Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Krivac- Radonjic

 

PrcCednik- novi mandat dobijete produzetak Zirbesa-tu se opet vracamo na Radonju jer on hoce Zirbesa koji mu igra 0minuta..

 

Radonjic je stvaralac, treb mu vremena, ovaj tim je namestio da mu ne treba priprema, svi su na nas zube polomili...kad smo bili na +13 onda je bio zasluzan suv vazduh u Lionu.

 

Realno nemamo tim za top8, ovakve utakmice su nasa snaga, da protivnik zube polomi, rulet je okrenuo na njihovu stranu.

 

Kad bih trazio krivca, rekao bih odbrana nasa u 2 poluvremenu jer su bas lako ulazili u reket i prolazili nase bekove koji su igrali zalosnu odbranu...

 

Da, ako se Lazic sl mec baci u reklame pa dobije jos jedan trogodisnji ugovor,a klince slati u Tamis na kaljenje..

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mmajstor said:

 

Nisu morali da idu na opciju da Ivanovic sam kreira sut... 6 sekundi je sasvim dovoljno da se iskreira akcija ako je prethodno dobro uvezbana. Dva bloka i kretnje ostalih igraca, ulaz koji finisira ili iznudjuje faul (sansa za 2+1) ili asistencija igracu koji je sam na sutu za 3.

 

pa ovaj pokušaj pika sa lukom je očigledno bila neka uvežbana akcija tj potencijalna varijacija.

ali kada ostaviš 6 sekundi za sve to, onda nemaš pravo na popravni a nisi igrač koji sam može da se digne na šut kao rezervni plan.

 

zato nije trebalo čekati, nego igrati pun napad i realizovati ga kada bude izgledna prilika, imho.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto se radi sa Lazarevicem je totalno nejasno. Momak od 25-26 god.

Sumnjam u to da je povreda u pitanju jer ako se povredjuje posle svake utakmice u kojoj uzme minute onda nek ide sve q

Svaku petu utakmicu dobije sansu.

Ili igra 15 min i vise ili presedi na klupi( ili kraj)

Ako u ovom nakaradno naslaganom rosteru nema ni  minute treba ga pustiti dalje. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ма и за Лазаревића је крив зли Човић, не да Радоњи да стави Стефана у 12 него мора Цирбес, тако потписано уговором :) 

 

Скандалозан је Дејан у тим својим неким размишљањима и одлукама. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, drakon1 said:

 

Ovako kako sada ide ne bi me iznenadilo da se rastanemo sa Ivanovicem. Decko je naveo gnev na sebe u Podgorici odlaskom kod nas, a ne snalazi se na ovom nivou. Ok, postao je i tata pa i to mozda igra ulogu. Prelezao koronu. Bojim se da ne digne sidro i da se ne pokaze da je tip igraca par excellance samo u rodnom kraju i nigde vise. Ili negde drugde tj. samo ne kod nas. Jako bi mi bilo zao i treba ga po svaku cenu ubediti da ostane ako uopste razmislja u pravcu povratka za Crnu Goru. Nekako me to ne bi iznenadilo.

Moze u Podgoricu u neki SC Derby ili KK Podgoricu da grijehe okaje prvo 😄 

 

Salu na stranu, veci je problem sto osim Kaline nemas nekog ni blizu njega da bude co-star koji ima veca ovlascenja i slobodu da samostalno vodi ekipu i donosi odluke na terenu (nesto sto je imao u Podgorici kod manje-vise svih trenera) vec je sve neki micromanagement, ako se sa klupe kaze spusti na centra potrosice se citav napad da se nadje pravi ugao da se spusti tom centru. Ako se zovnu rogovi igrace se, akcije za Hollinsa da sutne iz bloka, ako se pozove pik, igrace se pik po svaku cijenu pa branio ga Dunston ili Pecarski nebitno. Neki od najboljih poteza Ivanovica odje su dosli kao proizvod improvizacije i neke "divljine" sto odje zovete. Ni Wolters uprkos odlicnoj sezoni koju igra napadacki nema tu slobodu da samostalno poziva akcije no se stalno gleda ka klupi bez ako nije neki tranzicioni posjed. Sad mozemo mi da diskutujemo zasluzuje li iko od njih tu slobodu ali bilo je dosta i gorih igraca od njega koji su izgledali dosta bolje nego sto zapravo jesu ako imaju povjerenje trenera, i obratno koji su izgledali dosta losije kad im se promjenila uloga (konkretno mi sad na pamet Polonara u Feneru, ono je kriminal sto se njemu radi tamo kakav je to missmanagement igraca dje on tamo zapravo glumi nekog Savovica koji kampuje na liniji za 3)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, propolis said:

Pefi je skroz pojebao spoljnu liniju Wolters- Ivanović i teško da će Dzoni da izadje i kanala bez jakih minuta,a gotovo sigurno ih neće dobiti.

 

 

meni je tarme klimava ta teorija da je pefi sjebao džonija;

kada bi imali iste "performanse", složio bih se sa tezom, verovatno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni Radonjić može biti jedino kriv zbog grešaka u selekciji.

Opet, da bi ga za to proglasio krivim morao bih znati koje je opcije imao. Ovako na prvi pogled meni se čini da je selekcija pravljena od igrača koji su spremni da igraju na "dođem ti" sa 2-3 izuzetka.

Ovi upisi " Real doveo Deka, a Radonji ne treba niko" su mi bezveze.  

 

Edited by pavijan2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pavijan2 said:

Meni Radonjić može biti jedino kriv zbog grešaka u selekciji.

Opet, da bi ga za to proglasio krivim morao bih znati koje je opcije imao. Ovako na prvi pogled meni se čini da je selekcija pravljena od igrača koji su spremni da igraju na "dođem ti" sa 2-3 izuzetka.

Ovi upisi " Real doveo Deka, a Radonjić ne treba niko" su mi bezveze.  

 

koliko je Radonjic iskopao igraca? Majstor je da ucini igrace boljim, ali Tomic i Sakota su Bogovi skautinga za njega

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

Ovako na prvi pogled meni se čini da je selekcija pravljena od igrača koji su spremni da igraju na "dođem ti" sa 2-3 izuzetka.

 

meni na prvi pogled izgleda da je selekcija pravljena tako da imaš čvrstu odbranu i da nemaš puno igrača koji moraju da uče radonjićev modus operandi.

ovo je za euroleague totalno smisleno jer je jasno da u prvih 10ak kola možeš da napraviš najviše iznenađenja kao autsajder.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Ali interesantno mi je da Partizan pokusava da se pojaca i pored Lesora na poziciji 5, i to vrlo kvalitetnim igracem, a Radonji ne treba niko...

 

Partizan ima ideju šta želi, mi je nemamo. Apsolutno svako jajarenje sa "pojačanjima" uvek nam se hiljadustruko olupalo o glavudžu.

 

52 minutes ago, Crni said:

Drago mi je da se forum slozio da je Radonjic poceo da se gubi🙏

 

Vođenje zadnjih nekoliko tekmi je skandalozno.

 

Da ne govorimo da je dovođenje debele Gomile Ničega za masne pare umesto nekog igrača je jedan od najglupljih poteza u istoriji košarke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

koliko je Radonjic iskopao igraca? Majstor je da ucini igrace boljim, ali Tomic i Sakota su Bogovi skautinga za njega

Koga je to Šakota iskopao.

Pantera iz Olimpijakosa i višestrukog povratnika Štimca?

Tako je i Radonja iskopao Markusa, Kvinsija i Kinzija kad je bilo kinte?

@Laki21 za koji novac igra Stefan Marković? 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

 

meni je tarme klimava ta teorija da je pefi sjebao džonija;

kada bi imali iste "performanse", složio bih se sa tezom, verovatno.

 

Kako nije kad mu je uzeo 10tak minuta, Dzoni nije tip igrača koji će da isporuči svoj max u 10-15mpg. 

On je uz Kobsa bio lider Budućnosti i igrao je po 25mpg i iz te minutaže i uloge je dolazila produkcija.

 

Inače ne znam koje to "performanse" Pefi ima sada,trenutno liči na bivšeg košarkaša u svim segmentima igre i to šuta bez.

Nadamo se da će se desiti neko čudo pa da odigra nešto u PO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, propolis said:

 

Kako nije kad mu je uzeo 10tak minuta, Dzoni nije tip igrača koji će da isporuči svoj max u 10-15mpg. 

On je uz Kobsa bio lider Budućnosti i igrao je po 25mpg i iz te minutaže i uloge je dolazila produkcija.

 

Inače ne znam koje to "performanse" Pefi ima sada,trenutno liči na bivšeg košarkaša u svim segmentima igre i to šuta bez.

Nadamo se da će se desiti neko čudo pa da odigra nešto u PO.

 

kada bi ivanović šurio u svojim skrajnutim minutima ili makar bio okej, onda bi bilo prirodno da kažemo da ga pefijevi minuti sputavaju. ovako, on ne ispunjava ni to malo minuta što dobija a nije kao da zvezda može da priušti da džoni igra heroball i 30ak minuta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

kada bi ivanović šurio u svojim skrajnutim minutima ili makar bio okej, onda bi bilo prirodno da kažemo da ga pefijevi minuti sputavaju. ovako, on ne ispunjava ni to malo minuta što dobija a nije kao da zvezda može da priušti da džoni igra heroball i 30ak minuta.

Može protiv Cedolimpije.

Neka igra 30 minuta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srlepajce said:

Ovo sto se radi sa Lazarevicem je totalno nejasno. Momak od 25-26 god.

Ako u ovom nakaradno naslaganom rosteru nema ni  minute treba ga pustiti dalje.

 

Malo koji trener ce svaki mec menjati tim koji je vec uigran. Za to ti treba i vreme (koje nemamo zbog ludackog tempa) i posvecenost i spremnost igraca da daju sve od sebe bez obzira na minutazu.

 

Ovde se priziva centar, a mi vec imamo sestoricu igraca na 3 i 4 (pomenuti Lazarevic, Davidovac, Lazic, Kalinic, Dobric i White). To znaci da imamo 2 igraca koji su realno visak i onda mora da se stvori manjak na drugim pozicijama. Sto bi znacilo da ne mozemo da imamo i toliko krila i 3 centra i 5 igraca na pozicijama 1 i 2.

 

Kad smo krenuli u sezonu imali smo 2 pleja, jednog beka, 6 igraca na pozicijama 3 i 4 (ne racunajuci Simonovica) i 2 centra. Dilema je bila ili igrac na spoljnim pozicijama pa da se svi pomere za poziciju nize (Kalinic da igra na 4, White na 5, Dobric na 3) ili centar pa da se svi pomere na poziciju nize (Kalinic na 3, Dobric na 2). Verovatno je Radonjic imao traume od povrede Jovica kad smo samo zahvaljuci nikad bednijoj konkurenciji u ABA lagano uzeli istu (1/2 finale Cedevita, finale Mega bez 4-5 bitnih igraca).

 

Da li je mogao da uzme centra - verovatno da jeste, ali onda je Markovic apsolutni visak, kao i bilo koje pojacanje na 2. Mogao je mozda i da uzme nekog wannabe harden skorera, ali je problem sto onda upadamo u alternativni univerzum gde Radonja nije Radonja nego O'Bradovic koji se samo rodio kao Radonja, inace nema nista zajednicko sa nasim Radonjom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

 

kada bi ivanović šurio u svojim skrajnutim minutima ili makar bio okej, onda bi bilo prirodno da kažemo da ga pefijevi minuti sputavaju. ovako, on ne ispunjava ni to malo minuta što dobija a nije kao da zvezda može da priušti da džoni igra heroball i 30ak minuta.

 

Onda nisu trebali da ga dovede,ako će da igra 10 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...