Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

U poslednjoj cetvrtini razliku su napravili Kalinic i Lazarevic, iz igre je dao na pocetku i Ivanovic ali to je bio step back,jako lose je organizovao napade. Sa Markovicem smo otisli na 7+ i dva napada i onda sledi pomracenje Markovica sa nepotrebnim faulom na 6-7sekundi do kraja napada i Vasa stao sa driblingom...

 

Pre toga je i Nejt promasio jedno bacanje, onda dva bacanja posle pomracenja Kalinica...gde je odmah nepotrebno napao kos da smo iscedili tih 14 sekundi ostali bi na minut i bez data bukvalno cetiri bacanja ...

 

U principu svako normalan cedi napade,jedino je mogao Ivanovica ubaciti ali eventulnim promasejem braniti sa Ivanovicem je problem,mada iskreno mislim  da ga je trebao Lazarevic cuvati...

 

12 od 15 poena su dali Kalinic i Lazarevic uz taj jedan poen Nejta.. sad je lako biti pametan, al ta ekipa ih je realno razvalila u cetvrtoj,ali ti fauli na 8 i 20 metara od kosa su nas kostali, em je zaustavljeno vreme em smo faulirali najboljeg igraca EL.

 

Tako da.. sitni detalji su zabagovali...Markovic je bas imao pomracenje kao i Kalina sa dva faula,mada je gori Markovicev faul..vamo su imali kontru..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moj prvi upis na ovom forumu. Pre svega čestitke ekipi na sjajnoj partiji. Pobeda je izostala, ali igrali smo protiv aktuelnog šampiona Evrope, plus oslabljeni neigranjem Dobrića i Davidovca. Pobeda bi nas dodatno pogurala, ali šta je tu je.

 

Ono što je bitno, jeste da je ekipa pokazala da sa svima može da igra. Za plej of nam je potrebno nekih 12 pobeda u drugom krugu, tako da je svaka utakmica bitna. U ovom trenutku EL nam mora biti prioritet. Usudio bih se da kažem da nam raspored ide na ruku. Imamo 9 mečeva kod kuće, u gostima igramo protiv ekipa koje su nam sličnog kvaliteta(PAO, Alba, Asvel, Žalgiris, Bayern, Uniks, Olimpijakos, Barselona). 

 

Poenta je da ova ekipa i dalje ima šanse za TOP8, ništa još nije poznato. Zenit mora dočekati pun Pionir!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stellarosa said:

Moj prvi upis na ovom forumu. Pre svega čestitke ekipi na sjajnoj partiji. Pobeda je izostala, ali igrali smo protiv aktuelnog šampiona Evrope, plus oslabljeni neigranjem Dobrića i Davidovca. Pobeda bi nas dodatno pogurala, ali šta je tu je.

 

Ono što je bitno, jeste da je ekipa pokazala da sa svima može da igra. Za plej of nam je potrebno nekih 12 pobeda u drugom krugu, tako da je svaka utakmica bitna. U ovom trenutku EL nam mora biti prioritet. Usudio bih se da kažem da nam raspored ide na ruku. Imamo 9 mečeva kod kuće, u gostima igramo protiv ekipa koje su nam sličnog kvaliteta(PAO, Alba, Asvel, Žalgiris, Bayern, Uniks, Olimpijakos, Barselona). 

 

Poenta je da ova ekipa i dalje ima šanse za TOP8, ništa još nije poznato. Zenit mora dočekati pun Pionir!

Dobrobdosao  SR, nadam se da volis Radonju? hehe salim se

 

Elem, Pionir ne moze biti pun,i ma korone ljudi...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uini said:

 

 

možda i najbolji hajlajt završnice za mene je kada je wolters uzeo ofanzivni skok i prosledio da li kalini ili ivanoviću za tricu; kamera hvata radonju kako stegnutim pesnicama viče to! ili bravo! woltersu a ne igraču koji je ubacio - to mnogo govori o majndsetu na kojem počiva naša igra, šta se traži (aktivnost) a šta se prašta (promašaj)

 

 

Ako mislimo na isti napad, negde 3-4 minuta pre kraja, meni je delovalo da je to bravo upuceno Voltersu za blok koji je postavio coveku koji je cuvao Kalinica, nakon kojeg je Kalinic postigao trojku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki21 said:

 

Ček, Džoni bi odigorao lošiju odbranu na Vasi?

 

Pa Vasa je ne zgazio Pefija, već ga samleo, pojeo, posrao i prosledio dalje kroz WC šolju. 

 

Koju je to korisnu pizdu materinu uradio, čime je pokazao da bi je korisniji od Džonija?

Ako mogu da budem Radonjićev advokat nije ideja sa Markovićem bila zbog odbrane jer da je to bio cilj igrao bi neko od dvojca Holins/ Lazić.

Ideja sa Markovićem je bila zbog napadačkog dela terena gde on jedini od naša tri pleja nije imao problema u prenosu lopte , tabanju iste na protivničkoj polovini i prihvatanju uručenja. Ivanović se tu baš mučio zbog fizikalija i nedovoljnog EL iskustva, zato su igrali Pefi i Volters. Ovo pričam za 4.četvrtinu kad je puštena tuča.

Dakle da Holins i Lazić znaju da tabaju loptu bili bi na parketu i Dobrić da nije povređen.

Ovo je samo moje tumačenje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Gledam ove screenshot-ove Lazarevićevog šuta i pored toga što nije gazio liniju mi upada u oči koliko je taj momak popravio mehaniku u odnosu na početak karijere... Ranije je to izgledalo ovako:
 

Spoiler

8n8qx7.gifLazarevic-1.png

 

 

Znači zabacivanje lopte praktično iza glave, lakat šuterske ruke je okrenut skroz ka spolja, užasan položaj šake... Još par primera:


 

Spoiler

 

FAdh2N.gif

Lazarevic-2.png

 


 

Spoiler

 

NdNND8.gif

Lazarevic-3.png

 

 

 

Klasičan katapult od šuta, zbog čega je do prošle sezone imao karijernih 37/159 (23.3%) za tri. Ove sezone je za sada pogodio impresivnih 13 od 23 jump shots (56.5%), a mehanika mu je neuporedivo čistija i pravilnija - nema zabacivanja lopte iza glave, lakat je povučen ka unutra, lopta pravilno leže na šaku:


 

Spoiler

 

n21U-N.gif

Lazarevic-4.png

 

 

Od juče:

 

Spoiler

 

gg6mSa.gif

Lazarevic-5.png

 


 

Spoiler

 

rqObKV.gif

Lazarevic-6.png

 

 

 

Takođe, primetno je kako je bio spreman kao zapeta puška i kako je lepo ušao u oba šuta, nije bilo onog nećkanja i premišljanja kao mnogo puta ove sezone... Mislim da sa ovoliko unapređenom mehanikom i odličnim procentima više uopšte nema razloga da se snebiva, nego treba da poteže svaki put kada je otvoren. Biće tu povremeno i poneka cigla, al' mislim da ima kapacitet da pogađa oko 35% za tri na većem uzorku.

 

  • Like 35
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Volters, Ivanović, Marković

Holins, Dobrić

Kalinić, Lazić

Vajt, Davidovac, Lazarević

Kuzmić, Mitrović

 

Ovo je po meni najboljih 12. Cirbes je rupa da bi zauzimao mjesto nekom od ovih igrača. Za Simonovića isto važi. Mogu da uskoče u slučaju neke povrede. 

Tesko, jer bi imali 4 igraca koji mogu na 4 a samo 2 koji mogu na 5. Cirbes je svakako najslabiji, cak ni ne dobija sansu u EL kada je u 12, ali ne mozes da ostavis samo 2 centra i ubacis 4 igraca koji igraju na 4.  Da je Vajt 4/5 igrac slozio bih se apsolutno. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...