Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ne treba da banalizujemo neke stvari. Poenta u vezi Holinsa nije uopšte u jednom promašenom otvorenom šutu. Nije baš da je promašio čisto polaganje pa da se hvatamo za glavu. Problem je u tome što Holins u kontinuitetu ne doprinosi napadačkoj igri. Ne može da kreira ni za sebe ni za druge. Ne pogađa čak ni otvorene šuteve u dobrom %. Dakle, ni ono što je dobro radio u Zenitu prethodne dvije sezone kod nas ne radi dobro. Glorifikuje se njegova odbrana kako bi se prikrila napadačka jalovost. Samo što ta priča postaje sve ispraznija sa svakim promašajem i lošom partijom Holinsa.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Kako sam ispizdeo kad je na -4 lopta isla u aut a dvojica nasih igraca je pustaju da izadje a sudije dosudile loptu za Barsu. Lopta uopste nije bila brza i bila je lagana situacija da se spasi. U sledecem napadu Mirotic daje 2+1 i prelama mec.

 

Isto je Laza uradio na protiv Olija, a sudije dodelile loptu protivniku. Za to ostavljanej lopte bih tukao dok se ne useru, a kad se useru, što su se usrali.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ne treba da banalizujemo neke stvari. Poenta u vezi Holinsa nije uopšte u jednom promašenom otvorenom šutu. Nije baš da je promašio čisto polaganje pa da se hvatamo za glavu. Problem je u tome što Holins u kontinuitetu ne doprinosi napadačkoj igri. Ne može da kreira ni za sebe ni za druge. Ne pogađa čak ni otvorene šuteve u dobrom %. Dakle, ni ono što je dobro radio u Zenitu prethodne dvije sezone kod nas ne radi dobro. Glorifikuje se njegova odbrana kako bi se prikrila napadačka jalovost. Samo što ta priča postaje sve ispraznija sa svakim promašajem i lošom partijom Holinsa.

 

ko nije gledao tekmu, moze statse da pogleda. zapelo se sa hollinsom jer nam treba neki krivac a mene samo zanima - sta sprecava ostale majstore da probace neku loptu kroz obruc? 

 

bukvalno se secam svake trojke zvezde u 40min igre, valjda i to kazuje ponesto. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mister-no said:
fe44e1899948a2460a54987ef373d091.jpg

 

Ne treba lomiti preko kolena.

Kada se prespava i hladne glave pogleda ovaj kadar i obrati pažnja na svaki detalj, primetićemo da Holinsu i nije bilo tako lako dubode tu presudnu trojku.

Pa ova trojica na samo par metara ga baš gledaju dušmanski.

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad statistiku. Ima stvarno bizarnih podataka. Mi smo imali samo šest izgubljenih lopti na čitavoj utakmici. Ne pamtim kad smo tako malo imali i u ABA. Znači da nam napadi nisu bili konfuzni, niti su oni igrali neku krvničku odbranu. Ali sve to džaba sa 3 od 20 šutem za tri poena.

U neku ruku, ne bi bilo ni pošteno da smo dobili utakmicu sa takvim procentom šuta. Košarka ne treba da bude takva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kao što rekoh odmah posle, mislim da smo sinoć odigrali jako dobru tekmu, u okviru naših mogućnosti jel'te a protiv jedne od najboljih ekipa u evropi.

 

užasno me nervira ovo trpanje hollinsa za ofanzivni učinak nakon svake tekme, ne zato što sam slep oko očiju, pa ne vidim koliko je limitiran u napadu, već zato što mi nemamo pouzdanog šutera do konačnog povratka whitea a ujedno nemamo ni sigurica učinak kod stavki koje su pojedinačno našim igračima forte.

 

evo malog reality checka, prosto da razumemo kako nije sve u bednom ofanzivnom učinku hollinsa, pogotovo kada igramo protiv ovako jake ekipe ili u slučaju albe, jako inspirisane i pametne (dajem random primer iz prošlosti)

 

- white / dobrić / lazarević DNP

- wolters: 2/5 za 2, 1/3 za 3, 1 ast + 2to. slobodna bacanja 4/4 su bila super. primarni posao woltersa je da bude skorer, sekundarna da asistira. ništa od toga nije bilo na nivou sinoć, uključujući i to što se nije ponudio da završi tekmu a ko će ako ne on i kalina?

- davidovac porobio, propolis je već istakao učinak, zato je i igrao 27 min, svaka čast. šuterski gledano, 2/3 za 2, 0/1 za tri (4/6 bacanja). 2ast (najbolji asistent ekipe!), 3 ukradene. vrj.

- luka porobio u 18min, 5/7 za 2, 5/8 sa slobodnjaka, svaka čast.

- lazić 24ipo minuta, bez pokušaja da šutne, odlična odbrana.

- kalinari, 6/10 za 2, 1/7 za 3, standardno go-to-guy effort, da je ubacio još dve trice, možda bi i pobedili (opet, i tu je pitanje kada bi ubacio te dve trice)

- hollins 1/2 za 2, 0/3 za tri. prosečna odbrana (dakle, ispod proseka učinak za njega, jer mu je to forte), očajan napad kao i obično.

- džoni ivanović, 2/5 za 2, 0/2 za tri, 1 asistencija, bez posete liniji za penale. primarni posao mu je da daje koševe, sekundarni da razigrava. odbrana minus.

- marković vrlo dobar u završnici, inače 14min - 1/1 za dva, 1/4 za 3, 3/6 sa slobodnjaka, po jedna asistencija, ukradena i prodata. svaka čast za finiš ali mora to bolje u razigravanju (primarno-sekundarni zadatak, pored odbrane) i sa linije makar. u odbrani korektan, bolji nego ranije.

- kuzmić 2/8 za dva ali je porobio na skokovima -> 8off+6def = 14 ukupno. zajedno sa davidovcem, uzeo 20 skokova od ukupno 31 cele ekipe (na el zbiru u boxscoreu piše 35 ali ne vidim kako)

- zirbes 0/1 iz igre, 2/2 sa slobodnjaka, 3 rebsa - sasvim solidno za 7-8 minuta, ne treba puno više tražiti od njega.

 

---

sve u svemu, možemo da kažemo da je 4 (četiri) igrača obavilo svoj primarni zadatak, ono zbog čega su u ekipi - davidovac, kalinari, luka i kuzmić.

šuterski, niko nije ubacio praktično ništa, uključujući i igrače kojima je to forte.

asistencije, davidovac najbolji sa dve.

 

mislim da je važno da razumemo kako do povratka whitea i eventualnog šuterskog povratka dobrića i dede u zadatim ulogama, nama škripi sa svih strana u egzekuciji. ne pomaže ni što nam tri plejmejkera isporuče 3 asistencije za nekih 56-57 minuta.

 

naravno, ovo je barca, nije ur average euroleague ekipa.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Svi napadaju Holinsa jer ne isporučuje ono za šta je plaćen jer je jedini bez učinka u napadu i jer bi sve ovo što on radi mogao da radi i Dangubić. 

Ne znam nikog ko bi bio srećan da smo umesto Holinsa letos doveli Dangubu, ali bilo bi bolje, trenutno je pouzdaniji spot so šuter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ko nije gledao tekmu, moze statse da pogleda. zapelo se sa hollinsom jer nam treba neki krivac a mene samo zanima - sta sprecava ostale majstore da probace neku loptu kroz obruc? 

 

bukvalno se secam svake trojke zvezde u 40min igre, valjda i to kazuje ponesto. 

 

Čekaj, pa nećemo valjda da imamo ista očekivanja u napadu od Holinsa i Lazića? Pa čak i taj Lazić zna da ubode ključni šut (Olimpijakos) ali Holins baš ništa.

 

Jedini ko je još zaslužio kritiku je Dobrić. Njih dvojica pokrivaju poziciju sa koje bismo trebali očekivati taj šut.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

 

Čekaj, pa nećemo valjda da imamo ista očekivanja u napadu od Holinsa i Lazića? Pa čak i taj Lazić zna da ubode ključni šut (Olimpijakos) ali Holins baš ništa.

 

 

ja pitam za bukvalno bilo koga sinoć - od kalinarija, woltersa i ivanovića pa do lazića i hollinsa.

Link to comment
Share on other sites

Vajt je sve samo ne pouzdan šuter za tri, ima on tekmi kad porobi, a ima i kad ozbiljno ciglari

1 minute ago, uini said:

 

ja pitam za bukvalno bilo koga sinoć - od kalinarija, woltersa i ivanovića pa do lazića i hollinsa.

Da je ovo sinoć izuzetak tvoje pitanje bi imalo smisla, ali na uzorku od 20-25 utakmica u EL i ABA jedini koji ništa ne doprinosi napadački je Holins. 

Niko njega ne napada zbog sinoć već što je ono od sinoć izgleda pravilo što se za gore pobrojane ne bi moglo reći

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ja pitam za bukvalno bilo koga sinoć - od kalinarija, woltersa i ivanovića pa do lazića i hollinsa.

 

jbg ne volim da komentarišem igrače na osnovu posljednjeg utiska, mislio sam da pričamo o procentu na nivou sezone

 

Holins je promašaj osim ukoliko ubrzo ne dođe do nekog velikog zaokreta. Na stranu što ne može nikakvu prednost da napravi u napadu, njegovi šutevi iz dobrih pozicija nisu ni blizu da uđu

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jbg, nije napravio pomak za 3 meseca igranja.

 

Dve lose, jedna dobra, tri lose pa jedna odlicna u aba, pa opet dve lose i u krug...

 

Nisam ja zadovoljan ni njegovom odbranom, pogotovo sinoc, pravio je neke pocetnicke greske. Na stranu sut koji je bio krimilmalan, cim je izbacio videlo se da nema sanse da udje.

 

Nema tu mnogo price, centar i 2/1 igrac sa oko 40% suta za 3 mogu da izmene tok sezone. Ako ostane ovako, bice i dalje puno oscilacija i opet ce se desavati da gubimo dobijene utakmice.

 

Ubedjen sam, da je usla ona za izjednacenje bio bi to njihov kraj.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

Vajt je sve samo ne pouzdan šuter za tri, ima on tekmi kad porobi, a ima i kad ozbiljno ciglari

Da je ovo sinoć izuzetak tvoje pitanje bi imalo smisla, ali na uzorku od 20-25 utakmica u EL i ABA jedini koji ništa ne doprinosi napadački je Holins. 

Niko njega ne napada zbog sinoć već što je ono od sinoć izgleda pravilo što se za gore pobrojane ne bi moglo reći

 

11 minutes ago, Sector said:

 

jbg ne volim da komentarišem igrače na osnovu posljednjeg utiska, mislio sam da pričamo o procentu na nivou sezone

 

Holins je promašaj osim ukoliko ubrzo ne dođe do nekog velikog zaokreta. Na stranu što ne može nikakvu prednost da napravi u napadu, njegovi šutevi iz dobrih pozicija nisu ni blizu da uđu

 

okej, white nije samo šuter za tri, ume on da zabode i sa midrangea. u situaciji u kojoj mi nemamo realno floor-đenerala, i gde zavisimo od dobrog protoka lopte i iz toga čoveka koji je otvoren - white je dragocen, jer otvara šut sa visokih pozicija, gde smo tek u totalnoj banani, jer luka i kuzma mogu samo ispod obruča da ga metnu.

 

što se hollinsa tiče, pa ja sam prvi koji voli košarku gde imaš šutera na svakoj poziciji, za mene je to osnovni fundament košarke - probaciti loptu kroz obruč, makar iz realne pozicije, kada si otvoren.

 

možemo da diskutujemo o tome kako bi nam neki sharpshooter bolje legao od hollinsa - iako je pitanje kakvog tačno profila & performansi na ovakvu ekipu, koja zavisi od defanzivnog identiteta a ujedno i nema kapaciteta da otvara šuteve jednom igraču celu tekmu? po meni to ne bi mogao biti čak ni billy baron (ili takav profil), jer nemamo veštine kao tim da ga konstantno stavljamo u poziciju u kojoj može da šutne 10 komada za 25 minuta a od toga recimo, 7 otvorenih.

 

nama treba neki loyd-profil, koji može sam sebi da iskreira šut a da pri tome nije minus u odbrani; da li imamo predstavu koliko takav igrač košta i koliko ga je teško naći čak i kada imaš da platiš??

 

da se vratimo na defanzivni identitet:

mi 8 od 10 tekmi igramo vrhunsku odbranu - a tu vrhunsku odbranu nam drži osovina 1 hollins-lazić na bekovskim pozicijama -2 kalinić na krilu - 3 kuzmić na centarskim pozicijama

 

u zavisnosti od matchupa i forme, njima se pridruže mitrović i od sinoć pefi, koji definitivno igra bolje nego na početku, što je i prirodno, samo treba imati na umu da pefi trenutno igra solidnu (ne vrhunsku) odbranu na svoju kilometražu/znanje & činjenicu da je gabaritan, pa ne mogu da ga maltretiraju protivnici sličnih dimenzija na pg i sg.

 

wolters i ivanović se super kriju u toj radonjićevoj šemi, kada se uzme u obzir koliko su nemoćni za euroleague nivo u odbrani.

dobrić i deda su uglavnom ispod proseka ili loši (za ovaj nivo)

lazarević više ne igra (ni simon) a luka i zirbes koliko god bili voljni, (a luka i ekstremno inteligentan) - zavise od matchupa, koji je u najvećem broju duela nepovoljan za njih / nas. luka se još tu sjajno drži ali u smislu doprinosa defanzivnom identitetu, to jednostavno nije dovoljno u 50% slučajeva.

 

otud hollins kod radonjića. oduzmi njega i ti ostavljaš kalinu i kuzmića u brisanom prostoru, gde bi sve zavisilo od lazićeve odbrane perimetra a sklon je pravljenju 3 lične za 10ak minuta. bez odbrane perimetra i najboljeg spoljnog igrača - naša odbrana bi se raspala vrlo brzo, džaba i kalina i kuzma onda.

 

da je marković mlađi, rekao bih da ima neke nade da on i laza pokriju to, mada hollins ima i dužinu koja se ne uči.

 

o tome se radi, po meni. ne volim ja radonjin stil & ton košarke ali ako hoćeš da furaš tako nešto - ovo ti je minimum odličnih defanzivaca u ekipi. meni je malo čudo, da ne kažem mirakul, što sa ovoliko malo dobrih defanzivaca izgledamo ovoliko (puno) dobro.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Holins se proziva ne samo zbog toga što bi da je sinoć ubacio trojku za nerešeno, utakmica možda poprimila drugačiju završnicu, uz ludilo sa tribina. Da, taj promašeni šut je potpalio već postojeće razočarenje njim, jer smo svi očekivali da barem nešto ubode kad se lomi, a ne samo protiv boranije i u garbage. A ja sam oduševljen sinoćnim zalaganjem gotovo celog tima. Videlo se da im je stalo da se pobiju sa mnogo jačim protivnikom, pritom i Nole motivacija pored terena. Šut nam je bolna tačka i ostaće tako, ne dok neko ne počne da pogađa, već dok ne dovedemo nekoga kome je to posao. Nemamo beka šutera i to je činjenica. 

Link to comment
Share on other sites

nije 0/3 razlog poraza

problem je sto holins kontinuirano od pocetka sezone ne pronalazi nacin da pomogne ekipi napadacki

kalina jeste sinoc sutirao 1/7 ali je pre neki dan dao 25p uz dobre procente, i nas je glavni napadac od pocetka sezone

holins nista

verujem da se tu ocekivalo vise od njega, ali sto neko juce napisa, verujem da najbolje opisuje situaciju - sindrom sporednog igraca

druga greska je pokusaj promocije dobrica u loyda, sto smo videli koliko ima smisla

tu se radonja verovatno poveo sa onih poslednjih mesec-dva prosle sezone gde ga je ognjen stvarno solidno menjao, bar u domacim okvirima

ali avaj

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

 

okej, white nije samo šuter za tri, ume on da zabode i sa midrangea. u situaciji u kojoj mi nemamo realno floor-đenerala, i gde zavisimo od dobrog protoka lopte i iz toga čoveka koji je otvoren - white je dragocen, jer otvara šut sa visokih pozicija, gde smo tek u totalnoj banani, jer luka i kuzma mogu samo ispod obruča da ga metnu.

 

što se hollinsa tiče, pa ja sam prvi koji voli košarku gde imaš šutera na svakoj poziciji, za mene je to osnovni fundament košarke - probaciti loptu kroz obruč, makar iz realne pozicije, kada si otvoren.

 

možemo da diskutujemo o tome kako bi nam neki sharpshooter bolje legao od hollinsa - iako je pitanje kakvog tačno profila & performansi na ovakvu ekipu, koja zavisi od defanzivnog identiteta a ujedno i nema kapaciteta da otvara šuteve jednom igraču celu tekmu? po meni to ne bi mogao biti čak ni billy baron (ili takav profil), jer nemamo veštine kao tim da ga konstantno stavljamo u poziciju u kojoj može da šutne 10 komada za 25 minuta a od toga recimo, 7 otvorenih.

 

nama treba neki loyd-profil, koji može sam sebi da iskreira šut a da pri tome nije minus u odbrani; da li imamo predstavu koliko takav igrač košta i koliko ga je teško naći čak i kada imaš da platiš??

 

da se vratimo na defanzivni identitet:

mi 8 od 10 tekmi igramo vrhunsku odbranu - a tu vrhunsku odbranu nam drži osovina 1 hollins-lazić na bekovskim pozicijama -2 kalinić na krilu - 3 kuzmić na centarskim pozicijama

 

u zavisnosti od matchupa i forme, njima se pridruže mitrović i od sinoć pefi, koji definitivno igra bolje nego na početku, što je i prirodno, samo treba imati na umu da pefi trenutno igra solidnu (ne vrhunsku) odbranu na svoju kilometražu/znanje & činjenicu da je gabaritan, pa ne mogu da ga maltretiraju protivnici sličnih dimenzija na pg i sg.

 

wolters i ivanović se super kriju u toj radonjićevoj šemi, kada se uzme u obzir koliko su nemoćni za euroleague nivo u odbrani.

dobrić i deda su uglavnom ispod proseka ili loši (za ovaj nivo)

lazarević više ne igra (ni simon) a luka i zirbes koliko god bili voljni, (a luka i ekstremno inteligentan) - zavise od matchupa, koji je u najvećem broju duela nepovoljan za njih / nas. luka se još tu sjajno drži ali u smislu doprinosa defanzivnom identitetu, to jednostavno nije dovoljno u 50% slučajeva.

 

otud hollins kod radonjića. oduzmi njega i ti ostavljaš kalinu i kuzmića u brisanom prostoru, gde bi sve zavisilo od lazićeve odbrane perimetra a sklon je pravljenju 3 lične za 10ak minuta. bez odbrane perimetra i najboljeg spoljnog igrača - naša odbrana bi se raspala vrlo brzo, džaba i kalina i kuzma onda.

 

da je marković mlađi, rekao bih da ima neke nade da on i laza pokriju to, mada hollins ima i dužinu koja se ne uči.

 

o tome se radi, po meni. ne volim ja radonjin stil & ton košarke ali ako hoćeš da furaš tako nešto - ovo ti je minimum odličnih defanzivaca u ekipi. meni je malo čudo, da ne kažem mirakul, što sa ovoliko malo dobrih defanzivaca izgledamo ovoliko (puno) dobro.

Slažem se da je Holins jedan od 4-5 vrhunskih tj.dobrih defanzivca u timu a da su ostali solidni do loši.

Međutim, poenta je da mi igramo timsku odbranu i da tu i Deda , Džoni i Luka ne izgledaju loše jer se igra timski. Holins doprinosi i u toj timskoj defanzivi i individualno i za to kapa dole, ali ako uzmemo u obzir da je i Vajtu defanziva forte stvarno ne vidim što bi bio problem da dođe neko kurčevit ko se ne plaši da je šutne i ko pogađa svaku treću tricu, a da nije bušan u odbrani.

Bukvalno Evrokup igrač za 10-15 minuta bi nam značio. 

Ostajem pri mišljenju da bi na ovu ekipu bilo bolje da imamo  igrača koji je prosek na obe strane terena nego Holinsa koji je je vrhunski na jednoj strani, a rupa na drugoj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo neko je spominjao Jaku.

Znači sporadičan šuter, energy guy koji bi nekad zaletanjima u odbrani i napadu gubio utakmice, a nekad dobijao i radije bih njega gledao nego Holinsa.

Da ne pričam koliko bi nam značio Prepelič ni ne znam gde igra. 

 

Dobijem koptivnjaču svaki put kad čujem da nema igrača koji bi mogli da igraju EL 15 minuta, da nisu čunj u odbrani i da ubodu svaku treću tricu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.

 

Koji je razlog što Dobrić nije igrao, povreda neka ili ? On mi je najviše podbacio do sada, kada se setim kako je završio prošlu sezonu, mislio sam da će biti naš najbitniji igrač ove sezone... ali dobro, ima još do kraja sezone, neka se probudi opet kada bude najbitnije!

Link to comment
Share on other sites

Nas veci problem od Holinsa je Dobric. Ocekivalo se da posle sjajne plej of serije ove godine to prenese na EL nivo, a on je u EL prilicno nemocan, a u Aba je otisao korak unazad, verovatno usled gubitka samopouzdanja sto nije uspeo da napravi taj ocekivani iskorak. Da je on pravi Holins ne bi ni igrao ove kljucne minute i uzimao ove najbitnije suteve. Tesko ce on izaci iz kanale jer ocigledno namenjena uloga nije za njega.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Međutim, poenta je da mi igramo timsku odbranu i da tu i Deda , Džoni i Luka ne izgledaju loše jer se igra timski. Holins doprinosi i u toj timskoj defanzivi i individualno i za to kapa dole, ali ako uzmemo u obzir da je i Vajtu defanziva forte stvarno ne vidim što bi bio problem da dođe neko kurčevit ko se ne plaši da je šutne i ko pogađa svaku treću tricu, a da nije bušan u odbrani.

 

 

opet kažem, izbaci nekoga od hollins-kalinari-kuzmić osovine, pa ćeš da vidiš kako izgleda ta timska odbrana, pogotovo džoni/wolters na perimetru.

mi igramo vrhunsku timsku odbranu baš zato što imamo 3-4 defanzivna outliera. džaba ti najpodmazanije defanzivne kretnje ekipe ako nemaš baje koje to mogu da pokriju na ključnim tačkama.

 

često neko voli da napiše kako je odbrana stvar volje i truda.

meni je to isto kao da neko kaže što volim da pogodim koš, ako puno voliš i ubacivaćeš.

 

nema veze, verovatno bi radonjić ili u nedostatku njega na forumu, neko kao princeton i nekolicina ozbiljnijih poznavalaca basketsportsa, mogli da puštaju video defanzive pa da opali freeze frame svaki put kada je ključno tokom jednog napada & cele tekme ono što ova tri pomenuta igrača urade da osujete napade protivnika.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...