Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

5 minutes ago, L' Imperatore said:

Što se tiče Kaline, problem ustvari uopšte nije toliko velik. Klasični primer situacije gde bi amerikanci rekli "not letting the game come to him". Samo je potrebno da malo spusti lopti i počne da bira bolja rešenja. Odnosno, da uzima ono što mu odbrana daje. Ima i skill i mozak za to. I kad to krene  da radi, sve če doči  na svoje mesto. A to očekujem več u narednim utakmicama.

Nije Kalina vo. Malo su ga ponele emocije. Verovatno mu i teško padaju ove igre i porazi. Ali biče to ok.

Dok ne zapretimo sa više strana njega će da dave, to mora nekako da se reši.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dl91 said:

A izvini, jel nisi procitao komentar?? Jasno sam ti stavio do znanja ko bi uzeo. Ali jeste tako, kosarka je rupa bez dna, da i ovde ima toliko para kao u fudbalu konkurencije bi bila veca i ista prica bi bila kao u fudbalu. Ne lazi samog sebe o vaterpolu i ne znam ni ja cemu kad znas da su ti sportovi izuzetno nepopularni. Prosto, deca ne igraju taj sport u globalu. 

 

Bas zato sto je kosarka u globalu na nivou Evrope neisplativa (kao i vaterpolo) je nasa sansa. Jer ako vec nepovratno ulazes pare, bolje da tu lovu pretvoris u neki rezultat u evropi, nego da ona nestane kroz mesetare a da kao rezultat tog ulaganja budemo kanta za napucavanje u ligi sampiona. Trebalo bi da imamo neki nacionalni sport/sportove gde smo najjaci, a posto smo siromasni ne treba da se guramo tamo gde je konkurencija najjaca i gde smo sitne ribe - a to je fudbal za koji uzgred nismo nikada ni imali pregrst talenta, dok talenti za kosarku, odbojku, rukomet i vaterpolo zbog toga ostaju neiskorisceni na klupskom planu. 

 

Quote

A jos jedno, gde su za deca u kosarci kad smo vec kosarkaska nacija, koga su Zvezda i Partizan poslednjeg izbacili? Dobric koliko godina ima? Lazarevic, Uskokovic, Davidovac, to je nasa "mlada" domaca osnova. Katastrofa! Da ne govorim o Simonovicu i Cirbesu. 

 

To je upravo rezultat manjka ulaganja. Medjutim i pored toga nasa reprezentacija je medju glavnim favoritima na svakom takmicenju. To bi valjda trebalo da znaci da smo talentovani za ovaj sport. 

5 minutes ago, Plant said:

 

Nije ovo vreme od pre 50 god, nazalost. Svako vrhunsko takmicenje se svodi na obracun poslovnih korporacija ili zaludnih bogatasa.

Od ovakve ekonomije mi ocekujemo iznadprosecne spotske price ... moze ali u proslom veku.

Jos malo pa ce nam i basket biti kao fudbal .... prva EU liga nedostizna. A ako nekako dobacimo, bolje da nismo

 

 

U Srbiji je i dalje ko pre 50 godina. Glavni sponzori su i dalje javna preduzeca, sa razlikom da se tu ugurao i jedan rusko/srpski koji novac ulaze na bazi politickih dogovora. E sad dal bi bio problem da taj dogovor podrazumeva 5 miliona manje za fudbal a 5 miliona vise za kosarku ne verujem da bi bio neki problem ukoliko bi postojala volja sa nase strane. A ne postoji jer od tih 5 miliona u fudbalu mesetar moze vise da izvuce za sebe nego u kosarci. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Dok ne zapretimo sa više strana njega će da dave, to mora nekako da se reši.

 

Ima naravno i toga.

 

Ali više tu mislim na situacije gde ga ne davi niko, nego je jednostavno nestrpljiv i/ili izmišlja toplu vodu dok ima na tacni sasvim logično rešenje. Evo iz glave jedna takva sitaucija kao primer na šta mislim. Onaj prodor na prošloj utakmici u monaku, gde je ušao kroz sredinu, saigrač sam ko duh na trojci u čošku. Kalina pokušava da provuče loptu našem centru, kroz noge protivničkom centru. 

Možda i nije bilo baš kroz noge ali je bio jedan od onih bezveznih low pasova centru u patike koji u 90% slučajeva završavaju kao izgubljena lopta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Bas zato sto je kosarka u globalu na nivou Evrope neisplativa (kao i vaterpolo) je nasa sansa. Jer ako vec nepovratno ulazes pare, bolje da tu lovu pretvoris u neki rezultat u evropi, nego da ona nestane kroz mesetare a da kao rezultat tog ulaganja budemo kanta za napucavanje u ligi sampiona. Trebalo bi da imamo neki nacionalni sport/sportove gde smo najjaci, a posto smo siromasni ne treba da se guramo tamo gde je konkurencija najjaca i gde smo sitne ribe - a to je fudbal za koji uzgred nismo nikada ni imali pregrst talenta, dok talenti za kosarku, odbojku, rukomet i vaterpolo zbog toga ostaju neiskorisceni na klupskom planu. 

 

 

To je upravo rezultat manjka ulaganja. Medjutim i pored toga nasa reprezentacija je medju glavnim favoritima na svakom takmicenju. To bi valjda trebalo da znaci da smo talentovani za ovaj sport. 

Da das vise para klubu koji ima sto kaze jedan komentar 5 do 7 hiljada na elitnoj utakmici u kosarci, a u fudbalu dodje 4 puta vise u Ligi Evrope. Posto se kod nas sve svodi na marketing i na politikantstvo to bi bilo ubistvo jer je fudbal mnogo popularniji. 

 

Drugo, da zivimo u normalnom drustvu sada bi ta Zvezda iz fudbala pomagala Kk CZ koliko para su nakupili sa uspesima iz prethodnih sezona, pa moglo bi makar 100 000 da daju u Vk Cz i da opet konkurisu za tituli prvaka Evrope. Ali ne, svi znamo gde zivimo i ko se kupi u FK. Nije ti klub kriv, ta Zvezda u fudbalu vraca daleko vise nego sto joj se da, kada napravi uspeh u Evropi. To sto imamo bagru u celom drustvu je drugi problem. Sta se vraca iz basketa?? Koliko osvajac El dobije od Djordija? 

 

Resenje je naravno privatizacija, koja se svakako nikad nece desiti. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mmajstor said:

 

U Srbiji je i dalje ko pre 50 godina. Glavni sponzori su i dalje javna preduzeca, sa razlikom da se tu ugurao i jedan rusko/srpski koji novac ulaze na bazi politickih dogovora. E sad dal bi bio problem da taj dogovor podrazumeva 5 miliona manje za fudbal a 5 miliona vise za kosarku ne verujem da bi bio neki problem ukoliko bi postojala volja sa nase strane. A ne postoji jer od tih 5 miliona u fudbalu mesetar moze vise da izvuce za sebe nego u kosarci. 

 

To sto je kod nas isto, ne znaci i da je svuda tako. Bas o tome i govorim ... sve se promenilo, uskoro ni reprezentacije nece nista znaciti ... samo klubovi, koji pozajmljuju ime nekim tamo kompanijama. 

Da ne bude zabune, pricam o fudbalu ... generise profit pa ima veze sa kompanijama. Basket mu tu dodje kao kusur ... videti pod Real, Barsa, Bajern 

Edited by Plant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

sve okej ali takodje je cinjenica da osim dobrica i hollinsa niko ni ne pokusava, odnosno, ne dolazi u poziciju za realan sut. 

 

to meni vise lici na sistemsku gresku, nego na bezobrazluk ova dva igraca. 

 

uostalom, radonjic bi i jednog i drugog zakucao za klupu jos u prvoj cetvrtini, da je to dobricev i hollinsov hir. 

Bukvalno kad oni ne bi pokušali napad bi nam istekao. Još kad su u petorci Lazić, Lazarevic, Uskokovi gledamo dodavanje na 8-9 metara kao bekovi kad u rukometu ukrštaju i ostavljaju loptu jedan drugom.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dl91 said:

Da das vise para klubu koji ima sto kaze jedan komentar 5 do 7 hiljada na elitnoj utakmici u kosarci, a u fudbalu dodje 4 puta vise u Ligi Evrope. Posto se kod nas sve svodi na marketing i na politikantstvo to bi bilo ubistvo jer je fudbal mnogo popularniji. 

 

I sta ovo drustvo i sport konkretno dobije od te fudbalske 'popularnosti'? Mislim da dobiju samo pojedinci. Samo bacene pare na te pojedince... to nije odrziv biznis model. Koliki je ukupan dug FK? 

 

Drugo, kad bi se vise ulagalo u kosarku gde bi napadali sam vrh, arena bi bila mala da primi sve gledaoce, jer nasi ljudi vole ambiciju i da budu deo necega sto ima izgledne sanse za veliki uspeh. Mi takav klub nemamo u nijednom sportu ali bi mogli da imamo s obzirom na talenat. 

 

Quote

 

 

 

Quote

 

Nije ti klub kriv, ta Zvezda u fudbalu vraca daleko vise nego sto joj se da, kada napravi uspeh.. . Sta u Evropi se vraca iz basketa?? Koliko osvajac El dobije od Djordija? 


 

 

Nebitno. U oba slucaju kod nas ulozene pare svakako idu u bunar, ne vraca se nista iz fudbala sem mesetarima... tako da ako vec nesto bespovratno ulazes bolje da ulozis u neki rezultat, tamo gde je to moguce.

To sto sada nije tako ne znaci da ne treba da imamo kriticki stav i da opravdavamo ovakvo stanje samo zato sto je to tekuce stanje. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nikad u kosarci nisam video ovakvu diskrepancu u odnosu odbrane i napada kod nekog tima. Gde je odbrana na jacem delu spektra naravno, indijanskih ekipa sa samo napadom ima u izobilju. Medjutim, ovo nije fudbal, ovde nema bunkera i cekanja gola na kontru, ovde nesto mora i da se daje burazeru. Na kraju krajeva kosarka je igra jebenog probacivanja lopte kroz obruc. Da ne pricam da to pravi i ozbiljnu psiholosku jamu, jer kad ti iskidas u odbrani a konstantno se ne nagradjujes u napadu, to te psihicki na kraju usere i u odbrani, gde krenes da popustas, tones, te da se pitas koji kurac vise, za sta da riljam, kakav je ovo uzaludni sizifovski posao.

Da se ja pitam, Holins, Cirbes i Simonovic out, po principu Holinsu otkaz, pa cekanje isteka kratkorocnog ugovora i blagoslov za potpuno odnosenje talenata na Bg splavove i Beton halu kad je Cirbes u pitanju, te honorary Udonis Haslem titula i custom made strikani peskir za mahanje za Simonovica na kraju svih krajeva klupe za rezervne igrace. Bek i centar da dodju, sa akcentom na beka. Ovu ekipu iz ofanzivnog kanala moze da izvuce samo neki totalni divljak, onaj najgori Ciroki indijanac, das mu loptu izvoli care go to work, zajebi setove, daj mi taj slatki gravity, napravi nesto. U odbrani je dovoljno da zna da podigne ruku na sut i na konju smo. Inace nam vec koliko u narednih mesec dana dolazi tradicionalni mim

spacer.png

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Plant said:

 

To sto je kod nas isto, ne znaci i da je svuda tako. Bas o tome i govorim ... sve se promenilo, uskoro ni reprezentacije nece nista znaciti ... samo klubovi, koji pozajmljuju ime nekim tamo kompanijama. 

 

A oni koji rade u sportu treba samo da posmatraju sta ce da bude, bez ulozenog truda da pokusaju da naprave model koji bi i u tom sistemu mogao da pruzi neki rezultat? 

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce Radonjic od veceras konacno skresati minutazu Davidovcu, a dati mnogo ozbiljniju Lazarevicu ( a i da bi Kalinica malo rasteretio i fizicki i psihicki ). Time i DeDi ucinio uslugu jer bi ga malo razmrdao. Stefan je sebi nabio strah od klupiranja, narocito sto neki igraci zbog starih zasluga imaju vecu minutazu od zasluzene. Otuda nas je nervirao na pojedinim utakmicama kada ne sutne iz izgledne pozicije, a definitivno nije toliki ofanzivni bogalj da uopste ne sutne u toku meca sem ako nije polaganje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta bi sa onom idejom da se branimo sa 4 igrača dok 1 visi u ofsajdu...? Pre bi tako popravili procente nego što čekamo da dve genuine trojke pronadju šut na poziciji beka. I onda zašto oko Kaline uvek dvojica čim primi loptu. Pa mogu da pomažu bukvalno sa najbližeg igrača...nebitno ko je u pitanju.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

I sta ovo drustvo i sport konkretno dobije od te fudbalske 'popularnosti'? Mislim da dobiju samo pojedinci. Samo bacene pare na te pojedince... to nije odrziv biznis model. Koliki je ukupan dug FK? 

 

Drugo, kad bi se vise ulagalo u kosarku gde bi napadali sam vrh, arena bi bila mala da primi sve gledaoce, jer nasi ljudi vole ambiciju i da budu deo necega sto ima izgledne sanse za veliki uspeh. Mi takav klub nemamo u nijednom sportu ali bi mogli da imamo s obzirom na talenat. 

 

 

 

Nebitno. U oba slucaju kod nas ulozene pare svakako idu u bunar, ne vraca se nista iz fudbala sem mesetarima... tako da ako vec nesto bespovratno ulazes bolje da ulozis u neki rezultat, tamo gde je to moguce.

To sto sada nije tako ne znaci da ne treba da imamo kriticki stav i da opravdavamo ovakvo stanje samo zato sto je to tekuce stanje. 

Brate, ne zajebavaj. Poceli smo sa rupom bez dna FKCZ je rupa bez dna SAMO zato sto imas armiju lesinara na sve strane oko nje. Da imas tamo strategiju nakon svih tih uspeha si mogao jos vise da podignes klub. Zamisli da nemas Terzice i svakakve glave oko kluba vec postene i sposobne ljude? 

 

Prilikom uspeha se uzimaju velike pare. Pa pobeda nad Liverpulom je jednaka koliko onih pobeda u El koje su nekad vredele 37 000?? Ta pobeda i pobeda nad Olijem je donela zbirno 5,4 miliona?! Pa da se coveku zavrti u glavi. 

 

Kosarka ne vraca novac, Ziveli mi u makar nekom postenom sistemu ili ne. Prosto NE vraca. Jbg, tuzno je ali je tako. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dl91 said:

Brate, ne zajebavaj. Poceli smo sa rupom bez dna FKCZ je rupa bez dna SAMO zato sto imas armiju lesinara na sve strane oko nje. Da imas tamo strategiju nakon svih tih uspeha si mogao jos vise da podignes klub. Zamisli da nemas Terzice i svakakve glave oko kluba vec postene i sposobne ljude? 

 

Prilikom uspeha se uzimaju velike pare. Pa pobeda nad Liverpulom je jednaka koliko onih pobeda u El koje su nekad vredele 37 000?? Ta pobeda i pobeda nad Olijem je donela zbirno 5,4 miliona?! Pa da se coveku zavrti u glavi. 

 

Kosarka ne vraca novac, Ziveli mi u makar nekom postenom sistemu ili ne. Prosto NE vraca. Jbg, tuzno je ali je tako. 

 

Ajde realno kako mozes da podignes FK cak i da nemas lesinare, jer prosecan klub u ligi sampiona ima xyz puta veci budzet od bilo kog kluba na balkanu? Nema te racunice, jer tamo najeftinija karta kosta 100eur a kod nas nekoliko evra. Privatne kompanije koje mogu da im budu sponzori imaju sto puta veci profit nego nas pool kompanija. Dakle sve je jasno - to je nemoguca misija i besmisleno ulaganje jer nismo ni blizu tome i drzavno-burazersko sponzorstvo ne moze tome da parira. Ali u kosarci bi ono moglo da parira, to je cela poenta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Ako ćemo pošteno, fali ovde bar dva kvalitetna igrača za nešto više od ovog što gledamo ...

Džaba dobra energija, krvava kolena ... kvalitet na kraju pobeđuje.

 

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Poraz protiv Milana u gostima sam po sebi nije strašan. Problem je naravno naša napadačka limitiranost. Na početku sezone smo donekle uspijevali dobrim cutovima ili kroz pick and roll sa Mitrovićem da držimo napad na granici pristojnosti, ali kad su nas protivnici skautirali i stisnuli, onda je otišlo sve po đavolu. Opala je izgleda i energija u odbrani, to je sasvim normalno u ovim uslovima. Na to su se nadovazale i neke povrede, i sad smo u baš velikoj rupi. Nije to rezultatski neka apokalipsa, ali trebaće nam što brže neka šok terapija.

 

Jedina šok terapija koja ovde pije vodu je dovođenje 2 igrača koja prave razliku. 

 

Šteta što utakmica sa Grobljem nije ranije, jedno rašrafljivanje kući bi možda nateralo nekog da odreši kesu.

Link to comment
Share on other sites

@mmajstor

Pa cekaj, cemu se nadaju Seltik, Rendzers, Fejenord, Psv i ko zna koliko klubova. Mislim zagadjujemo temu, razumem te. Ali to ne mozes da uradis, "ajde kao da obesmislimo FKCZ i da igramo samo kosarku" . Koliko znam, Zvezda je bila prvak Evrope i sveta. To je neka tradicija valjda, nema to svako u fudbalu. Tu je i problem naseg Kka, u kasno vreme smo se setili da jurimo uspehe, nekad bas nije bilo novca, i mogao si talentom da dodjes to titula. Tad nas nije bilo nigde. Danas talenti beze odavde za NBA i dolazi skart koji je opet bolji od svega sto ostane ovde. Kakva je situacija u nasoj kosarci, nece biti bolje vec gore. Ma ljudi moji, pa nacuo sam da dovode strance u mladjim kategorijama jer JURE rezultat. Mislim na nizerazedne timove. 

 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Crni said:

Molim vas ne pominjite fudbal, jesmo u kurcu, al fudbalom zagadjujete temu.

Saglasan, do sledece tekme. Nadamo se boljem izdanju protiv Panate, i da od te utakmice krenemo da se cupamo. Ukoliko bi uzeli dve pobede koje idu kod kuce, nece to biti uopste lose! Laku noc. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dl91 said:

@mmajstor

Pa cekaj, cemu se nadaju Seltik, Rendzers, Fejenord, Psv i ko zna koliko klubova. Mislim zagadjujemo temu, razumem te.

 

Ali to ne mozes da uradis, "ajde kao da obesmislimo FKCZ i da igramo samo kosarku" . Koliko znam, Zvezda je bila prvak Evrope i sveta. To je neka tradicija valjda, nema to svako u fudbalu. Tu je i problem naseg Kka, u kasno vreme smo se setili da jurimo uspehe, nekad bas nije bilo novca, i mogao si talentom da dodjes to titula. Tad nas nije bilo nigde. Danas talenti beze odavde za NBA i dolazi skart koji je opet bolji od svega sto ostane ovde. Kakva je situacija u nasoj kosarci, nece biti bolje vec gore. Ma ljudi moji, pa nacuo sam da dovode strance u mladjim kategorijama jer JURE rezultat. 

 

 

Pogledaj kolike i oni imaju samofinansirajuce budzete a koliki je ovaj nas koji ne moze ni njima da parira, pa se onda zove u pomoc politicki uticaj nad Gaspromom/Nisom. Pa opet i pored toga - dva igraca manje, cak i oni koji sede na klupi ne bi nesto specijalno uticali na rezultat FK-a, ali bi taj novac drasticno i kvalitativno znacio KK-u da se bori za vrh. Obrnuto ne vazi. To je sustina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gudura said:

P.S. Da ne zaboravim uber seljacinu Mesinu, nadam se da cemo ih prebiti u Beogradu, iako nam nista nece znaciti, i da ce im zafaliti za mesto u Top 4, samo da seljacini stavimo do znanja da ne zaboravljamo ovaj dziberizam😝

 

Naravno, daj trenera koji ce pogubi 15-20 razlike kao Djordjevic ili Golemca sa Dimecom i Scukom da brane zadnji napad u cetvrtini.

 

Sve ekipe protiv nas i treba da igraju sto jace svaki mec, samo tako cemo doci do realnih rezultata, a veceras u Milanu je to bilo +15 za Armani. Moglo je biti i egal, ali da bi se to desilo bilo je potrebno da se oni raspadnu, a ja ne zelim da gledam meceve u kojima se protivnici protiv nas raspadaju i nije im stalo.

 

Prosto, trenutno smo u losem momentumu i fali nam mozda i kljucni igrac, nije ni normalno da dobijamo takvi meceve u EL na strani. Kad se saberemo, mozda - sada ne.

 

1 hour ago, mmajstor said:

 

Ko bi uzo 20 milki??? 

 

I sta udju u ls i tamo pucaju sa 5-0 ili 6-1? Treba da batalimo sportove u kojima nismo konkurentni i da se fokusiramo na one u kojima mozemo nesto da napravimo. A to jeste kosarka jer je sada razlika u budzetu izmedju nas i prosecne EL ekipe jedno 2-3 puta a u fudbalu je razlika nrkoliko desetina puta. Dakle sve u kosarku, vaterpolo i odbojku, a u fudbalu nek igraju deca - problem je sto su za njih manje provizije pa manje zarade mesetari. Inace ne postoji nijedan zdravorazumski sportski motiv da kosarkaska nacija ulaze najvise u fudbal. 

 

Ti razmisljas kao da je primarni cilj ulaganja u sport uspeh ili pobeda u nekom mecu (ili sto bolji tim),

 

Cilj je napuniti dzepove od nagrada, prodaje igraca i plata igraca (koje se onda preusmere na neku drugu adresu). Eno ti primer Andrije Zivkovica u Partizanu koji je igrao odlicno u LE, startovao sa dve pobede, bio jedan od boljih igraca i sve to nije ni bilo toliko bitno - bilo je bitno samo da njegov agent zaradi 2 miliona evra (sto je kao Cibonin i Zadrov godisnji budzet zajedno!) u muljanju sa tadasnjom upravom kluba.

 

Ko se seca sukoba Dzajica i Covica seca se i izvesnog Zecevica koji je primao pola plate nekog fudbalera i kad se Covic pobunio dobio je nogu u dupe iz kluba.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Ti razmisljas kao da je primarni cilj ulaganja u sport uspeh ili pobeda u nekom mecu (ili sto bolji tim),

 

S obzirom da je to uglavnom drzavni novac valjda bi to trebalo svima da nam bude cilj za koji bi se borili i govnjivim motkama ako treba. 

Al s obzirom da smo mi taki kaki smo, izgleda da je postao problem da se cak to i napise pa nije ni cudo sto umesto u drzavi zivimo u dzamahiriji. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...