovo napise, ja onda nemam nista drugo da pitam nego jedno: sta onda radi Nebojsa Covic u klubu i sta onda on(Sarac) radi u klubu, a i svi ostali iz uprave, raznih odbora i ostalih tela?

 Kad je sve tako crno i bez ikakve mogucnosti da se nesto promeni na bolje, sta je poenta biti u klubu u takvoj situaciji? Imate viska slobodnog vremena ili?

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Šarac said:

 

Prosto je morala da se isolati cifra do kraja sudskom odlukom,pkus BAT, a on je mozda potpisao sa Monakom na minimalac ovu sexonu (Mekel slucaj). Isti im je manager. 

A da u sledecoj sezoni naplati i ovu polusezonu ako zadrzi posao.

Ne razumem kakve veze ima da li je potpisao na minimalac ili ne. On ako je pod ugovorom sa nama ne moze potpisati sa drugom ekipom. Ispada da je on uspeo da raskine ugovor sa nama na nasu stetu i da samim tim nema vise nikakvih obaveza prema nama. Medjutim cak i da je tako i dalje verujem da mi imamo pravo na povrat sume koja mu je bila garantovana nasim ugovorom za period od kad je potpisao za Monako. Dovoljno je da se setimo Vujosevica i njegovog razlaza sa CSKA. Nije potpisivao za bilo koga dok mu taj ugovor nije istekao jer nigde nije mogao da dobije takav ugovor, a nije mogao ni da se koristi trikovima ala Mekel. Ispada da mu se nisu isplacivala sledovanja po ugovoru u vremenskom periodu duzem od tri meseca i da je to bio osnov za raskid ugovora na nasu stetu, pa je sad on slobodan kao ptica. U tom slucaju smo kao klub jako lose odigrali jer je i pticama na grani bilo jasno da ce posegnuti za raskidom ugovora cim mu se prilika ukaze, a jedini nas argument da se resimo obaveza prema njemu je bio taj da ce zeleti da preuzme drugi klub i na taj nacin nas oslobodi obaveza prema njemu. 

Znam da se radi u teskim uslovima i verujem da su dugovanja poprilicno velika, ako moram da licitiram i veca od 5 miliona eura, jer su pre korone bila oko 2 miliona po izvestaju revizora, ali ipak mislm da je u situaciji sa SO trebalo a i moralo se pametnije odigrati, jer nam je to moglo doneti sredstava za vise od pola onoga sto je SO pripadalo za godinu dana.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Osvrnuo bih se i na utakmicu od pre neki dan. Vrlo sam zadovoljan. Konacno smo kompletni i bili smo potpuno konkurentni do samog kraja i pored toga sto Kalinic i Volters nisu imai gotovo nikakav doprinos. Pre dva meseca bez doprinosa samo jednog od njih mi smo gubili lagano bez obzira na protivnika. Vraca se polako Dobric, prikljucio se Vajt. Ostaje zal za pobedom, ali nisu pobede u EL, pogotovo na strani nesta na sta mi mozemo da racunamo. Bilo je fajta, zelje. Malkice nam je falilo i srece. Verujem da ce vec na sledecoj biti mnogo bolje.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kokodakalo said:

Osvrnuo bih se i na utakmicu od pre neki dan. Vrlo sam zadovoljan. Konacno smo kompletni i bili smo potpuno konkurentni do samog kraja i pored toga sto Kalinic i Volters nisu imai gotovo nikakav doprinos. Pre dva meseca bez doprinosa samo jednog od njih mi smo gubili lagano bez obzira na protivnika. Vraca se polako Dobric, prikljucio se Vajt. Ostaje zal za pobedom, ali nisu pobede u EL, pogotovo na strani nesta na sta mi mozemo da racunamo. Bilo je fajta, zelje. Malkice nam je falilo i srece. Verujem da ce vec na sledecoj biti mnogo bolje.

 

Verujem da je ovo bio prvi pozitivan komentar koji sam pročitao u prethodnih 4-5 strana. Bravo druže! 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Kad Sarac sve ovo napise, ja onda nemam nista drugo da pitam nego jedno: sta onda radi Nebojsa Covic u klubu i sta onda on(Sarac) radi u klubu, a i svi ostali iz uprave, raznih odbora i ostalih tela?

 Kad je sve tako crno i bez ikakve mogucnosti da se nesto promeni na bolje, sta je poenta biti u klubu u takvoj situaciji? Imate viska slobodnog vremena ili?

Izvini ,nisam raspolozen da ulazim u neku dublju raspravu, ali u cemu ti vidis propust kluba, sto ne zeli da nametne treneru igraca koji on ne zeli da ima u klubu, ili  je propust kluba sto je obezbedio budzet za sve igrace koje je birao Radonjic. Da li stvarno mislite da Kalinic, Ivanovic, Hollins, Pefi, Nate igraju za kikiriki? Ili smatras da smo umesto njih trebali imati neke jos bolje i skuplje igrace, a za domace da umesto ovih postojecih dovedemo kojie domace slobodne? Avramovica, smajlija, balsu, lucica, Andjusica.

Ja bih svhatio da je klub kriv da je nametnuo treneru da da sansu Borisi, Lazarevicu, Radanovu, Uskokovicu, Popovicu, Gusicu, i da se kaze jebes titulu prosle godine, jebes titule i El ove godine ne zanima nas rezultat. To bi bio direktan uticaj uprave na trenera, nego je trener od starta odstranio gore pomenute igrace, i doveo sve one igrace gore koje sam napisao. Zarad rezultata, jer da kada nema rezultata nema ni upisa ovde a ne o nekom interesovanju publike. DR nema rezultata, moze samo da sanja otkaz Dziletu u Futuri,  ili da mu Misko nadje neki Tofas, ili Burgos u Spaniji.

I da li bi ti odobrio takvu politiku kluba da gore nasi prospekti igraju i da li bi sa njima imali i ovih 7 pobeda u EL i jedan poraz u ABA?

A ova uprava i ona prethodna je omogucila trenerima mnoge igrace tokom ovih godina, neki sa vecim uspehom a neki sa manjim. Uzmite Tomiceva dva prelazna roka, ko su dosli i kako su docekani oni prvi a i oni drugi u sledecoj sezoni i kako se koji pokazao. Shakota also. Pa jel uprava igra na parketu, jel uprava vrsi izmene, jel uprava kriva sto joj najplaceniji igrac masi oba slobodna bacanja ili dobije 5 licnih a da ga trener ne vadi na vreme iz igre i time izgubimo jos jednu utakmicu. Evo u ime uprave prihvatam odgovornost da je uprava kriva za ova tri poraza u poslednja tri kola ako ce tebi i drugima biti lakse. 

 

Hocete jos para, budite kao komsije, pokreni skandiranje u Pioniru, vidimo iz prilozenog da je donelo odlican budzet uz aktivnih 5 BATOVA, no problem , dovedi firme bliske |SNSa da dobiju koji tender i da veliki deo prebace na klub, daj nekog iz vrha |SNSa po moguctvu i narodnog poslanika u skupstini  i neki kontejner banana sa skrivenim praskom bele boje  koji nece pasti na carini. Mislim  na Budu Krstovica a ne na Bokana.

Radonjic je zeleo Petruseva, zeleo je Noka letos, nije zeleo Voldena, nije zeleo Radanova, Borisu, Kuridzu, Reatha.A i neki od njih nisu zeleli ni sa njim. 

 

Onog trenutka kada mu uprava nametne igrace koje on nece , tu je kraj price, Onog trenutka kada on izabera igraca u okviru budzeta naseg kluba a klub ne uspe onda je to na odgovornosti uprave.

 

Crni su rezultati u El samo iz razloga sto je velika vecina nas vec videla u TOP 8 ove godine, ali kada se vezu tri poraza zaredom u El onda je uprava kriva sto nije dovela treceg centra umesto Zirbesa, i Chris Paula umesto Pefija Markovica da bude treci  play.

Real, Barsa, Cska, Zenit, Uniks, Armani, Efes,Olimpijakos, ...........FENER, MAKABI,  od koga smo bolji, od koga je nas trener bolji od bilo kojih od trenera u ovim ekipama, u cemu je bolja nasa uprava od uprava ovih ekipa, I daj ovim ekipama pare koje mi imamo pa da vidimo kakav bi roster sastavili od svojih domacih igraca sa tri stranca na ivici EL kvaliteta.

 

Reset je napravljen sa kovidom od nove godine, prvi put u Radonjic eri idemo na kup ne kao izduvan balon, prvi put krecemo od 0 u sezoni od 15 januara, sezona ce nam trajati 4 ipo meseca, jer sve ono sto se radilo do nove godine sto se tice igraca kao da se nije ni igralo. Takvi su rezultati kod vecine igraca se pokazalo, i otuda dva airballa Luke Mitrovica na dva metra od kosa, otuda dva bacanja Ivanovica koji ne moze da dobaci do prvog obruca, otuda Nateovo zabijanje pod kos i kada treba da je polozi ne zna gde se nalazi, otuda i Dzonijevo tapkanje u mestu jer zna da ne moze da istrci do kosa na ulaz, a ni da sutne za tri jer ne bi dobacio. 

 

ne mogu za svakog igraca da analiziram, jedini koji je ostao u formi je DR sa svojim vodjenjem utakmice u drugom poluvremenu. Nista nije izgubio zbog  pauze ali i dalje veruje i ubedjen je da cemo biti najbolji kada bude bilo najvaznije, to je dokazao u svakoj godini kod nas, i ne vidim razloga da to ne bude i ove sezone. On ima puno podrsku u tome od Covica na prvom mestu, a ja , vi i svi ostali mogu da udaraju po tastaturi sve tamo do aprila, bice ovako kako je DR odlucio. Nekome se to svidja, nekome ne, ali ako ne verujem u trenera, u koga da verujemo, u pisanje ovde na forumu, da to bude pravac kojim klub treba da ide?

 

 

 

 

 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Šarac said:

Izvini ,nisam raspolozen da ulazim u neku dublju raspravu, ali u cemu ti vidis propust kluba, sto ne zeli da nametne treneru igraca koji on ne zeli da ima u klubu, ili  je propust kluba sto je obezbedio budzet za sve igrace koje je birao Radonjic. Da li stvarno mislite da Kalinic, Ivanovic, Hollins, Pefi, Nate igraju za kikiriki? Ili smatras da smo umesto njih trebali imati neke jos bolje i skuplje igrace, a za domace da umesto ovih postojecih dovedemo kojie domace slobodne? Avramovica, smajlija, balsu, lucica, Andjusica.

Ja bih svhatio da je klub kriv da je nametnuo treneru da da sansu Borisi, Lazarevicu, Radanovu, Uskokovicu, Popovicu, Gusicu, i da se kaze jebes titulu prosle godine, jebes titule i El ove godine ne zanima nas rezultat. To bi bio direktan uticaj uprave na trenera, nego je trener od starta odstranio gore pomenute igrace, i doveo sve one igrace gore koje sam napisao. Zarad rezultata, jer da kada nema rezultata nema ni upisa ovde a ne o nekom interesovanju publike. DR nema rezultata, moze samo da sanja otkaz Dziletu u Futuri,  ili da mu Misko nadje neki Tofas, ili Burgos u Spaniji.

I da li bi ti odobrio takvu politiku kluba da gore nasi prospekti igraju i da li bi sa njima imali i ovih 7 pobeda u EL i jedan poraz u ABA?

A ova uprava i ona prethodna je omogucila trenerima mnoge igrace tokom ovih godina, neki sa vecim uspehom a neki sa manjim. Uzmite Tomiceva dva prelazna roka, ko su dosli i kako su docekani oni prvi a i oni drugi u sledecoj sezoni i kako se koji pokazao. Shakota also. Pa jel uprava igra na parketu, jel uprava vrsi izmene, jel uprava kriva sto joj najplaceniji igrac masi oba slobodna bacanja ili dobije 5 licnih a da ga trener ne vadi na vreme iz igre i time izgubimo jos jednu utakmicu. Evo u ime uprave prihvatam odgovornost da je uprava kriva za ova tri poraza u poslednja tri kola ako ce tebi i drugima biti lakse. 

 

Hocete jos para, budite kao komsije, pokreni skandiranje u Pioniru, vidimo iz prilozenog da je donelo odlican budzet uz aktivnih 5 BATOVA, no problem , dovedi firme bliske |SNSa da dobiju koji tender i da veliki deo prebace na klub, daj nekog iz vrha |SNSa po moguctvu i narodnog poslanika u skupstini  i neki kontejner banana sa skrivenim praskom bele boje  koji nece pasti na carini. Mislim  na Budu Krstovica a ne na Bokana.

Radonjic je zeleo Petruseva, zeleo je Noka letos, nije zeleo Voldena, nije zeleo Radanova, Borisu, Kuridzu, Reatha.A i neki od njih nisu zeleli ni sa njim. 

 

Onog trenutka kada mu uprava nametne igrace koje on nece , tu je kraj price, Onog trenutka kada on izabera igraca u okviru budzeta naseg kluba a klub ne uspe onda je to na odgovornosti uprave.

 

Crni su rezultati u El samo iz razloga sto je velika vecina nas vec videla u TOP 8 ove godine, ali kada se vezu tri poraza zaredom u El onda je uprava kriva sto nije dovela treceg centra umesto Zirbesa, i Chris Paula umesto Pefija Markovica da bude treci  play.

Real, Barsa, Cska, Zenit, Uniks, Armani, Efes,Olimpijakos, ...........FENER, MAKABI,  od koga smo bolji, od koga je nas trener bolji od bilo kojih od trenera u ovim ekipama, u cemu je bolja nasa uprava od uprava ovih ekipa, I daj ovim ekipama pare koje mi imamo pa da vidimo kakav bi roster sastavili od svojih domacih igraca sa tri stranca na ivici EL kvaliteta.

 

Reset je napravljen sa kovidom od nove godine, prvi put u Radonjic eri idemo na kup ne kao izduvan balon, prvi put krecemo od 0 u sezoni od 15 januara, sezona ce nam trajati 4 ipo meseca, jer sve ono sto se radilo do nove godine sto se tice igraca kao da se nije ni igralo. Takvi su rezultati kod vecine igraca se pokazalo, i otuda dva airballa Luke Mitrovica na dva metra od kosa, otuda dva bacanja Ivanovica koji ne moze da dobaci do prvog obruca, otuda Nateovo zabijanje pod kos i kada treba da je polozi ne zna gde se nalazi, otuda i Dzonijevo tapkanje u mestu jer zna da ne moze da istrci do kosa na ulaz, a ni da sutne za tri jer ne bi dobacio. 

 

ne mogu za svakog igraca da analiziram, jedini koji je ostao u formi je DR sa svojim vodjenjem utakmice u drugom poluvremenu. Nista nije izgubio zbog  pauze ali i dalje veruje i ubedjen je da cemo biti najbolji kada bude bilo najvaznije, to je dokazao u svakoj godini kod nas, i ne vidim razloga da to ne bude i ove sezone. On ima puno podrsku u tome od Covica na prvom mestu, a ja , vi i svi ostali mogu da udaraju po tastaturi sve tamo do aprila, bice ovako kako je DR odlucio. Nekome se to svidja, nekome ne, ali ako ne verujem u trenera, u koga da verujemo, u pisanje ovde na forumu, da to bude pravac kojim klub treba da ide?

 

 

 

 

 

 

Ovo da se pinuje negde i da se sve narikače podsete svaki put kad krenu da kukaju! Pogotovo u delu za Fener i Makabi. 

 

Pogođena srž, a to je - nemamo dovoljno para za nešto više u ovakvom sistemu EL, trener zna, uprava zna. 

Trener poznaje sistem uprave, uprava poznaje trenera, međusobno poverenje postoji, kao što je čovek lepo napisao.

 

Možda Radonja nije trener za neki od top EL klubova, čovek ima svoj sistem i neka drži do njega, ono što se od njega očekivalo do sad je uvek ispunio. Ne kažem da je bezgrešan, naravno da postoji greške i u transferima i u vođenju same utakmice, ali to je nešto što je deo njega. Ako Kalinić dođe i kaže da je zbog njega i NČ prihvatio poziv, ako svi živi igrači hvale saradnju s njim, ne vidim poentu pljuvanja po njemu. Na kraju krajeva, kada je klub menjao taj sistem, pokazalo se da takvi naši izleti (osim MT) nisu bili dobri. 

 

Naš spas je promena sistema EL, dobijanje licence ili veći novac. Do tad, uživajte u gledanju najboljih igrača Evrope u našem Pioniru i radujte se dominaciji nad regionom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Kad Sarac sve ovo napise, ja onda nemam nista drugo da pitam nego jedno: sta onda radi Nebojsa Covic u klubu i sta onda on(Sarac) radi u klubu, a i svi ostali iz uprave, raznih odbora i ostalih tela?

 Kad je sve tako crno i bez ikakve mogucnosti da se nesto promeni na bolje, sta je poenta biti u klubu u takvoj situaciji? Imate viska slobodnog vremena ili?

Radonja drži klub iznad vode, svi ostali sem Čovića su fikusi, a šta radi Čović ne znam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Losmi17 said:

Radonjic i Ataman, mrtva trka ko gore vodi meceve poslednjih mesec ipo dana.

Ataman bar ima Micica, Larkina, Moermana itd da rese kad je gusto.

Radonjica ce unistiti tvrdoglavost, mozda iz ovoga izvuce neku pouku.

Mi smo morali imati bar 2 pobede vise u poslednjih mesec dana, bukvalno MORALI.

Na osnovu svega vidjenog.

A vidim da su se polako ugasili i projektori i kalkulatori za top8....

To nije bilo potrebno, iz aviona je bilo vidljivo pre 2 meseca da je to smesna prica.

 

Meni se, iskreno govoreći, nakon tragikomičnog vođenja mečeva u zadnjih mesec i po i smrdenja sa pojačanjima potpuno izgubila želja da uopšte gledam tekme. U klubu se sprdaju sa navijačima, neka isprate kolika će biti poseta na prvoj sledećoj u Pioniru u EL. Sasvim sigurno da nisam jedini koga zabole da ga sprdaju.

 

7 hours ago, kokodakalo said:

Provejava iz Covicevih izjava da smo u velikim dugovima, iako se malo malo kurci kako ce doci jos 10 pojacanja.

 

 

Koga boli patka za njegove izjave i muke­™?

 

Što se koji kurac kandidovao opet? Ako ne može da namakne budžet dovoljan za konkurentnu ekipu, a to mu je osnovni posao, šta će ona tu???

 

3 hours ago, drakon1 said:

 

 

Ugovor bi onda morao biti tako sklopljen da se raskidom ugovora sve plate odmah moraju isplatiti. Ne mogu verovati da bi neko sklopio takav ugovor.

 

 

4979347_20200206130220_58def7f8c2aa9c565

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@Šarac druze, polako pocinjes da zvucis kao Covic dr Nebojsa - na neka prosta pitanja odgovaras dugim govorima sa povratnim pitanjima a ne dajuci odgovor na pitanje upuceno tebi. 

 

25 minutes ago, Šarac said:

Da li stvarno mislite da Kalinic, Ivanovic, Hollins, Pefi, Nate igraju za kikiriki? Ili smatras da smo umesto njih trebali imati neke jos bolje i skuplje igrace, a za domace da umesto ovih postojecih dovedemo kojie domace slobodne? Avramovica, smajlija, balsu, lucica, Andjusica.

Naravno da ne mislimo.

 

Pefi, koji ne igra za kikiriki (kako sam kazes) je potpuno nepotreban igrac koji je doveden, kao i ostanak Simonovica i angazovanje Cirbesa. Da njih nismo imali do sada, apsolutno se nista ne bi promenilo u nasim rezultatima, samo bi nam kasa bila punija za jednog igraca koji bi pravio razliku - da li je to neki suter ili neki centar ili 4/5 svejedno. Cim je bilo price sa Petrusevim znaci da para ima i onda na to dodaj ovu ustedu od Pefija+Simonovica+Cirbesa i eto ti centar koji ce nam praviti razliku i biti prva opcija. Ili suter. Ili oba manjeg kvaliteta, ili odlicnog kvaliteta na polusezoni. 

 

Ja ne gledam ko je tu "kriv", da li Radonjic ili Covic. Mene interesuje da oni rade za dobrobit kluba, ali u ovom primeru ne vidim nikakvu dobrobit, a cije su to odluke, jbg, ne znam niti bi mi nesto puno znacilo da znam. Ko god je, lose je uradio. Mozda su obojica. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa kolegom iznad, odgovorio si na moj post onako kako si ga ti doziveo, kao da sam napao upravu, a hvalio Radonjica, sto nisam uradio.

Odgovorni su svi zajedno.

Ali ja te bas konkretno pitam, sta je poenta boravka u upravi kluba u tako crnoj situaciji koju si ti opisao, i bez mogucnosti da se popravi u nekom trenutku?

Meni je jasno da se mi ne borimo za osvajanje EL i da se u dogledno vreme necemo boriti. Ali ako ti kazes da bukvalno ne postoje sanse da se udje u top 8 ni ove sezone, ni narednih, i za to nudis niz argumenata, ako

kazes da je samo pitanje  dana kada ce se i ovo malo javnih preduzeca pokloniti nekome i da ce situacija samo biti gora, pa sta je onda poenta iz vaseg ugla, to me zanima? Zbog cega se borimo za EL uopste? Zasto govorimo da cemo biti najbolji u junu ako nam taj podatak sluzi samo za merenje patke sa Grobarima (i to tek ove sezone, jer su do ove bili nebitan faktor totalno pa nije ni nekog merenja bilo)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bosMan_jr said:

Meni je jasno da se mi ne borimo za osvajanje EL i da se u dogledno vreme necemo boriti. Ali ako ti kazes da bukvalno ne postoje sanse da se udje u top 8 ni ove sezone, ni narednih...

Bukvalno ovo iznad. 

 

Moze UNICS iz EC da dodje i bude u Top8. Moze i Bajern, i Zalgiris, moze i Zenit i Khimki i Baskonija (vise puta) i jebena Darusafaka. A mi ne mozemo nikada? Neki od njih su i padali na dno i ulazili u Top8. 

 

Sa takvim stavom i necemo uci, a u skladu sa takvim stavom izgleda i da (ne)dovodimo igrace. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

Bukvalno ovo iznad. 

 

Moze UNICS iz EC da dodje i bude u Top8. Moze i Bajern, i Zalgiris, moze i Zenit i Khimki i Baskonija (vise puta) i jebena Darusafaka. A mi ne mozemo nikada? Neki od njih su i padali na dno i ulazili u Top8. 

 

Sa takvim stavom i necemo uci, a u skladu sa takvim stavom izgleda i da (ne)dovodimo igrace. 

Bili smo u top 8, bićemo opet

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Bili smo u top 8, bićemo opet

 

To nije bio ovaj format. 

 

A ja verujem da hocemo, medjutim problem je sto ljudi iz kluba ne veruju (ili barem ne svi). 

 

Ne treba da nam mazu oci kao dr Nebojsa, ali reci tako nesto, da necemo u narednim godinama biti u top8 je za mene vrlo razocaravajuc stav. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

 

To nije bio ovaj format. 

 

A ja verujem da hocemo, medjutim problem je sto ljudi iz kluba ne veruju (ili barem ne svi). 

 

Ne treba da nam mazu oci kao dr Nebojsa, ali reci tako nesto, da necemo u narednim godinama biti u top8 je za mene vrlo razocaravajuc stav. 

Je li problem verovanje kluba ili je problem verovanje navijača da to može u prvoj sezoni trenera posle mnogo turbulencija u konkurenciji mnogo bogatijih klubova ?

Sve bi bilo lakše da prezidente izađe sa jasnim ciljevima za naredne tri godine, sa jasnim budžetom, sa trenerom i planom.

Ovako dolazi do razmimoilaženja u nerealnim očekivanjima vaskolikog ciganskog pučanstva i realnih mogućnosti kluba.

Ili bar da kaže živimo od danas do sutra, nemamo siguran budžet ni za ovu sezonu, a ne za naredne tri godine, dajemo sve od sebe u datim okolnostima.

Ono što mene zanima, a to možda znaju @Šaraci @Devil In My Pants da li je Čović imao protiv kandidata koji je mogao da obeća neku  stabilnost i predvidivost bar za 3 godine i zašto nije?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...